Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Dobrze Ci radzą. Żaden z tych projektów nie jest projektem na wjazd od południowego-zachodu. Mimimum co możesz zrobić to wziąść lustrzane odbicia wtedy przynajmniej garaż nie zabierze ci najlepszego światła własnie od południowo-zachodniej strony.

 

Poszukaj projektu z wjazdem od południa. Jest ich mało ale są. Twoja sytuacja jest szczególnie niekorzystna bo to wjazd od południowego zachodu a więc wszystkie projekty z wjazdem od wschodu też się nei przydadzą. Poszukaj wątku o projektach z południowym wjazdem.

 

Do tego Neptun mimo że po odbiciu lustrzanym lepiej przystosowany do stron świata to ma bardziej porąbany, drogi dach, dużo okien połaciowych i skosy przy któych te pokoje będą nieustawne i dużo powierzchni się straci. W tym pokoju gdzie sa 3 połaciowki od zachodu w lecie nie da się wytrzymać.

A w kazdym pokoju w którym sa 3 połaciówki na 14m2 powierzchni to zimą przy -10 bedzie po prostu piekielnie zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam działkę - taki wydłużony klin (dłuższy bok od strony płn-wsch). Do tego wjazd od strony zach- pd :-) więc podobieństwo duże.

Wybrałam Dom pod Pistacją z pracowni Archon - link w dzienniku.

Poszukaj w miarę prostego projektu - opłaci się w budowie, szczególnie przy obecnych cenach we Wrocławiu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy działke w takim kształcie jak Twoja i z wjazdem od południa. Długo szukaliśmy projektu i w końcu padło na Paprotkę z Horyzontu. Te projekty, które Wy wybraliście skazują was na brak słońca w domu. Niestety, działka z wjazdem od południa wymaga bardziej przemyślanego wyboru projektu, tak, aby maksymalnie wykorzystać światło słoneczne w strefie dziennej - chyba, że lubisz taras od północy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też wjazd mamy od południa- wybraliśmy ELFa z Atrium do naszych zmianach jest nawet wersja ELF GL261A hihi- nie zamieniłabym go na żaden inny

 

Co do Neptuna:

kuchnia od południa- będzie gorąco jak w piekle

salon od wschodu- słońce tylko rano jak prawdopodobnie będziesz w pracy- wieczorkiem słońca brak

pokój na dole od północy- jeśli ma być dziecięcy to będzie ponury i "zimny"

zastanów sie jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - powiem szczerze - nigdy w życiu nie mogłam pojąć ( i do dzisiaj tak mi zostało ) dlaczego wszyscy koniecznie chcą mieć taras od pd. Zimą się i tak z niego nie korzysta, a latem - koszmar, taki upał. Potem tylko problem, jak to zadaszyć, żeby b yło trochę cienia.Ja mam wjazd od pd, a taras od pn-zach i jeszcze żałuję ,że po południu jest tam słońce. Jak ktoś lubi poleżeć na słoneczku, to na działce zawsze się znajdzie odpowiednie miejsce 8) , gorzej z cieniem. Mój projekt to Tymoteusz z Archetonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy to widzicie ale moim zdaniem ani jeden ani drugi projekt nie ma tarasu od północy, tak jak niektórzy na to wskazują. Poza tym przy wyborze projektu istotną dla mnie kwestią nie jest nasłonecznienie maxymalne domu, ale też patrzę, żeby tak ustawić dom, żeby nie zacieniał mi większości działki, gdyż chcę mieć na działce dużo słoneczka:) a słońce w salonie strasznie mnie denerwuje, nie można obejrzeć telewizji ani normalnie funkcjonować w lecie. Działka jest co najmnie dziwna, dlatego też chciałam postawić na niej domek na samym końcu z garażem po lewej stronie i co za tym idzie z tarasem z przodu czy też z pd-wsch. Na pewno komfortowym rozwiązaniem byłoby odwrócenie lustrzane tych projektów, ale wtedy musiałabym przejechać całą działkę ok 50 m aby dojechać do domu ( garaż prawa strona )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki danap! za stronkę :)

 

Czytałam Twój dziennik, masz śliczny i elegancki domek. Jakie przeróbki w nim zrobiłaś? Z zewnątrz nie bardzo mi się podba, może przez tą elewację ale wewnątrz jest świetny, przestrzenny i funkcjonalny. Jaki szacujesz koszt wykończenia pod klucz takiego domku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki- zawsze miło usłyszec dobre słowo :D

 

jeżeli chodzi o zmiany to z najważniejszych trochę go powiekszylismy i zmieniliśmy schody na schody z podestem.

mój salon jest od południa, taras południe-zachód, pokoj tv planujemy umieścic nad garażem. jeżeli chodzi o koszt to chcieliśmy sie zmieścić w 400 tys ale pomału wydaje się to mało realne.

 

ps. zapraszam do mojego dziennika- no i komentarzy w komentarzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie działkę z wjazdem od pd-zach. i wybrałem LMB-02 od Lipińskich. Po małych modyfikacjach 8) mamy dobrze doswietloną strefę dzienną (dodalismy veluxy w salonie od strony Pd.) i zrobiliśmy 2 tarasy (jeden od pd-wsch tak jak w projekcie, drugi przy jadalni od zachodu). Wten sposób można siedzieć cały dzień na słońcu, albo cały dzień w cieniu jak ktoś lubi :lol:

 

Niestety tylko garaż musial być wolnostojący :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wreszcie ktos zainteresowal sie APS 151- a juz myslalm ze tylko ja jedna wybuduje ten domek heheeh

 

ewcik1 chyba pomyliłaś wątki :lol:

 

Nie pomylilam watki-trzeba czytac wszystko od poczatku. Jedna z osob proponuje przejrzenie tego projektu podajac linki, a ja licze ze moze sie na niego skusi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci radzą. Żaden z tych projektów nie jest projektem na wjazd od południowego-zachodu. Mimimum co możesz zrobić to wziąść lustrzane odbicia wtedy przynajmniej garaż nie zabierze ci najlepszego światła własnie od południowo-zachodniej strony.

 

 

Do tego Neptun mimo że po odbiciu lustrzanym lepiej przystosowany do stron świata to ma bardziej porąbany, drogi dach, dużo okien połaciowych i skosy przy któych te pokoje będą nieustawne i dużo powierzchni się straci. W tym pokoju gdzie sa 3 połaciowki od zachodu w lecie nie da się wytrzymać.

A w kazdym pokoju w którym sa 3 połaciówki na 14m2 powierzchni to zimą przy -10 bedzie po prostu piekielnie zimno

 

Witam

 

Skończ waść .....wstydu oszczędź ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze poszukiwania projektu rozpoczeliśmy już rok temu. Wtedy nie mielismy jeszcze działki, ani pieniążków na budowę. :( Ale pomarzyć przecież zawsze można. To nic nie kosztuje. :) Zaczeło się od kupna kilku katalogów z projektami. Przeglądanie ich stało się moim ulubionym zajęciem. Potem troszkę nam przeszło, wyjechaliśmy za granicę. Niedawno wróciliśmy i zaczęło się na nowo. Tym razem poszukiwania za pomocą internetu. I... jest! :D Trafiliśmy na projekt, który odpowada nam pod każdym względem. Dla nas jest idealny! Jest to Fiołek z G.M.i Studio Pracownia Projektowa. http://www.gmistudio.pl/projekt_fiolek_l.html

Co sądzicie? Prawda że piękny? Pozdrawiam i życzę wytrwałości w poszukiwaniu własnego ideału :p

 

 

 

mam podobną historię tylko bez wyjazdu :D , ostatecznie wybraliśmy .... dwa domki , żonie podoba się ten kolorowy a mi czarnobiały , ale jak to w życiu bywa pewnie ulegnę żonie

 

http://www.granity6.webpark.pl/1-1426e-2086.jpg

 

.

 

http://www.granity6.webpark.pl/20-715e-2107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba_x oba Twoje domki są bardzo fajne. A jeśli mogę coś doradzić, to postaraj się na ten czarno-biały domek rzucić w jakimś programie kolorki. Kobiety (a wiem to po sobie :D ) wybierają swoje przyszłe domki na wygląd. Dopiero jak dome z zewnątrz ładnie wygląda to patrzą na całą resztę. Może jak żona zobaczy projekt w pełnej krasie to zdołasz ją przekonać. Powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziekuje, ale chodzi mi o takie "zaokrąglone" lukarny jak na obrazku

Pozdrawiam

 

 

Generalnie nic nie stoi na przeszkodzie aby zaadaptować projekt z "kanciatymi" lukarnami (np. Fraszka) na zaookrglone lukarny.

 

Tak mi się wydaje..... :D

 

Obawiam się tylko że takie ciasne łuki jak w projekcie zaprezentowanym na górze, wbrew pozorom, w realu nie będą wyglądały estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...