Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam wszystkich Budujących i nie tylko. Właśnie nabyłem działkę i z racji tego, że jest ona trochę wąska, to mam niewiele projektów do rozpatrzenia (na początku mial być skrzat, potem Barwny, potem Zręczny III, ale niestety nie wejdą one w działkę o szerokości 16,5m i teraz mam dylemat, czy C122:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=323&IdKolekcji=

czy może D83:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=265&IdKolekcji=

Nie wiem czy dobrze wkleiłem linki. Jeżeli jest coś nie tak to prosze o pomoc, każdy kiedys logowal się po raz pierwszy. Poszukiwałem na forum ludzi, ktorzy budują czy to Udanego czy też Pod lasem, ale bezskutecznie. Moze przy okazji ktos mnie pokieruje na właściwy trop. Z góry dziękuję za jakiekolwiek zaangażowanie. Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Seba ta kostka to Twoja? Niezły odjazd. Jak przyjdzie pora to odezwę się do ciebie. Co Ty na to?

A domek jest niezły, żeby tylko cieplej się zrobiło a słoneczko pięknie go udekoruje. Zdaje się, że jest to styl raczej południowy. Jak otoczeniw wyglada? W komponowanie go w otoczenie może mu bardzo pomuc lub zaszkodzić, zależy jak się to zrobi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałam sie Was poradzic odnosnie wyboru projektu. Wybralismy z mezem ostatecznie 2 projekty:

1.Dom pod Sekwoją http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3ffac3a368ace

2.Artemida http://www.dobredomy.pl/?id_project=117

 

Dom ma byc dla rodziny 2+2. Nasza dzialka ma 25ar, 26m x 95m. Po wielu dniach przegladania projektow wybralismy te dwa i nie mozemy sie zdecydowac ktory wybrac - oba podobaja sie nam rownie mocno i spelniaja nasze wymagania. Rzuty obu sa podobne, bo zalezy nam na takim konkretnym ukladzie wnetrz. Jedyna roznica ze w Artemidzie jest strefa nocna na dole i tam tez spimy (dzieci na gorze), a w Sekwoi wszyscy na gorze. Co radzicie? Koszty budowy obu powinny byc podobne - czy moze sie myle i ktorys bedzie znacznie tanszy/drozszy?

 

Pozdrawiam i dziekuje za opinie,

Julia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba ta kostka to Twoja? Niezły odjazd. Jak przyjdzie pora to odezwę się do ciebie. Co Ty na to?

A domek jest niezły, żeby tylko cieplej się zrobiło a słoneczko pięknie go udekoruje. Zdaje się, że jest to styl raczej południowy. Jak otoczeniw wyglada? W komponowanie go w otoczenie może mu bardzo pomuc lub zaszkodzić, zależy jak się to zrobi.

 

Pozdrawiam

 

ok nie ma problemu , jak tylko będzie decyzja to daj znać w sprawie kostki .

 

mam działke o długości 77m i szerokości od 27 do 35m (klin) z prawej jest sąsiad 25m i z tyłu też sąsiad w odległości 25metrów z lewej nie ma nic i na 100% w przyszłości nic tam nie powstanie , mamy dylemat bo ten czarnobiały (nazywam go zorro) jest ładny z zewnącz tylko ma wąską werandę około 1,5m a nam zależy przynajmniej na 2,4-2,8m więc potrzebne zmiany , ten kolorowy też ładny ale "kondonowaty" z prawej strony patrząc na zdjęcie ma być pokój dzienny z jadalnią i otwartą kuchnią , sufitu nie ma , dach w tym miejscu zchodzi się do szpica , chcę tam wyeksponować belki drewniane , tylko nie wiem (nie mam wyobraźni) czy pomieszczenie 6,5x8 m to dużo czy mało , w lewej części za garażem ma być pokój dla gości(sypialnia) , pokój z bilardem i otwarty kącik z komputerem zamiast famili room , utility przeniesiemy do bedroom4 a kibelek powędruje bliżej schodów , zdjęcia są z orginalnymi wymiarami , docelowo dom ma być powiększony o około 1m w prawo i do góry (patrząc na rys.)

 

http://www.granity6.webpark.pl/1-1426mf-2086.gif

 

 

góra bez zmian

 

 

http://www.granity6.webpark.pl/1-1426uf-2086.gif

 

 

ten kolorowy wydaje mi się że będzie tańszy w budowie ze względu na prosty dach , w zorro dach jest lekko "zamotany" może być drożej

 

nie wiem czy się uda ale chciałbym mieć w środku taki wystrój :

 

http://www.granity6.webpark.pl/at-05-04-4000-68_l.jpg

http://www.granity6.webpark.pl/at-05-04-4000-71_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

dzięki temu, że nasze formalności z urzędami sie okruuutnie przeciągają, mamy więcej czasu na zastanawianie się nad projektem. w zasadzie już wybraliśmy, ale stwierdziliśmy, że jednak w tym projekcie będziemy musieli wprowadzić zbyt dużo zmian. Dwie podstawowe : chcielibyśmy mieć na parterze duży pokój rekreacyjny i przede wszystkim - duży zadaszony taras.

 

Może ktoś z was napotkał taki projekt, który miałby tak ze 20 metrowy taras?

ja przejrzałam tak dużo projektów gotowych, że zastanawiam się już nawet nad projektem indywidualnym. a może znacie i polecacie jakiegoś dobrego architekta w okolicach Sławkowa lub w ogóle na śląsku?

 

z góry dziękuję za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - a po co Ci projekt z conajmniej 20metrowym tarasem?

przecież i tak do każdego projektu nanosi się zmiany (często bardzo liczne) i łatwiej jest znaleźć projekt, który odpowiadałby Ci w środku a taras odpowiednio powiększysz...

w moim projekcie taras miał w założeniu ok.15m2 - po zmianach ma prawie 40m2, z czego 2/3 planujemy zadaszyć w rodzaju ogrodu zimowego...

 

moim zdaniem taras w większości projektów w bardzo łatwy sposób można powiększyć... więc lepiej znajdź projekt, którego wnętrze będzie Ci odpowiadać... a własny projekt - to też trudna decyzja, bo oprócz dużo większych kosztów projektu też nie łatwo jest uniknąć wielu innych błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede budowac Dom pod Sekwoja, takze nie bede do konca obiektywna ;). Koszt wedlug Archonu to 440tys netto pod klucz. W porownaniu z Artemida koszt podwyzszaja lukarny, ale Artemida ma znowu wieksza powierzchnie zabudowy no i co za tym idzie dach.

 

Mi pasuje uklad wnetrza Sekwoi, ale Artemida ma bardzo podobny, tez fajny.

 

Ciezki wybor ;).

 

Pzdr,

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - w Sekwoi wszyscy spimy na gorze, w Artemidzie my na dole dzieci na gorze. Dzieci sa malutkie bo 1 i 2 latka, wiec w Artemidzie moglabym ewentualnie na poczatku mieszkac z nimi tylko na dole, a za 2-3 latka dokonczyc gore i przeniesc je tam :wink: .

 

Jesli chodzi o strony swiata, to wjazd jest od zachodu, a co za tym idzie jadalnia, salon, kuchnia od poludnia i salon z wyjsciem na ogrod.

 

Ciekawia mnie wlasnie tez koszty - Sekwoja ma niby duzy dach i do tego lukarny, ale Artemida ma wiekszy powierzchniowo dach bo jest o 3 m dluzsza.

 

Pozdrawiam,

Julia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludziska! Zlitujta się! Naprawdę nikt nie buduje tych domków? Takie brzydkie one są, czy co? A może wszyscy tak pracują przy nich ostro.... Muszę już powoli podejmowac decyzję, dlatego każda uwaga jest dla mnie cenna. Ci, ktorzy nie budują tych projektów też niech wyrażą swoje zdanie.Czekam... 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałam się po prostu czy tyle zmian ile ja bym chciała nanieść na projekt nie zniekształcą całkiem domu, ale też kombinowałam np. szukając projektu i dorobienie do niego tarasu...

poza tym myślę, że te zmiany plus koszt projektu i adaptacji będą porównywalne do kosztu indywidualnego projektu....

no nic będę kombinować dalej :)

w końcu dzięki naszym wspaniałym urzędom mam czas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Sekwoja w budowie będzie droższa i to sporo w stosunku do kalkulacji Archonu.

 

Sekwoja ma większą kubaturę, stropy na różnej wysokości, poddasze jest prawie dodatkowym piętrem, nad którym masz jeszcze stryszek. Przy części mieszkalnej usytuowanej na piętrze nie da się zamieszkać bez wykończenia całego domu.

 

Jeśli Artemida to tylko w lustrzanym odbiciu. Trzy pokoje na dole dla Was i dwójki małych dzieci wystarczą. Potem pójdą do swojego królestwa na górę, a Tobie odpadnie bieganie po schodach po każdy drobiazg.

 

Koszty - w ciągu paru miesięcy materiał na ściany podrożał 100%. Jeśli jesteś dopiero na etapie wyboru projektu to biorąc optymistycznie jesienią mogłabyś zacząć budowę. Nie jestem w stanie przewidzieć jak się będą kształtowały ceny i jak będzie z dostępnością materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kosztów powiem Ci tak - u nas koszt projektu to 1,5 tys. zł, następne koszty to jego adaptacja - też 1,5 tys. (nanieśliśmy ok.20 zmian i to często dość poważnych, zarówno konstrukcyjnych jak i estetycznych)

 

razem: 3 tys.

koszt indywidualnego projektu, nad którym się zastanawiałam - ok.10 tys. w górę...

dlatego wolałam nanosić zmiany, choćby bardzo liczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom pod sekwoją jak dla mnie ładniejszy.

Ma większą kuchnię i wydzieloną jadalnię.

Poza tym umiejscowienie całej strefy nocnej u góry też jest dobrym rozwiązaniem, tym bardziej jeśli ma sie małe dzieci, a już napewno z tego względu iż przy instalacji alarmowej na noc możemy cały dół sobie zabezpieczyć włączając alarm np., pozostawiając całą górę nie włączoną. Niby to nic takiego, ale zależy gdzie się mieszka ;)

Jednak wydaje mi sie, że akurat ten dom będzie o wiele droższy w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz za opinie.

 

Rzeczywiscie tak jak napisałam korci mnie wyglad i uklad wnetrz Sekwoi , ale dzisiaj konsultowalam to ponownie z kierownikiem budowy i jednak rzeczywiscie roznica w kosztach bedzie spora :( - głównie przez dach i fundamenty. Do tego Artemida korci mnie wygladem parterowki i tym, że budowę mogłabym w razie czego podzielić na etapy. Architekt podpowiedział mi też, żeby w pierwszej fazie na górze zrobić coś ala biuro dopóki dzieci są małe, a później dzieci na górę, a biuro/biblioteka na dól :wink: . Dodatkowo zdaniem architekta niższy i bardziej rozłozysty dom lepiej wpisze się w moją działkę.

 

No nic, pierwsze wrażenie jak zobaczyłam Artemidę było "to jest to", więc chyba pokieruję się tym... no i kasą :wink: .

 

pozdrawiam,

Julia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
POmóżcie kochani. Szukamy 100- metrowego domu. Trzy sypialnie plus koniecznie garderoba i pomieszczenia gospodarcze. Nie wiemy co wybrać. TONIEMY w powodzi projektów. Nasza działka ma 25 mtr2 szerokości. Wjazd od strony wschodniej- Czy to dobrze? Co o tym sądzicie, my jesteśmy laikami w tej materii. Będziemy budować w okolicy Poznania. Czy ktoś wybudował już ZOSIĘ? SOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjazd od wschodu jest OK dla tego domku. Taras i salon będą od południowego zachodu, a garaż od północy. Domek jest bardzo ładny, prosty i będzie niezbyt drogi w wykonaniu. Ja bym zmieniła schody kręcone na proste ze względu na niewygodę użytkowania i wnoszenia sprzętów na górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...