Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

od paru tygodni poszukuję domu ,który pasowałby mi i w miare upływu czasu przekonuje sie ,ze nie ma domu dla mnie ,choc mam nie duze wymagania.Poszukuje domu parterowego z uzytkowym poddaszem, do 150 m2.Na dole chcialabym miec wiatrołap z mała garderoba, kuchnie z jadalnia, łazienke,salon i maly gabinet, gora - trzy sypialnie i jedna wieksza garderoba oraz łazienka z pralnią.Niestety co projekt to klapa :( , bo jak dół mi sie podoba to gora nie odpowiada albo odwrotnie.Prosze jezeli ktos wybral projekt odpowiadajacy moim wymaganiom to prosze o informacje ,spadł mi ogromny kamien z serca. :)

 

 

Pozdrawiam

 

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na planetę I z Dobre Domy, na dole kuchnia ze spizarka i salon z jadalnia 30m, pokój,duze 2 pom gosp. i garaz,garderoby nie ma ale jest wneka na szafe a na górze 3 sypialnie, z małzenskiej wejscie do garderoby i z łazienki wejscie do pralni-135m całosc,kupilismy ten projekt,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zaproszenie. Skorzystam w przyszłym roku :)

Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to z 4 balkonów zostawię co najwyżej 1. Są zbędne. Będe budował się na wsi - mam b. dużą działkę i z doświadczenia wiem że na balkonie i tak się nie siedzi tylko na dolnym tarasie lub w ogródku. No i będzie dzięki temu taniej. Inaczej chce zrobic też wejście na taras w większym mieszkaniu ma byc na tej ścianie gdzie jest jadalnia - tutaj rolę odgrywa ustyuowanie domu na działce.

 

http://www.archon.pl/bin_/projekty/1170933422412a89fb3c6c695e7ba0ff1d835f52a3

 

Na górze z części pokoju nr 5 (na przeciw schodów) chce zrobic dodatkową łazienkę (dla pokoju 5 i 6) a pokój nr 4 ma być sypialnia z garderobą i własną łazienką (nr3)

 

http://www.archon.pl/bin_/projekty/1170933422fe7c99c16b1212ab3b552f6263d868e9

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chcę ciąć koszty i dlatego chcę rezygnowac z balkonów (swoją drogą ciekawe ile to oszczędności?), przynajmniej dwóch, a jeśli chodzi o łazienkę to nie będzie mnie stac na zrobienie wszystkiego. Postawię odpowiednio ścianki działowe, wyciągnę w góre instalacje (zaślepię je) i poczekam ze zrobieniem tej łazienki na lepsze czasy :D

 

Z wykuszu na dole (masz na myśli tą jadalnię? bo w sumie wykusz to jest nad parterem) też wolałbym nie rezygnować, więc może dach nad nim pociągnę spadzisty z oknem połaciowym skoro tam i tak ma być łazienka). Ale póki co to są tylko dywagacje, gdyż z budową chciałbym ruszyć dopiero na wiosnę przyszłego roku, a więc mam jeszcze sporo czasu na przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat który projekt wybrać Granat http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=161&opcja

czy APS 161 http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=208

moje plusy i minusy do obu ( nie wiem czy mają znaczenie - mój 1 dom), projekty będą poszerzone o dodatkowy garaż

Granat

plusy: ma 2 łazienki, pokój na dole, spiżarnie, wejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego-

minusy : po przyjechaniu do domu wysiadamy z samochodu i musimy przejść przez cały dom żeby np powiesić kurtkę w wiatrołapie, hm schody na pierwszym planie jak się wchodzi,i nie mogę sobie tego wyobrazić, brak garderoby, dziwny stryszek

APS 161

plus to co pisałam wczesniej wychodzisz z samochodu, wchodzisz do wiatrołapu rozbierasz się i czyściutki wchodzisz do domku, ewentualnie można umyć sobie po drodze ręce w łazience

minus - ciężko będzie to opisać, chodzi o pokoje o wymiarach 12,7 czy tam jest taki duży spad że łóżko nie wchiodzi? czy to kwestia rysunku

no i strych - można chyba z niego zrobić po połowie od strony sypialni garderobę od strony łazienki suszarnie? czy to będzie brzydko wyglłądało takie schodzenie ? bo jak widzę są tam stopnie a całe pomieszczenie znajduje się na półpiętrze.

 

Proszę o jakiś inne uwagi jeżeli je widzicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Interesuje nas projekt "Sielanka" wersja B z czterospadowym dachem i garażem. Budujemy sie w regionie Świętokrzyskim. Czy ktoś posiada ciekawe pomysły na wszelkie przerówbki ??? np. zmiany kotłowni, zrobienia garderoby, łaczenia pokoi, zastosowanie innych materiałów itp.... Może ktoś zaczął juz budowę tego domu ??? Może ma jakieś zdjęcia z realizacji lub może nam powiedziec ile planuje wydac pieniędzy na realizację projektu. Z góry dziękuję za pomoc i sugestie :p

[email protected] :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my nie mamy czasu....nie mielismy czasu...by zastanowic sie nad wiekszymi zmianami. Jedynie powiekszenie domu o 120 cm. Nie wiem czy w tym roku uda nam sie zamknąć stan surowy......biorąc pod uwagę ze zaczniemy 15 lipca dopiero. Chociaz z drugiej strony to są firmy co w pół roku konczą i oddają domy w stanie deweloperskim. A wiec moze sie uda i nam przez 4 miechy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Witam serdecznie wszystkich forumowiczów , mam zamiar wybudować dom ROMINA II http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=4450 może znajdzie się ktoś na forum kto wybrał ten sam lub podobny projekt i ma chęć podzielenia się doświadczeniami jak i wskazówkami w jego realizacji. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :)

 

Po spotkaniu z architektem okazalo sie, ze sa jakies niedociagniecia. Na jakims papierku sa zle dane, w poniedzialek bedzie poprawione... Pani architekt powiedziala, ze pozwolenie bedziemy mieli prawdopodobnie w polowie wrzesnia...czyli polowa wrzesnia rozpoczecia budowy :( Nie usmiecha mi sie to :-? Nie zobacze nawet poczatku budowy...ehhh. Najwazniejsze, ze sie zacznie w tym roku...

Tata powiedzial, ze i tak codziennie bedzie na budowie...i bedzie robil fotki. A moja sieotra bedzie je przesylala mailem-chociaz tyle :)

 

Jesli chodzi o materialy, nie wiem jeszcze. Jak jest lepiej?? Wykonawca czy inwestor??

 

Jak Pan Be sie ostatnio sprawuje?? Buduje czy nie za bardzo??

 

Pozdowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim szukam projektu i sądze że wiele osób mogłoby mi doradzić , a mianowicie jestem nauczycielką ( każdy wie jak nauczyciele zarabiają w naszym kraju 1200zł ) mąz jest mechanikiem( troche leopsza wypłata) mamy córczke i dwa psy mieszkamy w kawalerce i powoli mamy dośc tego wszystkeigeo. Chcemy sie wybudować jednak nie znamy się na budolwance . Dlatego tez prośba do państwa abyście pomogli znaleśc nam projekt domu króty jest najtańszy, estetyka jest nie ważna musi mieć 4 lub wiecej pokoi to jest jedyny wymóg . proszę państwa o pomoc .Szkoda mojego czasu na wybieranie projektów,poniewż naprawde nie znam się na tym. Bedę wdzięczna za wszelkie sugestie pamiętajcie że dom ma być jak najtańszy, taki ze tanszego już niema dziekuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim .Szukam projektu i sądze że wiele osób może mi doradzić , a mianowicie jestem nauczycielką ( każdy wie jak nauczyciele zarabiają w naszym kraju 1200zł ) mąz jest mechanikiem( troche leopsza pensja). Mieszkamy w kawalerce z dwoma psami i ukochana córeczką i powoli mamy dośc tego wszystkeigeo. Chcemy sie wybudować jednak nie znamy się na budolwance . Dlatego tez prośba do państwa abyście pomogli znaleśc nam projekt domu króty jest najtańszy, estetyka jest nie ważna musi mieć 4 lub wiecej pokoi to jest jedyny wymóg . Proszę państwa o pomoc , ponieważ szkoda mojego czasu na wybieranie projektów.jezli sie na tym nie zna. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie . Pamiętajcie że dom ma być jak najtańszy, taki że tańszego już nie znajdę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1890083#1890083 - robiony na bazie http://www.projekty.z500.pl/projekt/z12.html

 

Póki co nadal nad nim pracujemy - jak ustalimy ostateczną wersję to wkleję wszystkie rzuty.

 

Koszta budowy oceniam na jakieś 220 000 - 240 000 PLN

 

Projekt indywidualny - mogę podać namiar na architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoje szczeście i twoich dzieci jestem matematyczką , przepraszam za błedy ale pisze to co przyjdzie mi do głowy. nigdy nie czytam tego coi napisałam . Znalazłam tak projekt co sądzicie o nim http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/sytuacja.php

 

oczywiście wchodzi wersja tylko z parterem a strych tylko do przechowywania rzeczy

może ktos poda przyblizoną kwotę budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim szukam projektu i sądze że wiele osób mogłoby mi doradzić , a mianowicie jestem nauczycielką ( każdy wie jak nauczyciele zarabiają w naszym kraju 1200zł ) mąz jest mechanikiem( troche leopsza wypłata) mamy córczke i dwa psy mieszkamy w kawalerce i powoli mamy dośc tego wszystkeigeo. Chcemy sie wybudować jednak nie znamy się na budolwance . Dlatego tez prośba do państwa abyście pomogli znaleśc nam projekt domu króty jest najtańszy, estetyka jest nie ważna musi mieć 4 lub wiecej pokoi to jest jedyny wymóg . proszę państwa o pomoc .Szkoda mojego czasu na wybieranie projektów,poniewż naprawde nie znam się na tym. Bedę wdzięczna za wszelkie sugestie pamiętajcie że dom ma być jak najtańszy, taki ze tanszego już niema dziekuję

 

To trochę nie po kolei. Najpierw wybierz działkę sprawdź co można na niej wybudować a później ją kup. A to dlatego, że plan zagospodarowania albo wydane warunki zabudowy bardzo wpływają na to jaki dom tam można wybudować.

Myślę, że architekci piszacy na tym fotum sprecyzują moje pomysły ale

1. najwieksze oszczędności przy budowie domu robi się na etapie projektowania.

2. im bardziej rzut budynku zblizony do kwadratu tym taniej.

3. im bliżej jednego miejsca będą: wc, łazienki, kuchnia tym taniej.

4. im mniej komunikacji w domu tym taniej,

5. im dach mniej skomplikowany tym taniej (wszystkie lukarny, kosze, okna połaciowe, nadmiar gąsiorów, dachówek krawędziowych podrażają koszty).

6. opłaca się dać więcej za za działę uzbrojoną niż mniej za działkę nieuzbrojoną, gdzie będziesz musiała dziesiatki metrów ciągnąć infrastrukture.

To na razie wszystko co mi przychodzi do głowy.

A może inni dopiszą na czym można jeszcze oszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...