Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie rozumiem dlaczego jesteście tacy uszczypliwi. Fajnie jest się naśmiewać z osób które nie posiadają tyle kasy co wy? Mam nadzieje , że dobrze się bawicie? Pozostałym osobom które pomagaja mi znaleść mi projekt bardzo dziekuę, za okazałą życzliwość . Fajny jest ten domn w jagodach. Zostało mi tylko tydzien na podjęcie decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ aguś1982

dlaczego uwazasz że są/ jesteśmy uszczypliwi????

nie patrzyłam jeszcze tego w jagodach ,ale Twoj pierwszy projekt SLONECZNY domek jest przeuroczy...!!!

prosty dach domku, garaż jest (można skończyć potem bo to inny poziom dachu)

bryła domku przesympatyczna i praktyczne rozmieszczenie pomieszczeń- w podobnym mieszkaliśmy, tylko że drewniany- sprawdził się w rozmieszczeniu- wszędzie w zasadzie było blisko...-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o osoby, które "pomagają" a podsyłaja projekty o powierzchni 200 m, wieć co ta ma być , przecież nie udzielają mi rad. Powoli przekonuje się do tego słonecznego fajnie wygląda

 

Aguś1982, nie zauważyłem żeby w tym wątku ktoś zamieścił Ci linka do domu o powierzchni 200m. Może źle interpretujesz stopki forumowiczów :-? .

Masz tylko tydzień na podjęcie decyzji? Dlaczego, o ile to nie tajemnica?

Wybór projektu to najczęściej decyzja na całe życie.

Napisz proszę: czy masz już działkę (powierzchnia, wymiary), jak wygląda sytuacja z mediami, czy planujesz garaż w budynku, jaki rodzaj ogrzewania planujesz.

To tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były dwie osoby które przedstawiały mi projekty domów o powierzchni 200 i 300m mówiąc że te projekty sa idealne na nauczycielską pensję, jednak administraotor strony wyrzucił ich, tak jak pare innych osób. co do tego , że muszę podjąc decyzję ciagu tygodnia , wynika to z tego, że jestem w trakcie załatwiania kredytu i muszę w tym tygodniu zdecydować jaki projekt bo dają kredyt w oparciu o projekt i kosztorys . W tym roku chcę wykonac chociaż stan zero, a jak zima pozwoli to może wiecej. Działkę mam na zadużą bo w ksztłcie klinu najprościej mówiąc trójkąt prostokątny o przyprostokątnych 40m na 35 m ( te 40 m to podstawa trójkąta czyli przyprostokątna A a 35 m to przyprostokątna B). Działka jest już uzbrojona, cóż wiecej mogę napisać , może to , że wole coś taniego i małego wybudować niż cisnąc się z dzieckiem , psami w bloku. pozdrawaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny ten Słoneczny, prosty dach - bardzo dobrze, bo nie tylko taniej ale i łatwiej do zrobienia, nie będzie potem, ze przecieka tu i tam..., co niestety czasami się zdarza jak dach jest bardziej skomplikowany. Wszystko na jednym poziomie, nie będzie „latania” po schodach. Nie jest za duży wiec łatwo będzie posprzątać i utrzymać dom, ale mały tez nie jest, będzie na pewno przytulnie i cieplutko.

Sadze, ze dobra ta decyzja o budowie własnego domku, tym bardziej, ze działka jest i jest już uzbrojona.

Ja widzę tu same plusy. Nie denerwuj się tak strasznie bo dużo jeszcze przed Wami.

A czy się uda? No pewnie, ze się uda! Tutaj na forum wszystkim się udało.

Łatwo nie jest, ale satysfakcja gwarantowana. Trzymam kciuki za Was i Wasze miejsce na Ziemi.

:p

p.s. Pytałaś już w gminie czy taki konkretny domek można na tej działce postawić? Jak nie to zabieraj projekt i leć zapytać o plan zagospodarowania przestrzennego. Powiedzą Ci czy Słoneczny ma prawo tam „urosnąć”, a wtedy już tylko do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam domu parterowego, z pewnoscia wielu z Was taki buduje, moglibyscie podeslac linka do Waszych projektow i wrzucic kilka słow dlaczego ten, jakie sa koszta itd. Interesuje mnie oczywiscie tani domek, ok 120 m, bardzo funkcjonalny i prosty.Tak chyba byloby prosciej niz podsuwac jakis model jeden.Bede wdzieczna za pomoc, jestem laikiem i nie wiem na co zwracac uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

tak jak w temacie. Podobają mi się projekty domów o mozliwie najprostszej bryle, czyli plan prostokąt bądż kwadrat, dach dwuspadowy itp.

Styl dworkowo-gargamelowy odpada :)

Jeśli znacie jakieś strony www albo architektów, dajcie znać.

Myślę o wybudowaniu takiego domu w technologii "słoma-glina-żerdż".

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas piętrzył się stos wszelakich katalogów i internetowych wydruków zanim jeszcze została wybrana i zakupiona działka. Szukaliśmy niewielkiego domu z poddaszem użytkowym, z nieskomplikowanym układem wnętrz, o prostej bryle. Od samego początku faworytem był projekt z kolekcji Muratora Moje miejsce M03a (myśleliśmy też o C132 Barwny oraz M05 Niewielki, ale nie zdecydowaliśmy się za względu na kształt dachu) Gdy już w końcu zostaliśmy właścicielami działki zaczęliśmy się poważniej zastanawiać i szczegółowo rozpatrywać wszelkie za i przeciw w konkretnych projektach, ale też i w rozmaitych technologiach. Byliśmy już niemal zdecydowani na dom z bali ... Koniec końców po kilku miesiącach rozmyślań zakupiliśmy projekt M03 Moje miejsce – wersja lustrzana. Niestety wersja M03a okazała się zbyt szeroka na naszą działkę (mieliśmy do wyboru albo garaż albo boczny taras), zrezygnowaliśmy więc z obu, aby nie burzyć symetrii budynku. Garaż będzie dwustanowiskowy wolnostojący a w przyszłości marzy nam się altanka w głębi ogrodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...