Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. My też przymierzamy sie do budowy Sielanki , wersja A , bez garażu , lustrzane odbicie . Od paru miesiecy gryziemy się z problemem schodów w salonie . Najprawdopodobniej zrobimy schody zabiegowe z wiatrołapu , likwidując wc i zmieniając okno oraz usytuowanie łazienki na górze. Pod schodami malutka piwniczka/spiżarka .Powiekszamy kuchnię kosztem spiżarki . Poza tym zamieniamy łazienkę z kotłownią (będzie piec na eko groszek ) , robimy z boku domu drzwi do kotłowni a likwidujemy przejście z części mieszkalnej . W tej części komunikacji zrobimy małe wc lub schowek . Trochę zaburzony bedzie układ pomieszczeń na górze ale zyskamy niezależność 2 poziomów w domu co w przyszłości może sie okazać praktyczne (dzieci )

Zmieniamy materiał - bedzie max 29 i strop monolityczny , wprowadzimy ścianke kolankową- ok.0,5 m.

Poznalibyśmy chętnie inne pomysły na przeniesienie schodów ale z załozeniem pozostawienia 3 sypialni na dole . Obecnie krew nas zalewa bo mieliśmy zacząć budowe we wrześniu a jescze czekamy na pozwolenie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Fiolek! I nie piszę tak wcale dlatego że sama też ten dom zamierzam wybudować :lol: Ja ten projekt już kupiłam i z budową ruszam na wiosnę. Zakochałam się w Fiołku od pierwszego wejrzenia i oczyma wyobraźni już go widzę. Wiem jaki będzie kolor dachu, elewacji, parapetów... Będzie śliczny! Nie mogę się już doczekać! I cieszę się że wielbicieli tego projektu przybywa. Kiedy zamawialam projekt architekt powiedział mi że to jego pierwsze zamówienie na ten dom, a przekopując forum muratora nie znalazłam o nim żadnej wzmianki a teraz proszę, proszę... Oby tak dalej. Fajnie będzie wymieniać się doświadczeniami. Fiołkowcy łączmy się! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia zamieściłem na stronie archonu. garaz mamy pod domem, miał byc tylka garaż i mała piwnica. po wykopach doszliśmy do wniosku że to za dużo do zasypania i mamy piwnicę pod całością. tyle że to wszystko strasznie kosztuje. a co WY zmieniliście w projekcie bo salon to naprawdę bedziecie miec piękny. u nas zlikwidowaliśmy balkony zostawiając tylko nad wejście taki malutki. i mamy zmniejszone tarasy. czym będziecie ogrzewać? co dajecie na dach? ALE PIĘKNA POGODA 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem ekspertem od budownictwa i samej trudno by mi było oszacować koszt budowy, ale na stronie projektu można znaleść takie informacje:

 

KOSZTY ORIENTACYJNE:

 

Stan surowy - 150 586 zł (netto)*

 

Pod klucz - 224 539 zł (netto)*

* - szacunkowe koszty podane na podstawie ceny metra kw. porównywalnych obiektów wykonanych systemem zleconym w I półroczu 2007r.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy trochę katalogów.Zaznaczyliśmy wybrane i analizowaliśmy.Miał być dla naszej czwórki,z dodatkowym pokojem dla dziadków,gdyby zaszła potrzeba,by z nami mieszkali.I tak decyzja padła na W-0610.Na razie stan surowy.Małe poprawki wprowadziliśmy .Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.Szukamy pomysłów na wykończenie go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...