Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo prosty wybór - Agatka.

Jest o wiele tańszym projektem bo jest mniej fikuśny, ale nie jest przez to nudny!! Już sama konstrukcja dachu powinna dać Ci wiele do myślenia. Ta stodółka to klasyczny dwuspadowy dach o prosej konstrukcji. Nektarynka :D to dach 4 spadowy + 2 lukarny + wykusz... mnóstwo kasy, którą możesz zainwestować w lepsze ocieplenie bądź nowoczesne rozwiązania takie jek rekuperator. Jak już kiedyś napisałam stawiam na projekt raczej prosty a za to cieplejszy

 

Są to 2 bardzo, bardzo różne projekty. Ja już wybrałam i to jest Agatka + zabudowa podcienia i to nie tylko, że będzie tani, ale przez to, że nam się podoba rozmieszczenie na dole (salon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeśli nie jest jeszcze za późno - czyli jeśli nadal szukacie :) to dopiszę swoje uwagi...

1. Nawet w stodole można być szczęśliwym :p a jak się komuś nie spodoba to niech się odwróci...

2. Jeśli chodzi o miejsce na poddaszu, to trzeba się dowiedzieć jaka jest ścianka kolankowa + wysokość dachu i kąt nachylenia... i dopiero można powiedzieć pod którym dachem jest lepiej :wink:

3. Trzeba się zastanowić jakie funkcje ma spełniać dom - moim zdaniem w obu przypadkach baaaaaaaardzo brakuje pomieszczeń technicznych!!!! Gdzie będziecie trzymać kosiarkę i grabie? Gdzie ma stać pralka i suszarka? A deska do prasowania? (w salonie????... :wink: ) Moim zdaniem dom buduje się po to żeby wszystko i wszyscy mieli swoje miejsce. Nie powinno się budować tylko "większego mieszkania"....

 

 

Wybieracie z pośród bardzo typowych projektów, więc warto poszukać i dobrze się zastanowić. My przechodziliśmy przez wiele projektów i analizując wiele rozwiązań. Ostateczna decyzja - żadnych przeróbek!! Skrojony na miarę .... od 4 października oficjalnie mogę zacząć budować :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

bardzo dziękuję za opinie. Decyzja zapadła i wybór padł na projekt Agatka. Teraz szukamy architekta który wprowadzi nam kilka zmian (powiększenie salonu po lewej stronie, zmiana okien itd.).

 

Cieszę się że prawie wszyscy jednogłośnie poparli projekt Agatka :lol:

Projekt ten prócz względów ekonomicznych wydaje mi się bardziej ciepły, domowy :)

 

Sądze że garaż 2stanowiskowy jest dość duży i będzie można go wykorzystać na kosiarkę i rowery. Co do deski do prasowania to na poddaszu nad garażem chcę zorganizować pralnio-suszarnie więc nie będzie się poniewierać w salonie :D

 

 

Jeszcze raz dziękuję za opinie.

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam projektu średniego domku do 180 m^2.

Warunkiem jest przestronny salon i 2 pokoje na parterze.

Działkę mam północ południe o szer. 25m. Wejście wypada od północy a ogród od południa.

Przejrzałem sporo projektów i nic szczególnego mi się nie rzuciło w oczy - może ktoś z Was coś takiego buduje, albo kojarzy projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam projektu średniego domku do 180 m^2.

Warunkiem jest przestronny salon i 2 pokoje na parterze.

Działkę mam północ południe o szer. 25m. Wejście wypada od północy a ogród od południa.

Przejrzałem sporo projektów i nic szczególnego mi się nie rzuciło w oczy - może ktoś z Was coś takiego buduje, albo kojarzy projekt?

:D :D

Najlepsze wyjście zamówić projekt indywidualny u architekta.... :D Kosztuje troszkę więcej ale masz oryginalny projekt i dom jaki chcesz... :lol: A jeśli chodzi o projekt gotowy to i tak musisz wziąść architekta żeby zrobił adaptację projektu do konkretnej działki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam projektu średniego domku do 180 m^2.

Warunkiem jest przestronny salon i 2 pokoje na parterze.

Działkę mam północ południe o szer. 25m. Wejście wypada od północy a ogród od południa.

Przejrzałem sporo projektów i nic szczególnego mi się nie rzuciło w oczy - może ktoś z Was coś takiego buduje, albo kojarzy projekt?

 

Popatrz tutaj http://www.domywtradycji.pl/index.php5?p=ps&sch=1&symbol=&piwnica=2&min=170&garaz=0&max=180&typ_domu=1&w=25&x=37&y=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZE O OPINIE

a mam pytanie stare jak swiat :D

 

KTÓRY DoM???

 

APS33

http://www.archiprojekt.com.pl/projekt.php?id=33

 

czy

dom w rododendronach

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m413da514d84fb

 

w wiesiołkach

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41c67d7cf215a

 

i na koniec, lekko juz skrytykowany

dom w lawendzie

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42e1046742d9f

 

 

mój faworyt na dzień dzisiejszy to APS33, o milionie innych projektów nawet nie wspomnę, to juz ostateczni 4 faworyci :D :D

zapomniałam o Agatce :oops: :oops:

http://pprojekt.pl/projekt244-agatka,opis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... zlew przy oknie ...

- to może być powodem udręki z wiecznie pochlapanym oknem a w przypadku niedokładnego policzenia wysokości zlewu z baterią - okno nie będzie mogło się otworzyć inaczej niż tylko na uchył.

 

Zlew przy oknie jest cudowny .. a co do chlapania okna to nie wiem jak by trzeby myc naczynia zeby je pochlapac.. nie zaluje ze tam umiscilem zlew i goraco polecam . Jedyny minus to taki ze trzeba sie troche bylo pogimnastykowac zeby wymyslic zgrabna suszarke na naczynia . Ale to nie jest problem nie do rozgryzienia . POLECAM !

I pozwole stanowczo zaprotestowac ze przejscie do kuchni z pokoju dziennego to "mankament " W tych dwuch pomieszczeniach toczy sie 95 % zycia rodzinnego , przejscie miedzy nimi jest niesamowicie wygodne , niewyobrazam sobie "latania na okolo "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam prośbę czy mógłby ktoś doradzić czy mój projekt domu zmieści się na działkę o takich wymiarach . Działka jest w kształcie trójkąta , przed działką czyli ogrodzeniem znajduje sie pas zieleni około 2m następnie jest droga . Jeden z boków czyli podstawa ma 40,87m , bok ma 35. 03m a przeciw prostokatna ma 53,83m , kąt prosty znajduje sie z prawej strony chodzi o wpisanie projektu słoneczny z poddaszem

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/sytuacja.php

i tu kolejny problem według opisu dom ma 9,15 m szerokości według przekroju i sytuacj ma 8, 34m i sama już nie wiem którą odległość traktować jako prawdziwą. W arunkach zabudowy które posiadam jest tez taki wpis którego nie rozumiem " wprowadza się nie przekraczalne linie zabudowy określający maksymalny zasięg zabudowy działek w odległości 5m linii rozgraniczenia". Proszę o radę, ponieważ projekt już zamówiłam w poniedziałek będzie, dlatego się denerwuje

a tu zdjęcia mojej działeczki mała ale własna cieszy jakby były to hektary

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/sytuacja.php

[/img]

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według opisu dom ma 9,15 m szerokości według przekroju i sytuacj ma 8, 34m i sama już nie wiem którą odległość traktować jako prawdziwą. W arunkach zabudowy które posiadam jest tez taki wpis którego nie rozumiem " wprowadza się nie przekraczalne linie zabudowy określający maksymalny zasięg zabudowy działek w odległości 5m linii rozgraniczenia".

 

 

1. Myślę, że należy brać pod uwagę wymiary z opisu.

2. Według prawa budowlanego, minimalna odległość budynku od granicy działki może wynosić 4m. Wpis, który cytujesz rozumiem tak, że w gminie wprowadzono zasadę, według której ta odległość nie może być mniejsza niż 5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...