Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Domek ciekawy ,ale jestem zdania ,że dodatkowy pokój ma swoje plusy i sama szukam domku z dwoma pokojami na parterze np. GL 150 lub WB -0001 czy coś podobnego .Moja działka też ma wjazd od południa dlatego chce aby pokoja były od strony frontowej.

Martwi mnie ,że firmy projektujące maja gdzieś tych od strony południowej, a projekty opisane jako od południa nie zawsze są takie od "południa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chcemy wybudowac dom dwurodzinny, z dwoma osobnmymi wejściami(juz wcześniej o tym pisałam),nadal nie mamy projektu. Nie jest łatwo wybrać taki projekt, ponieważ jest ich poprostu mało.

Wpadł nam w ręce ostatnio taki.....

 

http://www.studioarcis.pl/opis.php?id=126&b=1

 

Bardzo nam się nie podoba ten garaż z przodu. Myśleliśmy o tym, aby w projekcie zmienić na dom bez garażu lub dzis wpadł mi taki pomysł do głowy, żeby ten garaż wybudować z tył. Nie wiem, naprawde już nie wiem. projekty indywidualne są bardzo drogie, a naprawde nic znaleść nie możemy.

 

Bardzo proszę o wasze opinie na ten temat.

 

Z góry dziękuję!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wITAM,

 

kilka prostych uwag ..DLACZEGO ... nie moglśmy nic wybrać z projektów gotowych (oglądaliśmi ich b. dużo, tyle co Wszyscy !)

 

1. Warunek 1 : Poranna kawa - to wyjście z kuchni wprost na taras (zazwyczaj kuchnia jest od strony pn/wejścia do domu (projektanci mówią że to polski zwyczaj). Kuchnia oczywiscie nie "w" salonie - trochę dystansu.

 

2. Komunikacja - zwyke /zawsze/ oszczędza się na przestrzeni komunikacyjnej - korytarze, schody - w prktyce okazuje się, że właśnie tam brakuje przestrzeni do "chodzenia" i w gruncie rzeczy przeciskanie się wąskimi i niedoświetlonymi (światło naturalne) korytarzami to żadna przyjemność.

 

3... i wiele innych szczegółów (będą doskwierać później) - zainteresowanych zapraszam do wymiany doświadczeń.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest archi co piszesz :)

ja też obejrzałam miliardy projektów, każdy ma coś , jakiś feler, coś co go dyskwalifikuje. Nawet ten mój wymarzony, idelalny ma jeden feler . Zdaję sobie sprawę że jak bym zamówiła indywidualny to bym miała wszystko co chcę! ale wybór domu gotowego jest to jakiś kompromis między wymaganiami a tym co oferują projektanci i mam tego swiadomość!

życzę powodzenia! na pewno twój projekt gdzieś jest ,jest to ten jeden którego szukasz, tlko własnie trzeba na niego w końcu trafić :)

 

dla mnie największym minusem w 80 % projektów gotowych jest to że mają kuchnię z wejściem z salonu czyli w zasadzie nie ma kuchni tylko jakiś śmieszny aneks kuchenny. Dla mnie taki dom od razu odpada! ja chcę kuchnię osobną z drugmi drzwiami do jadalni. i tego szukałam! i znalazłam :) i spiżarnię i miejsce na garderoby na poddaszu.

dużo było tych krytreriów :) a sowją dorga to po co ci korytarze dla gości, budujesz dla siebie, :) takie wielkie korytarze to koszty! terakota , oświetlenie i tracisz na nie rzeczywistą powierzchnię którą możnaby fajniej wykorzystać! nie do robienia wrażenia tylko do faktycznie jej posiadania :)

pozdrawiam!

o projektach gotowych to bym mogła dużo ! cały inernet juz pod tym katam przeczytałam :) i rozumiem cię!

Emi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, proszę oceńcie sami, który projekt jest bardziej funkcjonalny? Bardziej nam się podoba maja rex ale na działkę bardziej pasuje filipinka (szerokość działki 22m). Obawy mam co do tarasu w Maji Rex, bo: 3m + 14,5 + 1,8 = 19,3 a więc zostaje mi jakieś 2,7 m od końca tarasu do granicy z sąsiadem... trochę mała przestrzeń!!!!!!!

A może ktoś budował w/w projekty i ma doświadczenie na co zwrócić wcześniej uwagę lub co poprawić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam tego projektu, już niedługo muszę się zdecydować, bo do końca roku trzeba podjąć jakieś konkretne kroki (rozpocząć załatwianie formalności). Dotychczas wyszukałam dwa projekty z pustką nad salonem, które wydają się sensowne:

Murator: D12a: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=30

Murator: D47a: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=56&IdKolekcji=

 

Bardzo ważne, żeby dom miał kominek, a garaż najlepiej dwustanowiskowy. Kto może mi pomóc? Widzieliście, albo budujecie coś w tym stylu?

 

pozdrawiam,

sure

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=519&IdKolekcji=

a może ten, mi bardzo się podoba tylko troszkę za drogi

antresola na dole i garaż dwustanowiskowy

 

 

Masz na myśli M08a? Ładny projekt, ale w tym domku chyba nie ma antresoli? Wygląda mi na pełne poddasze, bez żadnej pustki nad parterem. A mój miły niestety się uparł i bez "pustki" nie chce budować! Mnie zresztą też się przestrzeń podoba, więc nadal szukam...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...