Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja propozycja to kup ładne katalogowe wydanie chyba ok 400 projektów różnych firm-najlepiej sprzedające sie projekty.

Obejrzałam chyba z 8 razy ponad 3000 projektów iii również skończyło się na indywidualnym, spełnił On 99% moich potrzeb, gdyż ograniczyłam go 140m2. Ale warto było teraz oglądał wnętrza ...a budowa na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No to będę odpowiadał hurtem, bo straszne zaległości mi sie porobiły. Tylko się na mnie nie obraźcie za krytykanctwo :wink: , doceniam każdego kto bierze udział w dyskusji, nawet jeśli mi "jej/jego" projekt nie pasuje :)

 

Tratwa:

Fajny, duży domek. Tak duży że nie zmieści mi się na działce :cry: bo mam tylko 30 metrów szerokości. No i biorąc pod uwagę, że garaż przydałby się jednak na dwa samochody (bo mieszkając za miastem trzeba jednak jakieś awaryjne jeździdełko posiadać) to wymiarowo robi się całkiem źle.

Dodatkowe minusy: cztery łazienki - zaczyna to trochę przypominać hotel :wink: Rzecz jasna można je przeznaczyć na coś innego (powiększyć pokój na południowym wschodzie (górny prawy róg)). Poza tym ograniczanie dużej łazienki tylko do pokoju po lewej nie do końca mi się podoba. Dlaczego? Bo o ile taka łazienka jest w zamierzeniu bardziej prywatną, o tyle jeśli już zajdzie konieczność skorzystania przez kogoś z niej, to droga wiedzie przez moją sypialnię... No i wciąż zastanawiam się nad przejściem z garażu do domku. Minusem jest też całkowity brak okien po stronie wschodniej i zachodniej. Natomiast jeśli chodzi o ilość i powierzchnię pomieszczeń to jest całkiem fajnie :)

 

Magi:

Powierzchnie pomieszczeń są do przyjęcia, zrobiłbym odbicie lustrzane (salon po stronie zachodniej a nie wschodniej jak jest teraz). Za ubikację na środku (którą wypadałoby ciut powiększyć żeby zrobić z tego małą łazienkę) zabiłaby mnie moja kobieta, bo woda w środku domu według feng shui coś złego robi. Nie wiem co, ale ona mówi ze źle by się jej w czymś takim mieszkało. No dobra... Następna rzecz to brak spiżarni przy kuchni i garderoby.

 

Joskul:

Myślimy, oj myślimy. Już jakieś ustalenia są, staram się to teraz przelać na konkretne metry kwadratowe :wink:

 

Vardo:

Sypialnia owszem wschód-południe, salon południe-zachód. Ostatnia koncepcja mówi o "obstawieniu" salonu z obu stron sypialniami - w końcu niech więcej niż jedna sypialnia ma słoneczko od południa.

Kuchnia będzie od północy - bo od tej strony jest wejście, a poza tym trochę szkoda by mi było mi miejsca na ciepłej, południowej ścianie dla pomieszczeń niemieszkalnych.

 

Ivo:

jakieś linki do większych wersji tych malutkich obrazków? :wink:

 

Gosia:

Coraz więcej wskazuje na projekt indywidualny. Mam nadzieję, że też na wiosnę zacznę :)

 

Ufffffffff... :) A jak sobie pomyślę, co ze mną będzie miał architekt... Znacie jakiegoś niedrogiego i cierpliwego w Warszawie lub okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whisper, tak trzymać! Twój cel to projekt indywidualny, który powstanie w wyniku kilku (długich!) wizyt u architekta, z którym się rozumiesz. Trzeba odwiedzić dwóch-trzech i zdecydować się na takiego, z którym się łapie kontakt. Jeśli on weźmie 2-3 tysiące więcej niż inny to będą to najlepiej zainwestowane pieniądze - nie szukaj taniego!

My też przejrzeliśmy setki projektów, potem z kilku procent tych co miały odpowiednią powierzchnię i układ to prawie żaden nie pasował do stron świata na działce. Z architektem - autorem projektu indywidualnego - się zrozumieliśmy i choć były tarcia (tak wykuwała się stal...) to do obecnej chwili (tynki i instalacje) zrobiliśmy tylko dwa drobniutkie odstępstwa od projektu - przesunięte drzwi do WC i 5cm niższe okna (bo typowe=tańsze)! Śmiechu warte drobiazgi.

 

A co do kompromisów to będą one potrzebne i w projekcie indywidualnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję osób, które budują lub już mieszkają w domu według projektu Adela lub Mikołaj.

Próbuję dokonać wyboru projektu, ale mam rozterki: wydaje się mi, że Mikołaj jest wystarczający jak dla mnie, ale nie ma wiele pomieszczeń takich jak Adela. Ponadto, patrząc na projekt, wydaje się mi, że Adela nie jest dużo większa od Mikołaja. Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich - jestem NOWY - jesli bede sie powtarzal prosze o wyrozumialosc :)

 

1. Dopiero zaczynam szukac projektow - po okolo 200 szt. wpadl mi w oczy projekt ARCHON+ Dom w orchideach ale jego szacunkowe koszty realizacji mnie przerazily (dodatkowo chcialbym go podpiwniczyc) - czy ktos z grupowiczow mial z tym projektem do czynienia (moze nawet ktos go zbudowal ...???)

http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f01a0b85bb23&intra=b4918223d2c5520a4360bb34ae47ac14&crc=365520f24b3116e9f7d4a3635e4388a8

 

2. Czy ktos z grupowiczow moglby polecic mi jakis inny ciekawy projekt ktory:

- ma uzytkowe poddasze - mozliwosc wcisniecia stryszku w dach dodatkowo mile widziana :)

- ma od 150 - 180 m2

- garaz na dwa samochody

- nadaje sie na dzialke o szerokosci 20m (dlugosc nieograniczona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że taki problem miał jeden forumowicz. Czytałam dziennik budowy. Wybrał Widnogrąg Pracowni Projektowej "ALTRA". Widziałam go gdzieś w internecie, ale nie mogę znależć. Poszukaj w dziennikach budowy. Ja mam ten projekt w "najciekawsze projekty"

Jest śliczny parter fajnie rozwiązany salon kuchnia jadalnia i pokój gościnny piętro- 4 pokoje. W sumie 200m szerokość 10,74 długość 17,36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani jestem nowa na tym forum i witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Podjeliśmy z mezem decyzje budowy naszego wymarzonego domku.Problem w tym iż juz dwa miesiące przeglądamy projekty i za chiny nie umiemy znależć tego naszego .

A wymagania nie mamy za wygórowane : mały o niedużej powierzchni (max 120 m)najlepiej z podaszem uzytkowym co najmniej 4 pokoje lub 5 ale nie o duzym metrażu . Koniecznie na dole garderoba , komórka . mała łazienka . salon z kominkiem , kuchnia z jadalnia , kotłownia.

Moze budujecie podobny domek i możecie nam pomóc

Danuśka :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa, mały – do 120m2 i wymagania takie jak Wasze.

Kilka miesięcy temu, kiedy zaczynaliśmy myśleć o budowaniu, mieliśmy podobne założenia (do 120m2 – pow. użytkowej + garaż, razem miało być do 150m2), a wyszło 150m2 użytkowej + garaż, strych – łącznie ponad 180m2. Nasz wybór (dostępny również w wersji bez garażu) można zobaczyć pod adresem: http://www.wlasny-dom.pl/materialy/5_2003/taurus_2.swf

 

A jeśli chodzi o Wasze wymagania to proponuję zobaczyć domy, które budują się na naszym osiedlu:

http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=320 lub inny z garażem http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=34

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...