Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam.Po długich rozmyślaniach na temat wyboru tego ostatecznego,wymarzonego projektu,na placu boju pozostały dwa i...nie wiem,który z nich

1)"Patryk" z Krajobrazów:

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=501

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=501&opcja=rzuty

2)"Skarbek" z Domowych Klimatów:

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=501&opcja=rzuty

Bardzo proszę o wszelkie uwagi na temat tych projektów,szczególnie te dotyczące kosztów budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mi podoba sie lepiej Skarbek

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=2326

Może dlatego, że tez nie należę do zwolenników dachów kopertowych, głównie ze względu na dużą ilość skosów.

No i może napiszesz z jakiej strony świata masz wjazd, bo to ważne przy wyborze spośród tych dwóch projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany na Patryka ,nie wiem co T obie doradzić .Ja mam wjazd od strony południowej i słup z linią niskiego napięcia na działce więc muszę lawirować ażeby się zmieścić.Parter Patryka jest dla mnie jak na zamówienie.Tylko te słupy na poddaszu mi nie pasują. Pozdrawiam.Adam z Wrocławia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adam.Mimo,że Patryk na początku również bardzo mi się podobał,to po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw,jestem na 95% zdecydowana jednak na Skarbka.Jeśli chodzi o te słupy na poddaszu w Patryku,to rzeczywiście nie jest to ciekawa perspektywa,ale ogólnie domek fajny więc musisz ten temat bardzo dobrze przemyśleć.Życzę powodzenia i podejmowania samych trafnych decyzji.Również pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na obrazkach wygląda ładnie ale będzie dość kosztowny w wykonaniu a zwłaszcza dach (dużo koszy), nietypowe narożne nadproża, nietypowe duże okno. Sama bryła budynku wielce połamana co powoduje zwiększenie długości a co za tym idzie powierzchni ścian zewnętrznych = zwiększony koszt wykonania i ocieplenia =większe wydatki na ogrzewanie. Brak garderoby jest dużym minusem programu użytkowego tego projektu. Wiesz Gabrielr - możesz olać to o napisałem, ważne jest abyś się dobrze czuł w wybranym przez siebie projekcie i aby koszty jego utrzymania i ogrzania nie obrzydziły Ci życia w nim.

 

Jeśli jesteś na etapie wybierania, proponuję abyś kierował się przygotowanym pod swoje potrzeby programem użytkowym domu, zwartą bryłą budynku, prostotą konstrukcji dachu. Ja też szukałem parterowego z nieużytkowym poddaszem i garażem na dwa samochody. Nie znalazłem projektu, który spełniał podane wyżej wymogi zwartej bryły i prostoty dachu. W takim przypadku widać, że nie da się inaczej niż na planie litery L. Szukając projektu lepiej już mieć wypis z planu zagospodarowania dla działki lub warunki zabudowy bo tam mogą być określone linie zabudowy i max. długość ściany frontowej tudzież kąty pochylenia połaci dachowej. Na tym się można nieźle przejechać. Masz w ręku projekt i widzisz, że nie możesz go zbudować bo alboo się nie mieści w liniach zabudowy albo nie spełnia miejscowych warunków. Tym nie mniej, życzę Ci powodzenia.

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Już podjąłem decyzje i zamówiłem Patryka ,jutro odbieram projekt.Poprostu spodobał mi się idealny układ pomieszczeń na parterze przy adaptacji na mojej działce.A słupy na poddaszu muszą istnieć /opinia konstruktora tego projektu/ jakoś sobie z nimi poradzę.Powodzenia oraz trafnego wyboru.Pozdrawiam.Adam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mieć odbicie lustrzane projektu, a działkę mam z wjazdem od strony zachodniej.

 

To tak jak ja mam, trudno znaleźć odpowiedni projekt. W Skarbku kuchnia od zachodu, niedobrze i w sumie słońce tylko na jadalnię. W Patryku słoneczny salon, choć kuchnia też od zachodu. Najlepszy by był projekt taki aby kuchnia była od wschodu lub północy a salon na południe lub zachód. Jest to naprawdę bardzo ważne ze względu na samopoczucie w przyszłym domku jak i na koszty ogrzewania.

Mój dom jest tak rozłożony

http://www.studioatrium.pl/res/090/par.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie forumowicze powinni wybieraqć Ci projekt ale Ty sama, po określeniu dokładnych preferencji co do domu w którym chciałabyś mieszkać.

Dla jednego lepszy będzie projekt z jedną sypialnia więcej, dla drugiego, projekt z zadaszonym tarasem...

Ja widziałem chyba z tysiąc projektów aż wybrałem ten który mi najbardziej obpowiada. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Małgosi 60 i pseda.

 

Dziękuję za opinie na temat domu w pigwowcach 2.Już drugi rok przeglądam katalogi i ciągle nie mogę się zdecydować jaki projekt wybrać.

Praktycznie nie mam ograniczeń typu działka czy warunki zabudowy-dlatego też możliwości wyboru są nieograniczone.

Działkę mam 3000m2 55x55m,a w warunkach zabudowy mam domek parterowy z poddaszem nieużytkowym lub użytkowym o wys. do 9m,dach wielospadowy (dwuspadowy też może być) o kącie nachylenia do 45 stopni.Wjazd na działkę mam od północnego wschodu.Drugim moim faworytem jest domekhttp://www.studioarcis.pl/opis.php?id=145&b=1.

Pozdrawiam budujących Gabriel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...