Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karola777, męża (o ile go masz) też wybierali Ci sąsiedzi?:)

Nie obraź się, ale rozwalają mnie takie posty z hasłami "który mam wybrać" itp. Ludzie, nie znacie nawet własnych gustów, własnych potrzeb i możliwości?

miłej nocy

oj, to pytanie to tylko prośba o radę, o opinie - nie brałabym go tak dosłownie. Czasem warto posłuchać co inni myślą o projektach które się nam podobają, by móc utwierdzić się w powziętej decyzji - i zwykle jest tak, że głos zabierają ci, którym się dany projekt podoba, chociaż bardziej konstruktywna jest w tym przypadku krytyka i o to zapewne autorce chodziło. Myślę, że decyzję i tak podejmie sama .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz uważnie postów luk_25.Już wcześniej napisałam,że decyzję mam już praktycznie podjętą,a całą dyskusję sprowokowałam,gdyż nie mogę nigdzie znaleźć osoby,która buduje ten domek i zaczęło mnie to zastanawiać.Poza tym myślę,że warto czasem posłuchać cennych uwag mądrych ludzi,którzy lepiej ode mnie orientują się w sprawach budowlanych.Reasumując,jestem już dużą dziewczynką i decyzję z pewnością potrafię podjąć sama,szczególnie tak ważną.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie, ustosunkowałem się do pierwszego postu. Spoko.

A przy okazji, skąd wiesz że na twój post (nie ten konkretnie) odpowiadają mądrzy ludzie?:) Przecież to tylko net i pod nickiem "specjalista" może pisać dziecko... Ja osobiście przejechałem się poważnie na pewnej niby 100% radzie jednego z forumowiczów uchodzącego za elite czy jakoś tak forum. Trzeba uważać:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bar kam!W takim razie Tobie również powinnam życzyć powodzenia w przecieraniu tych szlaków.Nawiasem mówiąc całkiem fajny ten Twój "Ikar".Tak sobie pomyślałam,że może zadzwonię do tych Domowych Klimatów i zapytam o ten projekt bardziej szczegółowo tzn.czy rzeczywiście jest taki świeży i jak duże jest zainteresowanie nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola777, też sądzę że nie zaszkodzi zadzwonic, może nawet dadza Ci namiar na kogoś kto projekt realizuje. Ja przesłałem do Domusa fotki mojego domu i powiedziałem, że jesli ktoś chciałby zobaczyć Ikara "live" to nie ma sprawy, zapraszam na moja budowę.Wiem o ile łatwiej sie zdecydować jesli samemu pochodzi sie po domu który chciałoby sie budować i pozagląda w każdy kąt a do tego porozmawia z inwestorem. To bardzo pomaga. ;) Powodzenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zalogowałam się na forum pierwszy raz i mam pytanie. Podobają mi się trzy projekty Muratora: podcieniowy, ciepłe wspomnienia, niewielki w wersji energooszczędnej? Czy ktoś zdecydował się na któryś z tych projktów? Jestem ograniczona w czasie i muszę szybko się zdecydować. Proszę o pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, czy ktoś może podzielić się ze mną wiadomościami na temat tych domów amoże ktoś buduje lub wybudował i można by obejżeć i podyskutować. Szukam projektu domu dla Babci, Rodziców i dorastających dzieci - domu rodzinnego, wielopokoleniowego o powierzchni do 200m, prostej i funkcjonalnej konstrukcji, aby można go bylo w większości postawić sposobem gospodarczym. Z góry dziękuję za dobre rady i pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy przedstawić na łamach "Muratora" dylematy i zmagania inwestorów, wybierających projekt. Jak dopasować go do potrzeb rodziny, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak spełnić szczególne wymagania i życzenia. Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami, to czekam: [email protected]

 

Pozdrowienia

Redakcja

 

 

Właśnie postanowiłam wybudować swój drugi dom. Pierwszy mi jak najbardziej odpowiada, ale okazało się, że jest zbyt blisko miasta, a ja kocham wieś i święty spokój. Zarówno w przypadku pierwszego domu, jak i teraz zwracam uwagę przede wszystkim na:

1. Dostateczną powierzchnię pomieszczeń gospodarczych gdyż są mi one bardziej potrzebne niż wielki salon

2. Prostotę bryły domu, która wpływa na koszt budowy i energooszczędność

3. Zadaszenie chociaż części tarasu- to bardzo się przydaje

4. Koszt budowy- to baardzo ważne

5. Usytuowanie względem stron świata

6. Bardzo ważny jest też duży, wygodny wiatrołap (nie mam takiego niestety w pierwszym domu)

7. Powierzchnia domu (trzeba go ogrzać) powinna być racjonalnie wykorzystana

8. Dom powinien mieć coś charakterystycznego, co przełamie monotonię np. małą antresolę, aneks telewizyjny na poddaszu, ciekawą łazienkę .....

 

Jestem na etapie wyboru projektu drugiego domu i wciąż mam dylematy.Domy z dachem dwuspadowym, proste nie oferują na małej powierzchni i za stosunkowo niską cenę wygody, a te z kopertowym ze względu właśnie na dach są drogie w budowie ( myślę o domu o pow. około 100 m2) , ale dużo ciekawsze jeśli chodzi o wnętrze. Ukłon w stronę Muratora, bo trzy projekty, które biorę pod uwagę pochodzą z jego kolekcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy zamiar budować Niewielki M05a,

tutaj możesz poczytać na temat tego projektu:

http://forum.muratordom.pl/projekt-m05-niewielki-murator,t62107.htm

 

Myślę, że to bardzo ładny projekt. Też jesteśmy przed podjęciem decyzji zakupu projektu. I zdecydowaliśmy, że to będzie właśnie Niewielki M05a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

to była nasz "forma wyjściowa" i chyba zostanie końcowa ALE...

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112.html

jak fundusze pozwolą to ten też wygląda smacznie ...niestety działkę mamy o 20cm za wąską (...może zwęzić garaż 8) )

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112a.html

 

...zastanawia mnie dlaczego tak mała różnica w kosztach budowy

 

może macie jakieś ciekawe propozycje dla działki 22x47 (min. 3 pokoje + salon). Podstawą jest "taniość" w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...