Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z ta adaptacją to chyba już rozumie o co chodzi. Jak rozmawiałam z babeczka z tego biura projektowego powiedziała mi, że te zmiany, które chcemy zrobic to zmiany malutki, kosmetyczne, i to podczas budowy wszystko zostanie bez problemu uwzględnione, jedynie na projekcie na czerwono trzeba będzie zaznaczyć zmianę lokalizacji kominka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi dwoma projektami. Oczywiście żeby nie było wątpliwości bardziej podoba mi się Tosiek. Ale proszę Was o zdanie, czy Roma będzie tańsza w budowie, jeśli tak to czy dużo??? I ogólnie proszę o opinie na temat tych dwóch projektów.

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-231,249,61,parter.html

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/roma/#nowhere.

Czytałam gdzieś, że garaż w bryle domu wychodz drożej, bo strop, droższe ocieplenie budynku, garaz osobny można taniej ocieplić, ogrzewanie itd. Czy to prawda?? Jestem komplentym laikiem w tych sprawach?

Dzięki, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was ogromną prośbe.....Jesteśmy na etapie poszukiwania projektu i przyznaję, że nie jest łatwo......Dlatego chciałam poprosić o pomoc, być może taki temat pojawił się już na forum....Niestety nie udało mi się go odnaleść,( nie mam zbyt wiele czasu na przeszukiwanie forum....) więć jeśli możecie podrzućcie mi link do tematu....

 

Napiszę mimo wszystko czego szukamy, bo może ktoś ma bądź buduje taki domek :)

 

Chodzi nam o dom z poddaszem użytkowym o pow od 130 do 160 m kw. Ideałem bylyby 2 pokoje ( oprócz salonu) na parterze. Pomieszczenie gospodarcze, garaż z przejściem do domu ( najlepiej wychodzącym w wiatrołapie), schody poza salonem, kuchnia z oknem wychodzącym na podjazd, salon w centralnej części domu, w lini kuchni. Taras z tyłu domu. Na poddaszu 3 sypialnie i łazienka.

 

 

Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc :)

 

NATALIA bardzo nam się podoba, na pewno będziemy brać ten projekt poważnie pod uwagę. A na podanej przez Ciebie stronie byłam, przeglądałam i oczywiście nie znalazłam nic odpowiadającego naszym wymaganiom, chociaż przeciez nie są wysokie :wink: . W każdym razie dzisiejszy wieczór poświecimy na powtórną lekturę 8) 8)

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy znasz NATALIĘ z autopsji czy tylko z teorii :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc :)

 

NATALIA bardzo nam się podoba, na pewno będziemy brać ten projekt poważnie pod uwagę. A na podanej przez Ciebie stronie byłam, przeglądałam i oczywiście nie znalazłam nic odpowiadającego naszym wymaganiom, chociaż przeciez nie są wysokie :wink: . W każdym razie dzisiejszy wieczór poświecimy na powtórną lekturę 8) 8)

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy znasz NATALIĘ z autopsji czy tylko z teorii :) ?

 

Z teorii. (Ja będę budował dom bez użytkowego poddasza.)

Jest wątek o tym:

http://forum.muratordom.pl/projekt-mg-natalia-z-wlasny-dom,t70566.htm

popytaj ludzi, podzielą się swoimi doświadczeniami.

 

Podobne projekty to np. Wierzba II z Horyzontu, Melodia z krajobrazów

http://forum.muratordom.pl/szukam-ludzikow-budujacych-dom-melodia,t63985.htm

 

Retro z krajobrazów i wiele innych.

Są bardzo popularne bo można proces inwestycyjny rozciągnąć w czasie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą autopsją to się oczywiście trochę zagalopowałam :lol: chodziło mi raczej o to czy widziałeś ten dom, znasz kogoś kto go buduje i takie tam :)

 

ale rozumiem, że nie.

Tak, wlaśnie dlatego wybieramy dom z podaszem, chcemy na początek zamieszkać tylko na parterze. Jest nas troje więc dwie sypialnie i ok 100 m kw powierzchni na początek wystarczy. Na ewentualne zmiany w przyszłości chcemy jednak mieć jakąś alternatywę czyli poddasze.

 

 

Przeglądam właśnie projekty, które podesłałes i jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to było tak.

 

Po pierwsze działka z wjazdem od południa

 

czyli taras częsciowo od strony wejścia, jednak wjazd kończy się na naszej działce i dzięki temu nie będzie uciazliwy bo tak jakby go nie było (np zagladajacy ciekawscy)

Dom około 140mkw plus garaż musiał mieć - poddasze 3 sypialnie i łazienka, parter poza podstawową strefą dzienną dodatkowy pokój (gabinet, gościnny)

Dom nie moze mieć ani kolumn ani wykuszy

Dodatkowo dochodził spadek terenu w kier płn-wsch czyli w tym kierunku nie mógł byc zbyt rozbudowany.

 

Kuchnia raczej otwarta ale bez wiekszego znaczenia

Po tych punktach następowało przesortowanie projektów i wybór ostatecznego który się podoba zewnetrznie i wewn. z pieciu wybranych.

Wypadło na Dom w Chabrach.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś o sobie...

Jakie masz oczekiwania, jaką masz rodzinę, ile osób będzie mieszkać, jaką masz działkę, jak duży chcesz dom, parterowy czy z poddaszem, jedno czy wielorodzinny, czym chcesz ogrzewać i wiele innych.

Wtedy można mówić o doborze projektu.

Elementy drogie to takie, kt. odbiegają od małego domu parterowego, z dwuspadowym dachem, z małymi ( standardowymi ) oknami. Czyli wykusze, balkony, skomplikowane połacie dachu, lukarny, łuki okienne itp.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...