Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No wlasnie kazdy cos innego potrzebuje...

Ale chyba najfajniejszy dla mnie jest projekt agrobispu, piaty.

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=390&usid=1

 

 

Zamiast spizarki moze wygospodaruje troche miejsca w pomieszczeniu gosp.

No i te wciecia zlikwiduje, jakby co :roll:

Ale jak myslicie wzgledem stron swiata bedzie dobry uklad?

 

Tak sobie patrzę na ten projekt. I ponieważ wejście będziesz miał od południa, to może zrobić odbicie lustrzane. Dzięki temu kuchnię i salon będizesz miał od zachodniej strony. Więcej światła na wieczór, czyli porę w której będziesz korzystać z tej przestrzeni.

 

Dodatkowo można przenieść taras. Zamiast dawać go z tyłu domu, dać go przy bocznej scianie. Dzięki temu będzie dłużej nasłoneczniony. Wejście się przestawi i drzwi balkonowe nie będą tuż przy telewizorze ;)

 

Zastanów się jeszcze może nad odcięciem schodów od salonu jakąś ścianką. Z tego co widzę w projekcie jest tam tylko słupek. To już kwestia gustu, czy chcesz aby każdy siedzący w salonie widział nogi każdej osoby wchodzącej/schodzącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowałem sie na projket indywidualny, ponieważ projkety domów z katalogów nigdy nie były do końca takie jakie bym chciał a po rozmowie z architektem doszedłem do wniosku że zrobienie projketu indywidualnego bedzie najprostrze i wbrew pozorom najtańsze(30-40zł za m2). Polecam pracownie Pana Michała Kusia http://www.plusprojekt.com , ze względu na profesjonalna obsługę i szybkie wykonanie projketu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grant napisał:

Ale chyba najfajniejszy dla mnie jest projekt agrobispu, piaty.

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=390&usid=1

 

Tez jestem tego zdania oczywiście warto zlikwidować te wcięcia w podstawie budynku . Dom bedzie większy nieco zgrabniejszy i unikniesz cienia choć niezbyt wielkiego ale zawsze ! Mieszkam w bloku i mam dosyć balkonu z Loggią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstra! :) na prawde sensowny dobrze wymyśłony domek! domek! i też proponuję lustrzne odbicie! koniecznie !

czadowa garderoba u góry! i te okna w łazience i sypialni jakby balkonowe ale bez balkonu

słuszna uwaga o drzwiach tarasowych i telewizorze :) kominek praktycznie usytuowany.

a jakie macie dzieci? duże małe? dużo mało? :) pytam rzeby rozpoznać Wasze potrzeby, bo ja widzę ekstra możliwość zrobienia na pieterku "master bedroom" z "prywatną" wypasiona łazienką. 8)

pomieszczenie gosp faktycznie wielkie, tylko czemu coś takiego co wydaje mi się tym co grzeje wodę jest w łązience , zamiast za ścianą w pom.gosp? wątpliwa ozdoba ale wiem wiem to szczegół, a wielkie pom.gosp można faktycznie wykorzystać na spichlerz. Miejsca na szafki w kuchni wydaje się w sam raz, a na szczycie ściany miedzy kuchnia a jadalnią zamiast tego półokrągłego blatu dałabym jakis kredens :wink: heheh! ja już ci urządzam! znaczy sie projekt fajny bo działa na wyobraźnie

 

 

ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za odpowiedzi.Tez mi sie wydaje, ze ten ostatni projekt jest niezly.Szkoda, ze nie znalazlam nikogo, kto go buduje.

Mamy jedno dziecko i tak zostanie.

Najwazniejsze, zeby ogolnie projekt byl dobry, szczegoly mozna dopasowac.

Zrobilam mapke naszej dzialki, zebyscie mogli zorientowac sie jak bedziestal dom i czy lustrzane odbicie pasuje.Chcialabym miec taras raczej blizejdomku gospodarczego a nie na strone drogi.

 

http://img518.imageshack.us/img518/9962/przodsj5.jpg' alt='przodsj5.jpg'>[/img]

 

Domek gospodarczy juz stoi.

http://img518.imageshack.us/img518/9962/przodsj5.jpg' alt='przodsj5.jpg'>[/img]

 

 

[/img]

 

Teraz ma juz dach i okna i nawet kominek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cena którą podałeś obejmuje wszystkie projekty dodatkowe tj. przyłącza oraz wykonanie wszystkich prac (dreptanie po urzędach) w celu otrzymania pozwolenia na budowę? jeśli tak - to faktycznie tanio znalazłeś jak na indywidualny - ale czy efekt też jest taki jak sobie wymarzyłeś?

 

Ja też zdecydowałem się na indywidualny (całokształt prac wyniesie mnie w granicach 50 zł/m2) - a efektu jeszcze nie znam bo jesteśmy w trakcie.

 

Ale osobiście po długich poszukiwaniach gotowych projektów stwierdziłem iż nie zgadzam się na kompromisy i przebudowy. Po to buduję dom aby mieszkać tak jak sobie to wymarzyłem a nie w czymś co było robione dla masy ludzi (gotowcom mówię kategorycznie NIE) - a często też gotowce wraz z kosztami projektów dodatkowych i przebudowy nie wychodzą wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

długo szukałam projektu który by mnie zadowolił ... znalazłam ...super...oglądam fotki z budowy innych fanów tego projektu...piszą wszystkie za i przeciw..świetna sprawa dużo możemy się na ich błedach nauczyć...wydawałobysie że o.k. ...

pojechałam obejrzeć dom w stanie surowym wystarczy aby zobaczyć wielkość pomieszczeń....no i niespodzianka ... w głowie mi sie nie mieści jak mogą projektanci w domach prywatnych zaprojektować takie małe łazienki , o porządnej kotłowni to można pomarzyć ... przecież teraz na metrażu 47m2 mam większą łazienke niż w wybranym prze ze mnie projekcie ... spowrotem szukam nowego projektu i tuta moje zdziwienie wybierając proj. z większym metrażem wcale nie znaczy że tam będą większe pomieszczenia niektóre są nawet mniejsze tylko że jest ich więcej... ponownie zmieniam tok moich przemyśleń jako że bardzo podoba mi się projekt przeze mnie wybrany / jest piękny w swej prostocie/ będę musiała zrobić proj. indywidualny ... a tyle sie naszukała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od grudnia szukam projektu idealnego 120-150 metrów użytkowa. Z pokojem na dole, dwa miejsca w garażu, ładny widok na ogód tył i prawy bok domu - wjazd na działkę od lewej strony do garażu... Dach dwuspadowy...

 

Szukam i szukam... z projektów Muratora ciekawy "Na skraju"

i znalazłam oto taki domek...

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-TK%2010GL2-ID-4492.html?typ=&powierzchnia=100_200_m&garaz=&strona=58

 

Co o nim sądzicie - jakie plusy i jakie minusy dstrzegacie - a może macie jakieś inne propozycje... może ktoś podobnego projektu szuka i znalazl ten jedyny właściwy?

 

Pozdrawiam, Moksia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od grudnia szukam projektu idealnego 120-150 metrów użytkowa. Z pokojem na dole, dwa miejsca w garażu, ładny widok na ogód tył i prawy bok domu - wjazd na działkę od lewej strony do garażu... Dach dwuspadowy...

 

Szukam i szukam... z projektów Muratora ciekawy "Na skraju"

i znalazłam oto taki domek...

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-TK%2010GL2-ID-4492.html?typ=&powierzchnia=100_200_m&garaz=&strona=58

 

Co o nim sądzicie - jakie plusy i jakie minusy dstrzegacie - a może macie jakieś inne propozycje... może ktoś podobnego projektu szuka i znalazl ten jedyny właściwy?

 

Pozdrawiam, Moksia

Witaj!

Ja swego czasu także szukałem domu o podobnej charakterystyce i znalazłem to:

http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=wspania%C5%82y&symbol=&x=0&y=0

W zaproponowanym przez Ciebie domu dostrzegam następujące wady:

- kuchnia od ogrodu - wg mnie lepiej od frontu, a dodatkowy pokój od południa

- brak spiżarki obok kuchni

- brak oddzielnej kotłowni, gdzie oprócz kotła można zmieścić pralkę. W tym projekcie pralkę trzeba umieścić w łazience na górze

- niezbyt foremny pokój dzienny - brak możliwości dowolnego aranżowania wnętrza

- w wiatrołapie brak miejsca na wieszak lub szafkę

- bardzo duża ilość okien dachowych - 11!

- dziwny układ - pokój ma 5 m2 (ciekawe co tam się zmieści), garderoba 7 m2

Zalety:

- sporo funkcji na małej powierzchni - tylko, czy nie za dużo...

Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za opinię. W projekcie, który przesłałeś, trochę przeszkadza mi usytuowanie kominka, że jest bardziej przy części jadalnej a nie wypoczynkowej. Jest jeszcze jeden minus związany z ustawieniem tego domu na mojej działce - pozostanie mi głownie ogród po prawej stronie domu i na jego tyle - tu w Twoim projekcie nie mam niestety ani dobrego widoku, ani wyjścia do ogródu z boku domu...

 

Trudny temat - ale wady, które zauważyłeś w tym co wyszukałam, też mnie właśnie gryzą - ciekawe czy można trochę pozmieniać - tak układ domu aby nawet kosztem kuchni zrobić trochę miejsca na kotłownie łazienkę i mini garderobę w wiatrołapie... nie wiedziałam, że wybór projektu to taki trudny temat.

 

Dzięki za komentarz, Moksia...

 

PS. może ktos jeszcze dorzuci coś od siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt możesz zamówić w wersji lustrzanej, wtedy lepiej będzie pasował do Twojej działki.

Co do kominka, to pytałem się posiadaczy. Zwykle po jakimś czasie i tak kończy się zachwyt kominkiem, a wtedy nie ma to znaczenia, gdzie jest usytuowany...

Co do zmian ja jestem zwlennikiem nie kombinowania na własną rękę. Po prostu sobie nie wierzę, bo nie mam ani odpowiedniej wiedzy ani doświadczenia. Stąd ja u siebie wprowadzam tylko niewielki lifting...

Co do widoków to pamiętaj, że coś za coś. Widok to okna, a okna to większa strata ciepła. Nawet najlepsze okna nie dorównają własnościom izolacyjnym ściany...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt - okna to strata ciepła... ale np. projekt ciepły dom - energooszczędny ma praktycznie całą ścianę przeszkloną - jak oni uzyskali energooszczędność przy tak dużych powierzchniach szklanych. Chyba ta duża ilość okien i utrata przez nie ciepła to teraz, przy obecnych technologiach to mit...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ten oto projekt:

 

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712d.html - ten budujemy :)

 

lub

 

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html

 

domki są bardzo praktyczne, mają cechy o których piszesz, sami takich szukaliśmy. jedna rada, warto wydłużyć salon do poziomu ściany kotłowni w przypadku 27.12 lub pokoju/gabinetu w przypadku 49.12. Salon będzie zdecydowanie bardziej ustawny. Z wykuszu teraz też byśmy zrezygnowali, na rzecz właśnie wydłużenia salonu. Plusem jest też to, że domki można wybrać w różnych wersjach, z mniejszym/większym garażem, z wykuszem lub bez, z przejściem do pokoju nad garażem lub z pokojem przechodnim. Wszystko zależy od gustów.

 

pozdrawiam

Renata G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od grudnia szukam projektu idealnego 120-150 metrów użytkowa. Z pokojem na dole, dwa miejsca w garażu, ładny widok na ogód tył i prawy bok domu - wjazd na działkę od lewej strony do garażu... Dach dwuspadowy...

 

 

Mały parter. Salon jak w bloku. Powiększyłabym długośc budynku o 2 m. Wtedy pomieszczenie kotłowni podzieliłabym na kotłownię dostępną z garażu lub sieni oraz zwykłe wc dostępne z korytarza.

Na pietrze dużo pomieszczeń, ale przez skosy praktycznie nieustawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capri to maleństwo. Wygląda jak mieszkanie w bloku. Przez ten maleńki wykusz nie ma jak w kuchni ustawić mebli (lepszy byłby wykusz prostokątny, a jeszcze rozsadniejsze poszerzenie domu o wielkośc wykusza).

 

W pokoju ledowo zmiesci się kanapa i regał na TV - moze lepiej zrezygnowac z kominka? Gdzie urządzić rodzinną wigilę, romantyczną kolację, przyjęcie urodzinowe? Przy stole w kuchni?

Pietro rozplanowane poprawnie, ale razi mnie mała łazienka, która musi tez być pralnią.

 

IMHO - skoro na działce jest miejsce na wykusz - poszerzyć cały budynek i zrobić go bez wykusza. Wtedy i salon robi się przestronniejszy, i łazienka na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteśmy w fazie poszukiwania projektu. Czas goni i trzeba wreszcie się zdecydować. Z ogromnej ilości projektów do ostatniej fazy przeszły dwa. W tej chwili mamy największy orzech do zgryzienia, ponieważ to co jest fajne w jednym projekcie w drugim nie występuje :cry: . Dlatego proszę o opinię i spostrzeżenia.

 

Kalifornia (gl321) - Atrium

 

http://www.studioatrium.pl/res/321/duz_0.jpg

http://www.studioatrium.pl/res/321/par.png

 

 

To co na plus:

+ praktycznie idealny rozkład (chcielibyśmy dołożyć wejście do kotłowni z zewnątrz)

+ zadaszony taras

To co na minus:

- brzydkie wejście, ale z tym nie będzie chyba większego problemu

- według mnie, trochę szkoda 15 metrów na hall

 

"Dom dla ciebie" (m14a) - Murator

 

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_362_10.jpg

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_362_6.jpg

 

+ niezłe rozplanowanie wnętrza

+ praktycznie brak korytarzy

+ większa powierzchnia

 

- niepotrzebny garaż (zmiana na pokój)

- niepotrzebna spiżarka i schody (będą zlikwidowane, mimo iż jest to dom z poddaszem, chcemy zostać przy samym parterze)

- brak zadaszonego tarasu

 

Proszę o rady. Mamy już totalny mętlik w głowie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że wybrałbym GL-a ponieważ :

wygląda bardziej sympatycznie ( wejście zawsze możesz zmienić ),

taras nieco bym zmniejszył aby trochę powiększyć pokój 7,

hall jest faktycznie duży ale w parterówce trzeba się z tym liczyć.A może zrobić kotownię koło kuchni (połączenie WC ze spiżarnią) a w pomieszczeniu 3 zrobić mały pokoik ?

 

Co do projektu Muratora : z zewnątrz robi bardzo ciężkie wrażenie , układ wewnątrz może trochę bardziej praktyczny choć przesunięcie łazienek 6 i 11 do środka jakoś mało praktyczne. I sam zastanawiam się jak można byłoby to zmienić.

Zadaszony taras ma swoje plusy i minusy. Wybór należy do Was.

Spójrz na powierzchnie dachu bo to spory punkt w kosztach budowy.

 

 

My sami jak wybieraliśmy projekt mieliśmy totalny mętlik w głowie. Jak kupicie na początku będziecie zadowoleni , a pózniej wrócą wątpliwości czy wybraliście właściwy . Ale tak już jest taka jest nasza natura.

 

Życzę dobrego wyboru

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir ciekawy pomysł z rozwiązaniem kotłowni - ciekawe czy można to zrealizować w sposób, o którym piszesz? ściana jest konstrukcyjna i nie wiem czy będzie można zrobić przejście - ale pomysł wart rozmowy z projektantem.

 

Reng - 4912 ciekawy - ale nie chcę tak klasycznego domu, szukam w klasycznej bryle nowoczesnych rozwiązań i wykusz, chcę mieć maksymalnie oszkolny, najlepiej prostokątny - nie wiesz czy w tym projekcie można to zmianić pod tym kątem?

 

Dzięki za opinię!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...