Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie kupilśmy projekt z Achetonu(IRMINA).

Wybierając projekt kierowliśmy się metrażem,mamy trójkę małych dzieci,więc dom musi być spory,teraz mamy ok.110 metrów a domek będzie miał prawie 150 podejrzewam ,że powinno nam to wystarczyć.

Są cztery pokoje na górze nie są duże ale mam nadzieję,żę się pomieścimy z miłą chęcia zobacyłam domek w środku ale niestety nie mogę naleźć nikogo kto by już ten domek wybudował mam nadzieję ,że z tym projektem jest wszystko w porządku bo szukam już od kilku tygodni na różnych forach ale bez skutku nikt się jeszcze nie odezwał.

 

http://domartic.pl/projekt.php5?p=650&a=8&x=Irmina

 

Jestem zauroczona tym projektem jest idealny ,nowoczesny ale nie przesadzony,przerażają mnie tylko okna jest ich dużo i martwię się ,że wydamy majątek na ich kupno(nie mówiąc o myciu :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moksia my tez przymierzamy sie do tego projektu. Zastanawiamy sie nawet nad energooszczednym Podobnie jak wy myslimy o wykuszu pod balkonem aby zrobic tam jadalnie. Ciekawe jak to bedzie wygladalo? Zastanawiamy sie tez czy nie przerzucic schodow na druga strone? Oczywoscie myslimy tez o podniesieniu garazu i wykorzystaniu powierzchni nad nim jako dodatkowego pokoju. Garaz dwustanowiskowy chcemy tez powiekszyc gdzies do 6,3m i wydluzyc troche.. hmm sporo zmian. A wy?

Moze stworzymy oddzielny watek na Ciekawy C118b?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki zabudowy:

a)rodzaj zabudowy-zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna

b)wskaźnik wielkości powierzchni nowej zabudowy w stosunku do terenu inwestycji-do 25%;powierzchnia biologicznie czynna-co najmniej 50%terenu inwestycji

c)szerokość elewacji frontowej budynku projektowanego-13,3m z tolerancją do 20%

d)geometria dachu budynku projektowanego-dach dwuspadowy(z możliwością zastosowania przenikania brył dachów dwuspadowych)lub wielospadowy o kącie nachylenia połaci dachowych od 35 do 45 stopni; wysokość kalenicy do 9,0m,wysokość okapu do 4,0 m

Działka z wjazdem od północnego-wschodu szeroka na 22 a długa na 40 m

OCZEKIWANIA.

Budynek niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 110-140 m,trzy sypialnie.

Nasze preferencje:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-TYTAN-ID-3381.html?typ=&powierzchnia=&garaz=&strona=3

Zbyt duża powierzchnia niestety

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/salma/rzuty.html?AreaMaxMenu=160&AreaMinMenu=120&Part=4

Beznadziejne wnętrze wizualnie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim (skromnym) zdaniem dom z linku nr 2 (salma ) ma duzo lepsze wnetrza niz chałupa z linku nr 1 (tytan)

min nie ma waskiego i kiszkowatego korytarza na pół domu i to na parterze i na pietrze

oraz nie udaje ze ma duza łazienke (tez waska kiszka pod skosami) plus pseudo garderoby sprowadzone do wielkosci pomieszczenia niczym buda dla psa przez skosy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Walczysz, ale zaczyna się wyłaniać coś sensownego. Wyczytałam w innym wątku, że trochę parałeś się pracami budowlanymi - będziesz mógł go dopieścić.

 

Skoro wjazd od pn-wsch to salon z tarasem wypadnie pd-zach - latem bez zadaszenia trudno będzie wysiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian sporo to fakt. o przerzucaniu schodów, wogóle nie myśleliśmy. Schody są na ścianie kominkowej. Mamy projekt w rączkach, ale projektanci wszystko skomplikowanie piszą, nic z tego projektu nie rozumiem. Teraz musimy usiąść i zastanowić co i jak chcemy mieć zrobione, aby dać projektantowi wytyczne. Lista zmian jes długa, ale najbardziej skomplikowany będzie ten wykusz. Trzeba zrobić podciąg w stropie, bo będziemy likwidowali ścianę konstrukcyjną, ale konstruktor mówi, że nie ma problemu i że to super pomysł. Z wyliczeń wychodzi nam, że jadalnia będzie OK. Ale zostanie bardzo mała kuchnia - my nie chcemy dużej kuchnię, wiec dla nas ta zmiana nie ma znaczenia, ale niektórzy woleliby jednak zostawić większą kuchnię. Mamy masę pomysłów co do ścianki działowej pomiędzy kuchnią a jadalnią - chcę uzyskac trochę słońca do kuchni i cos knujemy - nie wiem tylko gdzi szukać inspiracji, może znasz jakiś ciekawy portal z wystrojami wnętrz. Myślimy jeszcze o ścianie kominkowej, która jest jednocześnie połączona ze schodami - chcę schody lekkie, więc i ścianka musi być dekoracyjna, ale nowoczesna... no i jeszcze kilka zmian na górze ale to drobiazgi, tylko okna inaczej i w dużej sypialni garderoba z drugiej strony, niż w projekcie. A co do przestrzeni nad garażem planujemy aby budowlańcy w fazie budowania już domu w scianie pomiędzy garażem, a pokojem wstawili nadproze i zamurowali, jeśli będziemy chcieli zrobić potem z tego pomieszczenia użytek inny niż strych to tylko wykujemy drzwi - pomysł naszego projektanta:) Co do wątku to super pomysł - daj tylko znać jak się zdecydujesz gdzieś go założyć:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od miesiecy wertuje katalogi z projektami domow i wstepnie wybralam 3 projekty:

rododendron2

kaliope

APS161

niestety zupelnie nie moge sie zdecdowac, który wybrac

1. rododendron ma fajny uklad ale ma niestety mały salon (jedyne co bym zminila to najmniejszy pokoj na poddaszu były lazienka a lazienka pralnia);

2. kaliope ma duzy salon ale wydaje mi sie jakis nie przytulny (wchodzi sie do domu od razu "na stół") na i pewnie bedzie drozszy w budowie ale za to ta lazienka w pokoju kusi..

3 Aps ma taka troche ugryziona bryle przez ten dach nad garazem..

 

Napiszcie prosze co o tych projektach sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na[rawde to sprawa indywidualna i kazdy ma inne zdanie piszecie ze Kaliope jest malo funkcjonalny itd , no moze dla Ciebie fakt ale przeicez mozna zmiany zorbic i ja wlasnie takowy bede budowal - ale kazdy jak chce tak robi jak np zmieniam kuchnie na przid domu i mam apiekny salon z jadalnia - a dla mnie to byl priorytet a dla niektorych salon ktory ma 20-25m wystarczy w "DOMU" pozdrawiam i zycze udanych zakupow :-)

 

PS

Pozatym pozostaje jeszcze plan zagospodarownia i niektorzy moga tylko dwuspadowy dach i niektoryz 4-spadowy wiec duzo projektow odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...