Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tez myslalam o tym projekcie, ale nie wiemy co zrobic z telewizorem w salonie?

Chcemy powiesic plazmowy, duzy, ale gdzie?jak to jest u Ciebie?

A co myslisz o tym?

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112c.html

 

albo

http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-20.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiem na pytanie o telewizor.

W naszym projekcie są wyrysowane 2 warianty - to co widzisz na stronie, oraz kominek przesunięty w stronę kuchni , wiec miejsce na telewizor jest tam gdzie w wersji pierwszej jest kominek . Własnie tak będzie u nas. Jesli chcesz, zrobię ci skan tego rozwiązania, ale w domu niestety nie mam skanera.

 

Co do pyta o rpojekty - są bardzo podobne do w-21.12b, to już jest kwestia gustu i waszych oczekiwan.

 

ps. chodziło mi własnie o ten wariant funkcji, który jest przedstawiony w w-20.12

http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-20.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zmiana nie została uwzgledniona w adaptacji, taką zmianę wykonuje się już na etapie budowy, gdyż jest to zmiana nieznaczna i nie wiąże sie ze zmianami konstrukcyjnymi. Co do schodów - myślę że nie ma problemu by zrobić je ze spocznikiem, jeśli chcesz poczytać więcej o projekcie to zapraszam do wątku z ponizszego linku

http://forum.muratordom.pl/projekt-w-21-12,t50379.htm

 

Co do ściany kolankowej - my zostawaimy 90 cm , według mnie jest to wystarczająca wysokość.

 

Co do ceny za adaptację i zmian jakie robimy - własciwie to ze znaczących zmian to przenosimy jedynie drzwi tarasowe na ścianę zachodnią (działka z wiazdem od południa - projekt w odbiciu lustrzanym) a okno tam gdzie taras.

Reszta zmian , np. likwidacja spiżarni, przeniesienie kominka, nie bedą uwzględnione w adaptacji.

Za wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowe zapłaciliśmy 1200 zł, nie wiem jaka część z tej sumy obejmuje zmiany adaptacyjne, bo w sklad tej sumy wchodzi równnież naniesienie domu na działkę , projekt studni i szamba, itd. (po rpostu wszystko to, co trzeba wykonać do uzyskania pozwolenia na budowę, my dostarczyliśmy tylko mapę do celów projektowych i dodatkowo 145 zł za wniosek o warunki przyłączenia pądu).

Moja rada, wybierz taki projekt, aby tych znacząccyh zmian było jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te schody na srodku salonu nie beda ci przeszkadzac? ja niestety musz emiec jeden pokoik na parterze weic w ten sposob nie moge sobie poweikszyc salonu...

ale tak sobie mysle w domu moich rodziców "duzy pokoj " ma niespelna 20 m w dodatku stoi tam mebloscianka a mimo wszystko kanapa i stol sie mieszcza, czy wedlug was 23m salon to baardzo malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te schody na srodku salonu nie beda ci przeszkadzac? ja niestety musz emiec jeden pokoik na parterze weic w ten sposob nie moge sobie poweikszyc salonu...

ale tak sobie mysle w domu moich rodziców "duzy pokoj " ma niespelna 20 m w dodatku stoi tam mebloscianka a mimo wszystko kanapa i stol sie mieszcza, czy wedlug was 23m salon to baardzo malo?

Właśnie o te schody chcę powiększyc salon,szczegóły w moich postach.23 mkw.na salon to chyba minimum ale na salon z jadalnią to moim zdaniem mało.Teraz w mieszkaniu mam 25 m pokój i wydaje się całkiem spory,ale stołu w nim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studiuje ten watek :D , bo powaznie mysle o tym projekcie.

 

Jesli bedziesz przenosic kominek to i komin bedzie w innym miejscu.Nie trzeba za taka zmiane placic?Troche nie rozumiem.

A nie boisz sie , ze jezeli kominek bedzie na scianie kuchennej, to nie bedzie za goraco w kuchni?

 

EDIT

 

przeniose zreszta pytania do tego watku, o ktorym piszesz, bo bedzie bardziej na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisalas ze musisz miec pokoj na dole wiec moje zmiany Tobie juz niepasuja bo ja wyniosle kuchnie na przod kosztem pokoju , pozatym zrobilem garaz dwustanowiskowy ale moja dzialka ma 22m wiec wyszlo na styk :-) tak naprawde zmienilem troszke schodu i okna podstawowa rzecz ale w salonie powiekszylem je zebybyly duze polacie i przesuwane i te wyjsciowe na ogrod takze powiekrzylem ogolnie zeby duzo slonca w padalo do salony , lazenke przenioslem do kolo schodow zeby byla przestrzen ,a na gorze ogolnie troskze scianki poprzesuwalem bo sa 2 lazienki i sypialnia miala 17m ale tak jak pisze to moje zmiany i niewszyskim sie moga podobac jak kto woli , pozatym faktycznie rozklad ma jak libra ale ja mialem warunki zabudowy 2spadowy dach wiec wybralem Kaliope - pozatym troszke przesunalem kominek zeby bylo go widac z salony - a tak naprawde w domu salon jaK dla mnie powinien miec conajmniej 25-30m ale wiem ze duzo projektow ma tak z jadalnia wiec traci sie pare metrow pozdrawiam Jesli chce wiecej info to na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pewnie podobny temat był już wałkowany, ale musze zadać to pytanie bo mam dylemat. Mam działkę o szerokości 18,5 i długości 37m. Wacham się z wyborem projektu pomiędzy trzema domami:

- dom w rododenronach 6

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m447c2b56bac8a

- dom w werbenach 2

http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=elewacje&sid=m45f00d51b3d8b

- kaja - biuro archeton

http://www.archeton.pl/index.php

Biore pod uwage takie kryteria jak odległości garażu od granicy działki, tak aby swobodnie można było zaparkować samochód przed garażem.

W poszczególnych przypadkach wyglada to tak:

- dom w rododenronach 6 - 6m

- dom w werbenach 2 - 7,1 m

- kaja - biuro archeton - 6,5 m

Pod wzgłedem funkcjonalnym bajbardziej odpowiada mi dom w rododenronach 6 i kaja. Dom w werbenach tez jest ładny, ale jest węższy a to ma wpływ na wymiary pokojów, dwa a nich sa troszkę kiszkowate. Kaja ma bardzo ustawne pokoje, ale za to kominek jest nie w tym miejscu co bym chciał i watpię żeby to się dało zmienić.

Poza tym wazne sa dla mnie koszty budowy, wydaje mi sie że koszty wydowy kaji bąda najniższe, ale to tylko takie moje przypuszczenie, bo się na tym nie znam. Ale w zasadzie to koszty powinny byc podobne, do metraż domów jest zbliżony.

Który dom wybralibyście? Na co zwrócić uwagę przy takich warunakach jakie ja mam.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jakiegoś fajnego projektu,

w dziale ok. 140 - 180 metrów.

Mam działke szerokoci 21 metrów, wiec nie moze byc szeroki.

Może ktoś buduje jakis fajny domek?

Który nie jest bardzo szeroki.

Szukam domu z używkowym poddaszem

- na dole 2-3 pokoje (razem z salonem),

- na górze 3 sypialnie.

 

 

Jesli może ktoś coś polecic, dziekuje z gory. :)

 

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...