Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tak bylo z nami...:

 

Gdy zdecydowalismy sie na budowe domu mielismy po 25 lat (teraz mamy po 27 wiec nie jest to jeszcze taka prehistoria). Gdy przegladalismy katalogi, zawsze podobaly nam sie podobne projekty :lol: Byl to jeszcze jeden powod, aby zostac ze soba na zawsze :D Ale mniejsza z tym. Podobaly sie nam takie male "dworki", dach czterospadowy, garaz w bryle, kolumienki, poddasze uzytkowe, okolo 120m2... Troszke tak po staropolsku chcielismy! :p

 

Gdy kupilismy dzialke i otrzymalismy warunki zabudowy rece nasze w dol opadly. :cry:

 

Dachu czterospadowego nie bedzie! :-?

 

Na szybkosci zaczelismy szukac czegos ladnego, sensownego, niewielkiego ale z duzymi i sensownie poukladanymi pomieszczeniami.

 

Znalezlismy nasze BUKOWO 9 w 2 godzinki na internecie. Ten i koniec! :D

 

Mial byc dom bez piwnicy, z garazem a kupilismy projekt domu z piwnica, bez garazu :o ........ Bedzie garaz w piwnicy!!! :lol: :lol: :lol:

 

Zaczynamy w maju.

 

Ale dom to nie wszystko. Dla nas rownie wazne, a moze i wazniejsze jest otoczenie. Piekny dom moze kompletnie oszpecic rudera sasiada, kominy fabryk w tle czy sieci wysokiego napiecia nad glowa....

 

A dom wyglada tak:

 

http://images33.fotosik.pl/103/96028d631d0f2020.jpg

 

 

http://images28.fotosik.pl/139/c3083b0d4bad8e9f.jpg

 

"Stajnia" Dom Projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta rzeczywiscie lepsza.

Ja w każdym razie będę przeprojektowywal konstrukcję dachu na krokwiową.

Minusem wiązarów oprócz ceny jest fakt ze nie mozna powierzchni nad stropem wykorzystac jako np. strychu (a jesli mozna to jest to znacznie utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru projektu domu. Cięzko sie na coś zdecydować - mimo ze poświeciłam temu bardzo dużo czasu.

 

Proszę polećcie mi jakiś fajny domek , do 150 m kw, z garażem w budynku , w miarę prosty do budowy , nieskomplikowany dach ,

Na dole kuchnia salon i obowiązkowo jeszcze jeden pokoik, na gorze 2-3 pokoje + łazienka.

 

Z góry serdecznie dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru projektu domu. Cięzko sie na coś zdecydować - mimo ze poświeciłam temu bardzo dużo czasu.

 

Proszę polećcie mi jakiś fajny domek , do 150 m kw, z garażem w budynku , w miarę prosty do budowy , nieskomplikowany dach ,

Na dole kuchnia salon i obowiązkowo jeszcze jeden pokoik, na gorze 2-3 pokoje + łazienka.

 

Z góry serdecznie dziekuję

Podałaś tak mało szczegółów, że nie sposób Ci pomóc.

Takich domów jak opisałaś jest co najmniej kilkaset w różnych pracowniach projektowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, my również szukaliśmy domku dwurodzinnego - gotowe projekty nam nie odpowiadały, więc przerobiliśmy zwykły jednorodzinny... jak szukaliśmy? - założyliśmy jakie powierzchnie nas interesują, tak ok. Potem szukaliśmy wśród domków o określonej powierzchni tych, w których da się wydzielić oddzielne mieszkanie na parterze - a jak się dało, to czy takie mieszkanko będzie funkcjonalne... i w końcu wybraliśmy Dom w Orlikach 2 - doprojektowaliśmy wiatrołap, kilka ścianek działowych i wyszło - małe mieszkanko ok 65 m2 i większe ok 160 m2. Mieszkanka mają oddzielne wejścia i będą miały oddzielne instalacje... Garaż w przyszłości będzie stać oddzielnie... jeśli jeszcze nie wybraliście to zajrzyjcie do naszego dziennika budowy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html

Zobacz sobie ten domek i w ogóle projekty z tego biura. Ja kończę budowę i miałam taki sam problem, ponieważ ma z nami zamieszkać teściowa. Potrzebne było drugie mieszkanie na parterze. Babcia dostała sypialnię z łazienką a pod schodami zrobiliśmy małą kuchenkę, ale nie aż tak bardzo małą- wszystko się mieści co trzeba. Nie było konieczności robienia osobnego wejścia, ale pewnie się da jeśli garaż zaadaptujemy na mieszkanie. Można go powiększyć na 2 -stanowiskowy, tak jak my to zrobiliśmy. U nas w jednej części jest kotłownia a druga to garaż z wjazdem od bocznej elewacji- nie od frontu. Można go włączyć do mniejszego mieszkania. Dach też 2 spadowy, ale na szczęście mnie się podoba i taki chciałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam (już od dłuższego czasu) projektu domu parterowego. Przejrzełem wiele projektów i w każdym coś mi nie pasuje. Albo strop drewniany (nie wiem, czy to wada), albo spiżarki brak, w innych dach jak na stodole. Może Państwo podacie mi jakieś namiary na jakiś fajny projekt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...