Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

My mieliśmy duuużo czasu na szukanie projektu, bo dwa lata od kupna działki upłynęło na zbieranie dokumentów. Ot, urzędnicy :evil: Kryteria wyboru były następujące:

salon, w którym zmieściłby się i stół, i wypoczynek

dodatkowy pokój na dole

okno w łazience

spiżarka

kotłownia

3 pokoje na poddaszu o mniej więcej podobnej powierzchni

dach dwuspadowy

prosta bryła

drzwi tarasowe z boku domu lub mozliwość takiej adaptacji

 

Ciężko było znaleźć, ale się udało. Zaczynamy za kilka dni. :D

 

danbeat, wiem, o czym mówisz. Też marzę o tym, żeby być na swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy !!!

 

Czy ktoś z Państwa buduje domek ALABASTER bądź PROTON I jeżeli tak to prosimy o opinie i może ktoś posiada zdjęcia z budowy to prosimy o przedstawienie a jeszcze lepiej byłoby jeżeli owe domki budowane są w pobliżu Polkowic woj. dolnośląskie to wówczas podjechalibysmy zobaczy. Wówczas będzie nam łatwiej podjąc decyzję w sprawie projektu.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My wybralismy projekt LUPUS Dobre Domy.

http://projekty.budujemydom.pl/projekty.php?w=1&id=3412_lupus_-_dobre_domy&s=opis

Wahalismy sie miedzy Lupusem a Tymkiem.

 

dzialke mamy poludniową, w kwadracie, domek wydal sie namo dpowiednio sliczny :D i spelniający nasze oczekiwania.

Przyznam, ze prirytetem stała sie bryła domu, jego atrakcyjny wyglad z zewnatrz.

Przy dosc bogatej bryle budynku Lupus ma jednak proste i funkcjonalne wnetrze.

Dół otwarty, (oprocz malej lazienki i pomieszczenia gospodarczego- kotłowni), na gorze 3 pokoje, duza lazienka, osobno pralnia. Dzieki duzym oknom przestrzen na dole bardzo jasna.

1 garaz, dwa balkony, taras.

Jest nas dwoje, dzieci praktycznie "wyszły" z domu i poszukiwalismy domku na dwoje plus miejsce na pracownie oraz pokoj dla gosci.

Nie zmienialismy projektu, "jedziemy" 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

my, nie mając ograniczeń w WZ i wielkośc i działki (bo własna i duża) szukaliśmy ok 6 miesięcy tego idealnego projektu. Pływaliśmy między Muratorem, Dominantą itp. W końcu zrobiliśmy listę kontrolną złożoną z kluczowych , dla nas , elementów, które MUSI posiadac nasz nowy dom.

 

No i po miesiącu przewgladnia katalogów, wypisawania "ptaszków" w rubrykach listy wyszło, że zbliżonym do ideału jest.... Dom w Tymianku 2 z ARCHETON-u.

Objawienie przyszlo nagle, odzruciliśmy ocenę projektu na podstwie pierwotnej kolorystyki i uprzedzenia do dachu czterospadowego.

 

Zatem, mamy juz nasz projekt, działkę i w październiku starujemy.

 

Trzymajcie kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również wkońcu wybraliśmy projekt.

Po wielkim szukaniu stanelismy przy wyborze miedzy

Barwnym z Muratora:

http://img134.imageshack.us/img134/9636/barwin8.jpg

 

a Guliwerem z Dominanty

http://img136.imageshack.us/img136/6886/dom1cw5.jpg

 

Jesli chodzi o wyglad to na poczatku szukalismy domkow z dachem czterospadowym/kopertowym bez lukarni! Nie mielismy zadnych ograniczen wymiarowych, gdyz mamy duza dzialke, ale wazne bylo usytowanie tarasu na stronie PLD-WSCH.

 

Dodatkowo podstawa wyboru byla:

- mala komunikacja kosztem zwiekszenia powierzchni salonu

- ubikacja na dole

- spora lazienka na pietrze

- maly gabinet na dole

- lacznie 5 pokoi

- kotlownia z przejsciem przez garaz a nie bezposrednio z domu

- kominek tak usytuowany aby nie byl na przeciwko kompl. wypocz.

- pol lu otwarta kuchnia ....

 

Po wielu namyslach, naradach, poradach itp. zdecydowalismy sie jednak na projekt Guliwer.

Ma wszystko na miejscu tak jak chcielismy, nie musimy wprowadzac zadnych zmian.

 

Dodatkowo ma:

- mala lazienke w sypialni,

- mala garderobe w sypialni,

- duza garderobe polaczona z lazienka (na pranie, prasowanie itp),

- fajne tarasy,

- no i oprocz tego ma wszystko co chcielismy miec.

 

Wybor podyktowany byl rowniez tym, iz dach dwuspadowy (jak ja to mowie kurnikowy;) jest tanszy w realizacji i daje wieksza powierzchnie domu.

 

Mega plusem tego projektu sa super NAROŻNE OKNA, no i projekt idealnie pasuje do naszej dzialki z wejsciem od PŁN.

 

Od października ruszamy z budowa.

 

Zapraszam do naszego dziennika i do dodawania komentarzy!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co do projektu wiem który wybierzemy wiem mniej niż wcześniej :]

 

Praktycznie żaden projekt mi nie pasuje - a to odpada ze względu na układ pomieszczeń albo wygląd z zewnątrz, a nawet jak coś by już mogło być to mi się na działce nie zmieści ;)

 

Ogólnie rola "naszego przyszłego domu" jest niewiarygodnie zmienna - bez przerwy jeden projekt zastępuje drugi, wracają stare itd.

 

Teraz myślę o projekcie Lumina z archipelagu - ale on do sprzedaży wejdzie dopiero za miesiąc. Na razie wygrywa nie tylko ze względu na fakt że jest on projektowany jako dom pasywny (a na tym mi trochę zależy) ale także (i pewnie głównie) że jego układ pomieszczeń mi najbardziej odpowiada i zmieści się na naszej działeczce.

Ale czy długo zostanie na tym zaszczytnym miejscu i czy inny go nie wysunie się na prowadzenie? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja również mogę być mało obiektywny ponieważ mam zamiar budować Artemidę.

To jest domek w sam raz dla nas również 2+2.

Spełnia wszelkie kryteria jakie żeśmy sobie założyli.

Po kilku przeróbkach, dodaniu częściowego podpiwniczenia, wykonania antresoli nad salonem i jeszcze kilku innych rzeczy będzie wprost idealny. A poza tym, trzeba liczyć się z tym, że dzieci nie będą mieszkać do końca z rodzicami. Nie zdążymy się obejrzeć jak wyfruną z gniazdka a my zostaniemy z chałupą na utrzymaniu. no tak wybiegając w przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralam projekt stosunkowo szybko. Od razu zaakceptowal go maz. Byl to BILBO2. Tak sie szczesliwie zdarzylo, ze znalazlam takze ogloszenie o sprzedazy takiego domu. Moglam wiec wejsc do "mojego projektu". Ha! Dopiero w srodku zdalam sobie sprawe, ze to nie to, ze to nie jest dom moich/naszych marzen. Jak latwo domyslic sie zaczelam szukac innego. Sprawa wyboru projektu rozwiazala sie w moim przypadku sama - kupilismy dzilake z projektem! Po kosmetycznych zmianach wewnetrznych projekt sprostal moim oczekiwaniom. Budujemy! Jestesmy przed wylaniem stropu.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,

 

My też lubimy parterówki , kupiliśmy już projekt i w przyszłym roku zaczniemy stawiać taki dom:

 

http://www.studio-atrium.pl/projekt-domu-GL-274,293,61,opis.html

 

Jest też strona z parterówkami :

 

http://www.projekty-domow-parterowych.pl/

 

Nie pogrupowali tego wielkościowo i nie ma opcji wyszukiwania , trzeba po prostu przedrzeć się przez wszystko.Ale może coś pomoże

 

Powodzenia w poszukiwaniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam !

 

Drodzy Forumowicze chciałbym poznać wasze opinie na temat tego projektu: http://www.dobredomy.pl./?id_project=138&infopage=1. Z pewnością wśród Was jest wielu doświadczonych inwestorów, dlatego wasze uwagi będą dla mnie cenną wskazówką.

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

edi-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoja prośbę wyrażę moje zdanie.

 

Zalety:

- dwuspadowy dach (niższy koszt budowy)

- zadaszone wejście

- zadaszone tarasy

- przestronny salon

- jednobiegowe schody (niższy koszt budowy)

- pomieszczenie gosp. z wyjściem na ogród (szczególnie funkcjonalne, jesli chcesz tam trzymać kosiarkę itp.)

- pomieszczenie gosp. na poddaszu (może być garderobą)

 

Wady:

- garaż zlokalizowany poza bryłą domu (wyższy koszt ogrzewania, niewykorzystana przestrzeń nad garażem)

- obecność mniejszej łazienki na poddaszu (ja bym zamieniła na garderobę)

- niezbyt duże pokoje na poddaszu

- za dużo balkonów, z których potem sie nie korzysta, a kosztują przy budowie

 

Jak wysoka jest ścianka kolankowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Margoth*

 

Dziękuję za opinię. Muszę powiedzieć, że dostrzegłaś te same zalety co ja. Natomiast nie pomyślałem o kwestii ogrzewania. Tak się składa, że wczoraj siedziałem nad tym projektem i analizowałem go z moim tatą, doświadczonym budowlańcem. Nawiasem mówiąc to tato będzie budował mój dom. Doszliśmy do następujących wniosków:

 

- ścianka kolankowa musi być wyższa (nad domem i garażem), choć nie wiem jaka jest w projekcie ale wygląda na to, że niska, w ten sposób powiększą się pomieszczenia na górze.

- zmiana schodów na zabiegowe lub ze spocznikiem, wiem że proste są tańsze, jednak mój tato powiedział, że proste schody są niebezpieczne (jak się potkniesz na górze to spadasz po schodach na sam dół czyli prawie 3 m) musiałem przyznać mu rację. Dzięki zmianie schodów zyskam powierzchnię na górze, którą wykorzystam na powiększenie łazienki przy sypialni, na której bardzo mi zależy, zmieści się tam wtedy garderoba i łazienka.

- w pomieszczeniu gospodarczym na górze urządzę pralnię i suszarnię, zrobię też przejście do stryszku nad garażem, będzie tam taka graciarnia.

- balkony wyeliminowałem na starcie, bo tak jak zauważyłaś po prostu niepotrzebny koszt a pożytek żaden.

Mam jeszcze jeden pomysł, tylko się waham,

- przenieść kotłownię do pomieszczenia gospodarczego na dole (muszę tutaj zaznaczyć, że będę ogrzewał dom gazem, więc kotłownia będzie raczej bezobsługowa)

dlaczego taka zmiana?

pozbywam się jednego komina, powiększam wiatrołap, bo ten w projekcie jest moim zdaniem za mały i wchodząc z garażu przechodzę przez wiatrołap, co wydaje mi się bardzo praktyczne.

Napisz co myślisz.

 

Pozdrawiam

edi-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ścianka kolankowa musi być wyższa (nad domem i garażem), choć nie wiem jaka jest w projekcie ale wygląda na to, że niska, w ten sposób powiększą się pomieszczenia na górze.

- zmiana schodów na zabiegowe lub ze spocznikiem, wiem że proste są tańsze, jednak mój tato powiedział, że proste schody są niebezpieczne (jak się potkniesz na górze to spadasz po schodach na sam dół czyli prawie 3 m) musiałem przyznać mu rację. Dzięki zmianie schodów zyskam powierzchnię na górze, którą wykorzystam na powiększenie łazienki przy sypialni, na której bardzo mi zależy, zmieści się tam wtedy garderoba i łazienka.

- w pomieszczeniu gospodarczym na górze urządzę pralnię i suszarnię, zrobię też przejście do stryszku nad garażem, będzie tam taka graciarnia.

- balkony wyeliminowałem na starcie, bo tak jak zauważyłaś po prostu niepotrzebny koszt a pożytek żaden.

Mam jeszcze jeden pomysł, tylko się waham,

- przenieść kotłownię do pomieszczenia gospodarczego na dole (muszę tutaj zaznaczyć, że będę ogrzewał dom gazem, więc kotłownia będzie raczej bezobsługowa)

dlaczego taka zmiana?

pozbywam się jednego komina, powiększam wiatrołap, bo ten w projekcie jest moim zdaniem za mały i wchodząc z garażu przechodzę przez wiatrołap, co wydaje mi się bardzo praktyczne.

 

Nie kumam tej ostatniej zmiany, przecież kotłownia jest na dole, gdzie chcesz ją przenieść ?

Po zmianie schodów, gdzie będzie małe WC ? Zmiana dobra, da dużo na górze. Ale gdzie będzie WC ?

Nie podnoś ściany kolankowej, bryła stanie się mało proporcjonalna. Tutaj lepsze jest wrogiem dobrego.

Pozostałe zmiany OK.

Jedna ważna rzecz: JAK MASZ USYTUOWANĄ WZGLĘDEM STRON ŚWIATA DZIAŁKĘ ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Kotłownie chcę przenieść z 1/8 do 1/10. Jeśli chodzi o małe wc to będzie pod schodami i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze tam wcisnąć jakiś mały prysznic. Co do ścianki kolankowej, to można zmienić kąt nachylenia dachu na 45 stopni i opuścić okapy, wtedy bryła powinna być ok. Działkę mam usytuowaną tak, że salon będzie od strony południowo zachodniej, a wjazd do garażu i wejście od północno wschodniej. A w ogóle to mam problem z tym projektem bo okazało się, jak już się zdecydowaliśmy, że będzie dostępny dopiero 12 grudnia. A nam gmina właśnie przekształciła działkę po 4 latach oczekiwania i chcielibyśmy już coś robić, więc zacząłem szukać innego projektu, bo nie wiem czy czekać, mamy już dość....

Znalazłam coś takiego, powiedz co myślisz o tym projekcie : http://www.archipelag.com.pl/projekty-domow/adamina/?AreaMax=180&AreaMin=160&Kind=1&Part=1&SearchForm=1&Type=2

 

pozdrawiam

edi-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mamy zamiar wybudować swój własny domek tylko nie wiemy jaki projekt wybrac. Zależy nam na projekcie nieskomplikowanym, niedrogim w budowie.Chielibysmy aby byla sypialnia dla nas, pokoje dla dwojki dzieci i własny kąt dla babci.Istotne w projekcie jest aby bylo pomieszczenie gospodarcze(kotłownia węglowa). Najbardziej do gustu przypadl mi projekt Pluszcz oraz c15 nastrojowy (wszystko super,babcia ma duzo miejsca dla siebie ale brak pomieszczen gospodarczych) Czekam na propozycje i rady. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...