Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Jeśli chodzi i ten pierwszy projekt, to moim zdaniem wszystkie zmiany są OK, ale powtórzę za ProStasiem: uważaj z kombinowaniem ze ścianką kolankową, bo dom może stracic proporcje. Najlepiej byłoby to wypróbować w jakimś programie (nie wiem: do projektowania czy w edytorze zdjęć) i zobaczyć, jak domek będzie wyglądał. Teraz jest zgrabny i bardzo ladny, a podniesieniem ścianki można go zepsuć. Napisz do biura projektowego prośbę o przyslanie rzutow i przekrojow. Ja tak zawsze robiłam przy wyborze projektu i nigdy nikt mi nie odmówił.

 

Zmiana polegająca na przeniesieniu kotlowni z 1/8 do 1/10: którędy będziesz wchodził do kotłowni? Będziesz wychodził na dwór?

 

Czy dobrze myślę, że chcesz połączyć 1/8 z 1/1?

 

Zaraz obejrzę drugi projekt i się "wyżyję" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Adamina z Archipelagu: SUPER, BOMBA, PIĘKNY!

 

Taki domek zawsze chciałam mieć, niestety, wszystkie były za duże dla mojej rodziny. Jest wprost przepiękny! Owszem, można w nim to i owo poprzerabiać w miarę potrzeb, np:

 

- zamknąć kuchnię

- WC na dole przenieść do pom. nr 8

- z pom. nr 7, 9 i 10 zrobić jedno duże pomieszczenie

- strych zrobić jako garderobę i graciarnię, a zrezygnować z garderoby w pom. nr 2 na poddaszu

- ze względu na zwiększenie pom. nr 2 na poddaszu poprzez usunięcie z niego garderoby można powiększyć lazienkę kosztem pom. nr 2

- zrezygnować z pom. nr 7 na poddaszu, bo graciarnia będzie na strychu

 

Praktycznie domek nie ma żadnych wad, w przeciwieństwie do poprzedniego projektu. Główne zalety:

- przestronny

- piękna, harminijna bryła

- zadaszone balkony

- duży garaż

- duży salon z jadalnią

- grill

- zadaszony taras.

 

Nie zastanawiaj się, wybieraj Adaminę. Zazdroszczę Ci jej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Kotłownie chcę przenieść z 1/8 do 1/10. Jeśli chodzi o małe wc to będzie pod schodami i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze tam wcisnąć jakiś mały prysznic. Co do ścianki kolankowej, to można zmienić kąt nachylenia dachu na 45 stopni i opuścić okapy, wtedy bryła powinna być ok. Działkę mam usytuowaną tak, że salon będzie od strony południowo zachodniej, a wjazd do garażu i wejście od północno wschodniej. A w ogóle to mam problem z tym projektem bo okazało się, jak już się zdecydowaliśmy, że będzie dostępny dopiero 12 grudnia. A nam gmina właśnie przekształciła działkę po 4 latach oczekiwania i chcielibyśmy już coś robić, więc zacząłem szukać innego projektu, bo nie wiem czy czekać, mamy już dość....

Znalazłam coś takiego, powiedz co myślisz o tym projekcie : http://www.archipelag.com.pl/projekty-domow/adamina/?AreaMax=180&AreaMin=160&Kind=1&Part=1&SearchForm=1&Type=2

 

pozdrawiam

edi-k

 

Nie kombinuj ze ścianką kolankową. Niebywale rzadko przynosi to dobry efekt.

Przy tym usytuowaniu działki musisz się poważnie zastanowić nad zrobieniem okien w kuchni na bocznej elewacji. Jedyne okno w kuchni masz w podcieniu i do tego od północnego wschodu = BĘDZIE CIEMNO.

Jedyna rada wywal okno z boku.

Kotłownia...

Wszystko napisał(a) Margoth*, będziesz do kotła na gaz dochodzić wychodząc na dwór ????? :o :o :o

 

Adamina..

Nie przepadam za tym biurem, to dość stary projekt

 

tutaj jest lepiej, dużo lepiej

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=417&IdKolekcji=&y=7&symbol=&powierzchnia_do=&p=200&kondygnacja=pod&nazwa=&powierzchnia_od=&x=25&nr=208

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Kotłownie chcę przenieść z 1/8 do 1/10. Jeśli chodzi o małe wc to będzie pod schodami i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze tam wcisnąć jakiś mały prysznic. Co do ścianki kolankowej, to można zmienić kąt nachylenia dachu na 45 stopni i opuścić okapy, wtedy bryła powinna być ok. Działkę mam usytuowaną tak, że salon będzie od strony południowo zachodniej, a wjazd do garażu i wejście od północno wschodniej. A w ogóle to mam problem z tym projektem bo okazało się, jak już się zdecydowaliśmy, że będzie dostępny dopiero 12 grudnia. A nam gmina właśnie przekształciła działkę po 4 latach oczekiwania i chcielibyśmy już coś robić, więc zacząłem szukać innego projektu, bo nie wiem czy czekać, mamy już dość....

Znalazłam coś takiego, powiedz co myślisz o tym projekcie : http://www.archipelag.com.pl/projekty-domow/adamina/?AreaMax=180&AreaMin=160&Kind=1&Part=1&SearchForm=1&Type=2

 

pozdrawiam

edi-k

 

Nie kombinuj ze ścianką kolankową. Niebywale rzadko przynosi to dobry efekt.

Przy tym usytuowaniu działki musisz się poważnie zastanowić nad zrobieniem okien w kuchni na bocznej elewacji. Jedyne okno w kuchni masz w podcieniu i do tego od północnego wschodu = BĘDZIE CIEMNO.

Jedyna rada wywal okno z boku.

Kotłownia...

Wszystko napisał(a) Margoth*, będziesz do kotła na gaz dochodzić wychodząc na dwór ????? :o :o :o

 

Adamina..

Nie przepadam za tym biurem, to dość stary projekt

 

tutaj jest lepiej, dużo lepiej

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=417&IdKolekcji=&y=7&symbol=&powierzchnia_do=&p=200&kondygnacja=pod&nazwa=&powierzchnia_od=&x=25&nr=208

 

Pozdrawiam.

 

Witaj

Dziękuję za uwagi. Co do kuchni, to masz zupełną rację i jak kupię ten projekt, to wstawię tam okno. Jeśli chodzi o kotłownię, to wydaje mi się że przy kotle gazowym nie trzeba jakoś specjalnie chodzić i go obsługiwać? być może się mylę? Projekt, który zaproponowałeś też biorę pod uwagę, góra bardzo mi się podoba i właściwie nic bym tam nie zmieniał ale na dole nie podoba mi się przejście z garażu (strasznie dużo chodzenia) brak spiżarki przy kuchni no i te schody, zajmują dużo miejsca i są otwarte, a ja nie chcę mieć komina w środku domu.

 

Pozdrawiam

edi-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Kotłownie chcę przenieść z 1/8 do 1/10. Jeśli chodzi o małe wc to będzie pod schodami i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze tam wcisnąć jakiś mały prysznic. Co do ścianki kolankowej, to można zmienić kąt nachylenia dachu na 45 stopni i opuścić okapy, wtedy bryła powinna być ok. Działkę mam usytuowaną tak, że salon będzie od strony południowo zachodniej, a wjazd do garażu i wejście od północno wschodniej. A w ogóle to mam problem z tym projektem bo okazało się, jak już się zdecydowaliśmy, że będzie dostępny dopiero 12 grudnia. A nam gmina właśnie przekształciła działkę po 4 latach oczekiwania i chcielibyśmy już coś robić, więc zacząłem szukać innego projektu, bo nie wiem czy czekać, mamy już dość....

Znalazłam coś takiego, powiedz co myślisz o tym projekcie : http://www.archipelag.com.pl/projekty-domow/adamina/?AreaMax=180&AreaMin=160&Kind=1&Part=1&SearchForm=1&Type=2

 

pozdrawiam

edi-k

 

Nie kombinuj ze ścianką kolankową. Niebywale rzadko przynosi to dobry efekt.

Przy tym usytuowaniu działki musisz się poważnie zastanowić nad zrobieniem okien w kuchni na bocznej elewacji. Jedyne okno w kuchni masz w podcieniu i do tego od północnego wschodu = BĘDZIE CIEMNO.

Jedyna rada wywal okno z boku.

Kotłownia...

Wszystko napisał(a) Margoth*, będziesz do kotła na gaz dochodzić wychodząc na dwór ????? :o :o :o

 

Adamina..

Nie przepadam za tym biurem, to dość stary projekt

 

tutaj jest lepiej, dużo lepiej

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=417&IdKolekcji=&y=7&symbol=&powierzchnia_do=&p=200&kondygnacja=pod&nazwa=&powierzchnia_od=&x=25&nr=208

 

Pozdrawiam.

 

Witaj

Dziękuję za uwagi. Co do kuchni, to masz zupełną rację i jak kupię ten projekt, to wstawię tam okno. Jeśli chodzi o kotłownię, to wydaje mi się że przy kotle gazowym nie trzeba jakoś specjalnie chodzić i go obsługiwać? być może się mylę? Projekt, który zaproponowałeś też biorę pod uwagę, góra bardzo mi się podoba i właściwie nic bym tam nie zmieniał ale na dole nie podoba mi się przejście z garażu (strasznie dużo chodzenia) brak spiżarki przy kuchni no i te schody, zajmują dużo miejsca i są otwarte, a ja nie chcę mieć komina w środku domu.

 

Pozdrawiam

edi-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Dziękuję za cenne uwagi!

 

Margoth*, przyznaję że Adamina jest urzekająca. Co do kuchni to zgadzam się w 100%, przeniesienie łazienki, jest chyba też dobrym pomysłem, tylko nie jestem pewien, co do wejścia do niej przez wiatrołap. Powiedz jakie widzisz przeznaczenie dla powierzchni powstałej z połączenia pomieszczeń 7,9,10. Jeśli chodzi o górę to chciałbym wstawić łazienkę w sypialni 2 po zmianach, które zaproponowałaś (likwidacja garderoby). Chciałbym też mieć na górze pralnię i suszarnię i myślałem zrobić to nad garażem, tylko że garderoba też jest potrzebna. A gdyby zmieścić tam jedno i drugie, wydaje się to praktyczne, pierzesz suszysz i do szafy. Co Ty na to?

 

Pozdrawiam

edi-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Dziękuję za cenne uwagi!

 

Margoth*, przyznaję że Adamina jest urzekająca. Co do kuchni to zgadzam się w 100%, przeniesienie łazienki, jest chyba też dobrym pomysłem, tylko nie jestem pewien, co do wejścia do niej przez wiatrołap. Powiedz jakie widzisz przeznaczenie dla powierzchni powstałej z połączenia pomieszczeń 7,9,10. Jeśli chodzi o górę to chciałbym wstawić łazienkę w sypialni 2 po zmianach, które zaproponowałaś (likwidacja garderoby). Chciałbym też mieć na górze pralnię i suszarnię i myślałem zrobić to nad garażem, tylko że garderoba też jest potrzebna. A gdyby zmieścić tam jedno i drugie, wydaje się to praktyczne, pierzesz suszysz i do szafy. Co Ty na to?

 

Pozdrawiam

edi-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje projektu domu, który spełnia następujące kryteria:

Wejście do domu od północy z dwiema kolumnami na środku, po wejściu do domu po lewej stronie kuchnia po drugiej pokój, reszta pomieszczeń już obojętnie. Zleży mi na takim rozmieszczeniu, aby mieść dwa jednakowe okno w kuchni i pokoju.

 

A tu link do przykładowego projektu

http://www.archon.pl/product/m42b7debd8f8c3/SZKARLATKI

 

przeglądałem już wiele projektów i nic nie mogę znaleźć

 

z góry dziękuje za pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Szukam projektu na działkę o wym. 19 X 30. Musi to być parterowy bez użytkowego poddasza o pow.100 - 110 m.kw. Ściany beton komórkowy, dach dwuspadowy (wiązar dachowy i najlepiej bez stropu - podwieszany sufit). 3 sypialnie, salon 30-35 m kw. Przejrzałem wiele katalogów i na razie nic nie znalazłem. Moze ktoś realizuje taki projekt i podzieli się ze mną informacjami. Zależy mi na jak najmniejszym koszcie budowy.

Może cos takiego

GL85http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-85,97,61,opis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych. Nasza rodzina to 2+2+1 i tu zaczynają sie " schody". Jest tak mało projektow z 6-ma pokojami, w tym dwie sypialnie na dole, że wybór wymarzonego domu graniczy z cudem. Owszem mamy kilka na oku, ale zawsze coś w nich jest nie tak. Albo metraż z duży, albo za mały. Jak już w srodku jest OK, to wizualnie nam się nie podoba i odwrotnie. Pierwszy, który wpadł nam w oko to Małgosia z HB. Bardzo nam się podobał dopóki nie obejrzeliśmy zdjęć na na forum. Okazało się, że w środku nie jest taki jak byśmy chcieli - nie funkcjonalny i nie praktyczny dla 5-cio osobowej rodziny. Drugi to LILI z ING projekt. Ten pasował nam, ale po bliższym przyjrzeniu, okazało sie, że musielibyśmy zrobić wiele zmian - bardzo kosztownych . Projekt poszedł do archiwum. Szukamy dalej!! Inne, dla nas, ciekawe to : MiRIAM z Archipelagu, LMP 07 M&L Lipińscy, STORCZYK, SŁOWIK - ING projekt i jeszcze kilka, ale żaden nas nie przekonał w 100% ( może tylko MIRIAM nas trochę przekonuje). Kochani, pomóżcie. Może wam coś ciekawego wpadnie w oczy. Powiem tylko- dach dwuspadowy, 5 sypialni, w tym dwie na dole, powierzchnia do 160 m2.

Dziękuję za pomoc i czekam na odzew,

:roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc, bo już mnie oczy bolą do siedzenia nocami przy komputerze. Musze do końca roku wybrać projekt a nic mi nie wpadło w oko.

Szukam domu niedużego max 130-140 m. z poddaszem.

Na dole salon, 2 sypialnie łazienka, małe WC, kuchnia oczywiście i jakieś większe pomieszczenie gospodarcze+garaż najlepiej na 2 samochody ale niekoniecznie.

Na górze też 2 sypialnie i łazienka+ewentualnie mały stryszek.

Dach koniecznie wielospadowy, elewacja frontowa do 16m.

Może ktoś mieszka w takim lub rzucił mu się kiedyś w oczy.

Z góry bardzo dzięuję !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi-k, dawno tu nie zaglądałam, dlatego dopiero teraz odpisuję.

 

Wejście do WC na parterze chyba rzeczywiście nie z wiatrołapu: jeszcze jedne drzwi nie pozwolą na wstawienie/powieszenie jakiegoś wieszaka czy ustawienie szafy. Można zrobić to wejście od strony połączonych pomieszczeń 7, 9, 10. Co do przeznaczenia tych pomieszczeń:

- można zrobić z nich garberobę, ale wygodniej byłoby, gdyby była na piętrze, bo tam chcesz mieć pralnię z suszarnią (chociaż moim zdaniem nie jest to konieczne, aby garberoba była tam, gdzie pralnia i suszarnia)

- można zrobić z nich spiżarnię (kuchnia nie jest ogromna, jest taka w sam raz, aby zmieścić w niej meble i sprzęt)

- można zrobić w nich zwykłą graciarnię, która na pewno zostanie czymś zapełniona, mimo dużego garażu: sprzęt ogrodniczy, rowery, niepotrzben graty, które szkoda wyrzucić.

 

Jeszcze jedna rzecz: zwróć uwagę, że pod schodami jest jeszcze jedno pomieszczenie. Nie widać go na projekcie, ale jak zbudujesz schody, to ono się tam znajdzie, takie małe, ze skosem (ze skosem jest też pom. nr 10). Może warto je też wykorzystać? No, chyba że schody będą drewniane, to pod schodami będzie pustka, widoczna od salonu. Żeby było pomieszczenie, schody musza być betonowe.

 

A może kupiłeś już inny projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...