Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam wszystkich budowniczych. Nasza rodzina to 2+2+1 i tu zaczynają sie " schody". Jest tak mało projektow z 6-ma pokojami, w tym dwie sypialnie na dole, że wybór wymarzonego domu graniczy z cudem. Owszem mamy kilka na oku, ale zawsze coś w nich jest nie tak. Albo metraż z duży, albo za mały. Jak już w srodku jest OK, to wizualnie nam się nie podoba i odwrotnie. Pierwszy, który wpadł nam w oko to Małgosia z HB. Bardzo nam się podobał dopóki nie obejrzeliśmy zdjęć na na forum. Okazało się, że w środku nie jest taki jak byśmy chcieli - nie funkcjonalny i nie praktyczny dla 5-cio osobowej rodziny. Drugi to LILI z ING projekt. Ten pasował nam, ale po bliższym przyjrzeniu, okazało sie, że musielibyśmy zrobić wiele zmian - bardzo kosztownych . Projekt poszedł do archiwum. Szukamy dalej!! Inne, dla nas, ciekawe to : MiRIAM z Archipelagu, LMP 07 M&L Lipińscy, STORCZYK, SŁOWIK - ING projekt i jeszcze kilka, ale żaden nas nie przekonał w 100% ( może tylko MIRIAM nas trochę przekonuje). Kochani, pomóżcie. Może wam coś ciekawego wpadnie w oczy. Powiem tylko- dach dwuspadowy, 5 sypialni, w tym dwie na dole, powierzchnia do 160 m2.

Dziękuję za pomoc i czekam na odzew,

:roll: :roll:

witam

ja miałam podobny problem z wyborem projektu

u nas 1+2+2 i też były problemy ja polecam projekt z agrobis wb 3428

ja chciałam go wybudować ale mąż stwierdził że jest dla nas za duży

teraz już żałujemy bo ten który wybudowaliśmy nam się podoba ale każdy powinien mieć swoją prywatną powierzchnię

czasami lepiej jest dołożyć powierzni urzytkowych niż pużniej żałować

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Z wyborem naszego przyszłego domu było następująco:

Ja, jako iż wywodzę się z domu jednorodzinnego (parter + piętro) a obecnie mieszkam w blokach, zawsze marzył mi się domek bez poddasza użytowego czyli wszystko na jednym poziomie. Mój pierwszy projekt, który wybrałam spośród wielu był właśnie bez poddasza użytkowego. Było to projekt Muratora D23 z wykuszami. Niestety z pewnego powodu nie było mi dane zrealizować swojego marzenia.

Dziś podchodzę po raz drugi do przygody z budową i tym razem mam nadzieję na realizację do końca.

Podczas wyboru projektu domu wspólnie z moją drugą połową oczywiście przez dłuższy czas nie mogliśmy dojść do porozumienia. Moja połóweczka chciała z poddaszem użytkowym ja zaś niekoniecznie. Jednak w końcu uległam, lecz postawiłam warunek; nasz domek musi być z dużym zadaszonym tarasem. I wtedy padł wybór oczywiście na projekt z Muratora Niewielki M05a.

 

 

Pozdrawiam

Mróweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla takiej samej rodzinki, tzn. ja+mąż+2 dzieci+babcia wybrałam w-49.12 z pracowni dobreprojekty. Podaję link: http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html

Zajrzyj sobie na stronę pracowni, jest tam dużo fajnych domków w większości z kotłownią, a taki niełatwo znaleźć. Zrobiliśmy trochę zmian, ale babcia ma sypialnię z łazienką na parterze a pod schodami malutką kuchenkę.

Sorki, ale widzę, że link nie działa. Może będzie Ci się chciało poszukać? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Figę z Archetonu- dla Babci pokój na dole przy łazience. Kotłownie na ekogroszek dorobiliśmy za garażem. http://www.twojprojekt.pl/projekty/figa

Jest mały, funkcjonalny, prosty = tani dach.

 

Ewentualnie trochę większy dom http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=295 ale spełnia te same założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Najbardziej do gustu przypadł mi projekt zaproponowany przez piwone http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html. Bardzo podoba mi się układ pomieszczeń.Zaintrygował mnie również projekt Pluszcz.Waldesont rezygnujesz całkowice z garażu? Trochę za małe jest pomieszczenie gospodarcze, troche mnie to martwi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla takiej samej rodzinki, tzn. ja+mąż+2 dzieci+babcia wybrałam w-49.12 z pracowni dobreprojekty. Podaję link: http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html

Zajrzyj sobie na stronę pracowni, jest tam dużo fajnych domków w większości z kotłownią, a taki niełatwo znaleźć. Zrobiliśmy trochę zmian, ale babcia ma sypialnię z łazienką na parterze a pod schodami malutką kuchenkę.

Sorki, ale widzę, że link nie działa. Może będzie Ci się chciało poszukać? :oops:

 

 

Jakie zmiany dokonałaś w projekcie? Możesz coś więcej napisać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast garażu będę miał wiatę na auta. Wiem, że garaż jest wygodny, w samochodziku ciepło, klik pilotem i wyjeżdżasz. Niestety niektóre rozwiązania wymagają kompromisów. Ja nie martwię się tym za bardzo bo i tak auta stoją pod blokiem. Jestem przyzwyczajony. Jakby nie śnieg zimą to bym pewnie nawet wiaty nie stawiał. Działkę mam trochę nieustawną, w kształcie trapezu, ale dzięki temu w jeden róg wejdzie wiata i powinno być dobrze.

W pluszczu pomieszczenie gosp małe, jednak u mnie na składzik i tak się nie nadaje, bo kotłownia będzie na ekogroszek. Natomiast jako składzik na szpargały wykorzystam pomieszczenie nad garażem. Dodatkowo chcę mieć domek gospodarczy z piwniczką w ogrodzie.

Takie rozwiązanie jak u mnie jest niezłe, bo daje poczucie większej niezależności i prywatności, mama będzie miała wejście z drugiej strony domu, ogród tak wymyślimy żeby też miała swoją część. Powinno być dobrze, bo kiedy trzeba będzie to tak jakbyśmy mieszkali razem, a jak nie to każdy ma swoje i już.

Jak będę miał chwilkę to założę dziennik. Nie czuję szczególnej potrzeby uzewnętrzniania się, jednak widzę, że chyba nikt jeszcze pluszcza nie buduje to sobie zainteresowani popatrzą, a i rodzina z dalszych stron zobaczy co u nas.

Pozdrawiam

ps.

U mnie wczoraj wylali ławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jaro79, miło mi, że spodobał ci się mój domek. Największą zmianą w projekcie jest powiększenie garażu do 2-stanowiskowego i przeniesienie kotłowni właśnie do części garażowej, tej bliżej domu- komin został w tym samym miejscu. W miejscu kotłowni powstał tzw. pokój komputerowy- oczywiście wstawiliśmy tam normalnych rozmiarów okno. Reszta parteru praktycznie bez zmian- trochę inaczej umiejscowiona jest ścianka działowa między wc a łazienką i okno tarasowe zostało przeniesione na boczną elewację, bo mam działkę z wjazdem od południa i wolałam taras od zachodu a nie od północy. Na górze w miejscu garderoby powstał kącik tv dla dzieci (nie ma ściaki i drzwi tylko otwarty hol) a nad garażami jest nasza sypialnia, garderoba i taki składzik na różne "przyda się" . Poza tym różne skarby można trzymać na strychu, bo jest ooolbrzymi. Babcia ma przyzwoitych rozmiarów pokój z łazienką i malutką kuchenkę pod schodami "na wszelki wypadek, jak się pokłócimy". Nie wiem jak dużego domu szukasz, ale weż pod uwagę, że ten jest większy od pluszcza. Powierzchnię użytkową biuro podaje niewielką ale do tego dochodzi cała przestrzeń nad garażem ujęta w projekcie jako strych, kotłownia, spiżarka, pomieszczenie pod schodami, garderoba no a przecież choć nieużytkowa, to jednak powierzchnia. Domek już stoi, mam nadzieję, że na wiosnę się wprowadzimy i że będzie się wygodnie mieszkało, bo naprawdę niczego nie brakuje. Jakby co to chętnie odpowiem na pytania dotyczące domku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze budowany przeze mnie Murator M04a Wspaniały:

 

M04a: http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=311&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=&symbol=m04&x=21&y=12&nr=3

 

Jest też wersja z pojedynczym garażem: M04: http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=296&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=&symbol=m04&x=21&y=12&nr=2

 

 

Ja buduję co prawda nie ze względu na babcię ale właśnie liczbę pokoi.

 

Na dole oprócz salonu, kuchni i garderoby masz pokój babci z wyjściem na taras i łazienką. Na górze dwa pokoje dla dzieci, sypialnia rodziców i pomieszczenie nad garażem np. na pokój komputerowy, telewizyjny lub inny.... dwie łaznienki i garderobę (u mnie pralnia).

 

Co do kotłowni to pomieszczenie gospodarcze na parterze sąsiaduje z garażem i garderobą - poświęcając jedno z tych pomieszczeń możesz kotłownię powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mamy zamiar wybudować swój własny domek tylko nie wiemy jaki projekt wybrac. Zależy nam na projekcie nieskomplikowanym, niedrogim w budowie.Chielibysmy aby byla sypialnia dla nas, pokoje dla dwojki dzieci i własny kąt dla babci.Istotne w projekcie jest aby bylo pomieszczenie gospodarcze(kotłownia węglowa). Najbardziej do gustu przypadl mi projekt Pluszcz oraz c15 nastrojowy (wszystko super,babcia ma duzo miejsca dla siebie ale brak pomieszczen gospodarczych) Czekam na propozycje i rady. :D

 

wg mnie przy dzieciach i babci to dom parterowy ... jak nie ma i dzieci i babci ..to i tak parterowy :)

 

ja proponuje C34a

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=353&IdKolekcji=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilkę to założę dziennik. Nie czuję szczególnej potrzeby uzewnętrzniania się, jednak widzę, że chyba nikt jeszcze pluszcza nie buduje to sobie zainteresowani popatrzą, a i rodzina z dalszych stron zobaczy co u nas.

 

.

 

Bede czekala z niecierpliwoscia, bo Pluszcz jest u nas jako numer 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...