Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy Forumowicze

Proszę o pomoc w wyborze projektu. Szukamy z dziewczyną jakiegoś gotowego projektu domu o metrażu 150-200m2 . Wybór jest tak duży że ciężko coś znaleźć więc pomyślałem że zapytam tutaj. Główne cechy jakich szukamy w idealnym projekcie to :

1) metraż j.w

2) 2 kominki - jeden w pokoju wewnątrz domu i drugi na zadaszonym tarasie na zewnątrz.

3) garaż 1 lub 2 stanowiska

 

Za wszelkie pomocne komentarze dziękuję

 

Pozdrawiam

PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie 1 projekt. Dach dwuspadowy zdecydowanie tańszy i łatwiejszy w wykonaniu- w obu taka sama powierzchnia. Poza tym dla mnie ważna większa łazienka 6m, a w 1 projekcie 4m. Poza tym obydwa zbliżone. Należy jednak zastanowić się nad usytuowaniem budynku na działce wg stron świata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również poszukuję takiego projektu, dodatkowo chcę - muszę mieć w bryle garaż 2 stanowiskowy. Projekty do rozważenia:

http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_swietliku_g2/m4684a6a5b19e4,1080

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=557&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=&symbol=m44&x=0&y=0&nr=2

 

podziel się o których projektach myślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też zdecydowanie Gryf. Tańszy z powodu dachu. Funkcjonalniej rozplanowane wnętrze (ta kuchnia w salonie i nieduża łazienka,w której jeszcze powstał jakiś bezsensowny korytarzyk). Z rzutów wynika też, że wnętrza będą wydawały się przestronniejsze mimo podobnego metrażu. Poza tym Gryf jest śliczny a Wróbel jakiś taki.... sama nie wiem. Nie podoba mi się. Co prawda to Tobie ma się podobać, ale pytasz- odpowiadam. Powodzenia przy wyborze projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=32&nazwa_projektu=ANETA&autor=Robert%20Sobiepanek

 

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=57&more=opis&nazwa_projektu=%20SASZA%20II&autor=Pawe%B3%20Pi%B1tka

 

W tym pierwszym wypadku strop trzeba przerobić, w drugim jest zaprojektowany drewniany.

Nic lepszego nie znalazłem z dwuspadowym dachem, a trochę - swego czasu - szukałem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozikpl a może:

 

Ascona

lub

Grot II lub GrotIII

lub

Dom ciepły b24

lub

Cztery kąty II

lub

Selene III

 

Te są z garażem

My zrobimy garaż w piwnicy:)

Kryteria wyboru mieliśmy podobne:

Parterowy

Do 120m

Wybraliśmy Dom przy Orzechowej ok 116 m

Niestety jak w większości projektów brak w nim piwnicy, a dla nas jest niezbędna:)Więc trzeba ją będzie doprojektować :wink: Tylko nadal nie wiem czy za duża nie będzie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy twojego domku:

- prosty tani dach

- dodatkowy pokoik na dole( od razu go zajmuj!!hehe :D )

- garaż wydaje się spory( no chyba, że nagle zacznie przybywać ci sprzętów typu: kosiarki, stół ogrodowy, opony zimowe i inne takie...tam

Pewnie będzie tani w eksploatacji

- no i ten słoneczny salon...:)

Minusy

- schody i korytarz zajumują sporo miejsca

- spiżarka jak dla mnie trochę przy mała i w dziwnym miejscu

- sypialnia na górze- ta najmiejsza- raczej na jakiś gabinecik- zbyt mała!!!

 

Ta sama powierzchnia w parterze- miałaby większą przestrzeń (odpadają skosy)i klatka schodowa. Musisz rozważyć czego potrzebujesz. Poza tym połączenie kuchni z salonem napewno doda troche przestrzeni twojemu domkowi!Przeglądając projekty z poddaszem użytkowym tej powierzchni rzadko który posiada dodatkowy pokój i w miarę logiczne rozmieszczenie.

 

W sumie najważniejsze, że ci się podoba- bo w końcu to dom Twoich marzeń!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozikpl a może:

 

Ascona

lub

Grot II lub GrotIII

lub

Dom ciepły b24

lub

Cztery kąty II

lub

Selene (tylko dach trzeba fbn III

 

Te są z garażem

My zrobimy garaż w piwnicy:)

Kryteria wyboru mieliśmy podobne:

Parterowy

Do 120m

Wybraliśmy Dom przy Orzechowej ok 116 m

Niestety jak w większości projektów brak w nim piwnicy, a dla nas jest niezbędna:)Więc trzeba ją będzie doprojektować Tylko nadal nie wiem czy za duża nie będzie:P

 

ciekawe ale np. zamiast selene III wolałbym gryf (tylko dach zrobic jak w selene)

 

Ten domek przy Orzechowej bardzo fajny :) ale ja chce wybudowac jak najtaniej czyli i mniej m2, a te łazienki korytarze...- jakbymmiał więcej kasy to kto wie :>

 

Teraz wstępnie wybrałem Wróbla

http://pprojekt.pl/projekt422-wrobel.html

tylko małe zmiany: kuchnia na innej ścianie (po dugiej stronie i zlikwidowanie zadaszonego tarasu na rzecz salonu (niestety, ale trzeba z czegoś zrezygnować :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozikpl a może:

 

Ascona

lub

Grot II lub GrotIII

lub

Dom ciepły b24

lub

Cztery kąty II

lub

Selene (tylko dach trzeba fbn III

 

Te są z garażem

My zrobimy garaż w piwnicy:)

Kryteria wyboru mieliśmy podobne:

Parterowy

Do 120m

Wybraliśmy Dom przy Orzechowej ok 116 m

Niestety jak w większości projektów brak w nim piwnicy, a dla nas jest niezbędna:)Więc trzeba ją będzie doprojektować Tylko nadal nie wiem czy za duża nie będzie:P

 

ciekawe ale np. zamiast selene III wolałbym gryf (tylko dach zrobic jak w selene)

 

Ten domek przy Orzechowej bardzo fajny :) ale ja chce wybudowac jak najtaniej czyli i mniej m2, a te łazienki korytarze...- jakbymmiał więcej kasy to kto wie :>

 

Teraz wstępnie wybrałem Wróbla

http://pprojekt.pl/projekt422-wrobel.html

tylko małe zmiany: kuchnia na innej ścianie (po dugiej stronie i zlikwidowanie zadaszonego tarasu na rzecz salonu (niestety, ale trzeba z czegoś zrezygnować :) ).

 

Wracając do projekt domku prostego, jeżeli z jakichś powodów będę musiał zmienić projekt na piętrowy to w/w domek wezmę pod uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten domek na dobrze zagospodarowaną przestrzeń - nie tracisz cennych metrów na komunikację.

 

- stosunkowo duża kuchnia, z jednym ale... nie widzę kanałów wentylacyjnych w kuchni i spiżarce. Sprawdź jakie jest rozwiązanie w projekcie.

 

- aż się prosi żeby wydłużyć garaż i ustawić go równo w osi budynku, tak by pokrywała sie linia kalenic. Dodatkowe metry garażu bardzo się przydadzą.

 

- może skusisz się na przejście z garażu do domu przez pomieszczenie techniczne.

 

- masz dodatkowy schowek pod schodami.

 

- zastanów się czy potrzebujesz balkonu. Drzwi balkonowe zabezpieczysz tylko barierkami.

 

- wrażenie ciasnoty sprawia zamknięty holl. Ma to swój plus - ciepło nie będzie za bardzo uciekało do góry.

 

Takie mam spostrzeżenia. Ale mogę nie być obiektywna, bo mam parterówkę, która składa się głównie z salonu i kuchni. :roll:

 

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Wybór projektu to rzecz niesłychanie trudna.Kiedy się je ogląda w gre wchodzi jego ogólny wygląd,zachwycają w większości.Mój wybór trwał dwa lata,miałam co prawda czas ale co chwilę zmieniałam zdanie,za każdym razem śniłam że właśnie ten.Dopiero po obejrzeniu kilku tysięcy doszłam do wniosku że nie mogę kierować się wyglądem zewnętrznym lecz wewnętrznym.Nie ma idealnego projektu gotowego w którym czegoś nie chcielibyśmy zmienic.Tak też było ze mna.Nadszedł moment że miałam już działkę a projektu nadal nie.Znałam niemal wszystkie projekty,dostawałam obrzydzenia i złości do siebie za brak zdecydowania.Powiedziałam dosyć obejrze jeszcze raz te LK i mam to gdzieś.Spojrzałam na LK&571 wygląd brzydki ale wnętrze niemal idealne dla mnie ,bez zastanowienia zadzwoniłam i przysłano mi powyższy projekt.Naniosłam sporo zmian ale myślę że będzie to piękny domek.Doprojektowałam jadanię,duży zadaszony taras i wiele innych rzeczy.To będzie zupełnie inny dom niż kupiłam.Zmiany niewiele mnie kosztowały ale wkońcu mam to czego oczekiwałam.Dodatkowa sypialnia na dole,duża łazienka na dole,pralnia i pokój gospodarczy na półpiętrze czyli wykorzystany strych nad garażem no i ta piękna jadalnia.Zmieniłam też oka niektóre zlikwidowałam a gdzie indziej doprojektowałam.Dachówka będzie koloru gorzkiej czekolady okna też drewniane z okiennicami,taras z drewna i,jadalnia wykończona na zewwnątrz drewnem lub kamieniem.Już nie mogę się doczekać żeby otworzyć drzwi z salonu prosto na taras 25 metrowy z którego będzie wyrastała palma i wypić poranną kawę słuchając szumu wodospadu który również będzie.Marzenia są piękne i wiem że można je zrealizować.Pozdrawiam .Budowę zaczynam wiosną ,oczywiście założę też dziennik budowy .Do zobaczenia. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

my także rozglądamy sie za prostym domem, narazie ze wszystkich do tej pory oglądanych najbardziej do gustu przypadł nam osiek wąski 14

chociaż to nasz ulubiony projekt to i tak nie obejdzie sie bez zmian ale będą one bardziej kosmetyczne ponieważ na górze chcemy połączyc dwa pokoje i zrobic tam naszą sypialnie z łazienką i garderobą i zastanawiam sie jeszcze czy z pom. gosp. nie zrobic garażu. Dodatkową wadą naszej dziaki jest to że ma wjazd od południa (kto ma taką dziłke wie jak ciężko znaleśc sensowny projekt) a ja od zawsze chciałam miec słoneczny salon o sypialni od wschodu nie wspomne. Ten projetk jak narazie wydaje sie idealny, co o nim sądzicie bo nmie może zaślepiac miłośc do mojego jeszcze nie istniejącego domku :D

http://projekty.dom.pl/dp_osiek_waski_14.htm[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc szukałem też domu z garażem dwustanowiskowym i nie znalazłem jakoś tego:" Murator M44 Letni Wieczór". Naprawdę "wart grzechu" że tak powiem. Dzięki za link. Będę go "rozgryzał".

A ja do tej pory na oku mam takie:

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/klasyka/

http://www.archi-projekt.com.pl/projekty_domow_233.html

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak szerokim zakresie będzie mnóstwo projektów do oglądania. Jest w projektach i architekturze przyklejony wątek z różnymi stronami. Zacząć oglądać i oglądać. Jeżeli chodzi o dwa kominiki to też przeszłam przez tą fazę i jedna z dużych pracowni często je ma w projektach, ale już nietety nie pamiętam jaka. Szybko się zorientujecie. Można też gazetki kupować jak się woli wydrukowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno pomóc w wyborze projektu bo trochę mało danych. Nawet nie wiem czy to ma być dom parterowy czy z poddaszem, ile chcecie pokoi itd. Ale ten zewnętrzny kominek.... Wklejam link do projektu, który długo był moim faworytem, ale niestety musiałam wybrać domek trochę skromniejszy :wink: http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=128&unset=2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my kiedyś też szukaliśmy domu na działkę do 20m,

postawiliśmy na projekt dogodny c148a z muratora, ale rozpatrywaliśmy wcześniej dużo innych np.

 

apis 3 z domeny

proton z dobredomy

dom w świetliku z archonu

delikatny z muratora

aps98 z archiprojektu

jaśmin, klasyka z krajobrazów

barwny z muratora

 

najbardziej podobał mi się apis3 z domeny, ale ze względów finansowych

wybraliśmy dogodnego z muratora

 

Pozdrawiam i napisz co wybraliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...