Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Dla mnie Renia...kuchnia od strony ogrodu tez ma swoje plusy bliżej z jedzeniem na taras...

A poważnie plusy Reni:

Duża ładna kuchnia z jadalnią, przestronny salon, większa kotłownia od TK5, 2 ładne z oknami ;-) łazienki, umiejscowienie kominka w rogu też uwazam za atut.

 

Dla mnie Renia!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas zaczęło się od tego że mieliśmy działkę albo skrawek ziemi bo działeczka 12,90m(szer.) x 32m(dł).Wiedzieliśmy że może się zdarzyć tylko cud żeby coś tam zmieścić ale to nie było dla nas ważne co tam postawimy mogło być małe ciasne ale własne.

Gotowe projekty odpadały jeden po drugim po prostu nie ma na taka wąską działkę byliśmy już zrezygnowani ale...Pewnego razu jechaliśmy na zakupy do supermarketu i po drodze zauważyłam ładny domek na malutkiej działeczce i pomyślałam jak tu stoi to u nas też się zmieści.Poszłam do właściciela tak po prostu do obcego domu i zapytałam o biuro projektowe tego domu a on na to że to projekt indywidualny więc proszę o dane projektanta.

Zdarzył się cud przynajmniej dla nas:)Pojechaliśmy do projektanta zaprojektował taki dom z małymi przeróbkami (118m długi i wąski jak lokomotywa:) i mamy już nawet pozwolenie kiedy ruszymy mam nadzieję że na wiosnę tego roku a kiedy skończymy nie wiem ale wiem że będziemy budować bez kredytu ewentualnie na wykończenie.

 

Najważniejsze dla nas jest to że będziemy mieli własny domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłabym wdzięczna za Wasze opinie w sprawie tego projektu: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/fabrycja-g1/

 

jeśli WZ pozwolą to wybudujemy go w technologii szkieletowej. rezygnąjąc z okna w garażu i stryszku, oraz z okna na najdłuższej ścianie w salonie.

Można by się zastanowić jeszcze nad zamienieniem jadalni na pokój.

 

Czekam na Wasze uwagi!

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powinien być problem (rozumiem, że pytasz o materiał na ściany, strop, izolacje, itp ). materiały można stosować zamiennie pod warunkiem, że te które zastosujesz zachowają parametry, musza po prostu utrzymać budynek, ważna jest też izolacyjność cieplna i akustyczna, ale wszystko powiedzą ci w biurze projektowym.

 

Co do okien - rozumiem, że nie zamierzasz likwidować tylko zamienić np. na luxfery? Trochę mało komfortowo może być w ciemnej kotłowni lub garażu.

aha

 

czy ktoś się orientuje ile kosztuje zmiana technologii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po długich poszukiwaniach naszego wymarzonego domu, właśnie zdecydowaliśmy się z mężem na kupno projektu domu 031 MEUS z katalogu projektów "DOM PIĘKNY I PROSTY".

http://projekty.wm.com.pl

 

http://www.wm.com.pl/projekty/domy/031/031bok.jpg

 

http://www.wm.com.pl/projekty/domy/031/031-widok-z-gory.jpg

 

Długo wahalismy się nad projektem 036 SIGNUM, rownież z katalogu "DOM PIĘKNY I PROSTY", który bardzo przypadl nam do gustu.

 

http://www.wm.com.pl/projekty/domy/036/036-front.jpg

 

http://www.wm.com.pl/projekty/domy/036/036-aksonometria.jpg

 

Oba projekty sa autorstwa Pawła Wład. Kowalskiego. Nam spodobała się

ich prosta forma i oszczędna stylistyka. Ostatecznie wybór padł na MEUSa ze wzgledu na mniejszą powierzchnię użytkową, bardziej odpowiadajacą naszym potrzebom. Niewątpliwym atutem tego domu jest otwarta, wysoka na dwie kondygnacje, dobrze doświetlona część dzienna, połączona z kuchnią. Zaletą jest też dwustanowiskowy garaż. Projekt spełnił nasze oczekiwania :D Czekamy teraz na adaptacje i moze w lecie zaczniemy budowac

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każda firma budująca domy w szkielecie jest w stanie przerobic projekt z technologii murowanej na szkieletową.

Więc tym bym sobie głowy nie zaprzatał póki co tylko szukał odpowiedniego projektu.

 

a że tak spytam.

Co Cię skloniło do budowy domu w szkielecie?

Ani to tanie aani praktyczne na nasze polskie warunki.

Jedyne co za tym przemawia według mnie to szybkość budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na 16m szerokosci spokojnie można postawić piękny, spełniający Pani wszystkie oczekiwania, a do tego niedrogi dom. Proszę pamiętać, że początkowa cena projektu katalogowego to nie wszystko. Każda wprowadzona w nim zmiana jest płatna, konieczne jest również znalezienie projektanta, który zaadaptuje ten projekt do Pani działki i na końcu podpisze się pod cudzym projektem. Koniec końców projekt jest przynajmniej 2-3 razy droższy. Wciąż nie spełnia 100% Pani oczekiwań, a zawarte w nim rozwiązania (np wspomniana piwnica) mogą mocno podnieść koszty budowy. Polecam w takim razie przemyślenie projektu indywidualnego. Gwarantuje, ze w sumie budowa domu będzie tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na 16m szerokosci spokojnie można postawić piękny, spełniający Pani wszystkie oczekiwania, a do tego niedrogi dom. Proszę pamiętać, że początkowa cena projektu katalogowego to nie wszystko. Każda wprowadzona w nim zmiana jest płatna, konieczne jest również znalezienie projektanta, który zaadaptuje ten projekt do Pani działki i na końcu podpisze się pod cudzym projektem. Koniec końców projekt jest przynajmniej 2-3 razy droższy. Wciąż nie spełnia 100% Pani oczekiwań, a zawarte w nim rozwiązania (np wspomniana piwnica) mogą mocno podnieść koszty budowy. Polecam w takim razie przemyślenie projektu indywidualnego. Gwarantuje, ze w sumie budowa domu będzie tańsza.

 

Tak a świstak siedzi i zawija te sreberka :D

 

Jak możesz pisac że projekt z katalogu wychodzi w sumie 2-3 razy drożej?

Chyba że robisz projekty na zamówienie w cenie 1500 zł.

Oczywiście mozna znacznie podniesc cenę gotowca jak się go gruntownie przerabia ale jaki ma wtedy sens kupowanie takiego projektu.

Przyzwoity projekt indywidualny to kwestia minimum 7000 zł i do tego tez musisz zrobic projekt zagospodarowania.

Mówię o faktycznym projekcie indywidualnym, a nie zerżniętym z gotowców.

 

 

Co ma do tego piwnica?W projekcie indywidualnym tez możesz ją zaprojektować i co to rozwiązanie wtedy nie podniesie kosztów budowy? :o

 

Jak zamówie u Ciebie projekt indywidualny domu o wielkości 100 m2 to twierdzisz że wybuduję go taniej niż jakbym zakupił gotowca o tej samej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arch-bartek: dziękuję za zainteresowanie. Projektanta do projektu indywidualnego "mam na oku". W tym wątku chciałam przedyskutować dostępne w sieci projekty i ich dopasowanie do wąskiej działki, gdyż nie mam doświadczenia w mieszkaniu w domku..

 

7point: w sprawie szkieletowaca, pociągajaca jest perspektywa posiadania solidnego domu (solidna ekipa) w dość szybkim czasie...

a jeśli chodzi o przytoczone przez arch-bartka hasło "piwnica" myslę, że miał on na uwadze jeden z pierwszych zaproponowanych pod dyskusję projektów "Słonka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz upieraj się we wszystkim, dom ma być taki jaki chcesz, no chyba że to "chciejstwo" przekracza zasady zdrowego rozsądku.

Weź pod uwagę, że im póżniej tym mniej zmian możesz wprowadzić.

 

Polecałem wcześniej projekt indywidualny. Faktycznie jest droższy, ale mam to co chciałem. Poza tym do architekta mam 30 km. nie raz juz byłem u niego i zmieniałem plany. Nawet w trakcie budowy okazało się, że chcę podnieść nadproża, żeby zamontować rolety. To już działka konstruktora, a nie projektanta, a okazało się, że mieszkamy w jednym mieście i sprawę załatwiliśmy w kilka dni. Nie sądzę, żeby było to możliwe przy projekcie z katalogu kupionego w drugiej części kraju.

Z drugiej strony projekty katalogowe powinny być dopieszczone, jeśli pierwszy nabywca projektu zgłosił jakieś błędy to w projekcie, który Ty kupisz już ich nie będzie. Dużą zaletą popularnych projektów (np. z kolekcji Muratora) jest też możliwość konsultacji z forumowiczami wielu wątpliwości i projektów rozwiazań. Na zdjęciach forumowiczów możesz wręcz zobaczyć swój przyszły dom, sprawdzić czy pasuje Ci taki kolor dachówki, rodzaj okien czy sposób aranżacji kuchni... ja tej możlwości nie mam.

 

I jeszcze jedno. Jak szukałem projektanta powiedziałem sobie, ze nie podpiszę umowy jak nie odwiedzę domu który zaprojektował. Byłem w trzech domach, wybrałem bez wahania najdroższego architekta. najtańszy proponował 60% tego co chciał najdroższy. Nie żałuję decyzji.

 

czy myślicie, że niepotrzebnie się upieram by mieć salon od południowego-zachodu??? czy od północnego wschodu spełni on swoją funkcję? nie będzie on za ponury (szczególnie w zimie??)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...