Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

dobroszka dzięki za odpowiedź:) kiedy planujesz zacząć budowę? Mi też bardziej odpowiada GL 274, odbicie lustrzane bo takie odpowiada na naszą działkę. Dzwoniłam do Atrium, oni nie robią poprawek do projektu ale mogą wyrazić zgodę na większość poprawek. Właśnie rozglądamy się za architektem który obejrzałby ten projekt. ciekawe jak będzie wyglądał domek po odcięciu garażu. wygospodarujemy wtedy jeszcze miejsce na pralnie z suszarnią :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tym tygodniu powinniśmy dostać pozwolenie na budowę , a samą budowę zaczniemy pewnie koło Wielkanocy , bo czekamy na ekipę , która musi skończyć wcześniej pracę gdzie indziej.

Wiem ,że Studio Atrium nie robi adaptacji , ale jak pojechaliśmy do nich kupic projekt , to się na miejscu podpytaliśmy pani , która tam była o zmiany , jakie chcieliśmy zrobić.Możecie tam zadzwonić i podpytac , czy ich zdaniem będzie to duża , możliwa i kosztowna zmiana takie odcięcie garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,

 

a nie prościej podpytać znajomych o nazwę projektu , albo przynajmniej w jakim biurze proektowym go kupowali?

 

Poszukiwania gotowca ułatwi Ci to:

 

http://forum.muratordom.pl/adresy-www-roznych-biur-projektowych,t9462.htm

 

 

A jak nic nie znajdziesz to chyba tylko projekt indywidualny zostaje :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też szukam projektu od roku,ale niewiem czemu żaden nie pasuje.Działka jest w trójkąt 11ar.Wejście chyba najgorsze z możliwych od poł. Jak podoba się z zewn. to w środku zadużo by trzeba zmieniać,tak więc chyba pozostanie mi projekt indywidualny.Narysowaliśmy jak miałby wyglądać.Oczywiście dach dwuspadowy,prosty 35stopni,długi na 13m,szer10 i 9m.Z podcieniem przy wejściu,dobud.kotłownią z jednej strony,a z drugiej tej samej wielkości zadaszenie tarasu.W środku:sypialnia z łazienką i garderobą,mini klatka schodowa(pod schodami wc dla gości)mały pokoik z drzwami balk.poj. Małe pomieszczenie gosp.korytarz,kuchnia otwarta na salon.Na niewysokim strychu ma być....strych na wszystko i nic.Bez piwnicy,podwyższony 40cm.No i tym sposobem wyszedł projekt.Teraz największy problem to znależć kogoś,kto za rozsądne pieniądze to narysuje :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Słoneczko,obejrzałam .Najbliższy jest "Krokus" (do "poprawki" :lol: ),ale bardzo podoba mi się też Stokrotka.Teraz jeszcze tysiąc razy je obejrzę,a jutro lecę na dzialkę,pokombinować czy i jak się zmieszczą

 

Pamiętaj, że nie masz do dyspozycji całej działki. Ograniczenia to:

1. linia zabudowy dla budynku,

2. nieprzekraczalna linia zabudowy dla ogrodzenia,

3. trójkat widoczności jeśli dzialka jest narożna,

4. wymagany % powierzchni działki pozostawiony jako biologicznie czynny,

5. odległośc od granicy działki 4 m dla ściany z otworami lub 3 m dla ściany bez otworów.

6. Jeśli masz duże drzewo na działce to też możesz dostac zalecenie odsunięcuia domu o klika metrów od korony drzewa.

Ograniczenia pkt 1 - 4 są indywidualnie określane przez gminę i nie wszystkie są stosowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...