Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Dzien dobry

Jakiś rok temu wybraliśmy z żoną projekt ANETY- jak warunki zabudowy na to pozwolą to w 100% kupujemy ten projekt. Jest to dla naszych potrzeb projekt idealny (rodzina 2+2), pod względem wielkości, rozkładu pomieszczeń itd. Jak Ty również nie chcieliśmy mieć schodów, układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Wybralismy wersję z garażem dwustanowiskowym. Jak chesz na maila wyśle Ci rzut projektu takiej wersji.

Na stronie http://pprojekt.pl/projekt350-aneta,opinie.html?t=156&str=1 jest sporo zdjęc i opisów z realizacji tego projektu.

Dziwi mnie troche, że na tym forum nie ma osoby która buduje ten dom - może będziesz pierwsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja bym wybrała Lenkę. Po pierwsze- jest prześliczny! Poza tym jest w nim zaplanowane miejsce na schody (gdzie byś zrobiła schody w Anecie?) i mniej kominów. Tylko taniej byłoby wybrać domek z poddaszem i jak pisałaś z 2 sypialniami na parterze, skoro nie chcesz biegać po schodach. No bo powierzchnia zabudowy byłaby mniejsza, powierzchnia dachu również, a skoro poddasze ma być zaadaptowane na użytkowe, to strop też trzeba zrobić. Ale gdybym nie musiała liczyć się z kosztami to chyba względy estetyczne przeważyłyby nad praktyczno- finansowymi i budowałabym Lenkę, bo naprawdę mało jest domków, które tak bardzo by mi się podobały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię serdecznie!

Obydwa projekty są bardzo podobne. Również miałem ten dylemat co Ty 2 lata temu, ale wówczas podjęliśmy z żonką decyzję że będzie to jednak Lenka. Co do kosztów wydaje się że Aneta będzie tańsza w budowie, chociażby z powodu prostszego dachu bo gabaryty są podobne. Jednak dla Nas ważniejszy był wygląd, a Lenka pod tym względem (oczywiście subiektywna opinia) bije na głowę Anetę. Jestem teraz na etapie robienia dachu. Koszt do stanu surowego otwartego ok 100000 PLN .Przeróbki jakie poczyniliśmy to: likwidacja małej łazienki obok kuchni na rzecz spiżarni, ścianka działowa pomiędzy kuchnią a salonem, likwidacja kominka zewnętrznego i przeniesienie kominka na ściankę działową z kuchnią, duży otwór w stropie w miejscu garderoby w przedpokoju aby zrobić drewniane schody na poddasze. Na poddaszu jest przestrzeń 50 m2 do zagospodarowania w dowolny sposób. Można tam zrobić dwa duże pokoje (ewentualnie trzy mniejsze) oraz łazienkę. Polecam również przejrzeć blog http://www.pokuba.mojabudowa.pl. Kuba z Płocka już mieszka w Lence, jego domek jest prześliczny. Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry

Jakiś rok temu wybraliśmy z żoną projekt ANETY- jak warunki zabudowy na to pozwolą to w 100% kupujemy ten projekt. Jest to dla naszych potrzeb projekt idealny (rodzina 2+2), pod względem wielkości, rozkładu pomieszczeń itd. Jak Ty również nie chcieliśmy mieć schodów, układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Wybralismy wersję z garażem dwustanowiskowym. Jak chesz na maila wyśle Ci rzut projektu takiej wersji.

Na stronie http://pprojekt.pl/projekt350-aneta,opinie.html?t=156&str=1 jest sporo zdjęc i opisów z realizacji tego projektu.

Dziwi mnie troche, że na tym forum nie ma osoby która buduje ten dom - może będziesz pierwsza.

Pozdrawiam

 

Baaaaardzo proszę o ten rzut. :p Siedzę i myślę.Porozmawiam jeszcze z architektem,ale te wymiary chyba też dużo mi dadzą.Czekam niecierpliwie i z góry dziękuję. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ja bede budowal wg podobnych kryteriow i po selekcji zdecyduje sie albo na szkielet budowany pod klucz z http://www.danwood.pl albo wspominany juz Z7 z pracowni Z500 (ale tu musialbym wygospodarowac kibelek), jest jeszcze trzecia propozycja

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=170&a=410&sid=2&projekt=16

 

w sumie chyba lepiej pobudowac cos 85-90 m2 i do tego oddzielny garaz z pom gospod. o ile oczywiscie dzialka pozwala, mozna to zrobic w dwoch etapach.

 

PROPOZYCJA Z ANTKIEM świetna (zwłaszcza z4spadem)od dawna mi sie podobał (układ pomieszczeń)ale niezbyt w wersji z "stodółkowej" :wink: nawet nie wiedziłam,że Horyzont stworzył inne propozycje :D :D Domek jest świetnie zaprojektowany,ma wszystko co potrzeba+ dobre wielkosci pomieszczeń.Wystarczający,że tak powiem(sama załączam go do ulubionych :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek jest ok. ale czy salon nie będzie zbyt ciemny? Okna na jednej ścianie na dodatek taras zadaszony, no sama nie wiem.

Bardzo podoba mi się Groszek: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/91-groszek.html ale nie wiem czy nie będzie zbyt drogi.

Zaletą według mnie oprócz fajnego rozplanowania jest strop gęstożebrowy, nie będzie trzeba mordować się z sufitem podwieszanym, otynkuje się wraz ze ścianami i gotowe, poza tym na dach najtańsza trapezówka (wiem nie wygląda ładnie ale jest tania -tanio i szybko się kładzie), krokwie też przeliczone pod blachę, jako izolację styropian na strop. Wersja dla ubogich ale może przynieść oszczędności (chyba).

Co o tym myślicie, piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek jest ok. ale czy salon nie będzie zbyt ciemny? Okna na jednej ścianie na dodatek taras zadaszony, no sama nie wiem.

Bardzo podoba mi się Groszek: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/91-groszek.html ale nie wiem czy nie będzie zbyt drogi.

Zaletą według mnie oprócz fajnego rozplanowania jest strop gęstożebrowy, nie będzie trzeba mordować się z sufitem podwieszanym, otynkuje się wraz ze ścianami i gotowe, poza tym na dach najtańsza trapezówka (wiem nie wygląda ładnie ale jest tania -tanio i szybko się kładzie), krokwie też przeliczone pod blachę, jako izolację styropian na strop. Wersja dla ubogich ale może przynieść oszczędności (chyba).

Co o tym myślicie, piszcie.

 

GROSZKA również mam zapisanego w swoich propozycjach.Układ jest naprawde w porządku.Bardzo mi się podoba oddzielna (spora)kuchnia i dosyć duży salon.Ale ja biore pod uwagę tą wersję:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-GROSZEK%20bez%20gara%C5%BCu-ID-11601.html?typ=wszystkiepowierzchnia=dowolnagaraz=wszystkiestrona=

Co do projektu ANTEK taki taras jest świetny,moze trochę zasłania salon,ale ja taki na pewno sobie zrobię.

Aha na Extradomie pewien Pan buduje TOMASZKA :

http://www.extradom.pl/projekt-domu-TOMASZEK%202-ID-2879.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true

i prosze sobie wyobrazić (pisze o tym na forum ED) że:"dom w surowym stanie z dachem + robocizna okolo 100tys w tym wliczone wszelakiego rodzaju pozwolenia,wpisy,plany":)To naprawdę nie dużo,jak na dom z takim dachem .Moja jedna zmiana w tym projekcie-zamkne kuchnię

Dla mnie to wielce zachęcające,poniewaz TOMASZKA mam w pierwszej 3 ulubionych projektów :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

 

Ja jednak na dachu bym tak nie oszczędzała.To jest moje zdanie.Blachodachówka nie jest az tak droga.Ja osobiscie mam takową w planach:) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza zobaczyłam Tomaszka i naprawdę trudno uwierzyć że tyle kosztował, to mało przy takim dachu. Zaletą według mnie jest czas w jakim się buduje parterówkę. Mocno skłaniam się do budowy domu parterowego, koszty wychodzą bardzo podobnie jak parter+poddasze, a 100m przy parterze to przestrzeń ok, tyle samo podzielone po 50 - komunikacja i schody to trochę ciasno. Dzięki za kolejny fajny projekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza zobaczyłam Tomaszka i naprawdę trudno uwierzyć że tyle kosztował, to mało przy takim dachu. Zaletą według mnie jest czas w jakim się buduje parterówkę. Mocno skłaniam się do budowy domu parterowego, koszty wychodzą bardzo podobnie jak parter+poddasze, a 100m przy parterze to przestrzeń ok, tyle samo podzielone po 50 - komunikacja i schody to trochę ciasno. Dzięki za kolejny fajny projekt.

 

Wejdz na stronkę Extradomu ,poszukaj Tomaszka i tam sie ludzie wypowiadaja o kosztach własnie. :wink:

Jtez planuje parterówkę,nie mam ochoty całe zycie biegać po schodach,a przeciez człowiek nie robi sie coraz młodszy :lol:

To jeszcze cos dodam (z moich ulubionych)y:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-MARCEL-ID-3176.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true;

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Zo%C5%9Bka%203-ID-11310.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true

Frodo;wersja z 4spadem (ale jakby co,bez tych kolumn :o )

http://www.extradom.pl/projekt-domu-FRODO%20wersja%20A-ID-2444.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true;

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z86-ID-5415.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza zobaczyłam Tomaszka i naprawdę trudno uwierzyć że tyle kosztował, to mało przy takim dachu. Zaletą według mnie jest czas w jakim się buduje parterówkę. Mocno skłaniam się do budowy domu parterowego, koszty wychodzą bardzo podobnie jak parter+poddasze, a 100m przy parterze to przestrzeń ok, tyle samo podzielone po 50 - komunikacja i schody to trochę ciasno. Dzięki za kolejny fajny projekt.

 

Wejdz na stronkę Extradomu ,poszukaj Tomaszka i tam sie ludzie wypowiadaja o kosztach własnie. :wink:

Jtez planuje parterówkę,nie mam ochoty całe zycie biegać po schodach,a przeciez człowiek nie robi sie coraz młodszy :lol:

 

Schody mają jednak swoje zalety - masz dużo mniejszą powierzchnie zabudowy dzięki czemu uzyskanie tej samej pow. użytkowej jest tańsze.

 

Zośce np. czymś czego bardzo bym się obawiał jest mało przestrzeni do przechowywania.

 

Ja jestem wychowany w domu, więc kolekcjonuje szpargały. Jak ktoś przenosi się z bloków (+garaż/piwnica) to pewnie ma lepsze zdolności zarządzania magazynem rzeczy niepotrzebnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - wrzuć może działkę (np. widok z google maps) to będzie łatwiej.

 

Ja swój projekt rozpocząłem od analizy działki i stron świata. Ponieważ lubie nowoczesne to np. rozważałbym ten:

http://www.domeria.pl/projekty-domow/kwWGxBs0sid/search/12ppg/id/14395/831-MB/prezentacja.html

 

Kwestia jak masz strony świata, sąsiadów i widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza zobaczyłam Tomaszka i naprawdę trudno uwierzyć że tyle kosztował, to mało przy takim dachu. Zaletą według mnie jest czas w jakim się buduje parterówkę. Mocno skłaniam się do budowy domu parterowego, koszty wychodzą bardzo podobnie jak parter+poddasze, a 100m przy parterze to przestrzeń ok, tyle samo podzielone po 50 - komunikacja i schody to trochę ciasno. Dzięki za kolejny fajny projekt.

 

Wejdz na stronkę Extradomu ,poszukaj Tomaszka i tam sie ludzie wypowiadaja o kosztach własnie. :wink:

Jtez planuje parterówkę,nie mam ochoty całe zycie biegać po schodach,a przeciez człowiek nie robi sie coraz młodszy :lol:

 

Schody mają jednak swoje zalety - masz dużo mniejszą powierzchnie zabudowy dzięki czemu uzyskanie tej samej pow. użytkowej jest tańsze.

 

Zośce np. czymś czego bardzo bym się obawiał jest mało przestrzeni do przechowywania.

 

Ja jestem wychowany w domu, więc kolekcjonuje szpargały. Jak ktoś przenosi się z bloków (+garaż/piwnica) to pewnie ma lepsze zdolności zarządzania magazynem rzeczy niepotrzebnych ;)

 

Oj nie zgodze sie co do Zośki

jak dla mnie:jest spiżarka,jest garderoba(nie taka mała prawie 4m),piękna duża kuchnia jeszcze z wykuszem co mnie sie bardzo podoba,salon ok,spore pomieszczenie na co.zawsze możnaposunąć garaz,-jedynie co bym zrobiła to wielkość okien-nie podobają mi się :lol:

Co do nowoczesnych projektóiw:wogóle do mnie nie przemawiają.Ale to moje zdanie,jestem tradycjonalistką :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pluteq, ten projekt jest fajny taki czytelny, ale ja coraz bardziej skłaniam się do budowy parterówki. Choć przyznam się że cały czas zmieniam zdanie. Pytasz o kształt działki więc: wjazd północ, spad w tym kierunku na całej długości czyli 40 m, działka ma szerokość 20,80m niestety trochę wąsko (może to wykluczyć praterówkę). Sąsiad od zachodu niestety troche zaciemia szczególnie po południu, jego dom rzuca bardzo głęboki cień nieomal na całą działkę.

Dalsze propozycje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja już mieszkam w domku :) Ale jako "doświadczona"inwestorka :) :wink: chciałabym pomóc naszej koleżance w wyborze projektu.

I tu jest duży problem :-? .Działka koleżanki jest prostokątna (wymiarów dokłądnie nie znam),dłuższy bok działki jest prostopadły do drogi, wymogi to dach dwuspadowy z kierunkiem kalenicy prostkątnym do drogi.

Największy problem jest w tym,że wejście jest od strony zachodniej :-? .Przejrzałam już wiele projektów i widzę,że będzie duży problem ze znalezieniem odpowiedniego projektu.

Może ktoś z forumowiczów nam pomoże? :wink:

Szukamy- domku 120-140 m2, z garażem połączonym z domem, na dole-salon z tarasem od str. południowej,pokój -gabinet(ok.10 m2),mała łazienka,kuchnia.Na górze większa łazienka, max, 3 pokoje.

 

Zaraziłam koleżankę budową :) , więc teraz muszę jej pomóc :D :D ...z Waszą pomocą oczywiście.

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...