Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam. kupiliśmy projekt GL 274. Zdecydowaliśmy się jednak na garaż wolnostojący, więc przerabiamy garaż na pomieszczenia gospodarcze. Obecnie projekt jest u architekta. W miejscu gdzie była kotłownia będzie teraz łazienka a z garażu powstanie kotłownia, pralnia z suszarnią i spiżarka. No i strop będziemy robić betonowy.... Pozwolenie powinniśmy mieć we wrześniu i wtedy ruszamy pełną parą...i wszystko zależy od pogody.

Jak już bedę miała ostateczną wersję po zmianach postaram się zamieścić ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobroszka super że tak szybko postępują prace przy Waszym domku :D jak ja Ci zazdroszczę :wink: czy można obejrzeć twoje zdjęcia z budowy? jaką dachówke wybraliscię?

queene faktycznie tego dachu to "troszke" jest. kosztorysu jeszcze nie robiliśmy, ale my dużo prac będziemy robić siłami rodziny :)

strop zamierzemy robić betonowy

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akinas zdjęcia są w galerii w stopce - podeślę Ci hasło na priv. Dachówkę robimy cementową , grafitową esówkę Euronitu. Marzylam o Tegalicie , ale różnica w cenie była zbyt duża , nie chcieliśmy tyle wydać na dach :-?

 

Więc dachówka będzie szara i matowa , bo nie lubimy z mężem połysku :)

 

Jak juz uporacie się z papierkami to budowa pójdzie migiem.U nas dopiero co dziura ziała w ziemi , a tu już mury stoją i dach zaraz będzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a my jeszcze nie mamy, zatem podciągam do góry, bo a nóż ktoś ma ten sam dylemat z wyborem projektu. U nas działka nie dość że południowa to jeszcze południowo-zachodnia.

 

Przeglądnęłam istniejące fora, ale nadal nie znalazłam nic co mogłoby w 100% sie nadac. Najintensywniej myslimy nad Oliwka z HG Atelier.

 

Podzielcie sie poludniowymi projektami z poddaszem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądałam sobie troszke zdjęć i jeszcze bardziej nie mogę doczekać się budowy, ale pewnie jak się już zacznie to szybko będę miała dosyć :p

wielkość fundamentów jest imponująca :lol:

u nas też zdecydowanie grfitowa dachówka tylko jeszcze nie jestem zorientowana w temacie jakości i cen poszczególnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a my jeszcze nie mamy, zatem podciągam do góry, bo a nóż ktoś ma ten sam dylemat z wyborem projektu. U nas działka nie dość że południowa to jeszcze południowo-zachodnia.

 

Przeglądnęłam istniejące fora, ale nadal nie znalazłam nic co mogłoby w 100% sie nadac. Najintensywniej myslimy nad Oliwka z HG Atelier.

 

Podzielcie sie poludniowymi projektami z poddaszem:)

 

http://www.domek.net.pl/index.php?p=domek&id=22

 

jestem szczesliwym posiadaczem tegoz domku. dokonalismy pewnych zmioan, ale duch architektoniczny pozostal ten sam :)

 

i powiem CI ze z poczatku troche sie balem jak to bedze z tarasem od strony polnocnej ale z perspektywy czasu uwazam ze byl to szczesliwy zbieg okolicznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam działkę 21x40 z wjazdem od zachdu poszukuję ciekawego projektu domu z poddaszem użytkowym i deachem dwuspadowym.

Domek 120-140m2 z dyżym salonem od południa

3-4 sypalnie

 

Jeśli macie coś ciekawego będę bardo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dawno mnie tu nie było, ale nadal szukam i przeglądam.

 

Spodobał mi się taki projekt: Projekt domu OLIWIA

 

ma dwie łazienki, dość duży salon oraz raczej niezły układ pomieszczeń i tym samym jest trochę większy od poprzednich projektów. Dużo podskoczy koszt budowy w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po wizycie u architekta-chciałam żeby troche zmniejszył powierzchnie zabudowy nie tracąc funkcjonalności, odradził nam częściowe podpiwniczenie i to mi sie najmniej podoba, musimy to przemysleć, na pewno "skrócimy" prawą część domu z kuchnią i salonem-całość zajmuje wiecej m2 niz nasze obecne mieszkanie wiec jest to realne

ponizej moja robocza wersja adaptacji

http://img159.imageshack.us/img159/840/gl351poadapt1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...