Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

zrobilem jeszcze raz kwerende i Antek jest nie do pobicia, w kazdym razie gdy opalamy paliwem stalym (kotlownia 6 m2 przy wejsciu). pamietajcie ze dach 4 spadowy jest bardzo drogi, i do tego niweluje nizsza cene blachodachowki, bo mamy duzo odpadu. jeszcze appropos dachu: duzo zaoszczedzimy na konstrukcji wiazarowej + podwieszany strop.... bardzo duzo. kolejna zaleta Antka to banalna instalacja wentylacji mechanicznej (rury rzucone w izolacji "luzem" na stropie, sypialnia malzenska oddzielona lazienka od sypialni dzieci...... bardzo dobry projekt. Oczywiscie garaz przyklejony z boku rujnuje bryle - ja bede robil oddzielna wiate na dwa samochody + przyczepe campingowa + pom gosp. ok. 50 m2 z betonowych modulow ogrodzeniowych ze styro 5 cm, podloga z pozbruku....

 

To bdzie moj dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy forumowicze, prosze o wypowiedzi, ktory według Was projekt bedzie tanszy w budowie, ma lepszy rozkład jest ładniejszy wizualnie- bardziej funkcjonalny.

Ar-1

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/ar_1/222/opis

czy Antek bez garazu

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=170&a=410&sid=2&projekt=16

 

 

pozdrawiam :D i czekam na dobre rady :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska!!

Projektu ja nie było tak nie ma za to ja znalazłam pracę i myślę ze jestem bliżej realizacji mojego planu budowy DOMU.

Dalej stawiam na parterówkę ze stropem gęstożebrowym (czytałam kilka wątków o suficie z gipsokartonu i wiązarów, opinie są różne) na ten moment tyle. Pozdrawiam wszystkich zaglądających tu.

Ps. przy drodze którą pokonuję idąc z dzieckiem do przedszkola powstaje dom z poddaszem grzebią się już 2 miesiące i tak sobie myślę że parterówka też jest szybsza nieco w bud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Z38 http://www.z500.pl/projekt/z38.html

Owszem to nie parterówka, ale zdecydowała powierzchnia i kształt działki. Parterówka ma zazwyczaj większy dach, a to jest jeden z bardziej cenotwórczych elementów. Ogólnie jednak rzecz biorąc, każdy musi sam zdecydować, jaki będzie jego własny dom.

Powodzenia w wyborze i realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, prosze o wypowiedzi, ktory według Was projekt bedzie tanszy w budowie, ma lepszy rozkład jest ładniejszy wizualnie- bardziej funkcjonalny.

Ar-1

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/ar_1/222/opis

czy Antek bez garazu

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=170&a=410&sid=2&projekt=16

 

 

pozdrawiam :D i czekam na dobre rady :D :D

 

Zeby byl tanszy w budowie to strop z wiązarów mozna dac,

zamiast gęstożebrowego.

Rozkład - wg mnie zalezy od ustawienia domu wzgledem stron swiata,

a urody wiecej ma ar-1 o ile trójpodział materiałów (wzglednie kolorów)

bedzie zachowany na elewacji frontowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pluteq, ten projekt jest fajny taki czytelny, ale ja coraz bardziej skłaniam się do budowy parterówki. Choć przyznam się że cały czas zmieniam zdanie. Pytasz o kształt działki więc: wjazd północ, spad w tym kierunku na całej długości czyli 40 m, działka ma szerokość 20,80m niestety trochę wąsko (może to wykluczyć praterówkę). Sąsiad od zachodu niestety troche zaciemia szczególnie po południu, jego dom rzuca bardzo głęboki cień nieomal na całą działkę.

Dalsze propozycje mile widziane.

 

Witaj

 

Trochę nie rozumiem ;)

 

Czyli masz działkę:

- z wjazdem od pólnocy

- ze spadem z płd na półnąć - jaki kąt? da się wyrównać

- działką jest szeroka na 20m (wsch - zach)

- długa na 40m (płn - płd)

Czy tak?

 

Ja mam działkę szeroką 22m (płn - płd) i nie jest to problemem (dom szeroki na 7,5m z wykuszem). Wykorzystaliśmy kierunki świata i są duże przeszklenia od południa (jeśli dobrze zrozumiałem Twój opis, u Ciebie ściana południowa będzie węższa?).

 

Ja uważam, ze tam gdzie będzie się koncentrować życie (salon, taras, ogród) należy zostawić dużo miejsca od sąsiadów. Kosztem np. domu 'wąskiej kiszki' jak to mówi moja mama ;)

No ale jak mi ktoś się wybuduje 4 m od granicy to będę miał do niego z okna 14.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnie szukam projektu domu...czytając gazete cztery kąty z sierpnia 2006 roku natknęłam się na taki który mnie interesuje, ale niestety nie wiem z jakiej pracowni jest...może ktoś z Was drodzy forumowicze wie z jakiej pracowni jest ten projekt lub zna jakieś podobne? Na dole zamieszczam skan rysunku domu z gazety..

 

http://img81.imageshack.us/img81/9175/projektdomu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pluteq, ten projekt jest fajny taki czytelny, ale ja coraz bardziej skłaniam się do budowy parterówki. Choć przyznam się że cały czas zmieniam zdanie. Pytasz o kształt działki więc: wjazd północ, spad w tym kierunku na całej długości czyli 40 m, działka ma szerokość 20,80m niestety trochę wąsko (może to wykluczyć praterówkę). Sąsiad od zachodu niestety troche zaciemia szczególnie po południu, jego dom rzuca bardzo głęboki cień nieomal na całą działkę.

Dalsze propozycje mile widziane.

 

Witaj

 

Trochę nie rozumiem ;)

 

Czyli masz działkę:

- z wjazdem od pólnocy

- ze spadem z płd na półnąć - jaki kąt? da się wyrównać

- działką jest szeroka na 20m (wsch - zach)

- długa na 40m (płn - płd)

Czy tak?

 

Ja mam działkę szeroką 22m (płn - płd) i nie jest to problemem (dom szeroki na 7,5m z wykuszem). Wykorzystaliśmy kierunki świata i są duże przeszklenia od południa (jeśli dobrze zrozumiałem Twój opis, u Ciebie ściana południowa będzie węższa?).

 

Ja uważam, ze tam gdzie będzie się koncentrować życie (salon, taras, ogród) należy zostawić dużo miejsca od sąsiadów. Kosztem np. domu 'wąskiej kiszki' jak to mówi moja mama ;)

No ale jak mi ktoś się wybuduje 4 m od granicy to będę miał do niego z okna 14.....

 

BARDZO dobrze napisane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie sąsiad się już pobudował właśnie tak 4 m i mam okna jego salonu na zachodzie (czyli tam gdzie będzią wychodziły moje okna z salonu), a chciałabym okna na stronie zachodniej. Przy parerówce może być lipa bo wszystko będzie widać i słychać (nam też zostawało by wtedy 4 m).

Może trzeba się bardziej zastanowić nad jakąś przestrzenią, bo co to za frajda jak sąsiad luka znad płotu nie mówiąc o tym że wszystko słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie sąsiad się już pobudował właśnie tak 4 m i mam okna jego salonu na zachodzie (czyli tam gdzie będzią wychodziły moje okna z salonu), a chciałabym okna na stronie zachodniej. Przy parerówce może być lipa bo wszystko będzie widać i słychać (nam też zostawało by wtedy 4 m).

Może trzeba się bardziej zastanowić nad jakąś przestrzenią, bo co to za frajda jak sąsiad luka znad płotu nie mówiąc o tym że wszystko słychać.

 

NO ZGADZA SIĘ.Mnie mąż nadal "molestuje"jednak o parterówce z uż.poddaszem...

Ania a bierzecie kredyt?W jakim banku jak mozna wiedziec,bo juz zaczynam poszukiwania...Na szczęście potrzebujemy tylko z połowę na wybudowanie surówki a wykończenie będzie ze sprzedaży mieszkania :D Dodam,że działke już mamy :wink: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO dobrze napisane :D

 

No to teraz 'wiem już wszystko' :D

 

To co mi pasuje to tej działeczki (rozkład, wielkość, strony świata):

 

Tu bym zakręciłem z wjazdem i ustawił się tarasem na zachód, chociaż z wjazdem od płn też powinno się udać:

http://www.domeria.pl/projekty-domow/kHy0esvmsid/advsearch/12ppg/id/13824/133-MC/prezentacja.html

 

http://www.domeria.pl/projekty-domow/kHy0esvmsid/advsearch/12ppg/id/14195/365-MC/prezentacja.html

 

http://www.domeria.pl/projekty-domow/kHy0esvmsid/advsearch/12ppg/id/15878/lmb032/prezentacja.html

 

 

Ten też można obrócić:

http://www.domeria.pl/projekty-domow/kHy0esvmsid/advsearch/12ppg/id/14104/309-MC/prezentacja.html

 

Kwestia jeszcze jaki styl preferujesz - bardziej nowoczesny, czy tradycyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:czy lepiej wybudować od razu dom już z przyklejonym garażem czy jeśli ma się miejsce na działce to wybudować odrębny budynek garaż+budynek gospodarczy?

 

Czy robiliście może jakieś zestawienia kosztów jak wychodzi wybudowanie domu:

1.130 m domu parterowego z dachem wielospadowym?

2.130m domu parterowego z uż.poddaszem?

 

Czytałam już mnóstwo na ten temat,ale wiedzy nigdy nie za dużo.A dlatego też pytam,ponieważ my stojąc obecnie prze wyborem projektu z mężem mamy zupełnie odmienne koncepcje:ja-parterówka,mąż-poddasze(schody brrrr :evil: )..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:czy lepiej wybudować od razu dom już z przyklejonym garażem czy jeśli ma się miejsce na działce to wybudować odrębny budynek garaż+budynek gospodarczy?

 

Czy robiliście może jakieś zestawienia kosztów jak wychodzi wybudowanie domu:

1.130 m domu parterowego z dachem wielospadowym?

2.130m domu parterowego z uż.poddaszem?

 

Czytałam już mnóstwo na ten temat,ale wiedzy nigdy nie za dużo.A dlatego też pytam,ponieważ my stojąc obecnie prze wyborem projektu z mężem mamy zupełnie odmienne koncepcje:ja-parterówka,mąż-poddasze(schody brrrr :evil: )..

 

Z mojego rozeznania wynika, że im mniejszy dom, tym bardziej opłaca się parterówka bez poddasza (zakładając, że i dom z poddaszem i bez poddasza są maksymalnie proste: kształt prostokąta, dach dwuspadowy, no i oczywiście, że oba są wykonane z podobnej klasy materiałów itp.). Przy pow. ok. 100 m2 parterówka powinna być tańsza, przy 130 m2 pewnie nie będzie wielkiej różnicy, a przy 160 m2 taniej wyszedłby dom z poddaszem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...