Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Iza z tymi kosztami to tak jak pisze Vafel, jak ok 100 m to parter chyba cenowo tańszy i szybszy. Jeśli jednak z garażem to z poddaszem bo taniej (szwagier wybudował z 2-stanowiskowym garażem, dom z poddaszem ale teraz mówi że by tak nie robił, jak by mu zostało kasy to zbudowałby wolno stojący, za dużo go to kosztowało).

Pytałaś o kredyt to najprawdopodobniej w PKO sa bo tam mamy konta i dają na 100 %. Ale to sprawa jeszcze otwarta. Mamy też mieszkanie (małe) ale raczej chcemy je spienieniężyć póżniej, a teraz na kredyt.

Co do projektu to jeszcze nie wiem, co chwila zmieniam zdanie parter czy parter i poddasze.

Szelmo 29 AR1 był moim faworytem kiedyś, prześledziłam wszystkie blogi o nim, ale chyba mi się opatrzył, no i te skosy w "parterówce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

najtanszy dom do 100-120 m2 to:

- parterowka, brak scian nosnych wewnatrz budynku

- dach dwuspadowy, konstrukcja wiazarowa lekka, malo drewna, dodatkowo jezeli zalozymy, ze blachodachowka lub onduvilla to mozemy konstrukcje odchudzic, cala konstrukcje zamawiamy w fabryce wszystko przyjezdza gotowe

- brak stropu sufit podwieszany do dolnego pasa wiazara.

- brak garazu w bryle budynku

- kat nachylenia dachu 18-30 st.

 

W zasadzie w malych, prostych parterowkach specjalizuje sie studio z500, ale te projekty sa pod ogrzewanie gazowe lub elektryczne (bardzo male pom. gosp. czesto wewnatrz budynku)

 

jedyny projekt, powtarzam JEDYNY ktory spelnia te kryteria i dodakowo nadaje sie do ogrzewania paliwem stalym packowanym (najlepiej pellet) jest zaproponowany wczesniej przeze mnie ANTEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt76 widzę,że masz naprawdę fachowe podejście do sprawy:)

Mi sie niestety nie podobają parterówki z dwuspadem.Zapewne są tańsze w budowie z tym dyskutować się nie da.Ale ja wychodzę z założenia,że jeżeli już mam budować ten swój domek to musi mi sie choc troche podobać...Dlatego u mnie no niestety ten 4spad raczej bedzie:)My budowac bedziemy w małej świętokrzyskiej miejscowości gdzie murarze za wybudowanie biorą ok 25tys-30 (już z dachem:)także może nie wyniesie mnie aż tak dużo ta parterówka,choć kto wie..

czy może ci ocenic te projekty;

 

http://www.domeria.pl/projekty-domow/kIqeHumvsid/jednorodzinne/typ/parterowe/12ppg/id/13132/BM-114/prezentacja.html

 

http://www.domeria.pl/projekty-domow/kIqeHumvsid/advsearch/12ppg/id/15948/lmb034b/prezentacja.html

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-ANZIO-ID-4570.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true

 

to na dzień dzisiejszy moja 3

 

:wink:

 

I ponawiam moje pytanie:

czy lepiej wybudować od razu dom już z przyklejonym garażem czy jeśli ma się miejsce na działce to wybudować odrębny budynek garaż+budynek gospodarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponawiam moje pytanie:

czy lepiej wybudować od razu dom już z przyklejonym garażem czy jeśli ma się miejsce na działce to wybudować odrębny budynek garaż+budynek gospodarczy?

 

Wiesz co - wydaje mi się, ze te projekty które wybrałaś (które Ci się podobają) nie pasują do garazu w bryle.

 

Są to nieduże, parterowe domki o zwartej bryle. Jak dodasz do tego garaż będzie średnio (aczoklwiek wszystko zalezy od projektu).

 

Z drugiej strony garaż przy (w) domu to zaleta tzw. suchej nogi. Nie biegasz do samochodu w czasie deszczu itd.

Z drugiej strony moi rodzice od 30 lat mają garaż oddzielnie i żyją. Jakoś nigdy nie cierpieliśmy z tego powodu że trzeba wychodzić do samochodu.

Ważne żebyś miala miejsce nie tylko na samochód, ale na rowery, kosiarkę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponawiam moje pytanie:

czy lepiej wybudować od razu dom już z przyklejonym garażem czy jeśli ma się miejsce na działce to wybudować odrębny budynek garaż+budynek gospodarczy?

 

Wiesz co - wydaje mi się, ze te projekty które wybrałaś (które Ci się podobają) nie pasują do garazu w bryle.

 

Są to nieduże, parterowe domki o zwartej bryle. Jak dodasz do tego garaż będzie średnio (aczoklwiek wszystko zalezy od projektu).

 

Z drugiej strony garaż przy (w) domu to zaleta tzw. suchej nogi. Nie biegasz do samochodu w czasie deszczu itd.

Z drugiej strony moi rodzice od 30 lat mają garaż oddzielnie i żyją. Jakoś nigdy nie cierpieliśmy z tego powodu że trzeba wychodzić do samochodu.

Ważne żebyś miala miejsce nie tylko na samochód, ale na rowery, kosiarkę itd.

 

Pytam o to,ponieważ działkę mam na tyle dużą,że mogę zrobić i tak i tak :wink: Osobiście preferowałabym osobno.Nie znam się za bardzo,ale wydaje mi się również,ze chyba obniżyłoby to koszty dachu czy się mylę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewnie jak większość zaczynających plany budowlane problem z wyborem domu. Chodzi tu o dostępność miejsca gdzie mogę go postawić.

Mam już działkę z prawie całą papierkową robotą, ale nie wybrałem jeszcze projektu domu, lub też nie wiem co tam można postawić. Problem w tym że teren przecina linia średniego napięcia co psuje jej zagospodarowanie.

Poniżej załączam 2 pliczki obrazujące lepiej (wykres z mapy ewidencyjnej) lub gorzej (moje bazgroły :) ) jak to wygląda:

 

http://img441.imageshack.us/img441/6056/schemat21.jpg

 

http://img149.imageshack.us/img149/977/schemat3.jpg

 

Na pierwszym schemacie na oczerwono oznaczone są obrysy działki. Na drugim ciemniejszym niebieskim oznaczona jest linia energetyczna. Z tego co tam wykreśliłem widać jako tako obszar gdzie można próbować coś postawić. Chodzi o ten obrysowany na czerwono kawałek.

 

Zakładam że prawdopodobnie nic z gotowych projektów nie podejdzie raczej. Moje wymagania co do domu, to 120-140m2 powierzchni użytkowej, 4 pokoje + salon, raczej parterowa konstrukcja, mile widziany styl nowoczesny (chyba) z płaskim dachem.

 

Może ma ktoś jakiś pomysł gotowca, lub też inny sposób na zagospodarowanie tego terenu? Drogi jak widać są z każdej strony choć wyjazd planowany był od północy (od góry :) ).

 

Z jakimi kosztami można się liczyć przy próbie projektowania takiego domu od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak warto robic rekonesans raz n tydzien, szczegolnie jak rozpoczecie inwestycji zbliza sie duzymi krokami :)

 

no i znalazlem nowosc dla mnie perelka :D

 

uklad nieco gorszy niz Antek, ale wyglad REWELACJA!

Oj namieszal mi w glowie... na szczescie jeszcze nie jest za pozno...

 

 

http://pprojekt.pl/projekt1437-ar_3.html

 

 

http://tinyurl.com/m2p7jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam wstępny bilans i wychodzi na to,ze wybudowanie parterówki z dachem 4spad.metraż do 120-130 m2 to jakas masakracja głównie dotyczy to ...dachu oczywiście...Powiedziano mi,ze taniej wyjdzie wybudowanie parterówki z poddaszem o powierzchni nawet 160m!Toz to szok! Ja chce wybudowac mały przytulny domek...a tu mosz babo....poprzewracało mi to dobrze w głowie...znów... :evil: :evil: :x :x

 

pytanie:

czy duzo drożej wyjdzie wybudowanie domu parter.z poddaszem i takim dachem:(moim ukochanym w dalszym ciągu 4spadem)

http://www.extradom.pl/projekt-domu-DOM%20W%20WINORO%C5%9ALI%202-ID-4278.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&pracownia=archonPP

(przy takim domku zmniejszy sie chyba powierzchnia domu (chodzi o fundamenty i krycie dachy)bo będa pokoje na górze?czy ja dobrze kombinuje?!

 

czy tańszy będzie taki:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-ASIA-ID-10968.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=asia

(ten nawet mi sie podoba ...)

 

:roll:

 

...................

teraz to sie wcale nie dziwie juz,ze ludzie wybieraja projekt 2 lata ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o naszym domku

 

http://projektydomow.gazetadom.pl/mm_muza.htm

 

ma niby byc tani i jest mały bo jesteśmy póki co 3-osobową rodzinką.

mysmy juz decyzję podjeli, ze to na pewno ten.

od wczoraj mamy juz pozwolenie na budowę tej WILLI :)

 

no to jest własnie domek W MOIM TYPIE... :p :oops:

I JAKA DUŻA KUCHNIAAAAAAA

CZY ROBILIŚCIE WSTEPNA WYCENĘ?jak wygląda kwesta dachu... :roll: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy dach 4 spadowy jest drogi, nawet bardzo....

lukarny, okna polaciowe to samo....

 

widze IZA, ze odeszlas od poczatkowych zalozen... to zle.

 

zaczynasz pokzywac projekty ok 130 m2, z garazem w bryle o olbrzymiej KUBATURZE, ktora wiecejmowi o kosztach niz powierzchnia.

 

powiem tak: dom 130 m2 z garazem w bryle, 4 spadowy, kubatura 500-600 m3 to min. 450 tys bez dzialki...

 

masz 350 tys to nic ponad antka nie wybudujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o naszym domku

 

http://projektydomow.gazetadom.pl/mm_muza.htm

 

ma niby byc tani i jest mały bo jesteśmy póki co 3-osobową rodzinką.

mysmy juz decyzję podjeli, ze to na pewno ten.

od wczoraj mamy juz pozwolenie na budowę tej WILLI :)

 

no to jest własnie domek W MOIM TYPIE... :p :oops:

I JAKA DUŻA KUCHNIAAAAAAA

CZY ROBILIŚCIE WSTEPNA WYCENĘ?jak wygląda kwesta dachu... :roll: :D :D :D

 

dzisiaj zawieźliśmy projekt ekipie,która ma budować. w poniedzialek wieczorem mamy sięspotkać i rozmawiać o cenie więc dam znać.

a dach będzie z blachodachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam taniego prostego domku i ciagle cos nie tak, w akcie desperacji podzwonilam po architektach o ceny i szok przezyłam - 10-12 tys. Trzeba sie pogodzic z tym co jest na rynku i nie marudzic juz za bardzo:)

w mojej okolicy stoja juz dwa domy , ktore sa niedokonczone- wlasciciele przeszacowali koszty i kasy zabrakło bo domy stoja od zeszłego sezonu - mury dach i nic, znajoma tez sie porwała na spory dom, włozyli własna kase okolo 250 tys a teraz kredytu nie moga dostac bo zarobki jej spadły i problem i dom przez cały sezon budowlany tego roku stoi bo ona walczy z bankami a zeby taki dom wykonczyc to wlozy kolejne 250 tys. Wiec majac to wszystko na uwadze- ze zawsze sa dwie strony medalu a dom to nie tylko mury ale i ogrodzenia, podjazdf, brama , kostka, elewacja a w srodku tysiace rzeczy do kupienia a to zyrandol a to kanapa czy wieszak do wiatrołapu - przestałam patrzec i myslec w kategoriach kopertowka bo mi sie podoba a dwuspadowy be...bo to nie prawda jest, musi byc koniecznie dachowka bo blacha to be...musi miec garaz albo i na dwa stanowiska bo innaczej nie da sie zyc...jak kogos na serio stac to prosze bardzo- jak ja np mam ograniczony budzet- to wchodzi w gre tylko domki typu Antek Ar-1 Ar-3 , domek ktory buduje jakis fajny gosc co ma dziennik malego domku krakowskie budowanie i tego typu domki. Czasami warto przemyslec temat ile na serio mam kasy - ile na serio wezme kredytu ile bede go splacac ile wyrzeczen to bedzie mnie kosztowac ile bedzie mnie kosztowac utrzymanie domu itd itd. Patrze na budowe realnie i jak ktos ma mały budzet to warto patrzec realnie a nie zyc marzeniami. Ja jakbym miala kase to bym wybudował dom z projektow domy z wizja ale nie mam i co mi z tego ze bym chciala - nie bede sie zadłuzac i nie bede niewolnikeim banku. Buduj zawsze taki dom na jaki Cie na serio stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy dach 4 spadowy jest drogi, nawet bardzo....

lukarny, okna polaciowe to samo....

 

widze IZA, ze odeszlas od poczatkowych zalozen... to zle.

 

zaczynasz pokzywac projekty ok 130 m2, z garazem w bryle o olbrzymiej KUBATURZE, ktora wiecejmowi o kosztach niz powierzchnia.

 

powiem tak: dom 130 m2 z garazem w bryle, 4 spadowy, kubatura 500-600 m3 to min. 450 tys bez dzialki...

 

masz 350 tys to nic ponad antka nie wybudujesz....

 

Nie odeszłam.Moim faworytem i tak jest parterówka z takim dachem....Nie chcę schodów,poddasza, pięter- nie chcę.Jesteśmy młodym małżeństwem,mamy na razie 2 letnią córeczkę i nie zamierzamy na niej poprzestać,a co za tym idzie nie uśmiecha mi się ciągłe znoszenie,pilnowanie żeby nie spadły se schodów...brrrr.Nie ma sensu tez chyba budowac domu,który nam sie nie podoba...

jeżeli chodzi o podane przez ciebie liczby to w moim stronach (teraz nie załuje że tu mieszkam heheh) nie trzeba az takich pieniędzy.250-270 na całosc bez działki,którą mamy-to hoho (oczywiście mówię o dużym domku).

Mi sie przykładowo Antek podoba jezeli chodzi o układ pomieszczen,ale wizualnie....juz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...