Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

witam

 

ja sugerowałem się tak

nom miałem już projekt upatrzony AR1 lecz w przyszłości brakowało by rozbudowy dom idealny ale kiedyś przeglądałem sobie dalej projekty w oko wpadł mi Z66 z pracowni z500 pomyślałem sobie o właśnie to jest to nic dodać nic ując usilnie przy tym projekcie zostawałem lecz wyszła nowość w pracowni projekt domu Zx8 dom piękny nowoczesny to sobie cenie wiec się nie upierałem tylko zamówiłem i tyle tak ze ubyło mi pieniaszkow ale warto dom ma cale piętro nie jakieś skośne sufity duży salon 4 pokoje u góry dla mnie idealny dom

 

aż się boje za co go postawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Ja zdecydowałem się na gotowy projekt z Plugstudio

http://www.plugshop.pl/index.php?c=produkt&id_pro=316

 

... i kończę budowę.

Zgodę dostałem w 2 tygodnie potem 2 tygodnie czekania na uprawomocnienie, a potem ostra jazda !!

Stan surowy w 3 tygodnie następne 2 tygodnie wykończenie na zewnątrz.

Teraz zostało mi wnętrze - instalacje już są, ale trochę kasy brakuje na wykończenie łazienki i kuchni.

Tak czy inaczej, postawiłem ten dom w 5 tygodni z pomocą 2 robotników.

Jak architekt mi mówił, że sobie poradzę bo to bardzo prosty projekt to mu trochę niedowierzałem, ale teraz przyznaję mu racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godna zainteresowania ...stodółka :wink:

 

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834&flip=1

 

i nawet mi sie podoba....

.....................................................................

[b]Proszę podpowiedzcie,który bank wybrać jeżei chodzi o kredyt?Robię już wstępne rozeznanie...a opinii tyle,że głowa boli.Potrzebuję nie więcej niż 150 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpak mi bardzo odpowiada elewacyjnie, poza białymi oknami, ale bardzo ciekawy projekt. Jak ktoś lubi albo chce mieć kuchnię od ogrodu to super sprawa. Jedne co mi się nie podoba to male łazienki, brak jakiejś pow. gospodarczej w domu, a poza tym bardzo fajny.

 

Co do kredytu to ponoć Dautsche Bank i Nordea ma teraz dobre kredyty, ale niestety wymagają dosyć wysokich dochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpak mi bardzo odpowiada elewacyjnie, poza białymi oknami, ale bardzo ciekawy projekt. Jak ktoś lubi albo chce mieć kuchnię od ogrodu to super sprawa. Jedne co mi się nie podoba to male łazienki, brak jakiejś pow. gospodarczej w domu, a poza tym bardzo fajny.

 

Co do kredytu to ponoć Dautsche Bank i Nordea ma teraz dobre kredyty, ale niestety wymagają dosyć wysokich dochodów.

 

Oj tak,białe okna

:-? ja decydując się z pewnością kuchnię zamieniłabym z pokojem (prawa sypialnia)łazienki rzeczywiście małe,ale suma sumaru jak na w miare nowoczesne budownictwo (któremu nie jestem zbytnio przychylna)ten mi sie podoba a i budowie nie byłby za drogi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kilka nowych modyfikacji wprowadziłem. Nie wygląda to za dobrze od strony wizualnej (kolory itd) ale może to przez słabe tekstury ;)

 

http://img188.imageshack.us/img188/4554/8largen.jpg

 

http://img196.imageshack.us/img196/3563/9large.jpg

 

http://img405.imageshack.us/img405/8895/10large.jpg

 

http://img196.imageshack.us/img196/6104/11large.jpg

 

http://img339.imageshack.us/img339/8886/12large.jpg

 

Garaż od przodu jest odsunięty od drogi 10m, dom od tyłu 4,5m.

Pomieszczenia od wejścia (między garażem a domem) mają 7,5m2; 15m2; 12m2; 15m2; 12m2; 15m2.

Kuchnia coś około 8m2, jadalnia 15m2 i salon 25m2.

 

Wysokość pomieszczeń mieszkalnych 2,7m a domu 3,3m.

 

Rozkład nie do końca mi się widzi ale póki co lepszego nie wymyśliłem :)

Drewno dane dla bajeru ale pewnie jak by była ładniejsza tekstura to i fajniej by wyglądało to wszystko.

 

http://img30.imageshack.us/img30/2082/13large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy na Protona 1 . Jeden z ładniejszych projektów z pracowni

Dobre domy z Wrocławia. Dom z dachem dwuspadowym +dwie lukarny z balkonami oraz cenralny kominek + piekna jadalnia z otwarta kuchnią.

Powierzchnia użytkowa 150m2 + 20m2 garaz pojedyńczy. No i te przypory rogowe !! Projekt ponadczasowy polecamy wszystkim i nie skomplikowany w budowie ! Na naszą rodzinę 2+2 +kot i pies to projekt na 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lara to mały domek, brak pomieszczenia gospodarczego na minus, jeden z małych pokoi naprawde malutki

z kolei Aga to bardzo duzy , przestronny dom i pomimo dwuspadowego dachu drogi.

Te domy naogól sie podobaja, bo maja ładnie przedstawioną elewacje, klinkier, tu taras, tam pergola. Ale zapewniam Cie, kazda stodołe mozna tak przerobic, dodac ładny taras, pergole, wstawic duze okna, zrobic gustowna elewacje.

Zauwazyłam ze wszyscy zachwycaja sie projektami domy z wizja..ja tez zreszta..ale w wielu przypadkach dlatego ze maja super wizualizacje.

A bardzo mało jest osób, ktore z prostej bryły i paru kresek potrafia zobaczyc dom.

zdecydowanie b funkcjonalny projekt Charkiewicza.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lara to mały domek, brak pomieszczenia gospodarczego na minus, jeden z małych pokoi naprawde malutki

z kolei Aga to bardzo duzy , przestronny dom i pomimo dwuspadowego dachu drogi.

Te domy naogól sie podobaja, bo maja ładnie przedstawioną elewacje, klinkier, tu taras, tam pergola. Ale zapewniam Cie, kazda stodołe mozna tak przerobic, dodac ładny taras, pergole, wstawic duze okna, zrobic gustowna elewacje.

Zauwazyłam ze wszyscy zachwycaja sie projektami domy z wizja..ja tez zreszta..ale w wielu przypadkach dlatego ze maja super wizualizacje.

A bardzo mało jest osób, ktore z prostej bryły i paru kresek potrafia zobaczyc dom.

zdecydowanie b funkcjonalny projekt Charkiewicza.

pozdr

 

tak zgodzę się,ujęły mnie głównie elewacje i całokształt zewnętrzyny...AGA piękny ale z pewnością były bardzo drogi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza 30 notabene moja imienniczko :D :D patrz po 1 na bryłe, czy prosta w budowie, patrz jaka pow zabudowy - im wieksza tym droższy dom, patrz na funkcjonalnosc pomieszczen i czy istnieje łatwość mozliwosc adaptacji pod swoje potrzeby, a wizualizacje to sprawa drugorzedna- bo jak dasz łądny klinkier , ładna dachówke, łedne okna , fajny dobor kolorow to z kazdej stodoły stworzysz cudo. Pamietam jak sama byłam w szoku jak kiedys obejrzałam zbudowanego gotowca, ktory był zaprojektowany stylu tradycyjnym a jakis forumowicz tak zmienil elewacje ze wyszedł cudny dom ze az mnie zatkało i od tamtej pory na wizualizacje projektow nie zwracam uwagi, nawet jak mi w projekcie by nie odpowiadała to nie problem.

Kurt mnie projekt Agnieszka zupełnie sie nie podoba bo po wiatrołap ciasny to jakies nieporozumienie , kuchnia mała, duzy pokoj nie powala tez wielkoscia gdzie jeszcze powierzchnie zajmą schody wiec zostanie jakies 20 metrow salonu w kuchni 8 metrowej miejsce na stól to ciasno ze az boli mam tak teraz w bloku, wc malutkie , pomieszczenie gospodarcze tez, jedyne dwie sypialnie fajne ale i tam mała łazienka, tez za mała jak na łazienke,domek mały a trzeba robic schody, trzeba robic strop i tam na gorze skosy , wąsko zrobi sie raptem dwa małe, wąskie nieustawne pokoje. Oceniam ze projekt według mnie na dwóje nie nadaje sie brania pod uwage. Juz lepiej Kurt trzymaj sie parterowego Antka.

Iza30 skoro podoba Ci sie Szpak to pomysl o tym domu- bardzo fajny, w wc wcisniesz prysznic, bedziesz miec dwie łazienki, mozesz powiekszyc salon zmiejszając sypilanie bo i tak jest duza, mozna ten dom zaaranzowac na wiele sposobow, a pomieszczenie gospodarcze wydłuzyc aby sciana była rowna z domem. Dla mnie Szpak fajny domek tylko mnie by sie na działke nie zmiescił:)

jeszcze prostszy i tanszy jest projekt

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2424&filter=

 

zmienic kolor dachu na grafitowy łupek, dac na elewacji ładny klinkier albo łupek , zmienic okna na brązowe bez szprosow, zrobic wieksxze przy jadalni do podłogizrobic wiekszy taras np drewniany albo z fajnej kostki, dorzucic pergole i ładny mały funkcjonalny domek .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w tym duzo racji, co piszesz nt. Katarzyny, jednakze rzuty na stronie www, sa nieaktualne, dostalem na emaila aktualne rzuty i przekroje i jest znacznie lepiej, m.in. wneka na szafe w holu zaraz za drugimi drzwiami, lazienka jest wieksza, bo drzwi do pokojow sa przesuniete na koniec tego holu. to co widzisz na rzucie poddasza to czesc powyzej 190 cm.

 

Ten projekt jest dla mnie dobry gdyz:

- bede ogrzewal pradem, nie ma tam zadnej zbedenej kubatury

- mam dwie male dziewczynki, ktore beda mialy wspolny pokoj

- wspanialy strych na plac zabaw zima, pilkarzyki i stol na snookera, bylem u znajomego w niedziele i mi pokazal wlasnie taki strych REWELACJA

- bryla bardzo charakterystyczna dla wielkpolski i slaska (heimaty)

- mozliosc uzyskania praktycznie pelnej doplaty w kredycie RnS,

poddasze zamierzam zaadaptowac moim dziewczynkom jak pojda do gimnazjum czyli za 7-10 lat, czyli wyjsciowo 76 m2 p. uz. - doplacaja do pierwszych 70 m2

 

 

pilka caly czas w grze, w czwartek ide do notariusza kupic dzialke, pare tygodni jeszcze mam.

 

ps. zona mi za Antka zrobila awanture, wiec prawdopodobnie odpadl ze wzgledow estetycznych, a nie funkcjonalnych (podtrzymuje to co o tym projekcie pisalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt a jaki tam strop jest w tej Katarzynce?

Nie wiem..ale przemysl na chłodno ten projekt- kuchnia bardzo wąska i spojrzałam- faktycznie przesuniecie drzwi od sypialni łazienka wieksza- wstaw tam małe okienko zeby doswietlic, minus wielki dla mnie to wiatrołap- moj brat pobudował domek z takim wąskim wiatrołapem i powiem Ci w uzytkowaniu to tragedia, dwie osoby i juz sie nie mieszcza w srodku a jakis wieszak jakas szafka na buty, gdzie to bedzie?? Bo w tym wiatrołapie to nie widze i innego miejsca tez nie.

Jak chcesz projekt domu z rozbudową poddasza kiedys tam to spojrz na Manie i Genie z horyzontu, i na serio nie patrz na wizualizacje, bo to wszystko mozna dostosowac i do Sląska i do Mazur gdzie sie chce( bez bicia powiem, ze nie mam pojecia jaka architektura jest na Slasku) :D

a takie domki np http://www.z500.pl/projekt/z99.html

 

jak juz planujesz ze poddasze to wybor jest ogromny

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem, te rzuty na www w przypadku tego projektu sa nieadekwatne, w wiatrolapie jest miejsce na wieszak, aczkolwiek potwierdzam, ze to najslabszy punkt projektu.

 

chodzilo mi o bryle i jej proporcje, a nie sposob wykonczenia.

 

wlasnie, ze nie chce poddasza uzytkowego.. ten projekt traktuje jak parterowke z bonusem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...