Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

ja zwracam uwage na układ w srodku, bryłe, a domek ze stylu tradycyjnego mozna zmienic na nowoczesny, kwestia adaptacji projektu. Antka tez mozna zrobic na tradycyjny domek, wstawic inny daszek z przodu,okrągłe kolumienki, okna ze szproszami o standardowych wymiarach , dac czerwona dachowke, okrągły tarasik i schody i juz jest domek tradycyjny. Dlatego zamiesciłam te linki bo ja jak juz pisałam nie opieram sie na stronie wizualnej zaprezentowanej przez pracownie. Przyklad Klodzików , ktorzy tradycyjny domek zmieniaja na nowoczesny.

O Granacie jest chyba z 30 stron, bo duzo osob buduje.

Mnie sie nie podoba następujaca rzecz w Granacie- mały salon i mala kuchnia, pomimo ze wszyscy szukamy malego taniego domku to jednak ma to byc domek a nie mieszkanko w bloku i w salonie i w kuchni kwitnie zycie, w sypialni sie tylko spi, i dlatego dla mnie ale podkreslam dla mnie salon z jadalnia 25 metrów gdzie stól zabierze z 5 metrow czyli na czesc wypoczynkowa zostanie 20 metrow to za mało , pomimo ze kuchnia otwarta , zeby sprawic wrazenie wiekszej przestrzeni to za mała...obecnie w bloku mam 8 metrowa kuchnie i mała - a w projekcie 7 metrow...te wymiary salonu i kuchni dyskwalifikuja Granat dla mnie, plus zbedne okrągłe okienko, balkonik.

Iza jak szukasz juz domów z poddaszem użytkowym to chyba są lepsze projekty niz Granat.

Ja przy wyborze okresliłam co musi byc- salon ok 30 metrow mniejszy nie, kuchnia ok 10-12 metrow , kominek, zadaszony taras bo to bardzo wazne. Moj brat pobudował dom- ma zadaszony taras - super sie siedzi, pada nie pada- obok sąsiad odkryty taras- byłam siedziałam i czułam sie jak na patelni , deszczyk trzeba uciekac - zadaszenie tarasu to podstawa- jak nie ma w projekcie trzeba doprojektowac . Spizarka to tez wazna sprawa, w domu staje sie niezbedna nawet jak jest malutka. Ale w małym domu trudna sprawa znalezc miejsce na spizarke.

http://www.z500.pl/projekt/z40/rzuty.html zeby zaoszczedzic mozna zlikwidowac wykusz

 

http://www.z500.pl/projekt/z41/rzuty.html parterowy fajny dla mnie

 

http://www.z500.pl/projekt/z66/rzuty.html troche juz wiekszy ale tez mi sie podoba bo troszke mniej typowy ma uklad w srodku

 

http://www.z500.pl/projekt/z75/rzuty.html malutki domek, mozna zrobic z pokoju na dole kuchnie ze spizarka

 

http://www.z500.pl/projekt/z79/rzuty.html ten tez mi sie podoba

 

te domki , ktore zamiesciłam podobaja mi sie lepiej niz Granat.

Jedno jest pewne jak sie człowiek przestawi z parterowego na domek z uzytkowym poddaszem to wybor jest wiekszy.

 

Powiem Wam, ze od tego wybierania projektu juz mnie głowa boli nic innego nie robie tylko przerzucam projekty w prawo w lewo i mysle czy napewno Arek a moze jednak inny a moze z poddaszem a moze cos tam i tak wkoło macieju..zazdroszce ludziom , ktorzy wybieraja i ok ja mam ciagle wątpliwosci plus ograniczone fundusze wiec wybor arcy trudny. Z tych co zamieścilam to najbardziej mnie sie podoba z66 z racji tego , ze ma fajnie kuchnie z jadalnia oddzielona od salonu, oryginalnie rozmieszczone schody, fajne wejscie do domu, duzy taras i czesciowo zadaszony i odkryty, na dole wc z prysznicem przydatne, na górze zamiast łazienki malzenskiej jak chce sie ciąć koszty mozna zrobic duza garderobe np, w holu na tej scianie od schodow mozna zrobic piekne duze lustro ktore powiekszy optycznie przestrzen..no ale ten domek to 300 tys trzeba włzoyc.

 

 

 

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja zwracam uwage na układ w srodku, bryłe, a domek ze stylu tradycyjnego mozna zmienic na nowoczesny, kwestia adaptacji projektu. Antka tez mozna zrobic na tradycyjny domek, wstawic inny daszek z przodu,okrągłe kolumienki, okna ze szproszami o standardowych wymiarach , dac czerwona dachowke, okrągły tarasik i schody i juz jest domek tradycyjny. Dlatego zamiesciłam te linki bo ja jak juz pisałam nie opieram sie na stronie wizualnej zaprezentowanej przez pracownie. Przyklad Klodzików , ktorzy tradycyjny domek zmieniaja na nowoczesny.

O Granacie jest chyba z 30 stron, bo duzo osob buduje.

Mnie sie nie podoba następujaca rzecz w Granacie- mały salon i mala kuchnia, pomimo ze wszyscy szukamy malego taniego domku to jednak ma to byc domek a nie mieszkanko w bloku i w salonie i w kuchni kwitnie zycie, w sypialni sie tylko spi, i dlatego dla mnie ale podkreslam dla mnie salon z jadalnia 25 metrów gdzie stól zabierze z 5 metrow czyli na czesc wypoczynkowa zostanie 20 metrow to za mało , pomimo ze kuchnia otwarta , zeby sprawic wrazenie wiekszej przestrzeni to za mała...obecnie w bloku mam 8 metrowa kuchnie i mała - a w projekcie 7 metrow...te wymiary salonu i kuchni dyskwalifikuja Granat dla mnie, plus zbedne okrągłe okienko, balkonik.

Iza jak szukasz juz domów z poddaszem użytkowym to chyba są lepsze projekty niz Granat.

Ja przy wyborze okresliłam co musi byc- salon ok 30 metrow mniejszy nie, kuchnia ok 10-12 metrow , kominek, zadaszony taras bo to bardzo wazne. Moj brat pobudował dom- ma zadaszony taras - super sie siedzi, pada nie pada- obok sąsiad odkryty taras- byłam siedziałam i czułam sie jak na patelni , deszczyk trzeba uciekac - zadaszenie tarasu to podstawa- jak nie ma w projekcie trzeba doprojektowac . Spizarka to tez wazna sprawa, w domu staje sie niezbedna nawet jak jest malutka. Ale w małym domu trudna sprawa znalezc miejsce na spizarke.

http://www.z500.pl/projekt/z40/rzuty.html zeby zaoszczedzic mozna zlikwidowac wykusz

 

http://www.z500.pl/projekt/z41/rzuty.html parterowy fajny dla mnie

 

http://www.z500.pl/projekt/z66/rzuty.html troche juz wiekszy ale tez mi sie podoba bo troszke mniej typowy ma uklad w srodku

 

http://www.z500.pl/projekt/z75/rzuty.html malutki domek, mozna zrobic z pokoju na dole kuchnie ze spizarka

 

http://www.z500.pl/projekt/z79/rzuty.html ten tez mi sie podoba

 

te domki , ktore zamiesciłam podobaja mi sie lepiej niz Granat.

Jedno jest pewne jak sie człowiek przestawi z parterowego na domek z uzytkowym poddaszem to wybor jest wiekszy.

 

Powiem Wam, ze od tego wybierania projektu juz mnie głowa boli nic innego nie robie tylko przerzucam projekty w prawo w lewo i mysle czy napewno Arek a moze jednak inny a moze z poddaszem a moze cos tam i tak wkoło macieju..zazdroszce ludziom , ktorzy wybieraja i ok ja mam ciagle wątpliwosci plus ograniczone fundusze wiec wybor arcy trudny. Z tych co zamieścilam to najbardziej mnie sie podoba z66 z racji tego , ze ma fajnie kuchnie z jadalnia oddzielona od salonu, oryginalnie rozmieszczone schody, fajne wejscie do domu, duzy taras i czesciowo zadaszony i odkryty, na dole wc z prysznicem przydatne, na górze zamiast łazienki malzenskiej jak chce sie ciąć koszty mozna zrobic duza garderobe np, w holu na tej scianie od schodow mozna zrobic piekne duze lustro ktore powiekszy optycznie przestrzen..no ale ten domek to 300 tys trzeba włzoyc.

 

Ja biorąc pod uwagę GRANATA myślałabym o takim rozwiązaniu,że zamiast pokoju na dole zrobiłabym oddzielną kuchnię (wogóle mam taką koncepcję,że ma być kuchnia osobno/tak bym chciała a jak wyjdzie...)i wtedy salon ma niemalże 32m.Dla mnie wystarczająco.Jedynie co mnie trochę "razi" to wejście do domu,żadnych kolumienek (choć też nie jestem ich zbytnią zwolenniczką)podcieni...takie ...nijakie..

Nie jest na dzień dzisiejszy jakimś moim faworytem,ale we wszystkich możliwych rankingach zalicza się jedank to tych tańszych w budowie

..........................................

http://www.extradom.pl/projekt-domu-APS%20108-ID-2466.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=aps - fajne wejście do domu b.fajny taras

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-APS%20161-ID-4304.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=aps - również baaardzo popularny

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-APS%20188-ID-11135.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=4&szukaj=aps- ok, podoba mi się

...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kuchnia w Granacie ma byc zamiast pokoju to juz ok, salon wystarczający.

Ale ile ten granat w budowie wychodzi..co pisza forumowicze , ktorzy zbudowali?? Ja mam srodki ograniczone i to powoduje ze wiele projektow to moge sobie poogladac na fotkach :roll:

Całą uroda wejscia do Granatu to ten balkonik na górze . A jaki chcesz charakter domu- tradycyjny czy nowoczesny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

czytam forum od prawie roku i w końcu postanowiłam się zalogować.

Marzymy z mężem o własnym domku, gdyż obecnie mieszkamy w kawalerce - a wiadomo jak to jest - spanie, jedzenie, i nawet lodówka w jednym pokoju - masakra. Na początku dawaliśmy radę, ale po ślubie (rok temu) wiadomo zmieniły się marzenia - teraz dom w przyszłości dziecko ;).

 

Działeczkę kupiliśmy w zeszłym roku (pod Wrocławiem), w tym chcieliśmy brać kredyt i stawiać własny domek z ogródkiem, ale niestety jak wiadomo przyszedł kryzys, zmiany w kredytach no i ogólnie też stwierdziliśmy, że musimy się pozbyć bieżących zobowiązań, bo inaczej nie damy rady opłacać r-ki za kawalerkę, żyć, płacić bieżące raty (wszystkiego trzeba było się powolutku dorabiać - co chwila coś na raty) i jeszcze płacić ratę hipoteki - koszmar. Po prostu nas nie stać.

Ale w przyszłym roku już bardzo chcemy zacząć budowę.

Przeglądnęliśmy wiele projektów, na samym początku mieliśmy kilka typów, później już tylko jeden, ale cały czas nie mieliśmy kogo zapytać, czy dany projekt jest ok, ile może kosztować jego budowa, czy dach nie jest skomplikowany i czy to nie podniesie kosztów.

W związku z tym też dlatego jestem tu dziś - liczę po prostu na pomoc, Was doświadczonych budujących :), w wyborze - tańszego, a co za tym idzie mniej skomplikowanego projektu.

Na początku nie chciałam patrzeć na dachy dwuspadowe (a wiem, że w budowie są tańsze -co jest b.ważne, bo budować chcemy w całości z kredytu) - ale nie podobają mi się.

Przedwczoraj jednak wpadłam na projekt z takim właśnie dachem i się zakochałam :) stał się on kontrkandydatem do tego, który wybraliśmy dotychczas. Dlatego proszę pomóżcie w wyborze - pod względem w/w kryteriów.

 

* ten to był nasz wcześniejszy typ i byliśmy nastawieni, że ten kupujemy:

 

http://www.archdesign.pl/projekty/domow_z_poddaszem/dj_028,p914936841

gdzieś tutaj na forum wyczytałam, że projekty tego biura maja skomplikowana więźbę bo z desek klejonych - nie wiem czy w tym wypadku tak jest, ale być może, i dowiem się pewnie jak dana Forumowiczka - po zakupie projektu.

 

* a to ten znaleziony przedwczoraj z dachem na który do tej pory nawet nie patrzyłam, a teraz...uważam, że jest piękny :)

 

http://www.mtmstyl.pl/projekt-brzoza_2/widoki/

 

będę wdzięczna za wszystkie rady i opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceniam projekty tej pracowni jako udane, ale kosztorysy maja według mnie duzo zanizone, najlepiej przyjac za metr wybudowany 2500 zł

Klodziki gdzie wyczytałam, ze sie bedziesz bała spac na dole przy otwartym oknem. Na to jedyny sposob to rekuperator, ktory w parterowce łatwo zastosowac bo na stryszku rozprowadzasz wszystko i fajne powietrze i okna zamkniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

drugi dom napewno będzie tańszy w budowie i to raczej znacznie (prosta więźba dachowa oraz mniejsza i ,,prostsza'' powierzchnia dachu).

Ja kończę budować domek z dachem czterospadowym,z trzema wykuszami,ale i tak znaczniej ,,prostszy" od Twojego z 1 projektu i w zeszlym roku za więżbę i pokrycie dachy zaplacilam 70 tyś (a powierzchnia o 60 m mniejsza od Twojej propozycji).

Najlepiej jakbyś wydrukowała rzuty,przekroje i inne dostepne informacje o projekcie na stronie i przeszla się po kilku firmach budowlanych z prośbą o wycenę - zazwyczaj jest ona bezpłatna. Możesz też poszukać podobnych projektów na stronie Archonu oni podają orientacyjne koszty budowy swoich projektów (i zestawienie materiałów :o ),mi ich wycena w miare się pokryła z faktycznymi kosztami,a co najważniejsze będziesz wiedziała jakie wydatki Cię czekają:)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

drugi dom napewno będzie tańszy w budowie i to raczej znacznie (prosta więźba dachowa oraz mniejsza i ,,prostsza'' powierzchnia dachu).

Ja kończę budować domek z dachem czterospadowym,z trzema wykuszami,ale i tak znaczniej ,,prostszy" od Twojego z 1 projektu i w zeszlym roku za więżbę i pokrycie dachy zaplacilam 70 tyś (a powierzchnia o 60 m mniejsza od Twojej propozycji).

Najlepiej jakbyś wydrukowała rzuty,przekroje i inne dostepne informacje o projekcie na stronie i przeszla się po kilku firmach budowlanych z prośbą o wycenę - zazwyczaj jest ona bezpłatna. Możesz też poszukać podobnych projektów na stronie Archonu oni podają orientacyjne koszty budowy swoich projektów (i zestawienie materiałów :o ),mi ich wycena w miare się pokryła z faktycznymi kosztami,a co najważniejsze będziesz wiedziała jakie wydatki Cię czekają:)

Powodzenia :)

 

jesli mozna wiedziec to co to za projekt? i z czego masz pokrycie dachu bo zaczynam sie martwic o moj dach :(

 

moim zdaniem pierwszy ladniejszy ale drugi tak jak kazdy pisze bedzie tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iza, ja postanowilem, ze ci cos znajde :)

 

poprosze tylko o (powtorne) okreslenie parametrow:

- rodzaj paliwa c.o

- model rodziny

- front od jakiej strony swiata

- max nieprzekraczalny metraz

 

ps. te APS-y ktore zapodalas to kopie projektow z archipelag.pl zajrzyj moze tam, maja ciekawe pomysly...

 

To tak:

ad.1 -najpewniej węgiel

ad.2 na razie 2+1 (niewykluczone 2+2)

ad.3 wjazd od południa

ad.4od 100 - 130m

..............................

musowo:

-kuchnia min. 12m-14 m od frontu ,zamknięta (lub mozliwosć zamknięcia)NAJLEPIEJ coś w stylu:

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/a4/910/rzuty

-spiżarka

-garderoba

-pralnio-suszarnia

-zadaszony taras-lub mozliwosć zadaszenia

-działka spora lecz jest niewielki spadek

.................................................................

 

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Wam dziękuję za rady :) właśnie o to mi chodziło :)

Jeśli jest ktoś jeszcze, kto chce wyrazić swoje zdanie na podstawie własnych doświadczeń z budowaniem własnego domku, to bardzo proszę - będę naprawdę wdzięczna.

Może ktoś z Was budował podobny domek i podzieli się informacjami nt. kosztów budowy.

Wszelkie porady/informacje mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takimi kryteriami to napewno nie bedzie tani domek..... zapomnij, chodzi o oddzielne pralnio-suszarnie, spizarke, garderobe, 4 pokoje, duza kuchnia. to po podlogach gdzies 170-200 m2 (140-160 m2 p. uz. dla domu z poddaszem).

 

przechodze do praktyki:

jezeli chcesz palic weglem w sensie doslownym to TYLKO dom PODPIWNICZONY.

 

wspominalem, ze w zeszlym tyg. bylem w nowej chacie kumpla i on ma piec na eko groszek z malym zasobnikiem, pow. kotlowni 8 m2 i bylem przerazony, wczesniej wydawalo mi sie, ze np. 6 m2 w ANTKU to pelen luz, ale tak nie jest. 8 m2 to jakies rozpaczliwe minimum, 10 m2 powiedzmy.

 

ok...

projekt domu dosc obszernego, ale widac, ze tani w budowie i spelniajacy PRAWIE wszystkie Twoje kryteria

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/irenka/rzuty.html?Author=n0kuq5i05qbg5p&Kind=1&Part=1&SearchForm=1

 

zmiany do wprowadzenia to osobne wejscie do kotlowni z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takimi kryteriami to napewno nie bedzie tani domek..... zapomnij, chodzi o oddzielne pralnio-suszarnie, spizarke, garderobe, 4 pokoje, duza kuchnia. to po podlogach gdzies 170-200 m2 (140-160 m2 p. uz. dla domu z poddaszem).

 

przechodze do praktyki:

jezeli chcesz palic weglem w sensie doslownym to TYLKO dom PODPIWNICZONY.

 

wspominalem, ze w zeszlym tyg. bylem w nowej chacie kumpla i on ma piec na eko groszek z malym zasobnikiem, pow. kotlowni 8 m2 i bylem przerazony, wczesniej wydawalo mi sie, ze np. 6 m2 w ANTKU to pelen luz, ale tak nie jest. 8 m2 to jakies rozpaczliwe minimum, 10 m2 powiedzmy.

 

ok...

projekt domu dosc obszernego, ale widac, ze tani w budowie i spelniajacy PRAWIE wszystkie Twoje kryteria

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/irenka/rzuty.html?Author=n0kuq5i05qbg5p&Kind=1&Part=1&SearchForm=1

 

zmiany do wprowadzenia to osobne wejscie do kotlowni z boku.

.......................

Moje mieszkanie ma 65m.Nie narzekam.mam 3 spore pokoje łazienkę jak to w bloku.Ale jak mam już budować ten dom to wymóg taki jak spiżarka,osobne wc,nieduża garderoba w wiatrołapie to nie sa chyba aż takie luksusy?!

...............................................................

Szelma przyjrzałam się z66 i jest naprawdę ok

:D

bardzo podoba mi się oddzielna kuchnia ,projekt bez zbędnych bajerów...hmmm jest ok!!Nie ma spiżarki,ale juz wyczytałam wkomentarzach z500 jak mozna ja "dorobić"

A jak ocenisz kosztowo ten domek?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem po co duza kuchnia, nie widze zastosowan. spizarnia po co?

czy ktos jeszcze robi jakies "zaprawy"? chyba tylko starsi ludzie.

pralnio-suszarnia (1 dziecko), w sytuacji gdy pranie jest prawie suche po wyciagnieciu z pralki?

 

IZA, troche mnie wodzisz za nos, tak to czuje. piszesz mi, ze bedziesz opalac weglem, a za chwile akceptujesz projekt z pom. gosp o pow. 3,5 m2 z wejsciem przez sien.... to sie kupy nie trzyma. idz, zobacz jak wyglada opalanie weglem.

 

przeanalizuj to wszystko bo popelnisz bledy koncepcyjne lub przeszarzujesz z kasa.

 

ps. ja mieszkam w mieszkaniu 85 m2 i teraz chce miec to samo + ciemne pomieszczenie barowe gdzie wstawie pilkaryki i snookera, bede mogl spokojnie wypic i zapalic ze znajomymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem po co duza kuchnia, nie widze zastosowan. spizarnia po co?

czy ktos jeszcze robi jakies "zaprawy"? chyba tylko starsi ludzie.

pralnio-suszarnia (1 dziecko), w sytuacji gdy pranie jest prawie suche po wyciagnieciu z pralki?

 

IZA, troche mnie wodzisz za nos, tak to czuje. piszesz mi, ze bedziesz opalac weglem, a za chwile akceptujesz projekt z pom. gosp o pow. 3,5 m2 z wejsciem przez sien.... to sie kupy nie trzyma. idz, zobacz jak wyglada opalanie weglem.

 

przeanalizuj to wszystko bo popelnisz bledy koncepcyjne lub przeszarzujesz z kasa.

 

ps. ja mieszkam w mieszkaniu 85 m2 i teraz chce miec to samo + ciemne pomieszczenie barowe gdzie wstawie pilkaryki i snookera, bede mogl spokojnie wypic i zapalic ze znajomymi ;)

...................

nie wnikając w resztę...

Z perspektywy KOBIETY spiżarka jest bardzo przydatnym pomieszczeniem i takie "zaprawy" :roll: wbrew pozorom chce miec w swoim domu wiele osób.. .A starszą osobą nie jestem..No chyba 3o nie kwalifikuje sie jeszcze na tamten świat :) Bez pralnio-suszarni można by sie obejść ale ja nie zamierzam suszyć ubrań na sznurze w ogrodzie albo co gorsze zabudowywać pralkę w kuchni ... :roll:

Miłego dnia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem po co duza kuchnia, nie widze zastosowan. spizarnia po co?

czy ktos jeszcze robi jakies "zaprawy"? chyba tylko starsi ludzie.

pralnio-suszarnia (1 dziecko), w sytuacji gdy pranie jest prawie suche po wyciagnieciu z pralki?

 

IZA, troche mnie wodzisz za nos, tak to czuje. piszesz mi, ze bedziesz opalac weglem, a za chwile akceptujesz projekt z pom. gosp o pow. 3,5 m2 z wejsciem przez sien.... to sie kupy nie trzyma. idz, zobacz jak wyglada opalanie weglem.

 

przeanalizuj to wszystko bo popelnisz bledy koncepcyjne lub przeszarzujesz z kasa.

 

ps. ja mieszkam w mieszkaniu 85 m2 i teraz chce miec to samo + ciemne pomieszczenie barowe gdzie wstawie pilkaryki i snookera, bede mogl spokojnie wypic i zapalic ze znajomymi ;)

...................

nie wnikając w resztę...

Z perspektywy KOBIETY spiżarka jest bardzo przydatnym pomieszczeniem i takie "zaprawy" :roll: wbrew pozorom chce miec w swoim domu wiele osób.. .A starszą osobą nie jestem..No chyba 3o nie kwalifikuje sie jeszcze na tamten świat :) Bez pralnio-suszarni można by sie obejść ale ja nie zamierzam suszyć ubrań na sznurze w ogrodzie albo co gorsze zabudowywać pralkę w kuchni ... :roll:

Miłego dnia 8)

 

IZA30 - zdecydowanie polecam ORIONA :D - jak widzę preferujesz budynki bez garażu - więc : http://www.dobredomy.pl/?id_project=44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...