Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

ja nie wiem po co duza kuchnia, nie widze zastosowan. spizarnia po co?

czy ktos jeszcze robi jakies "zaprawy"? chyba tylko starsi ludzie.

pralnio-suszarnia (1 dziecko), w sytuacji gdy pranie jest prawie suche po wyciagnieciu z pralki?

 

IZA, troche mnie wodzisz za nos, tak to czuje. piszesz mi, ze bedziesz opalac weglem, a za chwile akceptujesz projekt z pom. gosp o pow. 3,5 m2 z wejsciem przez sien.... to sie kupy nie trzyma. idz, zobacz jak wyglada opalanie weglem.

 

przeanalizuj to wszystko bo popelnisz bledy koncepcyjne lub przeszarzujesz z kasa.

 

ps. ja mieszkam w mieszkaniu 85 m2 i teraz chce miec to samo + ciemne pomieszczenie barowe gdzie wstawie pilkaryki i snookera, bede mogl spokojnie wypic i zapalic ze znajomymi ;)

...................

nie wnikając w resztę...

Z perspektywy KOBIETY spiżarka jest bardzo przydatnym pomieszczeniem i takie "zaprawy" :roll: wbrew pozorom chce miec w swoim domu wiele osób.. .A starszą osobą nie jestem..No chyba 3o nie kwalifikuje sie jeszcze na tamten świat :) Bez pralnio-suszarni można by sie obejść ale ja nie zamierzam suszyć ubrań na sznurze w ogrodzie albo co gorsze zabudowywać pralkę w kuchni ... :roll:

Miłego dnia 8)

 

IZA30 - zdecydowanie polecam ORIONA :D - jak widzę preferujesz budynki bez garażu - więc : http://www.dobredomy.pl/?id_project=44

................

Pablitoo,dziesiątki razy ogladałam twojego Oriona...nawet dziś :) jest cudny...Nawet przyznam ci sie,że mam go zapisanego w prywatnej galerii... :oops: :oops: ...Forum Orionkowe czytam regularnie. Ten domek ma tak naprawdę wszystko czego bym potrzebowała,ale czy nie jest za duży dla rodziny 2+1 (może w przyszłości 2+2 ,ale kto wie )...

Miałabym do Ciebie kilka pytań,ale pewnie masz juz dość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...)

Pablitoo,dziesiątki razy ogladałam twojego Oriona...nawet dziś :) jest cudny...Nawet przyznam ci sie,że mam go zapisanego w prywatnej galerii... :oops: :oops: ...Forum Orionkowe czytam regularnie. Ten domek ma tak naprawdę wszystko czego bym potrzebowała,ale czy nie jest za duży dla rodziny 2+1 (może w przyszłości 2+2 ,ale kto wie )...

Miałabym do Ciebie kilka pytań,ale pewnie masz juz dość :wink:

 

Koszty budowy Oriona bez garażu nie powinny być większe od prezentowanej tutaj Irenki z Archipelagu - dom jest praktycznie bardzo podobny tylko dwie lukarny w dachu go różnią ...

Natomiast czy nie jest za duży dla rodziny 2+2 - no cóz - projektancji opisują go jako dom dla 4/5 osobowej rodziny - decyzja należy do Ciebie ...

 

Odnośnie kosztów wybudowania całe kompendium wiedzy masz w naszym / Orionowym / wątku - prowadzą tam Orionowicze dzienniki budowy gdzie wszystko dokładnie opisują - ja rozpoczynałem budowę ponad 3 lata temu - realia kosztowe budowy były wówczas nieco inne niż dzisiaj - więc w tej kwestii Ci nie pomogę ...

 

Jak masz pytania - to pytaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pablitoo,dziesiątki razy ogladałam twojego Oriona...nawet dziś :) jest cudny...Nawet przyznam ci sie,że mam go zapisanego w prywatnej galerii... :oops: :oops: ...Forum Orionkowe czytam regularnie. Ten domek ma tak naprawdę wszystko czego bym potrzebowała,ale czy nie jest za duży dla rodziny 2+1 (może w przyszłości 2+2 ,ale kto wie )...

Miałabym do Ciebie kilka pytań,ale pewnie masz juz dość :wink:

 

Koszty budowy Oriona bez garażu nie powinny być większe od prezentowanej tutaj Irenki z Archipelagu - dom jest praktycznie bardzo podobny tylko dwie lukarny w dachu go różnią ...

Natomiast czy nie jest za duży dla rodziny 2+2 - no cóz - projektancji opisują go jako dom dla 4/5 osobowej rodziny - decyzja należy do Ciebie ...

 

Odnośnie kosztów wybudowania całe kompendium wiedzy masz w naszym / Orionowym / wątku - prowadzą tam Orionowicze dzienniki budowy gdzie wszystko dokładnie opisują - ja rozpoczynałem budowę ponad 3 lata temu - realia kosztowe budowy były wówczas nieco inne niż dzisiaj - więc w tej kwestii Ci nie pomogę ...

 

Jak masz pytania - to pytaj :D

 

Własnie czytam od poczatku Orionkowe forum:)

Pytania zapewne jutro:)Dziękuję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

drugi dom napewno będzie tańszy w budowie i to raczej znacznie (prosta więźba dachowa oraz mniejsza i ,,prostsza'' powierzchnia dachu).

Ja kończę budować domek z dachem czterospadowym,z trzema wykuszami,ale i tak znaczniej ,,prostszy" od Twojego z 1 projektu i w zeszlym roku za więżbę i pokrycie dachy zaplacilam 70 tyś (a powierzchnia o 60 m mniejsza od Twojej propozycji).

Najlepiej jakbyś wydrukowała rzuty,przekroje i inne dostepne informacje o projekcie na stronie i przeszla się po kilku firmach budowlanych z prośbą o wycenę - zazwyczaj jest ona bezpłatna. Możesz też poszukać podobnych projektów na stronie Archonu oni podają orientacyjne koszty budowy swoich projektów (i zestawienie materiałów :o ),mi ich wycena w miare się pokryła z faktycznymi kosztami,a co najważniejsze będziesz wiedziała jakie wydatki Cię czekają:)

Powodzenia :)

 

jesli mozna wiedziec to co to za projekt? i z czego masz pokrycie dachu bo zaczynam sie martwic o moj dach :(

 

moim zdaniem pierwszy ladniejszy ale drugi tak jak kazdy pisze bedzie tanszy

 

Mam Dom w Tymianku z Archonu,dach pokryty dachówką ceramiczną Robena.

Jak bardziej podoba Ci się 1 projekt to jednak pochodz za wyceną:). Koleżanka buduje bodajże Maxime-dach dwuspadowy i mimo znacznie niższych cen dachów w tym roku nie płaciła za swój znacznie mniej ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz podobają mi się oba, mimo, że wcześniej nie chciałam patrzeć na dachy dwuspadowe.

Ogólnie tak naprawdę, to podobały mi się parterówki i zawsze marzyłam o parterówce, niestety warunki zabudowy na nią nie pozwalają, więc trzeba było szukać innych projektów.

 

Co do Brzozy - to jedyny projekt z dachem dwuspadowym, który mi się spodobał i w sumie jesteśmy już z mężem na niego nastawieni.

Jeśli chodzi o dach 1-szego projektu, to dziękuję za informacje o kosztach, ale własnie w projektach tego biura (archdesign) jest ten problem, że więźba jest jakaś specjalna - gdzieś na forum to wyczytałam i tego się boję.

 

oooo znalazłam

http://forum.muratordom.pl/post3537841.htm?highlight=archdesign#3537841

 

Początkowo te z dwuspadowym dachem nazywałam "chatki puchatka" :) kojarzyły mi się ze starymi domami poniemieckimi jakich pełno w różnych wioskach - takie zaniedbane, straszące.

Ale Brzoza mnie urzekła jednak nowoczesnością - jak się zrobi takie piękne szklane balkony plus taką fajną elewację jak na wizualizacji projektu, to będzie "nowoczesną chatką puchatka" :) jestem na nią nastawiona, bo pomijając dach chyba ogólnie taki dom w budowie jest tańszy (tak mi się wydaje - doświadczeń nie mam)

 

Gabsien - a te wyceny, o których piszesz to tak, bez projektu robią? Wystarczy rzuty z neta i zdjęcia?

Jeśli wiesz gdzie są takie biura, do których można się przejść po wstępne informacje (we Wrocławiu) to będę wdzięczna za namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt kobieta zmienną jest i do konca sama nie wie czego chce, wiem to samej sobie. Odnośnie spiżarki, ja uwazam , ze w domu jest niezbędna bo dom to nie mieszkanie w bloku, najcześciej budujemy gdzies pod miastem a to wiążę sie z faktem , ze nie ma sie pod nosem 20 sklepów, bazarku i wystarczy wyskoczyc w kapciach po zakupy. A do takiej spiżarki ładujesz zgrzewkę wody, jakieś koncentaty, słoiki, kasze , makarony i inne rzeczy. Mozna trzymac wieksze garnki, np na bigos i tysiace roznych rzeczy, ktore są absolutnie kazdej kobiecie w kuchni potrzebne a o ktorych czesto facet nie ma pojecia , ze istnieją.

Co do z66 uważam, ze to fajny , oryginalnie rozplanowany domek. Mnie sie podoba nawet bardzo, koszt podnosi ilosc okien dachowych ale mozna chyba tą ilosc zmniejszyc, mozna ciut podniesc scianke kolankową bo nie jest chyba zbyt wysoka aby na gorze były bardziej ustawne pokoje przy odpowiednim wydłuzeniu krokwi, to mozna zrobic w trakcie adaptacji, tak jak pisałam mozna zlikwidoac łazienke malzenska jak dalsze oszczednosci i zrobic garderobe . Wydaje mi sie a raczej jestem p[ewna ze Z66 to tanszy dom od Oriona, bo

orion ma dwa wykusze - drogie w wykonawstwie, ma balkon a to mostek termiczny i dodatkowy koszt a z balkonow jak sie ma ogrod to sie na prawde żadko korzysta, mnie zupełnie nie podoba sie styl oriona, te kolumny , ten dom trzeba zrobic w stylu tradycyjnym tak jak zaprojektowano a ja bardziej preferuje nowoczesny styl. Chociaz dalej twierdze, ze kazdy projekt mozna przerobic to orion wyłamuje sie z tej reguły, orion aby zachował swoj styl, urok i idee to musi byc zrobiony zgodnie z zamyslem architekta- a wiec dachowka, okna ze szprosamimi, kolumny itd wtedy bedzie wygladal ładnie- przerobki i modyfikacje oriona z zewnatrz wplyna tylko na minus. Orion na pewno drozszy niz z66 a z66 no cóz pracownia pisze ze nalezy liczyc za metr od 2 tys do 2400 tys - na moje oko na szybko zeby sie wprowadzic trzeba miec 300 tys i nie wiem czy starczy na wszystko bo te 300 moze zabraknąc na np ogrodzenie, kostke, zalezy tez jaki standard w srodku. Ale 300 tys to tak trzeba liczyc.

A co jeszcze nie podoba mi sie w orionie- centralnie umieszczone schody - to mi sie nie podoba, w Z66 schody tez sa w salonie ale wejscie jest z holu i od strony salonu bedzie widac tylko stopnie zbiegowych schodow taki nowoczesny styl. Ten z66 ma cos wspolnego z Krzysiem z horyzontu ...podobny układ schodów w salonie, kuchnia z boku, chociaz inne wejscie, lepsze w z66

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=151&a=362&sid=3&projekt=72#rzuty

ale ciutke podobne oba projekty

powiem tak z66 podoba mi sie ze zaczynam brac go pod uwage jako nr 2

 

A na ile mozecie wydac kasy na dom?? Bo to wazne i cvhyba najwazniejsze pytanie? 300 tys czy moze 350 tez sie da a moze tylko 280 tys i nie wiecej...to chyba najwazniejsza kwestia ile naprawde bedziecie miec pieniedzy na dom. Ja powiem tak, mam coprawda mieszkanie w wawie i własciciwe to mogłabym liczyc tak- za mieszkanie moje mam dom bo działka jest a mieszkanie 64 metry wiec mogłabym zaszalec plus moje oszczednosci i wystawic niezłą chałupke. Tylko , ze mnie zycie nauczyło oszczednosci i licxenia sie z kasa, wiec dom chce postawic za oszczednosci w i reszta kredyt na wykonczenie,aby mnieszkanie zachowac dla potomnych i je na poczatku wynająć i miec z niego dochod na spłate pozostałej czesci kredytu. A kredyt u mnie wchodzi max 100 tys wiecej nie ma mowy i dlatego ja szukam maxymalnie ale to naprawde maxymalnie domu za 300 tys czyli mały tani domek. i za te 300 tys chce miec juz wszystko co ma byc. Dlatego na tapecie mam Arka jako nr 1 najtanszy i nr 2 z66 jako drozsza fanaberia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt kobieta zmienną jest i do konca sama nie wie czego chce, wiem to samej sobie. Odnośnie spiżarki, ja uwazam , ze w domu jest niezbędna bo dom to nie mieszkanie w bloku, najcześciej budujemy gdzies pod miastem a to wiążę sie z faktem , ze nie ma sie pod nosem 20 sklepów, bazarku i wystarczy wyskoczyc w kapciach po zakupy. A do takiej spiżarki ładujesz zgrzewkę wody, jakieś koncentaty, słoiki, kasze , makarony i inne rzeczy. Mozna trzymac wieksze garnki, np na bigos i tysiace roznych rzeczy, ktore są absolutnie kazdej kobiecie w kuchni potrzebne a o ktorych czesto facet nie ma pojecia , ze istnieją.

Co do z66 uważam, ze to fajny , oryginalnie rozplanowany domek. Mnie sie podoba nawet bardzo, koszt podnosi ilosc okien dachowych ale mozna chyba tą ilosc zmniejszyc, mozna ciut podniesc scianke kolankową bo nie jest chyba zbyt wysoka aby na gorze były bardziej ustawne pokoje przy odpowiednim wydłuzeniu krokwi, to mozna zrobic w trakcie adaptacji, tak jak pisałam mozna zlikwidoac łazienke malzenska jak dalsze oszczednosci i zrobic garderobe . Wydaje mi sie a raczej jestem p[ewna ze Z66 to tanszy dom od Oriona, bo orion ma dwa wykusze - drogie w wykonawstwie, ma balkon a to mostek termiczny i dodatkowy koszt a z balkonow jak sie ma ogrod to sie na prawde żadko korzysta, mnie zupełnie nie podoba sie styl oriona, te kolumny , ten dom trzeba zrobic w stylu tradycyjnym tak jak zaprojektowano a ja bardziej preferuje nowoczesny styl. Chociaz dalej twierdze, ze kazdy projekt mozna przerobic to orion wyłamuje sie z tej reguły, orion aby zachował swoj styl, urok i idee to musi byc zrobiony zgodnie z zamyslem architekta- a wiec dachowka, okna ze szprosamimi, kolumny itd wtedy bedzie wygladal ładnie- przerobki i modyfikacje oriona z zewnatrz wplyna tylko na minus. Orion na pewno drozszy niz z66 a z66 no cóz pracownia pisze ze nalezy liczyc za metr od 2 tys do 2400 tys - na moje oko na szybko zeby sie wprowadzic trzeba miec 300 tys i nie wiem czy starczy na wszystko bo te 300 moze zabraknąc na np ogrodzenie, kostke, zalezy tez jaki standard w srodku. Ale 300 tys to tak trzeba liczyc.

A co jeszcze nie podoba mi sie w orionie- centralnie umieszczone schody - to mi sie nie podoba, w Z66 schody tez sa w salonie ale wejscie jest z holu i od strony salonu bedzie widac tylko stopnie zbiegowych schodow taki nowoczesny styl. Ten z66 ma cos wspolnego z Krzysiem z horyzontu ...podobny układ schodów w salonie, kuchnia z boku, chociaz inne wejscie, lepsze w z66

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=151&a=362&sid=3&projekt=72#rzuty

ale ciutke podobne oba projekty

powiem tak z66 podoba mi sie ze zaczynam brac go pod uwage jako nr 2

 

Dzięki za wstawiennictwo w sprawie spiżarki :wink:

 

Krzyś zupełnie nie w moim stylu.Z66 o wiele fajniejszy.Trochę tylko nie potrafię sobie wyobrazic tych schodów w salonie :-?

Szelma a co sądzisz o tym projekcie:

http://www.z500.pl/projekt/z95.html -trochę wiekszy od z66 i jest w prawdzie wykusz,ale akurat temu domkowi nadaje bardzo ładny charakter. :D

......................

Szelma bierzesz pod uwagę tylko parterowe z poddaszem?Parterówki definitywnie odpadają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt kobieta zmienną jest i do konca sama nie wie czego chce, wiem to samej sobie. Odnośnie spiżarki, ja uwazam , ze w domu jest niezbędna bo dom to nie mieszkanie w bloku, najcześciej budujemy gdzies pod miastem a to wiążę sie z faktem , ze nie ma sie pod nosem 20 sklepów, bazarku i wystarczy wyskoczyc w kapciach po zakupy. A do takiej spiżarki ładujesz zgrzewkę wody, jakieś koncentaty, słoiki, kasze , makarony i inne rzeczy. Mozna trzymac wieksze garnki, np na bigos i tysiace roznych rzeczy, ktore są absolutnie kazdej kobiecie w kuchni potrzebne a o ktorych czesto facet nie ma pojecia , ze istnieją.

Co do z66 uważam, ze to fajny , oryginalnie rozplanowany domek. Mnie sie podoba nawet bardzo, koszt podnosi ilosc okien dachowych ale mozna chyba tą ilosc zmniejszyc, mozna ciut podniesc scianke kolankową bo nie jest chyba zbyt wysoka aby na gorze były bardziej ustawne pokoje przy odpowiednim wydłuzeniu krokwi, to mozna zrobic w trakcie adaptacji, tak jak pisałam mozna zlikwidoac łazienke malzenska jak dalsze oszczednosci i zrobic garderobe . Wydaje mi sie a raczej jestem p[ewna ze Z66 to tanszy dom od Oriona, bo

orion ma dwa wykusze - drogie w wykonawstwie, ma balkon a to mostek termiczny i dodatkowy koszt a z balkonow jak sie ma ogrod to sie na prawde żadko korzysta, mnie zupełnie nie podoba sie styl oriona, te kolumny , ten dom trzeba zrobic w stylu tradycyjnym tak jak zaprojektowano a ja bardziej preferuje nowoczesny styl. Chociaz dalej twierdze, ze kazdy projekt mozna przerobic to orion wyłamuje sie z tej reguły, orion aby zachował swoj styl, urok i idee to musi byc zrobiony zgodnie z zamyslem architekta- a wiec dachowka, okna ze szprosamimi, kolumny itd wtedy bedzie wygladal ładnie- przerobki i modyfikacje oriona z zewnatrz wplyna tylko na minus. Orion na pewno drozszy niz z66 a z66 no cóz pracownia pisze ze nalezy liczyc za metr od 2 tys do 2400 tys - na moje oko na szybko zeby sie wprowadzic trzeba miec 300 tys i nie wiem czy starczy na wszystko bo te 300 moze zabraknąc na np ogrodzenie, kostke, zalezy tez jaki standard w srodku. Ale 300 tys to tak trzeba liczyc.

A co jeszcze nie podoba mi sie w orionie- centralnie umieszczone schody - to mi sie nie podoba, w Z66 schody tez sa w salonie ale wejscie jest z holu i od strony salonu bedzie widac tylko stopnie zbiegowych schodow taki nowoczesny styl. Ten z66 ma cos wspolnego z Krzysiem z horyzontu ...podobny układ schodów w salonie, kuchnia z boku, chociaz inne wejscie, lepsze w z66

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=151&a=362&sid=3&projekt=72#rzuty

ale ciutke podobne oba projekty

powiem tak z66 podoba mi sie ze zaczynam brac go pod uwage jako nr 2

 

A na ile mozecie wydac kasy na dom?? Bo to wazne i cvhyba najwazniejsze pytanie? 300 tys czy moze 350 tez sie da a moze tylko 280 tys i nie wiecej...to chyba najwazniejsza kwestia ile naprawde bedziecie miec pieniedzy na dom. Ja powiem tak, mam coprawda mieszkanie w wawie i własciciwe to mogłabym liczyc tak- za mieszkanie moje mam dom bo działka jest a mieszkanie 64 metry wiec mogłabym zaszalec plus moje oszczednosci i wystawic niezłą chałupke. Tylko , ze mnie zycie nauczyło oszczednosci i licxenia sie z kasa, wiec dom chce postawic za oszczednosci w i reszta kredyt na wykonczenie,aby mnieszkanie zachowac dla potomnych i je na poczatku wynająć i miec z niego dochod na spłate pozostałej czesci kredytu. A kredyt u mnie wchodzi max 100 tys wiecej nie ma mowy i dlatego ja szukam maxymalnie ale to naprawde maxymalnie domu za 300 tys czyli mały tani domek. i za te 300 tys chce miec juz wszystko co ma byc. Dlatego na tapecie mam Arka jako nr 1 najtanszy i nr 2 z66 jako drozsza fanaberia :D

Jeżeli mnie o to pytasz to ok 300 tys.mam równiez mieszkanie,które chcemy sprzedać na wykończeniówkę,myslę,że 150 tys z niego będzie.Więc potrzebuję 120-50 na surowy.to będzie kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Krzys to inny dom, umiesciłam go bo ma troche podobne schody jak z66 i tam na krysiu sa wizualizacje wiec sobie mozna schody wyobrazic ciut jak beda wygladac w z66.

Z95 tez bardzo ładny, piekne okno w kuchni duze, ładnie doswietli, ten wykusz akurat mi sie podoba bo prosty, w wiatrołapie miejsce na szafe, po drugiej stronie wieszak, spizarka jest, sypialnia duza na parterze, łazienka ogromna, mozna zostawic a mozna poprzerabiac. Na górze duze pokoje, chcociaz scianka dosc niska, jak sie by dodało jeden pustak zeby proporcji budynku nie zburzyc to na gorze byłoby jeszcze wiecej przestrzeni.

Ladny projekt, funkcjonalny dom dajacy duzo mozliwosci adaptacji pod swoje potrzeby. Tylko to juz dosc duzy dom bo po uzyt 160 metrow. Ale mnie sie podoba. Wogole pracownia Z500 ma fajne projekty.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was kobiety :)

 

Za ta spizarnie i pralnio-suszarnie....,

 

....ale przypominam, ze tutaj analizujemy male, tanie domy ok. 100m2, a w nich raczej brak miejsca na takie fanaberie :)

 

Prosze skupmy sie na takich domach, a nie za 400-500 tys.

 

A na zgode moje dalsze propozycje, moze sie przydadza:

 

http://pprojekt.pl/projekt285-drozd,opis.html

 

Iza ten projekt moze ci podejsc.... duza lazienka, suszarnia, duza kuchnia zamknieta (spizarka).

 

Ale i tak wybor projektu zaczynamy od wyboru rodzaju paliwa, to determinuje duzo rzeczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt nie ma sprawy :D z ta spizarka czy pralnia :D :D

ja np jak zakupie arka to spizarke planuje w miejscu garderoby ..wiem ze to nie przy kuchni ale mnie pasuje miec małe miejsce na spizarke, pralke do p gosp i juz

jezynke kiedys analizowałam bo to kwintesencja kazdy metr wykorzystany - mały domek a wielki salon i duza kuchnia ale moja druga polowa zawyrokował ze brzydki z zewnatrz i juz..

Wojtek ma fatalne wejscie do domu ..małe i prosto do salonu i jak gdyby z salonu wchodzisz dalej reszty domu - to dla mnie odpada, twoje coreczki jak dorosna beda przyprowadzac kawalerów , ty lezysz na kanapie i towarzystwo bedzie maszerowac do pokoju corek..odpada według mnie taki uklad i nawet dalej juz nie nalizuje,Aga dla mnie za mały salon, przekombinowany wykusz- drozszy w budowie plus balkonik tez zbedny , to podnosi koszty plus trzeba dobrej izolacji balkonu- mostek termiczny plus kuchnia od strony ogrodu, ja wole kuchnie od strony drogi wiec odpada i fatalnie połozone wc- idziesz do wc i widac to z pozycji jadalni- podsatwowy bład w projektowaniu- i ma garaz wbudowany a ja wyszłam z załozenia ze o garaz bede sie martwic pozniej, odpada jak dla mnie

Leo po przyjrzeniu nie taki zły, nie wiem czy schody nie bedą zbyt wąskie, brak zadaszonego tarasu ale pergola.. ten oceniam, mały ale w miare sensownie rozplanowany, wc niby tez tak polozone jak w adze ale jednak zakryte wejscie do wc..zauwaz..zdecydowanie lepiej

drozd przekombinowany przod, drozszy w budowie , mozna go przerobic na nowoczesny wyglad ale ja bym wolała wiekszy salon i tez kuchnia od strony ogrodu

dla mnie to jezynka na małej powierzchni zabudowy ma doł rozplanowany bardzo funkcjonalnie , trzeba by było pomyslec nad wygladem zewnetrznym, w celu obnizenia kosztow mozna wyrzucic balkon i wstawic tylko takie barierki , taras zadaszyc pergolą jak w leonie...

w mojej ocenie jezynka wygrywa...jako uklad w srodku i tani dom w budowie i tak jak pisałam wymaga innej aranzacji zewnetrznej aby była ładna z zewnatrz

 

i tak jak w jezynce balkon łatwo zlikwidowac to w adze nie bo balkon na wykuszu a likwidacja wykuszu to salon zrobi sie mikry....wychodzi według mnie najlepsza jezynka, potem leo, potem drozd i na szarym koncu wojtek z aga...

Kurt jak masz wybierac pomiedzy Agnieszka z archipelagu to z zamknietymi oczami kupuj jezynke - bedziesz mial na dole super przestrzen a na gorze tylko spanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was kobiety :)

 

Za ta spizarnie i pralnio-suszarnie....,

 

....ale przypominam, ze tutaj analizujemy male, tanie domy ok. 100m2, a w nich raczej brak miejsca na takie fanaberie :)

 

Prosze skupmy sie na takich domach, a nie za 400-500 tys.

 

A na zgode moje dalsze propozycje, moze sie przydadza:

 

http://pprojekt.pl/projekt285-drozd,opis.html

 

Iza ten projekt moze ci podejsc.... duza lazienka, suszarnia, duza kuchnia zamknieta (spizarka).

 

Ale i tak wybor projektu zaczynamy od wyboru rodzaju paliwa, to determinuje duzo rzeczy....

 

Hehehe nie wytrzymam.Ten projekt bardzo,ale to bardzo mi sie podoba i to o d bardzo dawna...ale...

W tym roku moi rodzice wybudowali sobie taki oto domek:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-SKOWRONEK-ID-11062.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=skowronek... cos Ci przypomina :wink: z tą malutką róznicą,że zamiast garażu jest dodatkowy pokój i dobudowany jest extra taras z tyłu(stąd ta moja mania tarasowa)Tylko nam bardziej odpowiadałby DROZD 2 : http://www.extradom.pl/projekt-domu-DROZD%202-ID-10989.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=drozd

ODDZIELNA kuchnia w wykuszu i ważne bo od frontu,a męża mego urzekła ta sypialnia na górze :wink:

ale cóz z tego,przecież nie będziemy budować prawie identycznego jak rodzice ...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt nie ma sprawy :D z ta spizarka czy pralnia :D :D

ja np jak zakupie arka to spizarke planuje w miejscu garderoby ..wiem ze to nie przy kuchni ale mnie pasuje miec małe miejsce na spizarke, pralke do p gosp i juz

jezynke kiedys analizowałam bo to kwintesencja kazdy metr wykorzystany - mały domek a wielki salon i duza kuchnia ale moja druga polowa zawyrokował ze brzydki z zewnatrz i juz..

Wojtek ma fatalne wejscie do domu ..małe i prosto do salonu i jak gdyby z salonu wchodzisz dalej reszty domu - to dla mnie odpada, twoje coreczki jak dorosna beda przyprowadzac kawalerów , ty lezysz na kanapie i towarzystwo bedzie maszerowac do pokoju corek..odpada według mnie taki uklad i nawet dalej juz nie nalizuje,Aga dla mnie za mały salon, przekombinowany wykusz- drozszy w budowie plus balkonik tez zbedny , to podnosi koszty plus trzeba dobrej izolacji balkonu- mostek termiczny plus kuchnia od strony ogrodu, ja wole kuchnie od strony drogi wiec odpada i fatalnie połozone wc- idziesz do wc i widac to z pozycji jadalni- podsatwowy bład w projektowaniu- i ma garaz wbudowany a ja wyszłam z załozenia ze o garaz bede sie martwic pozniej, odpada jak dla mnie

Leo po przyjrzeniu nie taki zły, nie wiem czy schody nie bedą zbyt wąskie, brak zadaszonego tarasu ale pergola.. ten oceniam, mały ale w miare sensownie rozplanowany, wc niby tez tak polozone jak w adze ale jednak zakryte wejscie do wc..zauwaz..zdecydowanie lepiej

drozd przekombinowany przod, drozszy w budowie , mozna go przerobic na nowoczesny wyglad ale ja bym wolała wiekszy salon i tez kuchnia od strony ogrodu

dla mnie to jezynka na małej powierzchni zabudowy ma doł rozplanowany bardzo funkcjonalnie , trzeba by było pomyslec nad wygladem zewnetrznym, w celu obnizenia kosztow mozna wyrzucic balkon i wstawic tylko takie barierki , taras zadaszyc pergolą jak w leonie...

w mojej ocenie jezynka wygrywa...jako uklad w srodku i tani dom w budowie i tak jak pisałam wymaga innej aranzacji zewnetrznej aby była ładna z zewnatrz

 

i tak jak w jezynce balkon łatwo zlikwidowac to w adze nie bo balkon na wykuszu a likwidacja wykuszu to salon zrobi sie mikry....wychodzi według mnie najlepsza jezynka, potem leo, potem drozd i na szarym koncu wojtek z aga...

Kurt jak masz wybierac pomiedzy Agnieszka z archipelagu to z zamknietymi oczami kupuj jezynke - bedziesz mial na dole super przestrzen a na gorze tylko spanie

 

Szelma jak juz pisałam wcześniej Drozd bardzo podobny (wręcz identyczny) jest do Skowronka ,którego wybudowali moi rodzice.To mogę bez bicia napisać,ze przód nie jest wcale nie przekombinowany,nic tam nie ma za dużo,nie wyglada to cięzko czy przysadziście.Tak po prawdzie,to w okolicy ,gdzie pobudowali sie staruszkowie,domek ich jest zupełnie inny od reszty budowanych,po prostu inny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kutr gratuluje podjecia decyzji odnosnie projektu, najwazniejsze, ze Tobie się podoba. Liczę , ze założysz dziennik budowy abyśmy mogli sledzic Twoje postępy .

Drozd - Kurt zamiescil inna wersję niz Iza i wersja Drozd 2 jest lepsza bo ma kuchnie od wejscia do domu no i przez lukarne faktycznie fajna sypialnie. Jedynie te dwie małe sypialnie na poddaszu - maciupkie - mozna by ewentualnie od strony salonu poszerzyc dom o metr- salon zrobi sie duzy ok 32 i pokoje na gorze zrobia tez sie super. A , ze rodzice pobudowali podobny to co z tego?

Mały domek ale całkiem przyjemny chociaz ma mala kuchnie i brak spizarki

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/tk02/1046/opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...