Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

faktycznie masz rację można tą cześć dzienną jakoś odciąć troszkę ale liczę się z kosztami i wymiarem budynku

zaczynają mnie nachodzić teraz jakieś myśli o piętrze, może nie po całości budynku ale w jakiejś części, choć coś weny twórczej brak :))

no nic jutro mam urlop to może odpocznę od pracy i coś wydumam innego

 

co do tej ściany od ogrodzenia, to za bardzo nie mam co tam zmienić, poza tym od tej strony jako taki wygląd budynku nie ma znaczenia za dużego, bo po prostu nie będzie go widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no ale ja nie przesadzam, poza tym nie ma we mnie zadnej zlosci, wyrazilem jedynie swoje zdanie, nazwalem po imieniu to co IZA boi sie powiedziec glosno.

 

kolejna propozycja:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/gabi/?Kind=1&Name=gabi&SearchForm=1

 

musze przyznac, ze jestem pod wrazeniem tego projektu, jestem ciekaw Waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no laski nie obrażac mi się tam, Kurt to dobre chłopie, doradza jak umie, a mnie jest wstyd że sama założyłam wątek i pojawiam się raz na jakiś czas.

Ja cały czas przeglądam projekty wertuję i znalazłam coś takiego (łazienka trochę lipna no i jest z garażem) ale koszty całkiem sensownie wyglądają z kosztorysu Archon:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-borowkach-3/m4a681de602e79,2209

 

Podoba mi się to że to dom do mieszkania dla 4 osób, no i ma sensowne pom gosp. i "bonus" dla mojego męża w postaci garażu, ja bym miała garderobę (już widzę jak trzymam tam deskę do prasowania i inne graty potrzebne kobitkom). Chciało by się powiedzieć na końcu że to wszystko jedynie za 208 tys netto!! Na ten moment poza schodami w salonie i małą łazienką to projekt nr.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się tam nie obrażam :D

 

znalazłam parterowy dom z płaskim dachem..moze komus sie przyda bo całkiem fajny układ w srodku, a coraz wiecej osob szuka nowoczesnych parterowek z plaskim dachem

http://www.extradom.pl/projekt-domu-FORTUNA-ID-2512.html?typ=parterowe&powierzchnia=&garaz=&strona=35

 

Co do parterowych z poddaszem to ja wyszłam z załozenia, ze lepiej miec 100 m2 na jednym poziomie niz na dole 60 a na gorze 40 a tak na serio tez 60 do zbudowania... a pod skosami metr podłogi kosztuje tyle samo co bez skosow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szerokości Brzozy to wynosi ona 9,05m, to projekt na wąską działkę, co prawda na naszą (szerokość 25m, dł ok 44m) wszedłby i szerszy dom, ale takie z dachem dwuspadowym usytuowane dłuższą ściana do drogi - mi się nie podobają.

 

Co do tego czy jest ładny, czy nie, to chyba kwestia gustu, jak pisałam mi się podoba.

Co do zmian w projektach, szukałam też takiego, w którym nie będę musiała nic zmieniać, bo to dodatkowe koszty przy adaptacji bądź u innego architekta, który dane zmiany musiałby nanosić - a ja wszelkich kosztów "dodatkowych/niepotrzebnych" chciałabym uniknąć. Te koszty dodatkowe sa spore - kiedyś chcieliśmy w wybranej parterówce podnieść dach aby spełniał WZ ale jak usłyszeliśmy ile to kosztuje to podziękowaliśmy, nie było tez gwarancji, ze po podniesieniu dachu dom będzie nadal tak ładnie wyglądał.

Dla mnie Brzoza jest ok :)

 

Z garażu dwustanowiskowego też nie zrezygnujemy - w grę wchodził projekt tylko z takim garażem :) - to już spełnienie marzeń męża :) ja je dzielę wraz z nim :)

Obejrzałam miliony projektów, codziennie sprawdzam różne nowości na stronach biur projektowych ale nic mnie nie urzeka.

Ponadto, tak naprawdę jak pisałam wcześniej, chcieliśmy budować parterówkę, jak zakupiliśmy działkę, to warunki jej zabudowy zweryfikowały te marzenia i musieliśmy przebierać w projektach, na które wcześniej nawet patrzeć nie chcieliśmy tak jak np. na dach dwuspadowy, byliśmy zdecydowani na DJ-28, ale wiedzieliśmy, że dachy dwuspadowe są tańsze, i dopiero jak na Brzozę wpadłam to stwierdziłam - to jest to, jeśli ma być dwuspadowy to tylko ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Brzoza bardzo podoba. Akurat mi przeszkadzałoby to, że kuchnia nie od frontu i brak dodatkowego pokoju na dole, no ale to kwestia gustu i potrzeb.

Jedyne co mi tak naprawdę się nie podoba to to wcięcie w kuchni, gdzie jest okno, po co to? Ja bym tą ścianę zrobiła na równo z całym domem, okno schowane, przez to zaciemnione no i mniejsza kuchnia i u góry mniejsza łazienka. Ale tak to bardzo ładny projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co... :D w kazdym razie, te domki na pewno bedą tanie, dodac fajną elewacje, cos upiekszyc i juz..jak ktos musi sie mocno trzymac za kieszen, jest co wybrac...wiadomo, ze to nie wille, ale za przyzwoite pieniadze mozna miec swoj włąsny kąt na ziemi a jak kiedys sie dorobimy milionow to załozymy wątek pt duzy , drogi dom dla milionerów :D :D :D

Ta wilga podobna do Katazryny z archipelagu ale mnie sie wydaje lepsza bo ma wieksza kuchnie plus spizarka..łazienka duza i mozna z łazienki wydzielic pom gospodarcze sa takie rozwiazania przyjete ze za sciana jest p.g...a gore mozna zrobic jak sie chce a w przyszlosci dwa pokoje na bank..a jak sie poprowadzi na etapie budowy rury kanalizacyjne to mozna i łazienke wcisnac...ze w przyszlosci bedzie oddzielne mieszkanko dla dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my już podjeliśmy decyzję, budujemy pchełkę z mg projekt, ale ponieważ mieliśmy identyczne kryteria szukając projektu to napiszę, które domy rozważaliśmy

http://www.studiorut.pl/domy_mieszkalne/4,projekt_domu_mieszkalnego.html - jak dla mnie idealny układ kuchnia-jadalnia-salon, w aranżacji przedstawionej w projekcie z białym kominkiem, wady: kibelek dolny na wprost drzwi wejściowych, pokoje na górze w dużej części są dość niskie w projekcie, i łazienka górna musi mieć lukarnę inaczej może być niewygodna

http://pprojekt.pl/projekt193-agatka___85_3_m_sup2_.html - dla nas aranżacja elewacji boska, tylko czy będzie się korzystać z takiego kominka -grilla latem? bo w sumie kiedy z niego korzystać- a w takim ukłądzie czy żar z komina nie będzie dogrzewał sypialni? kuchnia fajna tylko malutka i nie bardzo da się ją oddzielić

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/715-calineczka-.html - brak pokoju-sypialni dla nas na dole-tak woleliśmy,

http://www.twojprojekt.pl/projekty/4870-pomyk-ten już wybudowali (prawie)moi sąsiedzi :wink: , głupio by było stawiać drugi taki prawie przez płot

 

na pchełkę padło bo to jedyny dom, który podobał mi się z takim układem kalenicy i zaważyły względy praktyczne- miejsce pod ewentualne kolektory,

ale i tu robię pewne zmiany, nie trafiłam na projekt, którego bym nie próbowała przerabiać, to chyba już wręcz chorobliwe u mnie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza dwustanowiskowa bardzo ładna, ostatnio chyba widziałam ją chyba w realu. Niestety nie pamiętam dokładnie gdzie, ale blisko Wrocławia.

My też długo szukaliśmy domu na wąską działkę , z garażem dwustanowiskowym.

Padło na dogodnego, ale wcześniej stawialiśmy na delikatnego z muratora, proton2 z dobrych domów, dom w świetliku2, apis3 z domeny.

Względy finansowe i dobre wykorzystanie powierzchni zdecydowało o dogodnym, ale najbardziej wizualnie odpowiadał mi apis3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was kobiety :)

 

Za ta spizarnie i pralnio-suszarnie....,

 

....ale przypominam, ze tutaj analizujemy male, tanie domy ok. 100m2, a w nich raczej brak miejsca na takie fanaberie :)

Każda szanująca się kobieta wybierająca projekt domu, poszukuje projektu z pralnią i suszarnią! 8) W domu w którym nie ma gościnnej łazienki (nie zamierzam suszyć stringów w głównej łazience) potrzeba pralnio - suszarni, zwłaszcza w zimowym sezonie :lol:

A to co nazywamy spiżarnią, służy nie tylko jako schowek na przetwory, ale również zastępuje całą piwnicę, i strych :wink: ( bo nasi mężowie chcieli na tym zaoszczędzić - a nam te pomieszczenia są niezbędne :evil: )

Myślę, że wszystkie panie (którym mężowie domy bez piwnicy i strychu budować będą) ze mną się zgodzą : spiżarnia i pralnia jest kobiecie do życia niezbędna :lol: :roll: :wink:

A mi bardzo się to podoba :

http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb223-dom-przy-chabrowej,170.html

Zlikwidować mam zamiar ten wykusz, bo nie lubię takich dziwactw (kto te okna będzie mył?? :roll: )

Zamiast tych wszystkich szafeczek w okolicy kuchni i przedpokoju - pomieszczenie wielkości około 4,5 m - spiżarka :wink:

Z kotłowni zrobię pralnię jak ta lala, :lol: a z lewej strony budynku (przez całą jego długość - równy dach) dodam garaż i kotłownię na paliwo stałe :lol:

A co wy o moim pomyślunku powiecie? Może ktoś znalazł już taki gotowy projekt - podobny? Ciekawe, ile to będzie kosztowało, takie spełnianie marzeń! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...