Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo fajny ten chabrowy. Ja miałbym tylko kilka "ale" do niego:

 

1. Bardzo mała łazienka. Zapomnij o wygodnym korzystaniu z niej przez dwie osoby na raz (chyba, że jedna z nich akurat siedzi w wannie). No i ciężko tam będzie wsadzić pralkę...

 

2. Bardzo wąskie dwa pokoje (260 cm to na prawdę mało), przez co mało ustawne. Pamiętaj, że pokój 3,1 x 3,1 m, mimo że powierzchnie ma podobną do pokoju 3,8 x 2,6 m, to będzie znaaacznie wygodniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! to mój pierwszy post na tym forum. Mam pytanie co myślicie o tym projekcie? http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54594&offset=4&backcmd=Golden

Chciałam w lubece usunąć wykusz w salonie, przesunąć do przodu garaż a z tyłu garażu zrobić kotłownię na eko groszek. Jak myślicie, czy ten projekt jest tani w wykonaniu i pomieszczenia są dobrze usytuowane? Myślę jeszcze o wstawieniu kibelka do łazienki i wyrzuceniu prysznica, zostanie tylko wanna. w ''kibelku'' mała graciarnia. Górę zostawiamy na później.Proszę o porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! to mój pierwszy post na tym forum. Mam pytanie co myślicie o tym projekcie? http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54594&offset=4&backcmd=Golden

Chciałam w lubece usunąć wykusz w salonie, przesunąć do przodu garaż a z tyłu garażu zrobić kotłownię na eko groszek. Jak myślicie, czy ten projekt jest tani w wykonaniu i pomieszczenia są dobrze usytuowane? Myślę jeszcze o wstawieniu kibelka do łazienki i wyrzuceniu prysznica, zostanie tylko wanna. w ''kibelku'' mała graciarnia. Górę zostawiamy na później.Proszę o porady :)

 

Moi znajomi o ile się nie mylę to go budują. Teraz robią dach. W każdym razie wiem że coś z tymi schodami było nie tak, chcieli je przenieść ale cos im nie wyszło, szczegółów dokładnie nie znam, a jak będę się widziałą z nimi to mogę spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek kupilem dzialke, a dzisiaj z zona mialem decydujaca rozmowe nt. projektu i wracam jak syn marnotrawny do parterowki, a konkretnie AR-1. Szelma chyba bedziemy budowac ten sam dom.....

 

jeszcze znalazlem ten projekcik:

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=3&projekt=8

 

dosc ciekawe rozwiazanie kuchni z barem, ma tez swoje wady np. pojedynczy maly kibelek, ogolnie swietnie jest przedstawiony w papierowym katalogu horyzontu, niestety zbyt male nachylenie dachu (u mnie 18 st wzwyz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek kupilem dzialke, a dzisiaj z zona mialem decydujaca rozmowe nt. projektu i wracam jak syn marnotrawny do parterowki, a konkretnie AR-1. Szelma chyba bedziemy budowac ten sam dom.....

 

jeszcze znalazlem ten projekcik:

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=3&projekt=8

 

dosc ciekawe rozwiazanie kuchni z barem, ma tez swoje wady np. pojedynczy maly kibelek, ogolnie swietnie jest przedstawiony w papierowym katalogu horyzontu, niestety zbyt male nachylenie dachu (u mnie 18 st wzwyz)

 

Kurt Iryska buduje Magpie101 (chyba taki ma nick), ma dziennik i bardzo fajne zdjęcia. Jest też wersja z kątem nachylenia chyba 30 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.extradom.pl/projekt-domu-WOJTEK%20B-ID-5348.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=wojtek

Ten również nam odpowiada, ze względu na funkcjonalny układ pomieszczeń w części mieszkalnej. Natomiast absolutnie nie pasuje nam usytuowanie garażu i kotłowni. Przeniesiony na "drugą" stronę domu, pozwolił by na pełniejsze wykorzystanie atrybutów salonu. No i wszystkie domki (te które nam się podobają :wink: ) mają tę samą wadę, a mianowicie dach! Nasza działeczka ma wjazd od wschodu, aby wykorzystać usytuowanie akurat tego projektu, wg stron świata, potrzebujemy odbicia lustrzanego oraz ... :cry: zmian w układzie dachu :evil: Zdaje się, że to się nazywa kalenica i to powinno być prostopadłe do drogi (w naszym wypadku) aby móc zamontować solary na wodę :roll: Uhhh! Ależ nieudolnie to wyjaśniam! Czy ktoś mnie zrozumiał :oops: Czy takie zmiany (przeniesienie garażu i kotłowni, "odwrócenie" dachu) to jeszcze adaptacja projektu, czy już "indywidualny" ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zanim weszłam na forum to pomyślałam, no muszę zapytać...jaki w końcu projekt wybraliście??

Ja wybrałam Arka-1 , projekt juz kupiony i odwrotu nie ma :o :o

Dalczego tego Arka ?? Rozesłałam linki z róznymi projektami do znajomych, który im sie podoba najlepiej- kazdy wskazał na Arka. Przeanalizowałam wszystkie dostępne blogi o Arku, każdy budowniczy pisze, ze dom tani, funkcjonalny i zaskakuje wielkościa w srodku, ze jest przestronny. Przeanalizowałam wymiary w domu szerokosc i długosc kuchni , pokoi salonu- dobre proporcje.

Pozatym mnie sie ten Arek podoba, bo ma ładny taras a to letni salon, bo ma ładna elewacje, bo planuje trzymac sie oryginalu w elewacji, bo tani, bo pasuje mi na działke, bo wiekszy dom mi nie jest potrzebny w kazdym razie wszystkie znaki na ziemi i niebie gadały ze ma byc Arek no i Arek przyszedł w dniu moich imienin 3 wrzesnia co uznałam za dobry znak. :D :D

Co do iryska..nie ma oddzielnego wc a to dla mnie minus ogromny, w bloku mam jedna lazienke i jest problem a Arku robie tak , ze bede miec dwie łazienki jedna z wanna druga z prysznicem. W arku tez mozna podniesc kąt nachylenia dachu - dowód

http://www.mojabudowa.pl/pliki/zdjecia.php?kat=robertar&p=robertar%2Fimage%2FDSC00271.JPG

wklejam linki o arku fotki

 

http://pprojekt.pl/projekt276-ar_1,zdjecia.html

 

teraz łątwie juz papiery..mapka ma byc za dwa tygodnie ...a potem cala reszta papierologia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zanim weszłam na forum to pomyślałam, no muszę zapytać...jaki w końcu projekt wybraliście??

Ja wybrałam Arka-1 , projekt juz kupiony i odwrotu nie ma :o :o

Dalczego tego Arka ?? Rozesłałam linki z róznymi projektami do znajomych, który im sie podoba najlepiej- kazdy wskazał na Arka. Przeanalizowałam wszystkie dostępne blogi o Arku, każdy budowniczy pisze, ze dom tani, funkcjonalny i zaskakuje wielkościa w srodku, ze jest przestronny. Przeanalizowałam wymiary w domu szerokosc i długosc kuchni , pokoi salonu- dobre proporcje.

Pozatym mnie sie ten Arek podoba, bo ma ładny taras a to letni salon, bo ma ładna elewacje, bo planuje trzymac sie oryginalu w elewacji, bo tani, bo pasuje mi na działke, bo wiekszy dom mi nie jest potrzebny w kazdym razie wszystkie znaki na ziemi i niebie gadały ze ma byc Arek no i Arek przyszedł w dniu moich imienin 3 wrzesnia co uznałam za dobry znak. :D :D

Co do iryska..nie ma oddzielnego wc a to dla mnie minus ogromny, w bloku mam jedna lazienke i jest problem a Arku robie tak , ze bede miec dwie łazienki jedna z wanna druga z prysznicem. W arku tez mozna podniesc kąt nachylenia dachu - dowód

http://www.mojabudowa.pl/pliki/zdjecia.php?kat=robertar&p=robertar%2Fimage%2FDSC00271.JPG

wklejam linki o arku fotki

 

http://pprojekt.pl/projekt276-ar_1,zdjecia.html

 

teraz łątwie juz papiery..mapka ma byc za dwa tygodnie ...a potem cala reszta papierologia..

 

GRATULACJE!!! :D :D :D Najaważniejsze,ze Wam odpowiada!I najważniejsze,że podjęliście juz tą trudną decyzję...jaki projekt...

A tak nawiasem mówiąc,też mam imieniny 3 września :wink:

Życzę powodzenia i czekamy na dziennik budowy:)

.......................

KamaG mieszkam w Staszowie,a dom będzie w pod Staszowem :wink:

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy poszukuję projektu domu, ale jak to zwykle bywa, każdy ma coś czego nie ma drugi, albo za duży, albo za mały. Nie przypuszczałam, że wybór tego jedynego będzie taki trudny. Oprócz standardowych pomieszczeń, zależy mi na dodatkowym pokoju na dole dla starszej osoby, wygodnych dwubiegowych schodach i pomieszczeniu gospodarczym (oprócz kotłowni). Góra - standard 3 sypialnie i łazienka.

No i do tego powinien być jeszcze w miarę tani w budowie. Dwa z nich nie mają dodatkowego pomieszczenia gospodarczego, ale wydaje mi się, że takie można wydzilieć, a może tylko mi się wydaje.

Czy możecie mi pomóc?

 

Mam trzy typy:

 

APS 161

http://www.archiprojekt.com.pl/projekty_domow.html

 

APS 183

 

http://www.archiprojekt.com.pl/projekty_domow.html

 

Dom w rododendronach 5

 

http://www.archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5/m434b8c4a91497

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo my obie Izunie jesteśmy :D :D :D

w każdym razie wybór trudny jak się jest ograniczony finansami!! :evil: i dość trudną działką bo nieduża, wąska ale jak na małą działkę to całkiem długa :D :D

A obok same wielkie domy, oprócz dwoch parterówek, która jedna na przeciwko mnie ( stykamy sie ogrodami) to same domy z poddaszami , duże , okazałe , z garażami ale moje złośliwe spostrzeżenia to: działki małe od 600 do 800 m2 ja mam 750m2 a te domy na działkach to tyle zajmują powierzchni , że ogrody mało, pozatym działki dziwnie poukładane i wyszło u niektórych tak, ze ktos ma taras od strony południowej a do jego granicy ustawił sie dom w odległosci 4 metrów i zasłonił mu caly taras i słonce bo z jednej strony działki były szerokie i krótkie a od drugiej strony - mojej , wąskie a długie i jak sobie poogladałąm to straszna lipa wyszła. Tak wiec moja trudna działka nie jest taka zła jak na poczatku sie wydawało...bo z tyłu duzo ogrodu, z boku okna na las bo jak pisałam cudowny sąsiad ustawił dom tak, ze ogród ma tam gdzie ja okna od małych pokoi w Arku bo wjazd ma juz z drugiej uliczki, tak wiec bedzie przestronnie i ładnie . Tak myśle. Teraz najwazniejsze to ruszyc z robotą i w koncu tam zamieszkac a nie kisic sie w bloku.

Wiecie co...jak tam jezdze to za każdym razem sobie myśle, skąd Ci ludzie mają tyle kasy, zeby stawiac takie wielkie chałupy. Jak tam działki juz były pieruńsko drogie i kosztowaly wiecej niz cały Arek.

Tak wiec troszke złosliwie i zazdrosnie ale i tak radosnie ze ja tam bede miec swoj maly ciasny domek i ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zazdroszczę tych wielgaśnych gmaszysk na małej działce! To straszne, tak kisić się jak kiszone z biedronki :lol: No i trzeba to przecież sprzątać! :( I tyle okien do mycia :o Nie to nie dla mnie :evil:

PARTERÓWKA - to jest to!

Ja zastanawiałam się nad piwnicą! I to nie taką gospodarczą, a mieszkalną 8) W naszym mieszkanku mamy sypialnie w piwnicy - nie potrzebowaliśmy kotłowni (mamy wspólną z teściem), za to jeden pokój to stanowczo za mało! Mówię wam - spanie w niej latem - to baja! chłodno, przyjemnie, nie to co na poddaszu! :wink:

Tylko mój małżonek nie chce się zgodzić na piwnicę - on w ogóle jest jakiś taki anty - budowanty! :lol: Co za człowiek! Nic go nie obchodzi ile pokoi... gdzie łazienka... jaka duża kuchnia... dach płaski czy kopertowy... On chyba dziwak jakiś jest! :wink: Nie lubi się budować czy co? :roll: Remonty mu się podobały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boratom, poczekaj..facet może potrzebuje czasu aby złapać bakcyla do budowy. A jak nie zlapie to sama pociagniesz, na forum jest mnóstwo fajnych babek co same ciagneły budowę. Moj facet to też z boku stoi ale może dlatego, że nie jesteśmy małżenstwem więc jakby nie czuje ze to jego tez. Ale doradza mi jak umie i się włącza w pomoc, bo to dobry facet. I to on przekonał mnie do Arka bo ja jako baba miałam milion innych pomysłow oprócz Arka ha ha ha .Tak wiec na serio wychodzi , że bedę budowac sama bo nie mam męża oficjalnego :roll:

Pozatym miałam mnóstwo złych doswiadczeń w zyciu wczesniej, rozpad małzenstwa,bo inna kobieta, potem rak w piersi......................................................................chemia, radio, brak włosów, rozpacz, ze umieram juz...i wszystko co złe..

a teraz jestem zdrowa, mam chłopa nowego i to po raku, baba bez cycka i ktos ją pokochał, i mam zamiar pobudowac mały tani domek. To Ty nie dasz rady..jak ja mam zamiar zawojować swiat po swoich złych doswiadczeniach w zyciu..z wszystko jest możliwe..wszystko sie uda..trzeba wierzyc w zycie i swoje siły...a taki mały domek i budowa to pikus przy powaznych tragediach..wiem co mówie..

budujmy swoje marzenia...na jakie nas stac...

pozdrawiam

ja pobuduje i Ty tez, z chłopem czy bez...

bo ja realzuje swoje marzenie....

starzy forumowicze mnie znaja...miałam juz pozwolenie na budowe..inny dom.duzy...zmieniło sie..

ale optyka na dom została i teraz ja realizuje bo zyje sie tylko raz...

wiem co mówie, zyje sie tylko raz , teraz tu i drugie zycie nam sie nie trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba taki dom co ma skomplikowany dach nie bedzie tani :-?

 

My budujemy przerobiony i podpiwniczony dom wzorując się na tym projekcie:

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-dziewannie/m40040b41ac368

 

Jest dodatkowy pokój na dole i bliziutko łazienka co dla osoby starszej może byc ważne.

 

Życze udanego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...