Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

jestem nowa, więc proszę o wyrozumiałość. :roll: Czy możecie polecić projekt domu podobny do Krzysia z Horyzontu?

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=151&sid=5

Generalnie chodzi o to, żeby dom miał na parterze duży salon z jadalnią (ok40m), gabinet. I duże okna w salonie. Plus klatka schodowa najlepiej zamknieta, a nie otwarta w salonie. Powierzchnia użytkowa najlepiej 130-180m2. Na piętrze/poddaszu 3 pokoje.

Widziałam podobne projekty u Lipińskich:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=81641&offset=44&backcmd=Energo

Montreal II super, nie licząc wielkości i otwartej klatki.

Dochodzą jeszcze wymagania terenu - kąt dachu 35-42stopni. Dach najlepiej dwuspadowy. Oj za dużo tych wytycznych :-?

KVV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej ludzie widzę co niektórzy mają wybór projektu za sobą:-)))

 

Oceńcie ten projekt, w założeniach pozbywamy się wykuszu, garażu (tak uciielibyśmy, tylko ciekawe czy da się to zrobić), pozbywamy się jaskółki czy jak to mówią ,czyli dach od strony podwórka jest normalny.

Wymiary domu po pozbyciu się garażu to 9x9 czyli mało, za to w środku dużo miejsca. Oto on:

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie widzę co niektórzy mają wybór projektu za sobą:-)))

 

Oceńcie ten projekt, w założeniach pozbywamy się wykuszu, garażu (tak uciielibyśmy, tylko ciekawe czy da się to zrobić), pozbywamy się jaskółki czy jak to mówią ,czyli dach od strony podwórka jest normalny.

Wymiary domu po pozbyciu się garażu to 9x9 czyli mało, za to w środku dużo miejsca. Oto on:

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

 

Jest ok,choć ja osobiście jakoś nie trawię projektów Archonu... :roll: jakies takie wszystkie na jedno kopyto...ale jak Tobie odpowiada to suuuper :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Ja kupilem juz projekt, ostatecznie stanelo na Katarzynie z Archipelagu. Wiem, ze nikomu tutaj ten projekt sie nie spodobal, ale ze mna tak jest zawsze.... inaczej.

 

Odnosnie Twojego projektu, to chyba najczesciej budowany dom w Polsce, m.in. buduje go moja wspolpracownica, jej ojciec jest od kilkudziesieciu lat kierownikiem budowy, wiec cos w tym projekcie musi byc. Przeciez dla swojej kochanej coreczki wybral najlepiej jak potrafi... a przemawia przez niego doswiadczenie, ze hej, hej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Dobroszka z tego co wyczytałam to postęp prac u Ciebie jest niesamowity.

Może masz jakieś zdjęcia z okienkami i drzwiami?

A nasz termin rozpoczęcia budowy we wrześniu niestety uległ przesunięciu:(

Na WZ w naszej gminie czeka się ok. 2 miesięcy, niestety my trafiliśmy na okres urlopowy i wszystko się przedłużyło:( Może na koniec października uda się zakończyć sprawy papierologi.

W wolnym czasie porozgladałam się za dachówkami i na obecną chwilę staneło na Creaton Balance szary angobowany w bardzo przystepnej cenie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to Antek wylewasz fundament murujesz ściany zewnętrzne oraz ścianę dzieląca salon od pokoju oraz obmurowujesz łazienkę a resztę ścianek stawiasz z profili UW płytą GK sufit podwieszany to dla obu domów najlepsze najtańsze wiem bo sam chciałem budować AR1 bardzo mi sie podoba ale te domy nie maja przyszłości bo jak masz dzieci które trochę podrosną to lipa na jednym pietrze tak samo jak masz gości itp

 

w sumie koszty domu parterowego czy piętrowego w stanie surowym są praktycznie takie same już przy instalacjach cena zaczyna się zmieniać ale jak się buduje dom piętrowy to przecież nie trzeba wszystkiego wykańczać jak się nie ma pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to Antek wylewasz fundament murujesz ściany zewnętrzne oraz ścianę dzieląca salon od pokoju oraz obmurowujesz łazienkę a resztę ścianek stawiasz z profili UW płytą GK sufit podwieszany to dla obu domów najlepsze najtańsze wiem bo sam chciałem budować AR1 bardzo mi sie podoba ale te domy nie maja przyszłości bo jak masz dzieci które trochę podrosną to lipa na jednym pietrze tak samo jak masz gości itp

 

Nie mają przyszłości ;) dobre...

No nie ma jak to budować dom z myślą o dzieciach, ze zostaną z nami czy dla gości. Poza tym co to za problem być z dziećmi na jednym poziomie czy z gośćmi??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii pytania to zdecydowanie Antek. Jak dla mnie lepszy układ pomieszczeń, większy salon, centralny kominek, większa łazienka i wc bliżej dla gości a nie w części sypialnianej domu. Poza tym możesz odrobinę zmniejszyć pom. gosp. koło kuchni i zrobić sobie fajną spiżarnię. Antek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam Arka, Antka też brałam pod uwagę bo naczelna zasada to ma być tani domek.

Opisze swoje spostrzeżenia może komuś pomogą:

Antek- zdecydowanie mniej podoba mi się z zewnątrz od Arka\

Antek ma lepsze położenie kominka od Arka

Antek ma małą kuchnie według mnie

W Arku zamiana łazienki z pomieszczeniem gospodarczym funkcjami i łązienka jest bliżej salonu plus można zrobić wyjście z pom gospodarczego na ogród

W Arku wydłużyć kuchnie do przodu to na plus

W Arku chyba kąt nachylenia 20 stopni to mało - pod dachówkę , więc trzeba trochę zwiększyc do 25

W Arku najwiekszy minus to ze jednym pokoju wychodzi mały skos

Oba są według mnie tanie i ja nie podjełam decyzji bo marzy mi sie ciut większy dom ale koszty....

Ale mnie lepiej podoba sie Arek- takie jakies subiektywne odczucie, tylko, że ja jakby wybrałą Arka to bym zrobiła małe podpiwniczenie ok 30 m2 tak aby tam wrzucic kotłownie , spizarkę i miec w Arku dwie łązienki, z wc pralnię.

Oba domy porównywalne, małe tanie, takie wieksze mieszkania po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem tez jest Arek na obecna chwile, po zamianie łazienki z pom gospodarczym wydaje mi się idealny. Z tyłu domu mozna zrobic wejscie bezposrednio z ogrodu, a łazienka tez bedzie bardziej "podreczna" z salonu czy kuchni. Poza tym 3 sypialnie są chyba w sam raz dla przyszłego potomstwa. Salon takze jest wystarczajacy (obecnie salonu nie mam wcale-mieszkam w bloku) A co do sugestii, że dom nie ma przyszłości, gdy dzieci podrosną, to sie nie zgadzam. Wiele ludzi mieszka w bloku razem ze starszymi a nawet dorosłymi dziećmi i żyją. Również budowanie domu dla gości to chyba pomyłka. Dom ma być dla nas i to my mamy się w nim dobrze czuć. Uważam, że lepiej jest mieć taki swój malutki, przytulny domek, niż mieszkanie w bloku, gdzie ani prania nie można wywiesić ani nawet pogrillować ze znajomymi,nie wspomnę juz o mozliwosci opalania sie, umieszczenia basenu lub owocach czy warzywach ze swojego ogrodu ;). Jak dla mnie, jest to moze i nie wymarzony ale za to REALNY domek. Wole miec mniejszy i móc w nim niedługo zamieszkać, niż budować dla gosci i na pokaz i być niewolnikiem banku przez 30 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia raczej za duży ten domek dla mnie, szukam chyba jednak czegoś bez garażu.

W tym miesiącu chcieliśmy kupić projekt a ja jeszcze nie wiem jaki, fajnie nie. Kurcze nic mi się nie podoba, te co mi się podobają to są za drogie, cały czas też mam poczucie że możemy zostać z rozgrzebaną budową i pustą kieszenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie bo miałam milion spraw na głowie ale wracam, projekt zakupiony, mapki mają być juz w przyszłym tygodniu

do zmian doszła istotna, trochę nie pasująca do wątku bo podraża budowę ale po analizie ważna ...tak więc pod niedużą cześcia domu, tak około 30-40 m2 bedzie piwnica z wejsciem z zewnątrz aby tam umieścic kotłownię, skłąd na drewno, spizarnie, pralnie i inne cuda. Arek to mały domek, nie ma garażu i zeby pomieścic wszystko to piwnica częsciowa. Na forum piszą ludzie jaki koszt piwnicy pod całym budynkiem ok 30 tys...wiecej kosztuje.

Wiec taka zmiana , która ma ułatwic życie bo wtedy w Arku dwie łazienki , z wc robie pralnie, albo jakis schowek na mopy i inne rózne rzeczy albo robie podreczna spizarke...albo wielkie garderoby ...to do analizy...

Kurt gratuluje decyzji..najwazniejsze , że Tobie ma sie podobac..

pozdrawiam

i zadna ze mnie siłaczka znam wieksze :D ale dziekuje za słowa wsparcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Szelma!

 

Jade do przodu. Zabieram sie za projektowanie plyty fundamentowej.

W przyszlym tyg. jade zamowic projekt wentylacji mechanicznej....

 

Nie robie w projekcie zadnych zmian, tylko destrukcja.... wywalenie kominow, wywalenie instalacji gazowej, wywalenie instalacji C.O.

 

 

Anna przyjrzyj sie tej Katarzynie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaja witaj! Kawka to super projekt ale nie wiem czy nie za drogi. Tak naprawdę myślę że nie stać nas na garaż (może i stać ale nie chcę eksperymentowac bo co będzie jak okaże się że kasy nam zabraknie?).

Jak ja wam zazdroszczę tego że macie to za sobą (przynajmniej niektórzy :))

Fajnie was wszystkich znowu spotkać tu na forum, Kurt tobie to dobrze, zaraz zaczynam analizować Katarzynę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...