Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja akurat tarasy bym nie doliczała..bo mozna je zrobic z kostki brukowej np - zupełnie inne koszty...a metr wybudowania tarasu nie kosztuje tyle samo co metr domu pod dachem, mozna zrobic pozniej itd itd...dlatego ja radze skupic sie na powierzchni netto. Ja sobie wymysliłam- im mniejsza roznica pomiedzy obiema powierzchniami tym efektywniejsze wykorzysytanie kazdej złotówki w stosunku do powierzchni , z ktorej bedziemy realnie korzystac.

I dlatego ekonomieczne samobojstwo to domy z poddaszem uzytkowym o połamanych dachach.

 

Dlatego ja również zdecydowałam,że buduje parterówkę (tylko jeszcze nie wiem którą:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów. :D To mój pierwszy post, więc pragnę się przywitać. WITAM!!!

Zastanawiam się nad projektami Z10 i Z23 z pracowni Z500.

Chcę wybudować dom pod Warszawą - oczywiście obydwa spełniają kryteria miejscowego planu zagospodarowania. Jako technologię budowy raczej wybiorę budowę z prefabrykatów, ale to może w kolejnych odcinkach mojego postowania ;)

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych projektów? Może już ktoś rozpoczął budowę i podzieli się ze mną tzn z Nami (czyli z moją Żoną) fotkami z budowy? Jakie są Wasze doświadczenia z budowy?

Mam nadzieję, że temat się szybko rozwinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dla mnie to nie żadna parterówka. dom o dużej powierzchni zabudowy. duże koszty fundamentów stropu i dachu a to że nie ma ścianki kolankowej i mniejszy kont nachylenia dachu to nie znaczy że jest parterówką. A co za tym idzie nie jest tani. Jak dla mnie podnieść ściankę kolankową o 2 pustaki i robi się duży dom z poddaszem, na pewno drogi w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja miała wybierać to zdecydowanie byłby to projekt Z10. Owszem, Z23 też jest ładny ale według mnie Z10 jest praktyczniejszy:) Po pierwsze ma dużo większe pokoje. Sypialnia rodziców jeszcze nie musi być jakoś super wielka, ale pokój dzieciaków- wstawisz łóżko, biurko, jakąś szafkę i robi się mało miejca, a wiadomo, że dzieciaki większość czasu spędzają bawiąc się u siebie niż w salonie z rodzicami :wink: Kolejna sprawa w Z23 jest jak dla mnie zbyt mała kuchnia, fajnie jest ona rozwiązana bo nie widać jej z salonu- przydatne podczas gotowania gdy wpadną niespodziewani goście :lol: Mimo to, ja jestem za Z10. Tak na marginesie sama mam problem z wyborem projektu. Sama myślałam o Z10 ale wpadła mi też w oko "Renia" (extradom.pl), podoba mi się też "dom w zaciszu" i wkrótce będzie w sprzedaży "dom w dolinie", też bardzo ciekawy-oby dwa z muratora. Do tego grona dodaję też "Rufus" i "BM81" oby dwa są na stronie extradom.pl

Ty masz tylko 2 do wyboru, a ja? Cały czas myślę:)

pozdrawiam i życzę powodzenia w podejmowaniu tej ciężkiej decyzji (i pomyśleć że to ma zaliczać się do rzeczy łatwych- ja już zatstanawiam się ok 1 roku, dobrze, że mam jeszcze troszkę czasu do wiosny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje! Przeglądnąłem projekty które mi poleciłaś Bagusia. BM81 wygląda trochę jak betonowy klocek, ale może to wina grafik na stronie :wink: Rufusy na extradom.pl wyskoczyły mi trzy, ale tylko jeden pasował stylem do Z10 i Z23, więc pewnie jego miałaś na myśli. Jest całkiem ciekawy. I trochę ekstrawagancki ze względu na ten kominek. Ale to fajne rozwiązanie na lato :D Spodobał mi się. No i Renia też jest niczego sobie (nie wiem co moja żona na to, że jakaś Renia mi się podoba...) :D

Szczerze mówiąc też się już waham dłuższą chwilę nad domami, więc Cię rozumiem. Myślałem o "Domu we wrzosach" z Arochonu, ale Z500 ma ciekawsze bryły i sądzę, że będę miał niewiele zmian do wprowadzenia na etapie adaptacji i modyfikacji. A to też istotne.

Pozwolę sobie nieskromnie zapytać w jakich technologiach i jakiej części kraju zamierzasz budować Bagusia? ;>

 

Hej Zygi7! Ty już wybudowałeś? I jak się mieszka? Sądząc po skromnym, ale treściwym poście to nie narzekasz :D

 

P.S. Trzymam kciuki za dobry wybór domu!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to nie żadna parterówka. dom o dużej powierzchni zabudowy. duże koszty fundamentów stropu i dachu a to że nie ma ścianki kolankowej i mniejszy kont nachylenia dachu to nie znaczy że jest parterówką. A co za tym idzie nie jest tani. Jak dla mnie podnieść ściankę kolankową o 2 pustaki i robi się duży dom z poddaszem, na pewno drogi w budowie.

 

Ale rozwiazaniem kompromisowym (tanszym) np. w Katarzynie czy Jerzynce z horyzontu, jest strop drewniany, w tym pierwszym projekcie jest to rozwiazanie idealne (pozniejsza adaptacja poddasza) i daje dodatkowe mozliwosci aranzacyjne w postaci belek stropowych w suficie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michał76WaWa- szukam domku murowanego-chcemy budować systemem 3warstwowym (cegła, styropian, ok2cm przerwy, cegła). Na pewno ma to być domek parterowy, poddasza raczej używać nie będziemy, kwestia stropu jest jeszcze otwarta. Budować będziemy się w Wielkopolsce (do W-wy mam ok 200km).

Kurcze ciężka sprawa z tymi projektami, metodą redukcji zostały mi: Renia, "dom w zaciszu"... to na pierwszym planie, wczoraj wpadł mi też w oko "Dom na czasie" i K4 (extradom.pl) nio i czekam aż będzie dostepny "Dom w dolinie" (muratora) . To by było na tyle, nie chce już nic oglądać:)

Ps a Ty jak tam, zdecydowany już na Z10 czy nadal się wahasz między tymi dwoma??

Ja postanowiłam, że jak będę w PL pierwsze co, to jadę obejrzeć dom w zaciszu i Renię na żywo- myślę, że wtedy będzie o wiele łatwiej podjąć decyzję:) Mogę nawet jechać na drugi koniec Polski, ale myślę, że będzie warto. Utwierdzę się w moim przekonaniu i będę pewna na 100%. Raz już kupiłam projekt i musiałam go sprzedać, nie chcę zrobić tego samego po raz drugi:) (sprzedałam z powodu kupna większej działki- nio i projekt oczywiście już mi nie pasował):p Kobieta zmienną jest hehe

 

Życzę 100%pewności przy wyborze projektu!! :wink:

 

Jeszcze jedno- nie wiem czy zauważyłeś, ale skoro spodobała Ci się Renia to na tej stronie extradom.pl jest sporo zdjęć z wnętrza. Ujęta jest na nich ta duża przestrzeń od kuchni do salonu, nio i jest też ten piękny zadaszony taras:) Ja, jeśli zdecyduję się na Renię, to na pewno powiększę kuchnię, już nawet opracowałam plan w jaki sposób:)

Jeśli chciałbyś jakieś szczegółowe rzuty parteru to posiadam od Reni, Zacisza, mam też "mój świat" i "vis-a-vis"- w sumie te ostatnie już mi są niepotrzebne:P W razie coś, napisz podaj maila i napisz jaki Cię interesuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michał76WaWa

Zygi to ona :wink:

Nie my jeszcze nie mieszkamy :) wybraliśmy Z10 bo spodobała nam się prosta bryła budynku no i układ pomieszczeń w środku (jesteśmy w trakcie budowy).

W Z23 przeszkadza mi tylko ta chyba mała spiżarka 1,5 no i pokoik z przodu mógłyby być troszkę większy.

 

Mam pytanie jaką pow. użyt. ma mieć Wasz dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zmianę płci Zygi. :lol:

Co do powierzchni użytkowej chciałem coś w okolicach 110 - 130 m^2. Z10 jest w sumie o 20 m^2 większy od Z23 i to jego plus. Jak idzie budowa? Kiedy przewidujesz koniec? Kiedy parapetówa? :lol:

 

Hej Bagusia! Ja najprawdopodobniej zdecyduję się na dom z prefabrykatów. A jak masz możliwości pooglądać zrealizowane projekty, to grzechem będzie nie skorzystać. :wink:

Dzięki wielkie za ofertę. Póki co nie rozważam Reni aż tak poważnie jak Z10 i Z23, ale jak tylko zacznę to zdecydowanie poproszę Cię o te rzuty. :D

Póki co z chęcią wysłuchamy co tam wykombinowałaś w sprawie tego powiększania kuchni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że w poszukiwaniu domu uzupełniamy się z mężem idealnie - ja najpierw patrzę na wnętrza a On na wygląd (chmmm....zabrzmiało stereotypowo??? :wink: :lol: ). Tak więc nie było łatwo znaleźc dom, który sprosta wspólnym oczekiwaniom. Aż tu pojawił się ON - Kuba z pracowni Archeco i oczarował nas oboje.Niestety domek chyba nie jest zbyt popularny i niewiele na jego temat znalazłam informacji o zdjęciach już nie wspominając :cry: Dostałam kilka od miłego forumowicza ale one tylko zaostrzyły mój apetyt.

Aż tu pojawił się Kacper-większy (niewiele ale jednak) brat Kuby.I co teraz.Każdy ma swoje plusy i minusy a gdyby je połączyc dały by prawie idelną całośc.

Może więc wypowiecie się na temat tych domków i fachowym okiem (na pewno bardziej niż moje) ocenicie ich zalety i wady.

Z góry dziękuję za wszelkie rady

 

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=145&unset=2

 

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=136&unset=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na przeszkodzie aby połączyć oba?

Te projekty mają 80% wspólnego DNA. Kacper to Kuba po faceliftingu. Powiększenie powierzchnni to efekt większego o 30 cm boku kwadratu parteru domu i wyższej ścianki kolankowej też o około 30 cm.

Dodatkowo pozmieniane są okna, tarasy, ganek itp.

 

Szkoda, że nie było Kacpra wcześniej bo sam bym ściągnął niektóre pomysły.

 

A zrobić trzeba tak:

1. Wybrać co chcecie mieć z Kuby a co z Kacpra.

2. Znaleźć architekta, który będzie addoptować projekt (a może on wyczarować naprawdę wiele z gotowego projektu)

3. Przedstawić architektowi swoje wizję

4. Poczekać aż architekt przestanie się śmiać (to taki żart oczywiście)

5. Architekt oceni z którego z tych dwóch projektów łatwiej będzie mu stworzyć wasz wymarzony dom.

6 Kupić projekt wybrany przez architekta

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrozaur-dzięki za rady.Właśnie tak chciałabym zrobic-taki mix idealny :)

Mam już swoje wizje ale chodzi mi tez o to aby osoby, które mają na ten temat większe pojęcie niż ja albo doświadczyly już niewątpliwej przyjemności :D budowania domku doradziły co warto "zostawic" z Kuby a co z Kacpra. Ja jestem kompletny laik ale chętnie się czegoś od Was nauczę (potem zabłysnę przed mężem jako, że on człowiek pracujący nie ma tyle czasu na internet :D ) No i żeby wspomniany architekt jednak nie musiał się tak strasznie ze mnie śmiac :wink:

Ja tak generalnie to chciałabym przód od Kuby a tył od Kacpra z jego wymiarami (chmmm...żeby tak facetów można było sobie w ten sposób "projektowac" :wink: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zmianę płci Zygi. :lol:

Co do powierzchni użytkowej chciałem coś w okolicach 110 - 130 m^2. Z10 jest w sumie o 20 m^2 większy od Z23 i to jego plus. Jak idzie budowa? Kiedy przewidujesz koniec? Kiedy parapetówa? :lol:

 

Hej Bagusia! Ja najprawdopodobniej zdecyduję się na dom z prefabrykatów. A jak masz możliwości pooglądać zrealizowane projekty, to grzechem będzie nie skorzystać. :wink:

Dzięki wielkie za ofertę. Póki co nie rozważam Reni aż tak poważnie jak Z10 i Z23, ale jak tylko zacznę to zdecydowanie poproszę Cię o te rzuty. :D

Póki co z chęcią wysłuchamy co tam wykombinowałaś w sprawie tego powiększania kuchni. :D

 

No hej my cały czas prężnie działamy bo chcemy się wprowadzić w przyszłym roku :D. Wkleiłam zdjęcie co prawda malutkie naszej zetki :lol:

http://forum.muratordom.pl/projekt-domu-z10-z-pracowni-studio-z500,t154559.htm

My zrobiliśmy zmiany tzn. zlikwidowaliśmy podcień i w ten sposób powiększyliśmy salon o 9 m2 (wydawał się troszkę mały), no i uważamy że budynek nie stracił na wyglądzie :D , nie zrobiliśmy też poddasza użytkowego (zlikwidowaliśmy klatkę schodową więc powstał nam duży pokój o powierzchni 18 m2), wykusz pozostał bo nam się podoba :wink:

Jak dla nas powierzchnia parteru jest wystarczająca.

A wy dalej szukacie projektu? Czy może już zdecydowaliście się na jakiś projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

My zakupiliśmy Z10...szczerze urzekł nas ten dom. Bardzo funkcjonalnie rozplanowane wnętrze, brak dziwnych zakamarków z którymi nie wiadomo co zrobić. Rewelacja!

Mieliśmy trochę szczęścia, które pozwoliło nam zaoszczędzić sporo czasu u nerwów podczas wyboru projektu- mianowicie obiecaliśmy sobie, że kupujemy pierwszy projekt domu który nam się spodoba i będzie pasował do naszej działki- wiem, że to trochę dziwne, ale nauczeni doświadczeniami znajomych, kiedy to wszystkie domy zlewały im się w jeden niewyrazisty obraz, nerwówka, niemalże rozwód...ech...

Nom właśnie dlatego postawiliśmy na Studio Z500 i chyba jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Fajny proces zamówienia, szybka realizacja- nie wiem jak Wasze doświadczenia, ale dla mnie bombowo :)

Jak Wasze doświadczenia podczas budowy? Dużo zmian wprowadzacie do projektu? Może ktoś jakieś zdjęcia wklei? Łączmy się Z10! ;)

Miłego wieczoru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

My zakupiliśmy Z10...szczerze urzekł nas ten dom. Bardzo funkcjonalnie rozplanowane wnętrze, brak dziwnych zakamarków z którymi nie wiadomo co zrobić. Rewelacja!

Mieliśmy trochę szczęścia, które pozwoliło nam zaoszczędzić sporo czasu u nerwów podczas wyboru projektu- mianowicie obiecaliśmy sobie, że kupujemy pierwszy projekt domu który nam się spodoba i będzie pasował do naszej działki- wiem, że to trochę dziwne, ale nauczeni doświadczeniami znajomych, kiedy to wszystkie domy zlewały im się w jeden niewyrazisty obraz, nerwówka, niemalże rozwód...ech...

Nom właśnie dlatego postawiliśmy na Studio Z500 i chyba jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Fajny proces zamówienia, szybka realizacja- nie wiem jak Wasze doświadczenia, ale dla mnie bombowo :)

Jak Wasze doświadczenia podczas budowy? Dużo zmian wprowadzacie do projektu? Może ktoś jakieś zdjęcia wklei? Łączmy się Z10! ;)

Miłego wieczoru!

 

 

Ja już rozpoczęłam stronę w marcu podałam link wyżej zapraszam, poco rozpisywać po całym forum. Zdjątko też jest co prawda małe a jak wykończymy taras do wrzucę tył.

Ps Gratuluję wyboru :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...