Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam wszystkich :)

My zakupiliśmy Z10...szczerze urzekł nas ten dom. Bardzo funkcjonalnie rozplanowane wnętrze, brak dziwnych zakamarków z którymi nie wiadomo co zrobić. Rewelacja!

Mieliśmy trochę szczęścia, które pozwoliło nam zaoszczędzić sporo czasu u nerwów podczas wyboru projektu- mianowicie obiecaliśmy sobie, że kupujemy pierwszy projekt domu który nam się spodoba i będzie pasował do naszej działki- wiem, że to trochę dziwne, ale nauczeni doświadczeniami znajomych, kiedy to wszystkie domy zlewały im się w jeden niewyrazisty obraz, nerwówka, niemalże rozwód...ech...

Nom właśnie dlatego postawiliśmy na Studio Z500 i chyba jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Fajny proces zamówienia, szybka realizacja- nie wiem jak Wasze doświadczenia, ale dla mnie bombowo :)

Jak Wasze doświadczenia podczas budowy? Dużo zmian wprowadzacie do projektu? Może ktoś jakieś zdjęcia wklei? Łączmy się Z10! ;)

Miłego wieczoru!

 

 

Ja już rozpoczęłam stronę w marcu podałam link wyżej zapraszam, poco rozpisywać po całym forum. Zdjątko też jest co prawda małe a jak wykończymy taras do wrzucę tył.

Ps Gratuluję wyboru :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jejku zazdroszczę Ci Zygi :) w zasadzie to zazdrościmy z żoną.

My to jeszcze walczymy z gminą, ale mam nadzieję, że już niedługo- mam nadzieję, że niczego nie wykraczę ;)

 

My likwidujemy wykusz, przesuwając ścianę i automatycznie zwiększa nam się powierzchnia domku.

 

Nad poddaszem się jeszcze zastanawiamy,ale chyba finanse same rozwiążą nasze wątpliwości :) brutalna Polska rzeczywistość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam już prawie prawie zdecydowana i wahałam się między Domem w Jeżynach 2 i Panią Hanią.... aż trafiłam na ten wątek i zostałam zmasakrowana :lol:

teraz to już na pewno prędko nie zasnę, że o dokonaniu jakiegoś sensownego wyboru nie wspomnę...

 

Pozdrawiam,

Armidia

 

P.S. a podobno od przybytku głowa nie boli :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam już prawie prawie zdecydowana i wahałam się między Domem w Jeżynach 2 i Panią Hanią.... aż trafiłam na ten wątek i zostałam zmasakrowana :lol:

teraz to już na pewno prędko nie zasnę, że o dokonaniu jakiegoś sensownego wyboru nie wspomnę...

 

Pozdrawiam,

Armidia

 

P.S. a podobno od przybytku głowa nie boli :roll:

 

hehhe ,nawet nie wiesz jakie ja na początku projekty wymyślałam

a jakiego projektu poszukujesz? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do emarcins

 

My likwidujemy wykusz, przesuwając ścianę i automatycznie zwiększa nam się powierzchnia domku.

 

My zlikwidowaliśmy podcień teraz kiedy jestem w środku domku nie żałuję decyzji (zmianę dokonaliśmy w trakcie budowy, bo po postawieniu ścian salon wydawał mi się za mały) niestety komin pozostał na swoim miejscu bo już nie dało rady go ruszyć ale jest ok Teraz w salonie można tańczyć :lol:

Strasznie się martwiłam, (bo tył domu w wizualizacji bardzo mi się podoba), że dom straci na swoim wyglądzie no i że zadaszenie zaciemni mi pokój ale cieśla zrobił kawał dobrej roboty :p mamy drewniany taras i wydaje mi się że będzie pasował do bryły budynku.

 

Nad poddaszem się jeszcze zastanawiamy,ale chyba finanse same rozwiążą nasze wątpliwości :) brutalna Polska rzeczywistość ;)

 

Co do poddasza to od razu mówię, kawał powierzchni (wyjdą piękne pomieszczenia) ale ja nie chcę schodów w domu, i biegania na górę i na dół. Stwierdziliśmy że nam wystarczy 145m na parterze. Poza tym wiadomo dochodzą dodatkowe koszty, trzeba zrobić schody no i ogrzewanie góry. A co się z tym wiąże to wiadomo finanse.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[http://img42.imageshack.us/img42/1149/naszdom.jpg

 

Ja mieszkam w czymś bardzo podobnym projekt CZTERY KĄTY II, garaż 1-stanowiskowy i jedno pomieszczenie za nim. :D Troszkę zrobiliśmy zmian i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Też szukalismy małego, funkcjonalnego i w miarę taniego domu.

Zlikwidowalismy WC - mamy tak spiżarnię z wejściem z kuchni, poszerzylismy dom o 1 m ( m.in. łazienkę o 30 cm co pozowliło nam tam wstawić zabudowę szafy w której znajduje się pralka oraz jeden z pokoi najwęższy, i o 70 cm pom. gosp. i garaż w celu składowania różnych niepotrzebnych rzeczy :evil: , których szkoda się pozbyć). Poza tym weszły nam dwie duże szafy 3-drzwiowe.

Zdaję sobie sprawę, że za 10 lat zrobi się zdecydowanie ciaśniej w domu, ale jest jeszcze strych. :lol:

 

Po kilku miesiącach zamieszkiwania w nim, nie zmienilabym układu pomieszczeń. Mniej więcej wygląda to u mnie tak:

http://images50.fotosik.pl/219/bc586a0ab343b9dbmed.jpg

 

W 100m2 nie można wymagać cudu, żeby zmieściło się tam: salon, 3 sypialnie, kuchnia, spiżarnia, WC, łazienka, pralnio-suszarnia jeszcze najlepiej garderoby i jakieś schowanka :-? . Nie ma mowy.

Trzeba się dobrze zastanowić najpierw jakie się ma pieniądze i do tego dostować projekt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magsos, bardzo ładny Twój domek. Ja mam bardzo podobny układ pomieszczeń, ale jestem jeszcze przed budową. Z tym że u mnie dach dwuspadowy, taki chciałam, bo tańszy. Proszę wklej fotki domu, zwłaszcza z wewnątrz, salon kuchnia, hol itd. Jeśli nie chcesz na forum to może chociaż na priv. Napisz też ile Was mniej więcej kosztowała budowała i kto Wam robił wiązary, ile kosztowały i jakie macie, może też kliknij zdjęcie stryszku. Będę ogromna wdzięczna za informacje i zdjęcia. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magsos, bardzo ładny Twój domek. Ja mam bardzo podobny układ pomieszczeń, ale jestem jeszcze przed budową. Z tym że u mnie dach dwuspadowy, taki chciałam, bo tańszy. Proszę wklej fotki domu, zwłaszcza z wewnątrz, salon kuchnia, hol itd. Jeśli nie chcesz na forum to może chociaż na priv. Napisz też ile Was mniej więcej kosztowała budowała i kto Wam robił wiązary, ile kosztowały i jakie macie, może też kliknij zdjęcie stryszku. Będę ogromna wdzięczna za informacje i zdjęcia. Pozdrawiam

 

Zdjęcia postaram się jakieś wkleić, ale stryszku nie mam i chyba nie da rady. Ja ogólnie tam nie wchodzę, bo mam problem z zejściem na dół:cry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[http://img42.imageshack.us/img42/1149/naszdom.jpg

Ja mieszkam w czymś bardzo podobnym projekt CZTERY KĄTY II, garaż 1-stanowiskowy i jedno pomieszczenie za nim. :D Troszkę zrobiliśmy zmian i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Też szukalismy małego, funkcjonalnego i w miarę taniego domu...

Po kilku miesiącach zamieszkiwania w nim, nie zmienilabym układu pomieszczeń.

Mniej więcej wygląda to u mnie tak:

http://images50.fotosik.pl/219/bc586a0ab343b9dbmed.jpg

W 100m2 nie można wymagać cudu, żeby zmieściło się tam: salon, 3 sypialnie, kuchnia, spiżarnia, WC, łazienka, pralnio-suszarnia jeszcze najlepiej garderoby i jakieś schowanka :-? . Nie ma mowy...

 

My cały czas szukamy projektu, który spełnił by nasze wymagania! Układ pomieszczeń w części mieszkalnej bardzo nam odpowiada. Tobie również, więc cieszy mnie, że mój wybór sprawdzi się w praktyce.

Obecnie rozważamy umieszczenie garaży, kotłowni i pomieszczeń gospodarczych w piwnicy. Chcemy w możliwie jak najmniejszym stopniu zakłócić funkcjonalny układ pomieszczeń w części mieszkalnej.

Mąż prowadzi działalność, więc potrzebujemy mnóstwa schowków i pomieszczeń gospodarczych - niekoniecznie dużych.

Nie potrzebny nam wielki salon - raczej musi to być kącik telewizyjny dla męża z miejscem na przysłowiowego drinka dwa razy do roku. Kuchnia o powierzchni około 9m2 jest dla nas optymalnym rozwiązaniem. Sypialnie koniecznie trzy - nie będziemy się rozmnażać, jednak zachodzi potrzeba opieki nad teściem, a i moi rodzice nie młodnieją!

W końcu się na coś zdecydujemy! Natrafimy wśród tysięcy projektów na ten nasz jedyny!

Albo narysujemy własny - ale to już naprawdę ostateczność!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu Dom na górce to poddasze w tym domu jest do adaptacji, więc może ktoś zechce mnie wyjście na balkon z pokoju;)

 

Co do komina wentylacyjnego to się na tym tak nie znam, ale ja u siebie w projekcie miałam, a architektka adaptująca projekt za moją zgodą wywaliła mi go, przez to mam więcej miejsca w łazience, zrobiła poprostu kratki wentylacyjne,poddasze mam nieużytkowe. Może tu jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe ,nawet nie wiesz jakie ja na początku projekty wymyślałam

a jakiego projektu poszukujesz? :o

 

dzięki za słowa pocieszenia :D

szukam domu:

do 100m2

parterowego

oczywiście taniego w budowie :wink: więc dach raczej dwuspadowy

dom ma stanąć 20 km na południe od Wawy

 

bryła prosta, stawiałam na tradycję, dopóki nie spotkałam Antka :lol: no i teraz mam mętlik w głowie makabryczny, a decyzję w zasadzie powinnam podjąć do końca listopada...

 

Pozdrawiam,

Armidia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My cały czas szukamy projektu, który spełnił by nasze wymagania! Układ pomieszczeń w części mieszkalnej bardzo nam odpowiada. Tobie również, więc cieszy mnie, że mój wybór sprawdzi się w praktyce.

Obecnie rozważamy umieszczenie garaży, kotłowni i pomieszczeń gospodarczych w piwnicy. Chcemy w możliwie jak najmniejszym stopniu zakłócić funkcjonalny układ pomieszczeń w części mieszkalnej.

Mąż prowadzi działalność, więc potrzebujemy mnóstwa schowków i pomieszczeń gospodarczych - niekoniecznie dużych.

Nie potrzebny nam wielki salon - raczej musi to być kącik telewizyjny dla męża z miejscem na przysłowiowego drinka dwa razy do roku. Kuchnia o powierzchni około 9m2 jest dla nas optymalnym rozwiązaniem. Sypialnie koniecznie trzy - nie będziemy się rozmnażać, jednak zachodzi potrzeba opieki nad teściem, a i moi rodzice nie młodnieją!

W końcu się na coś zdecydujemy! Natrafimy wśród tysięcy projektów na ten nasz jedyny!

Albo narysujemy własny - ale to już naprawdę ostateczność!

Pozdrawiam

 

Poszukiwania zwykle długo trwają, szczęśliwcy Ci co szybko potrafią się zdecydować.

W naszym projekcie salon jest połączony z jadalnią dlatego jest dość przestrzenny ( poprzednie nasze mieszkanie było takie jak nasz salon). A w Twoim przypadku chyba rzeczywiście lepiej narysować własny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania zwykle długo trwają, szczęśliwcy Ci co szybko potrafią się zdecydować.

W naszym projekcie salon jest połączony z jadalnią dlatego jest dość przestrzenny ( poprzednie nasze mieszkanie było takie jak nasz salon). A w Twoim przypadku chyba rzeczywiście lepiej narysować własny projekt.

 

Mamy sporo czasu, więc staramy się go wykorzystać! Wiemy czego chcemy (może zbyt precyzyjnie) i staramy się dopasować nasze oczekiwania do gotowca, a nuż nam się uda :lol:

Jeśli mówimy o projekcie indywidualnym - napisałam że to ostateczność. Dlaczego -ze względu na ceny. Z wypowiedzi kilku forumowiczów wynika, że za taki projekt słono sobie liczą! Baaaardzo! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dlugo tez nie radze "glowkowac", najlepsze decyzje podejmuje sie wg mnie po zaakceptowaniu wewnetrznym wlasnych ograniczen finansowych. czyli proponuje wykluczyc "pierwsza trojke" i wybrac ten czwarty w kolejnosci..

 

ps. jaj mam juz na dzialce garaz+pom gospz prefabrykatow we wtorek ogradzam, jak zima bedzie taka jak w 2006 to chyba jeszcze powalcze o plyte fundamentowa w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć nie wiem jak mając ograniczone koszty ( w końcu budując dom ok. 90 mkw takowe się ma) serwować sobie garaż wielkości salonu.

Nie jest to zbyt mądre.

2000 za metr całkowitej to wersja light. W nico lepszej wersjiwychodzi 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...