Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Szczerze mówiąć nie wiem jak mając ograniczone koszty ( w końcu budując dom ok. 90 mkw takowe się ma) serwować sobie garaż wielkości salonu.

Nie jest to zbyt mądre.

2000 za metr całkowitej to wersja light. W nico lepszej wersjiwychodzi 3k.

 

Uważam, że to co mądre a nie mądre lepiej pozostawić do rozważeń osobistych inwestora. Moim zdaniem jak ma się właśnie mały dom, bez większych pom. gosp. to musi być miejsce na graty i takie tam. Poza tym garaż można wykończyć dużo później, a na początek mogą być gołe ściany z tynkiem, bez kafli i wylewka na podłodze i na pewno nie będzie to kosztować 2000 zł za metr, bez przesady. Tym bardziej, że większość garażu tzw. na dwa auta to garaże tak naprawdę na jedno auto, sanki, rowery, opony i inne graty, nie oszukujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

NIemniej trzeba ten garaż zbudować. NIe za darmo. A w połączniu z pokojami po 12 mkw ro dla mnie porażka. Wolałabym, żeby samochód jednak stał na podjeździe :):) Ale to tylko moja opinia :)

Szcególnie, że znam kilka małych domów, gdzie ten własnie garaż w efekcie stał się salonem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer, myślę, że dyskusja w tej kwestii jest naprawdę zbędna, bo to kwestia bardzo indywidualnych upodobań i potrzeb. A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Ja tam wolę na przykład pokoje po ok. 12-15 m kw. i większy garaż na różne graty, bo teraz nie mam gdzie ich trzymać i wiem co to znaczy brak takiego miejsca. A na pewno zbudowanie dodatkowych 15 m kw. garażu będzie mniej kosztować niż dodatkowe każde 10 m kw. pokoju w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do emarcins

 

My likwidujemy wykusz, przesuwając ścianę i automatycznie zwiększa nam się powierzchnia domku.

 

My zlikwidowaliśmy podcień teraz kiedy jestem w środku domku nie żałuję decyzji (zmianę dokonaliśmy w trakcie budowy, bo po postawieniu ścian salon wydawał mi się za mały) niestety komin pozostał na swoim miejscu bo już nie dało rady go ruszyć ale jest ok Teraz w salonie można tańczyć :lol:

Strasznie się martwiłam, (bo tył domu w wizualizacji bardzo mi się podoba), że dom straci na swoim wyglądzie no i że zadaszenie zaciemni mi pokój ale cieśla zrobił kawał dobrej roboty :p mamy drewniany taras i wydaje mi się że będzie pasował do bryły budynku.

 

Nad poddaszem się jeszcze zastanawiamy,ale chyba finanse same rozwiążą nasze wątpliwości :) brutalna Polska rzeczywistość ;)

 

Co do poddasza to od razu mówię, kawał powierzchni (wyjdą piękne pomieszczenia) ale ja nie chcę schodów w domu, i biegania na górę i na dół. Stwierdziliśmy że nam wystarczy 145m na parterze. Poza tym wiadomo dochodzą dodatkowe koszty, trzeba zrobić schody no i ogrzewanie góry. A co się z tym wiąże to wiadomo finanse.

 

Pozdrowienia

Witaj Zygi :)

Super dziękuję serdecznie za wszystkie uwagi, jakże cenne.

Właśnie analizujemy wszystkie Twoje uwagi z żoną :)

Mam nadzieję, że nie będziesz miała nam za złe, jeżeli biernie odtworzymy Twój Zeciak ;) Aktualnie bardzo podoba nam się pomysł jaki przedstawiłaś z tarasem...wtedy zostawimy wykusz na swoim miejscu, lub żeby trochę zredukować koszty, całkowicie go zlikwidujemy. Naprawdę bardzo fajny pomysł miałaś.

 

Poddasza zdecydowanie nie będziemy na chwilę obecną wykańczali, może kiedyś w przyszłości...

 

Mam pytanko. Jak pomieszczenia w domu? Robiłaś jakieś manewry ze ściankami działowymi?

Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer, myślę, że dyskusja w tej kwestii jest naprawdę zbędna, bo to kwestia bardzo indywidualnych upodobań i potrzeb. A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Ja tam wolę na przykład pokoje po ok. 12-15 m kw. i większy garaż na różne graty, bo teraz nie mam gdzie ich trzymać i wiem co to znaczy brak takiego miejsca. A na pewno zbudowanie dodatkowych 15 m kw. garażu będzie mniej kosztować niż dodatkowe każde 10 m kw. pokoju w domu.

 

W pewnym sensie masz rację, ale nie do końca. Ja mam 3 pokoje po ok. 12-13m2 i są wystarczające natomiast salon ma ponad 30m2 i nie wyobrażam sobie mniejszego. Przeprowadziłam się do domku po to żeby mieć trochę przestrzeni.

A co do garażu to mamy powiększony o 1 m na tzw. graty i rzeczywiście to można wykończyć później mamy goły suporex na ścianach i na razie nam to nie przeszkadza, ale i tak jet to do zrobienia. Przesuwanie w czasie robienia wylewek czy tynków to chyba nienajlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe ,nawet nie wiesz jakie ja na początku projekty wymyślałam

a jakiego projektu poszukujesz? :o

 

dzięki za słowa pocieszenia :D

szukam domu:

do 100m2

parterowego

oczywiście taniego w budowie :wink: więc dach raczej dwuspadowy

dom ma stanąć 20 km na południe od Wawy

 

bryła prosta, stawiałam na tradycję, dopóki nie spotkałam Antka :lol: no i teraz mam mętlik w głowie makabryczny, a decyzję w zasadzie powinnam podjąć do końca listopada...

 

no to dobrze,że do nas trafiłaś:)

ja też ciągle szukam,ale dom na górce[/b] jest na razie w czołówce,meżowi sie również podoba(a kwestia balkonu to juz naprawdę pikuś)

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie masz rację, ale nie do końca. Ja mam 3 pokoje po ok. 12-13m2 i są wystarczające natomiast salon ma ponad 30m2 i nie wyobrażam sobie mniejszego. Przeprowadziłam się do domku po to żeby mieć trochę przestrzeni.

A co do garażu to mamy powiększony o 1 m na tzw. graty i rzeczywiście to można wykończyć później mamy goły suporex na ścianach i na razie nam to nie przeszkadza, ale i tak jet to do zrobienia. Przesuwanie w czasie robienia wylewek czy tynków to chyba nienajlepszy pomysł.

 

Mój salon będzie miał 36 m kw. I też sobie mniejszego niż 30 m kw. nie wyobrażam ;) A dom będzie miał tez więcej niż te 90 m kw., o których mówi Nefer.

Ale mówimy tu o garażu na dwa auta większym od salonu, a taki garaż raczej zawsze jest większy, bo ma min. te 35 m kw. Wiadomo, że lepiej wszystko zrobić od razu i tak będę chciała, ale rozumiem też, że ktoś może będzie chciał zrobić to sobie później ale mieć jednak garaż na dwa auta ( czy tez jedno auto i jakieś inne graty), zdedcydowanie trudniejsze będzie potem dobudowanie takiego garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój salon będzie miał 36 m kw. I też sobie mniejszego niż 30 m kw. nie wyobrażam ;) A dom będzie miał tez więcej niż te 90 m kw., o których mówi Nefer.

Ale mówimy tu o garażu na dwa auta większym od salonu, a taki garaż raczej zawsze jest większy, bo ma min. te 35 m kw. Wiadomo, że lepiej wszystko zrobić od razu i tak będę chciała, ale rozumiem też, że ktoś może będzie chciał zrobić to sobie później ale mieć jednak garaż na dwa auta ( czy tez jedno auto i jakieś inne graty), zdedcydowanie trudniejsze będzie potem dobudowanie takiego garażu.

 

My tę sprawę rozwiązaliśmy trochę inaczej. zabudowa domu ponad 160 m2 mimo małego metrażu mieszkalnego (103m2). Nasz dom jest dość szeroki więc nie chcieliśmy go powiększać aż tak dużo (źle wg. nas by wyglądał). Garaż poszerzyliśmy o 1 m żeby zmieścił się dorobek życia i 1 auto. A na zewnątrz z tyłu działki postawiliśmy 2 garaże blaszane ( 1na opał - ekogroszek + drewno drugi na samochód) wiosną może uda się je ocieplić razem i położyć tynk i zrobimy dach - będzie to wyglądąło jak oddzielny budynek. Widziałam takie rozwiązanie i chyba to u nas było to jedyne wyjście.

Kombinujcie, może uda się Wam też coś sensownego wymyslić. W końcu taka budowa dla większości jest na całe życie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć nie wiem jak mając ograniczone koszty ( w końcu budując dom ok. 90 mkw takowe się ma) serwować sobie garaż wielkości salonu.

Nie jest to zbyt mądre.

2000 za metr całkowitej to wersja light. W nico lepszej wersjiwychodzi 3k.

 

 

To chyba indywidualna sprawa. Za mój dom wyszło ok 2000 zł za m2 całośc domu. Nie wykończony jeszcze garaż, ale część mieszkalna może i jest "light", ale mi w zupełności wystarcza, obrazy i inne ozdobniki można kupić w trakcie mieszkania, dla mnie to żaden problem. A jeśli chodzi o te 2000 zł to jest tu wszystko budowa, meble, wyposażanie, dywany, garniki, miski, ogrodzenie, wszystkie przyłącza itp.

Myslę, że niektórym musi wystarczyć wersja "light", a niektórzy poprostu się w czymś takim dobrze czują, tak jak ja, uwielbiam minimalizm. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magsos dzięki za linka, pooglądałam, super fotki, bo super domek. Jak ja bym już tak chciała :(

 

W tym miejscu gdzie masz przejście do garażu to ja mam 4,5 m kw. garderobę

z wejściem z sypialni. Przez to nie mam przejścia do garażu, nie chcieliśmy. Ale gdyby okazało się jednak potrzebne to zmniejszę garderobę i zrobię przejście.

 

Napisz mi jeszcze o tych wiązarach, zwłaszcza ile Was wyniosły i czy robiliście przez profesjonalną firmę czy tartak. Ja bym chciała takie attykowe, żeby u góry był strych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magsos dzięki za linka, pooglądałam, super fotki, bo super domek. Jak ja bym już tak chciała :(

 

W tym miejscu gdzie masz przejście do garażu to ja mam 4,5 m kw. garderobę

z wejściem z sypialni. Przez to nie mam przejścia do garażu, nie chcieliśmy. Ale gdyby okazało się jednak potrzebne to zmniejszę garderobę i zrobię przejście.

 

Napisz mi jeszcze o tych wiązarach, zwłaszcza ile Was wyniosły i czy robiliście przez profesjonalną firmę czy tartak. Ja bym chciała takie attykowe, żeby u góry był strych.

 

Jeżeli chodzi o wiązary to zamawialiśmy drewno suszone w tartaku i wiązary na miejscu wykonywał cieśla. Drewno chyba nie było bardzo drogie (dokładnie nie pamiętam), ale drugie tyle kosztowała nas sklejka, którą potrzebował do łaczenia. Cały dach z położeniem dachówki cementowej ok 230m2 kosztował ok 45.000 zł.

Nie pamiętam jak dokładnie to wyglądało, wiem, że ok. 5.000 zł zyskalismy jak robił to cieśla. Gotową więźbę wycenili nam na 25.000 zł :o .

U nas też u góry jest strych.

http://images35.fotosik.pl/73/b8520cf4f80298b4med.jpg

 

Ogólnie to mieliśmy straszny problem, ze znleziem chętnego na tę robotę, nie każdy się tego podejmuje, a niektórzy rzucali nam takie kwoty , że szok.

Zastanaiwaliśmy się też nad zmianą kostrukcji dachu, ale, ktoś nam powiedział:"że na takim dachu mogą helikoptery lądować", pewnie przesada, ale stwierdziliśmy, że warto zainwestować w taki dach.

A przy kładzeniu sufitów z karton-gipsów okazałao się, że praktycznie nie było żadnych problemów. Drewno było suszone, więc nie było komplikacji, że część wyschła, część popękała. Super sprawa, drugi raz też robiłabym wiązary. Mimo, że mało jest zwolenników takich konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magsos dzięki za linka, pooglądałam, super fotki, bo super domek. Jak ja bym już tak chciała :(

 

W tym miejscu gdzie masz przejście do garażu to ja mam 4,5 m kw. garderobę

z wejściem z sypialni. Przez to nie mam przejścia do garażu, nie chcieliśmy. Ale gdyby okazało się jednak potrzebne to zmniejszę garderobę i zrobię przejście.

 

Napisz mi jeszcze o tych wiązarach, zwłaszcza ile Was wyniosły i czy robiliście przez profesjonalną firmę czy tartak. Ja bym chciała takie attykowe, żeby u góry był strych.

 

KLODZIKI,PRZYPOJMNIJ JAKI TY BUDUJESZ DOMEK :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Iza ja buduje Z91, wersja z garażem na dwa auta.

Mam zmieniony daszek wejściowy, jest coś takiego jak zadaszenie tarasu, przedłużenie okapu (oo jak w antku) tyle że od początku wejścia do domu do końca domu w stronę kuchni, ranyy mam nadzieję, że zrozumiale napisałam.

Rzut domu po zmianach wygląda tak:

http://images47.fotosik.pl/183/9a4b5a73f668706am.jpg

 

Na przeciwko stołu jest dodane wyjście tarasowe na 2 metry i taras wschodni, a po drugiej stronie (tego nie ma tu w zmianach) będzie wnęka na szklaną witrynę.

Zrobiłam sobie wizualizację domu w programie Arcadia i sobie wirtualnie po nim chodzę, fajnie wygląda ;)

 

Zastanawiam się tylko czy nie zmniejszyć przejścia z kuchni do jadalni, być może wstawić tam suwanych drzwi aby czasami zamknąć kuchnię, sama nie wiem.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Iza ja buduje Z91, wersja z garażem na dwa auta.

Mam zmieniony daszek wejściowy, jest coś takiego jak zadaszenie tarasu, przedłużenie okapu (oo jak w antku) tyle że od początku wejścia do domu do końca domu w stronę kuchni, ranyy mam nadzieję, że zrozumiale napisałam.

Rzut domu po zmianach wygląda tak:

http://images47.fotosik.pl/183/9a4b5a73f668706am.jpg

 

Na przeciwko stołu jest dodane wyjście tarasowe na 2 metry i taras wschodni, a po drugiej stronie (tego nie ma tu w zmianach) będzie wnęka na szklaną witrynę.

Zrobiłam sobie wizualizację domu w programie Arcadia i sobie wirtualnie po nim chodzę, fajnie wygląda ;)

 

Zastanawiam się tylko czy nie zmniejszyć przejścia z kuchni do jadalni, być może wstawić tam suwanych drzwi aby czasami zamknąć kuchnię, sama nie wiem.... :oops:

 

JA WŁASNIE TAK DŁUGO SZUKAM PROJEKTU BO CHCE TYLKO I WYŁĄCZNIE ZAMKNIĘTA KUCHNIĘ...kuchnia to kuchnia-moje królestwo,salon to salon.Może to nie jest za bardzo nowoczesne przy obecnych projektach,ale cóż.. :wink:

najlepiej żeby było tak:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z66-ID-5413.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-HG-A1-ID-3506.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, w Z91 można całkowicie zamknąć kuchnię, poprostu postawić ściankę.

Ja kiedyś szukałam też z zamkniętą kuchnią, ale po przemyśleniach i wizytach u znajomych zmieniłam zdanie. Obecnie w bloku mam otwartą ale tak z boku ;)

 

Nie chcę całkiem zamkniętej, lubię gotować i rozmawiać z mężem i dzieckiem, patrzeć co jest w tv itd. Ale wybierałam tak projekt aby można było zrobić albo przesuwne drzwi, albo w przyszłości jak zajdzie potrzeba postawić ściankę i zamknąć całkowicie kuchnię. Jak widzisz u mnie część kuchni jest zasłonięta od strony salonu i zestawu wypoczynkowego kominkiem i pom. gosp. i mam tez wejście z holu do kuchni. Ty chyba szukasz domu z poddaszem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, w Z91 można całkowicie zamknąć kuchnię, poprostu postawić ściankę.

Ja kiedyś szukałam też z zamkniętą kuchnią, ale po przemyśleniach i wizytach u znajomych zmieniłam zdanie. Obecnie w bloku mam otwartą ale tak z boku ;)

 

Nie chcę całkiem zamkniętej, lubię gotować i rozmawiać z mężem i dzieckiem, patrzeć co jest w tv itd. Ale wybierałam tak projekt aby można było zrobić albo przesuwne drzwi, albo w przyszłości jak zajdzie potrzeba postawić ściankę i zamknąć całkowicie kuchnię. Jak widzisz u mnie część kuchni jest zasłonięta od strony salonu i zestawu wypoczynkowego kominkiem i pom. gosp. i mam tez wejście z holu do kuchni. Ty chyba szukasz domu z poddaszem, tak?

 

NO WŁASNIE,DLATEGO TEŻ PATRZE NA TAKIE PROJEKTY,GDZIE TAKĄ ŚCIANKĘ MOŻNA POSTAWIĆ/PRZEDŁUZYĆ ITP.

Co do wyboru projektu ja optuje za parterówką,mąz ma jeszcze opory bo chciałby poddasze,ale pomału mu to wybijam z z głowy :lol: Mam troche czasu do wiosny,może cos wyborę...choć wybieram juz od roku :roll:

Ale jak się przyglądam tym projektom,to nie wiem,czy zmieszczę wszystko w max 120-130 m na jednym poziomie...ta pralnio-sucharnia,spiżarka,garderoba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...