Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MAGSOS napisz mi jeszcze jaką masz szerokość hollu? Ja miałam 1, 10 m ale poszerzyłam na 1,50 m, żeby było przestronniej. A jak jest u Ciebie i czy jeśli 1.10 czy coś koło tego to wystarczająco?

 

U mnie jest w strone wiatrołapu 1,87 a w części sypialnianej 1,22 dla nas wystarczająco, a 1,50 napewno będzie przestronniej. Wstawiam jeszcze stare zdjęcie na którym widać jak wygląda część naszego holu.

http://images44.fotosik.pl/219/bcbdd8344af33b71med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy to od samego początku były z poddaszem Groszek lub Iskierka (ze względów finansowych) ale bardzo podobał nam się Kuba z IGN PROJEKTY DOMÓW.

Ale jak w jakieś gazecie zobaczyliśmy CZTERY KĄTY II z MGPROJEKTU, w ciągu kilku dni zamówiliśmy, nanieśliśmy kilka zmian, które projektant adoptował i tak powstał nasz domek.

Nasze rozterki trwały na szczęście niedługo. Moja rada nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo im dłużej tym więcej wątpliwości (przynajmniej w moim przypadku). Chociaż my co najmniej rok wybieraliśmy projekt i szukalismy działki.

W kwietniu ub. roku kupiliśmy działkę, w czerwcu projekt, 1 lipca dostaliśmy pozwolenie na budowę, początek października rozpoczęliśmy budowę i od początku sierpnia br. mieszkamy. Cieszę się, że nie zwlekaliśmy i już możemy się cieszyć - małym własnym (na spółę z bankiem :roll: ) domkiem.

Życzę powodzenia w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy to od samego początku były z poddaszem Groszek lub Iskierka (ze względów finansowych) ale bardzo podobał nam się Kuba z IGN PROJEKTY DOMÓW.

Ale jak w jakieś gazecie zobaczyliśmy CZTERY KĄTY II z MGPROJEKTU, w ciągu kilku dni zamówiliśmy, nanieśliśmy kilka zmian, które projektant adoptował i tak powstał nasz domek.

Nasze rozterki trwały na szczęście niedługo. Moja rada nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo im dłużej tym więcej wątpliwości (przynajmniej w moim przypadku). Chociaż my co najmniej rok wybieraliśmy projekt i szukalismy działki.

W kwietniu ub. roku kupiliśmy działkę, w czerwcu projekt, 1 lipca dostaliśmy pozwolenie na budowę, początek października rozpoczęliśmy budowę i od początku sierpnia br. mieszkamy. Cieszę się, że nie zwlekaliśmy i już możemy się cieszyć - małym własnym (na spółę z bankiem :roll: ) domkiem.

Życzę powodzenia w wyborze.

a dlaczego zrezygnowaliście z projektu z poddaszem,czy było Wam obojętne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego zrezygnowaliście z projektu z poddaszem,czy było Wam obojętne?

Szukaliśmy czegoś niedużego i niedrogiego. Postawiliśmy na nasz projekt. Po pierwsze bardzo pasował nam układ pomieszczeń (zrobiliśmy niewielkie zmiany) po drugie w domu z poddaszem koszt jest chyba wyższy dochodzą schody (które też muszą jakoś wyglądać) i strop.

Więc padło na parterowy. Mamy wszystko co założyliśmy sobie na początku czyli: jedna łazienka, spiżarnia przy kuchni, duży salon (jak dla nas) i 3 sypialnie. Poza tym mamy dużą szafę i jeszcze miejsce na taką samą w przejściu do garażu, spory garaż i strych na różne graty.

I chyba jesteśmy zadowoleni, że jest parterowy, jak się położę i zachce mi się pić nie muszę biegać po schodach. Mam znajomych którzy mieszkają w domach z poddaszem i nie wszyscy teraz są z tego zadowoleni.

Jedyny minus jest taki, że mamy psa, który bardzo broni swego terytorium i kiedy w nocy szczeka to słyszymy, być może wyżej mniej by było. :-?

Ale cóż do wszystkiego można się przyzwyczaić, do biegania po schodach pewnie też.

 

 

magsos-ja mam do Ciebie prosbę,czy mogłabyś założyć swój wątek w Galerii Zdjęć Domów Forumowiczów,to byłoby najodpowiedniejsze miejsce do dyskusji,zresztą masz naprawdę fajne wnętrza ,warto byłoby pokazać,no a ja będę miala do Ciebie sporo pytań,co Ty na to :roll: :wink: :p

 

Muszę pomyśleć :wink:

Ale może być problem mam bardzo słaby internet więc zdjęć w domu nie dam rady wklejać, a w pracy nie zawsze można, jak to w pracy. :cry:

A na pytania chętnie odpowiem. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak inni, ale pozwolę sobie na zabranie głosu, bo oglądałam projekt w wersji I i wersji II nie dalej jak przed godziną :lol: ogląd był szybki, to i analiza pobieżna, ale to co od razu rzuciło mi się w oczy:

wersja I - na mojej działce musiałabym go obrócić o 90 stopni w prawo, ale pal sześć strony świata i usytuowanie na działce (działkę mam kwadratową mniej więcej 33x33m, więc dowolność spora), ale nie podoba mi się konieczność przejścia przez salon do części sypialnianej; no i w wiatrołapie i korytarzu totalny chaos drzwiowy

wersja II - nie podoba mi się wejście z wiatrołapu w zasadzie prosto do salonu, a poza tym wolałabym wejście do domu na dłuższej ścianie

 

w obydwu wersjach nie podobają mi się bryły budynku - niby proste, ale te wystające tu i ówdzie murki i załamania ścian zewnętrznych robią na mnie wrażenie pewnej nerwowości (hmmmm, czy budynek może być nerwowy ???)

 

w każdym razie projekt nie dla mnie (chociaż jak tak oglądam coraz więcej projektów i coraz bardziej sama nie wiem, co mi się podoba i co bym chciała, to utwierdzam się w przekonaniu, że jak tak dalej pójdzie, to mnie trzecia wojna światowa na tym wybieraniu projektu zastanie :roll: :lol: )

 

Pozdrawiam,

Armidia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego zrezygnowaliście z projektu z poddaszem,czy było Wam obojętne?

Szukaliśmy czegoś niedużego i niedrogiego. Postawiliśmy na nasz projekt. Po pierwsze bardzo pasował nam układ pomieszczeń (zrobiliśmy niewielkie zmiany) po drugie w domu z poddaszem koszt jest chyba wyższy dochodzą schody (które też muszą jakoś wyglądać) i strop.

Więc padło na parterowy. Mamy wszystko co założyliśmy sobie na początku czyli: jedna łazienka, spiżarnia przy kuchni, duży salon (jak dla nas) i 3 sypialnie. Poza tym mamy dużą szafę i jeszcze miejsce na taką samą w przejściu do garażu, spory garaż i strych na różne graty.

I chyba jesteśmy zadowoleni, że jest parterowy, jak się położę i zachce mi się pić nie muszę biegać po schodach. Mam znajomych którzy mieszkają w domach z poddaszem i nie wszyscy teraz są z tego zadowoleni.

Jedyny minus jest taki, że mamy psa, który bardzo broni swego terytorium i kiedy w nocy szczeka to słyszymy, być może wyżej mniej by było. :-?

Ale cóż do wszystkiego można się przyzwyczaić, do biegania po schodach pewnie też.

 

 

magsos-ja mam do Ciebie prosbę,czy mogłabyś założyć swój wątek w Galerii Zdjęć Domów Forumowiczów,to byłoby najodpowiedniejsze miejsce do dyskusji,zresztą masz naprawdę fajne wnętrza ,warto byłoby pokazać,no a ja będę miala do Ciebie sporo pytań,co Ty na to :roll: :wink: :p

 

Muszę pomyśleć :wink:

Ale może być problem mam bardzo słaby internet więc zdjęć w domu nie dam rady wklejać, a w pracy nie zawsze można, jak to w pracy. :cry:

A na pytania chętnie odpowiem. :p

 

też się boję tego latania po tych schodach własnie,też sie oczytałam ,jak to sie mozna szybko znudzić tym lataniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak inni, ale pozwolę sobie na zabranie głosu, bo oglądałam projekt w wersji I i wersji II nie dalej jak przed godziną :lol: ogląd był szybki, to i analiza pobieżna, ale to co od razu rzuciło mi się w oczy:

wersja I - na mojej działce musiałabym go obrócić o 90 stopni w prawo, ale pal sześć strony świata i usytuowanie na działce (działkę mam kwadratową mniej więcej 33x33m, więc dowolność spora), ale nie podoba mi się konieczność przejścia przez salon do części sypialnianej; no i w wiatrołapie i korytarzu totalny chaos drzwiowy

wersja II - nie podoba mi się wejście z wiatrołapu w zasadzie prosto do salonu, a poza tym wolałabym wejście do domu na dłuższej ścianie

 

w obydwu wersjach nie podobają mi się bryły budynku - niby proste, ale te wystające tu i ówdzie murki i załamania ścian zewnętrznych robią na mnie wrażenie pewnej nerwowości (hmmmm, czy budynek może być nerwowy ???)

 

w każdym razie projekt nie dla mnie (chociaż jak tak oglądam coraz więcej projektów i coraz bardziej sama nie wiem, co mi się podoba i co bym chciała, to utwierdzam się w przekonaniu, że jak tak dalej pójdzie, to mnie trzecia wojna światowa na tym wybieraniu projektu zastanie :roll: :lol: )

 

Pozdrawiam,

Armidia

 

Też mi te różne i cynie nie leżą, z podobnych względów co powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 warianty tego projektu Róże i cynie Murator M 83 wg mnie jest to jeden z najlepiej rozplanowanych domów jakie widziałam.... w wersji mini ok.77 m są takie pomieszczenia jak spiżarka i garderoba i duza kotłownia 5,1 m .Salon można domknąć .Wersje z garażem są dobrze pomyślane bo jest wejście obok kotłowni i to jest z pewnością na plus . Styl nowoczesny , gdzie monotonia bryły jest przełamana ... To,że jedna ściana jest bez okien zaliczyć trzeba na plus , bo idealnie podchodzi pod opcję oszczędności energii zwłaszcza z wersją z garażem ,który dodatkowo może chronić dom przed wychładzaniem ....(zresztą okna mozna doprojektować ).Z pewnością jest to jeden z lepszych projektów . Prosząc o ocenę nie chodzło mi o subiektywne dopasowanie do czyjejś działki ,ale ocenę funkcjonalności , estetyki i rozplanowania.

 

Wiesz coś kosztem czegość, to że w tak małym domu masz spiżarkę czy spore pom. gosp. to np. kosztem salonu, który ma tylko 20 m kw. czy kuchni - 7 m kw.

Ale jeśli komuś takie wymiary pasują to ok. Mi osobiście nie podoba się maleńkie, wręcz blokowe wyjście na taras z salonu, ale to też kwestia gustu.

Jeśli szukasz takie malego domku to zobacz te:

http://www.z500.pl/projekt/z61/rzuty.html

 

Z tego trzeciego pokoju koło kuchni (ma same ściany działowe) można powiększyć kuchnię i zrobić jeszcze spiżarkę oraz małe wc.

 

lub ten

http://www.z500.pl/projekt/z72/rzuty.html

tu z kolei z sieni można zrobić wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć nie wiem jak mając ograniczone koszty ( w końcu budując dom ok. 90 mkw takowe się ma) serwować sobie garaż wielkości salonu.

Nie jest to zbyt mądre.

2000 za metr całkowitej to wersja light. W nico lepszej wersjiwychodzi 3k.

Już wcześniej nadmieniłam, że budujemy głównie ze względu na garaże i pomieszczenia gospodarcze w związku z działalnością męża. Gdyby nie to, kupilibyśmy mieszkanie - może na emeryturze :lol:

Obecnie rozważamy umieszczenie mieszkania nad garażami w projekcie http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=2&IdProjektu=1046&IdKolekcji=67&nr=7

Garaże muszą być dwa, więc ten trzeci wykorzystamy na warsztat, a góra - ogromna, na wielkie mieszkanie :lol:

 

 

Moim zdaniem jak ma się właśnie mały dom, bez większych pom. gosp. to musi być miejsce na graty i takie tam. Poza tym garaż można wykończyć dużo później, a na początek mogą być gołe ściany z tynkiem, bez kafli i wylewka na podłodze i na pewno nie będzie to kosztować 2000 zł za metr, bez przesady. Tym bardziej, że większość garażu tzw. na dwa auta to garaże tak naprawdę na jedno auto, sanki, rowery, opony i inne graty, nie oszukujmy się.

Zgadzam się w 100% Zdecydowaliśmy, że będziemy budować i określiliśmy nasze potrzeby. Potrzebujemy małego mieszkania z dużym zapleczem gospodarczym :oops: Może to i głupie, ale takie są nasze potrzeby!!!

 

 

Za mój dom wyszło ok 2000 zł za m2 całośc domu. Nie wykończony jeszcze garaż, ale część mieszkalna może i jest "light", ale mi w zupełności wystarcza, obrazy i inne ozdobniki można kupić w trakcie mieszkania, dla mnie to żaden problem. A jeśli chodzi o te 2000 zł to jest tu wszystko budowa, meble, wyposażanie, dywany, garniki, miski, ogrodzenie, wszystkie przyłącza itp.

Myslę, że niektórym musi wystarczyć wersja "light", a niektórzy poprostu się w czymś takim dobrze czują, tak jak ja, uwielbiam minimalizm. :p

Ja również dobrze czuję się we wnętrzach minimalistycznych :lol:

Lubię też przedmioty oryginalne - niekoniecznie uznawane przez innych za takowe 8)

Dla mnie w domu najważniejsze jest szczęście, zdrowie i harmonia! Mój dom powinien być wygodny i mieć duszę! Najchętniej zaszyłabym się z moim mężem gdzieś w odległym miejscu w chatce hobbitów! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja marzę żeby jak najszybciej zacząć budować,a to dlatego,że tak nie cierpię moich sąsiadów w klatce,że już chyba ten kredyt mnie nie przeraża,byleby z dala od tych beeeeznadziejnych ludzi...

to taka refleksja moja dziś,bo sąsiad pode mną(rozwiedziony pijak)urządził sobie wczoraj domowe karaoke i oczywiście po raz kolejny musiałam rozgonić towarzycho wzywając policje :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba po raz pierwszy zgodzę sie z Nefer

jak sie ogranicza kase i buduje mały domek to wazniejszy jest salon, kuchnia czy sypialnie niz garaz dla samochodu..bo co w koncu jest wazniejsze samochod czy czlowiek??

 

jezeli mam kase to ok, moge budowac dom z dwoma garazami , z poddaszem, z polamanem dachem- tutaj kwestia gustu itd itd..moge budowac co chce jak chce ..bo mam kase...

ale jak jest załozenie ..mały tani domek..no to sorry..albo rybki albo akwarium

i lepiej tą kase wlozyc w wiekszy salon kuchnie a nie wywalac garazu na dwa auta...bo garaz to brama..a fajnie jak na pilota, bo jednak w garazu tynk i płytki tez trzeba zrobic...

i jeszcze jedno..mało ktory dom tak na prawde ładnie wyglada z garazem..musi byc super przemyslany projekt aby garaz nie raził..bo bardzo czesto wyglada tak w realu :

domek przy GARAZU!!!!

ja osobiscie nie trawie projektow zwłąsza z dwuspadowym dachem,gdzie garaz jest przyklejony do domu. to dla mnie zaprzeczenie smaku w architekturze..a to bardzo czeste rozwiazanie...pól biedy jak jeden garaz sterczy obok..czasami dwa i sa wieksze niz dom albo takie same...

spojrzcie chlodnym okiem jak to wyglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne po 1 okreslenie potrzeb i co innego starsi ludzie...oni nie potrzebuja ..3 sypialni..i moga miec garaz..ale mlodzi ludzie niech postawia raczej na dom...a garaz potem..i nie pisze bo mam monopol ..pisze o tym bo znam wiele osob, ktorzy zaluja kasy wydanej na garaz bo potem zabraklo ....

garaz zawsze mozna potem postawic..wiate itd...samochod to tylko rzecz...dlaczego zasługuje na wieksza powierzchnie niz czlowiek w salonie np...( oczywiscie ciagle obowiazuje zalozenie ..maly tani doemk)

priorytetem jest dom a nie garaż...jak komus starcza kasy ..chce ..podoba mu sie..itp itp..niech buduje..

jak ktos liczy kazda złotowke to niech ja lepiej przeznaczy na własny tyłek a nie na podwozie samochodu

i tyle w temacie

i nie mówcie , ze ktos kto buduje mały domek ma porsche..bo nie ma ...zeby musial budowac garaz...

a tak odnoszac sie do architektury to prawdziwe wille maja garaz osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...