Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Jezeli chodzi o wc w ar1 mozna zamienic z garderoba a spizarnie moge zrobic w zabudowie szafek w kuchni.Teraz mam spora spizarnie i trzymam w niej tylko tzw. suche produkty jakies wieksze garnki, procesory itd. W szafkach kuchennych sa tylko naczynia . Jezelo chodzi o wode mineralna , cole ,soki to mam mala lodowke w garazu, ktora stoi we wnece i tam to wszystko jest. I jest to bardzo wygodne rozwiazanie , poniewaz przy wiekszych imprezach ta dodatkowa lodowka bardzo sie sprawdza.A teraz sa naprawdw bardzo duze mozliwosci jezeli chodzi o rozplanowanie szafek i brak spizarni to nie problem. Zawsze mozna cos wygospodarowac .Ale jeszcze oststecznej decyzji nie podjelem jezeli chodzi o projekt. Narazie analizuje wszystko za i przeciw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jezeli chodzi o wc w ar1 mozna zamienic z garderoba a spizarnie moge zrobic w zabudowie szafek w kuchni.Teraz mam spora spizarnie i trzymam w niej tylko tzw. suche produkty jakies wieksze garnki, procesory itd. W szafkach kuchennych sa tylko naczynia . Jezelo chodzi o wode mineralna , cole ,soki to mam mala lodowke w garazu, ktora stoi we wnece i tam to wszystko jest. I jest to bardzo wygodne rozwiazanie , poniewaz przy wiekszych imprezach ta dodatkowa lodowka bardzo sie sprawdza.A teraz sa naprawdw bardzo duze mozliwosci jezeli chodzi o rozplanowanie szafek i brak spizarni to nie problem. Zawsze mozna cos wygospodarowac .Ale jeszcze oststecznej decyzji nie podjelem jezeli chodzi o projekt. Narazie analizuje wszystko za i przeciw.

 

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/antek/1140/rzuty

A Antka widziałaś? Jest bardzo zbliżony jeśli idzie o układ pomieszczeń oraz metraż, garaż ma, wystarczy go odrobinę wydłużyć i znajdzie się miejsce na kotłownie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

od 3 miesięcy już przeglądam projekty różnych biur projektowych, i nie wiem co wybrać. Jakie Wy macie typy?

 

Co będzie tańsze w budowie szukając domu do ok 110-120 m2, bez garażu.

 

chcemy w miare duży salon i 3 pokoje. działka ma wymiary 30 x 52, wjazd od północy

 

co polecacie? budowe chcemy zacząć na wiosnę, więc czas zacząć załatwiać dokumenty

 

dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

od 3 miesięcy już przeglądam projekty różnych biur projektowych, i nie wiem co wybrać. Jakie Wy macie typy?

Co będzie tańsze w budowie szukając domu do ok 110-120 m2, bez garażu.

chcemy w miare duży salon i 3 pokoje. działka ma wymiary 30 x 52, wjazd od północy

co polecacie? budowe chcemy zacząć na wiosnę, więc czas zacząć załatwiać dokumenty

 

dzięki za poradę

 

jesli nowoczesny wygląd, do tego kompaktowa bryła,

to to jest mój faworyt

http://www.domesi.cz/futura/obecne-informace

 

Wykonanie w ich ofercie jest drogie, w Polsce w ofertach za połowe tej kwoty można wybierać, mówie o murowanym.

Dom jest na tyle zgrabny ze wszelkie instalacje mają bardzo krótkie odcinki,

Dla obnizenia ceny duze okno w salonie w połowie mozna by wymienić na fix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale to dom dla odważnych, ja boję się że to wszystko drogo wyjdzie,

 

bardziej myśleliśmy nad czymś takim

Przytulny - wariant I - Murator D12S

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=407&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=przytulny&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=1

 

a im więcej czytam o tym, to oraz bardziej się w nim zakochuję

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=555&IdKolekcji=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze raz nawiązać do "odwiecznej walki" dachu czterospadowego i dwuspadowego.. Czytam od dawna to forum i rzeczywiście przeważają opinie, że dach czterospadowy jest dużo droższy od dwuspadowego.

 

Ale czy ktoś potrafi procentowo określić jaka to jest różnica??? Bo to mnie bardzo ciekawi... być może ktoś dał swój projekt do wyceny i uzyskał wycene w dwóch wariantach na dwuspadowy i czterospadowy - żeby można było porównać.

 

Od pewnego czasu nam się bardzo podobaja parterówki z czterspadowym dachem ale dalej się wahamy...

 

My od paru miesięcy parę razy zmienialiśmy decyzję dotyczącą dylematu: parterówka czy z poddaszem? i sam nie jestem pewien co przy powierzchni ok.100m2 byłoby tańsze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie porównań tych dachów 2 i wielospadu w sytuacji dla domku modelowego 100m2 byłoby to świetne rozwiązanie . Szukajmy zatem , bo wtedy okaże się czy rzeczywiście warto się poświęcać i odrzucać inne projekty .... Tymczasem mam coś dla IZY30 i nie tylko:

Projekt domu Demeter E−109 wersja katalogowa

 

http://www.archeton.pl/projekt-domu-demeter-581-148-opisogolny-05cacb0b91fbfb3f38c3dce077d2efde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

od 3 miesięcy już przeglądam projekty różnych biur projektowych, i nie wiem co wybrać. Jakie Wy macie typy?

Co będzie tańsze w budowie szukając domu do ok 110-120 m2, bez garażu.

chcemy w miare duży salon i 3 pokoje. działka ma wymiary 30 x 52, wjazd od północy

co polecacie? budowe chcemy zacząć na wiosnę, więc czas zacząć załatwiać dokumenty

 

dzięki za poradę

 

jesli nowoczesny wygląd, do tego kompaktowa bryła,

to to jest mój faworyt

http://www.domesi.cz/futura/obecne-informace

 

Wykonanie w ich ofercie jest drogie, w Polsce w ofertach za połowe tej kwoty można wybierać, mówie o murowanym.

Dom jest na tyle zgrabny ze wszelkie instalacje mają bardzo krótkie odcinki,

Dla obnizenia ceny duze okno w salonie w połowie mozna by wymienić na fix.

 

Dla mnie bomba! Uwielbiam takie stodoly. Szkoda, ze w Polsce ciezko znalezc podobny projekt. Wszedzie tylko balkoniki, lukarny i pelargonie w oknach.

 

Wszystko fajnie, ale to dom dla odważnych, ja boję się że to wszystko drogo wyjdzie,

 

bardziej myśleliśmy nad czymś takim

Przytulny - wariant I - Murator D12S

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=407&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=przytulny&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=1

 

a im więcej czytam o tym, to oraz bardziej się w nim zakochuję

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=555&IdKolekcji=

 

Przytulny moim zdaniem ma zbyt duzo przestrzeni zmarnowanej na komunikacje, Przemyslany natomiast jest bardzo ciekawy jesli chodzi o wnetrze i do niego nie mozna sie przeczepic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślany z poddaszem to marzenie, ale poza naszym zasięgiem finansowym niestety.

 

Dzisiaj wpadł mi w oko ten, ma wszystko co chciałem poza 2 rzeczami:

1. Kotłownia za mała, paliwo stałe niestety, bo nie wierze w to że kominek z płaszczem wodnym da rade w duże mrozy, chociaż kto wie;)

2. brak spiżarki, reszta ideał

http://www.z500.pl/projekt/z45.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze raz nawiązać do "odwiecznej walki" dachu czterospadowego i dwuspadowego.. Czytam od dawna to forum i rzeczywiście przeważają opinie, że dach czterospadowy jest dużo droższy od dwuspadowego.

 

Ale czy ktoś potrafi procentowo określić jaka to jest różnica??? Bo to mnie bardzo ciekawi...

Podnoszę! osobiście jestem fanem dwuspadowych dachów bez zbędnych "upiększeń" ale głównie ze względów estetycznych :lol:

 

My od paru miesięcy parę razy zmienialiśmy decyzję dotyczącą dylematu: parterówka czy z poddaszem? i sam nie jestem pewien co przy powierzchni ok.100m2 byłoby tańsze:(

My również mamy podobny dylemat. W związku z określaniem coraz wyraźniej naszych potrzeb i możliwości skłaniamy się w kierunku domku z poddaszem...

Jednak całym sercem jestem przy parterówce :oops:

Gdyby do naszej działeczki podłączono gaz ( a to mało prawdopodobne), zdecydowalibyśmy się na osobne garaże i pomieszczenia gospodarcze, a co za tym idzie sam domeczek mógłby być parterowy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Z początku też szukałam domku ok 100-120m2 ale po przemyśleniach doszłam do wniosku, że to ok 20m2 wielkiej różnicy nie robią więc- polecam domek o prostej bryle i wydaje mi się, że powinien być dość "tani" w budowie. Sama się nad nim zastanawiam:)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1088

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie porównania dwóch dachów to ja kombinuje tak:(jako całkowity laik w temacie)

 

dach dwuspadowy:

-mniejsza ilość drewna na konstrukcje

-mniejsza stawka za wykonanie (łatwiejsza robota???)

-mniejsza powierzchnia (dachówka,blachodachówka etc.)

 

dach czterospadowy

-brak potrzeby murowania kalenicy(mam rację???) więc mniej pustaków i mniejsza opłata za robociznę przy stawianiu ścian zewnętrznych

-więcej drewna+większa opłata za wykonanie

 

Ale z drugiej strony zwykle jedna ekipa buduje ściany i "kładzie" dach więc umówiona stawka i tak nie zawiera tak szczegółowych informacji...

 

O walorach estetycznych nie wspominam bo o gustach się nie dyskutuje:):):)

Dlatego jestem ciekawy o ile droższe jest wykonanie czterospadowego dachu - czy jest to 100% więcej (materiał+robocizna) czy inny rząd wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boratom chodzi mi o to , zebym nie miala kotlowni w domu tylko w garazu a w miejscu kotlowni zrobic pralnie bo dla mnie jest niezbedna. Garaz chce dobudowac do AR1 tak , aby na koncu garazu zrobic pomieszczenie gospodarcze , czyli kotlownie z wejsciem przez garaz lub od strony ogrodu. Poniewaz piec bedzie raczej na ekogroszek wiec i tam bede chciala przechowywac palety z ekogroszkiem, tylko nie wiem czy mozna zrobic kotlownie w garazu , gdy nie ma polaczenia bezposredniego z domem.Wydaje mi sie , ze to dobry pomysl miec kotlownie oddzielona od domu , poniewaz teraz mam piec w domu i jednak slychac jak sie zalacza.Postaram sie jutro wkleic zdjecie AR1 z takim garazem o jaki mi chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o dach to dam moze dwa przyklady projektow , ktore mnie interesuja. Z tego co sie dowiedzialam to dach w AR1 dwuspadowy kryty blachodachowka bez garazu, ale poszezony o 1m. to koszt ok. 33000 a dach w M42 kryty blachodachowka, czterospadowy z garazem koszt ok. 60000.Wiadomo, ze u kazdego cena dachu moze byc zupelnie inna , bo wszystko zalezy od ceny materialow i robocizny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boratom chodzi mi o to , zebym nie miala kotlowni w domu tylko w garazu a w miejscu kotlowni zrobic pralnie bo dla mnie jest niezbedna. Garaz chce dobudowac do AR1 tak , aby na koncu garazu zrobic pomieszczenie gospodarcze , czyli kotlownie z wejsciem przez garaz lub od strony ogrodu. Poniewaz piec bedzie raczej na ekogroszek wiec i tam bede chciala przechowywac palety z ekogroszkiem, tylko nie wiem czy mozna zrobic kotlownie w garazu , gdy nie ma polaczenia bezposredniego z domem.Wydaje mi sie , ze to dobry pomysl miec kotlownie oddzielona od domu , poniewaz teraz mam piec w domu i jednak slychac jak sie zalacza.Postaram sie jutro wkleic zdjecie AR1 z takim garazem o jaki mi chodzi.

 

W moim domu kotłownia za garażem. Jest wejście z części mieszkalnej do garażu, z garażu do kotłowni i z kotłowni na ogród. I to jest bardzo dobre rozwiązanie. Ale czy można zrobić kotłownie w oddzielnie dobudowanym garażu? Nie wiem, pewnie są jakieś możliwości.

Też mam piec na ekogroszek i rzeczywiście gdyby kotłownia była w części mieszkalnej słychać by było jak piec pobiera groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy projekcik małego domku:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1261&IdKolekcji=1&nr=59

wizualnie bardzo mi się podoba,co powiecie?

 

a mąż zauroczony bardzo tym projektem,przyznam,że mnie bardzo się spodobał:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=456&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=zielona+r%C3%B3wnina&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=28&y=12&nr=0 :lol: :lol:

............................

Przepraszam,że podaję już tylko projekty z dachem wielospadowym,ale jak już pisałam ZDECYDOWALIŚMY się na taki i chcę się was radzić dalej... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...