Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli by tylko zostały jakieś tzw. wolne środki to czemu nie?(wątpie czy zostaną:))

 

a przy okazji mam pytanie: dyskusja w tym wątku dotyczy domów o powierzchni ok.100m2 ale rozumiem, że chodzi o powierzchnię użytkową???

 

Pytam bo na stronach z projektami jeśli są podane przybliżone ceny budowy za metr to czy to są ceny za metr użytkowy czy metr powierzchni zabudowy?

 

Niektóre projekty mają powierzchnię użytkową ok.100m2 ale zabudowy 180m2 i podana cena budowy 2500-3000zł/m2 - ale której powierzchni? wytłumaczy ktoś jak to jest bo w jak na razie w swoich poszukiwaniach pomijałem te projekty z "większą" ilością metrów zabudowy:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym projekcie:

http://www.quattrodomy.pl/Projekt/Widoki?id=delicja

 

Wprawdzie nie ma pełnych 100m2 ale spełnia warunki "taniego" domku:

-prosta bryła

-dwuspadowy dach

-salon+trzy sypialnie ( z tym że nr 5 trochę wąski)

-klasyczny wygląd

-1 komin (kominek,CO+wentylacja kuchni)

 

Ten projekt jest chyba nowy - wpadł mi "w oko" ostatnio i muszę przyznać,że mi się podoba - a wy co myślicie?

 

Bardzo sympatyczny, tylko mało powierzchni gospodarczej. Przydałaby się tutaj jakaś piwnica, albo garaż albo powiększenie pomieszczenia gospodarczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.quattrodomy.pl/Projekt/Rzuty?id=kamyk

 

 

Do mnie już bardziej ten przemawia.

Można by go ewentualnie "przedłużyć" od strony salonu o 1m, byłaby większa kuchnia salon i jadalnia. Okno w sypialni zmienić na normalne, wsalonie okno balkonowe zamienić z normalnym a w wykuszu dać balkonowe z wyjściem na taras, który byłby na rogu domu (wyjście z salonu i jadalni)

Ciekawy projekt.

 

Co do wentylacji to zdecydowanie mechaniczna, grawitacyjna jest do bani. Średniej klasy rekuperator daje lepsze możliwości + wymiennik gruntowy (co już razem może nie jest tanie) daje klimę w leci. A nie chodzi o to żeby jak najtaniej zbudować (oczywiście również nie za drogo) ale, żeby użytkowanie takiego domu było tanie i przyjemne!

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji mam pytanie: dyskusja w tym wątku dotyczy domów o powierzchni ok.100m2 ale rozumiem, że chodzi o powierzchnię użytkową???

 

Pytam bo na stronach z projektami jeśli są podane przybliżone ceny budowy za metr to czy to są ceny za metr użytkowy czy metr powierzchni zabudowy?

 

Niektóre projekty mają powierzchnię użytkową ok.100m2 ale zabudowy 180m2 i podana cena budowy 2500-3000zł/m2 - ale której powierzchni? wytłumaczy ktoś jak to jest bo w jak na razie w swoich poszukiwaniach pomijałem te projekty z "większą" ilością metrów zabudowy:)?

 

Chodzi o powierzchnię zabudowy. Chyba :p

Chociaż w przypadku budowy mojego projektu to zdecydowanie mniej niż 2000 zł/m2 za powierzchnię zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magsos: czyli z tego co piszesz to wygląda na to,że na stronkach z projektami jest info o cenie za 1m2 powierzchni użytkowej:

U Ciebie wyglądałoby to tak:(1700x164) /103 = 2706,8zł za 1 m2 pow.u.

 

A przy okazji: bardzo ładny masz domek:):):)

 

Dzięki za miłe słowa.

A co do powierzchni, to do końca nie jestem przekonana.

Mój wydatek to ok. 280.000 dzieląc przez pow. użytkową też wychodzi ok 2.718. Więc bardzo zbliżone.

Teraz to już nic nie wiem :o

Najważniejsze, że zmniejszyłam koszty, które na początku zaplanowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób zmniejszyłaś te koszta - większości one wzrastają ......

 

Koszty wzrosły nam przede wszystkim przy dachu :cry: , a zmniejszyliśmy sporo przy wykończeniówce, im dalej szła budowa to odstępowaliśmy od wielu drogich bajerów, które po przemyśleniu okazywały się zbędne. A oszczędność była.

Np. zrezygnowaliśmy z dekorów w łazience, kilka razy zmienialiśmy rodzaj płytek, aż znaleźliśmy serię płytek gdzie były w 2 kolorach i 3 fakturach różnych, podstawą był kolor kremowy a jako dekory mamy brązowe. Cena była z m2 a nie za sztuki. Nie mamy bajerów na sufitach podwieszanych, zrezygnowaliśmy z odkurzacza centralnego, tańsze oświetlenie, wyłączniki, gniazda ( ale równie ładne), nie kupowaliśmy gniazd telewizyjnych i sieciowych (one są najdroższe, elektryk - zrobił nam je z wyłączników - wszystkie są za meblami, wyglądają całkiem nieźle- mam zdolnego brata :lol: ), przede wszystkim zakupy przez internet - to jest bardzo duża oszczędność czasu i pieniędzy. Takich rzeczy jest mnóstwo.

Przy robieniu zakupów wydaje się, że coś kosztuje tylko troszkę więcej, więc warto zainwestować. A w rozliczeniu końcowym okazuje się tu 100 zł więcej, tam 200 i nagle uczyni to kwotę :o , którą można było zainwestować w coś innego.

Ale oczywiście, że oszczędność nie za wszelką cenę. Nie po to człowiek się buduje, żeby rezygnować ze wszystkich marzeń. Każdy oczekuje czegoś innego. My chcieliśmy dach czterospadowy i na tym nam najbardziej zależało, oczywiście na funkcjonalności pomieszczeń też, ale dach to było nasze małe marzenie i tu nam się udało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo Margos twoje koszta dają do myślenia, naprawdę można zaoszczędzić dużo na wykończeniówce (będę brać z Ciebie przykład).

I jeszcze coś chciałam dodać .... jest nowy ładniutki i czeka na adaptację, (upie....my garaż). Teraz najlepsze, ani mały (no można polemizować dla niektórych i 200 użytkowej to mało) ani tani (czego mogę gorzko pożałować) - to rododendrony 6 . To projekt który bardzo podobał się małżowi, jak dla mnie to ja miałam dość i każdy był lepszy niż nic (zdałam sobie sprawę że nigdy chyba nie wybiorę). Jak zaczniemy zalożę wątek pt: "Jak poszłam z torbami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo Margos twoje koszta dają do myślenia, naprawdę można zaoszczędzić dużo na wykończeniówce (będę brać z Ciebie przykład).

I jeszcze coś chciałam dodać .... jest nowy ładniutki i czeka na adaptację, (upie....my garaż). Teraz najlepsze, ani mały (no można polemizować dla niektórych i 200 użytkowej to mało) ani tani (czego mogę gorzko pożałować) - to rododendrony 6 . To projekt który bardzo podobał się małżowi, jak dla mnie to ja miałam dość i każdy był lepszy niż nic (zdałam sobie sprawę że nigdy chyba nie wybiorę). Jak zaczniemy zalożę wątek pt: "Jak poszłam z torbami".

 

Jeżeli to ten http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

to rzeczywiście ani mały, ani tani :roll: , ale widocznie dla Was najfajniejszy i najlepszy. Życzę szybkiej i spokojnej budowy. :p :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...