Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Czym chcesz go ogrzac?Gdzie wstawisz pralke,suszarke,deske do prasowania?

 

hmmm tam gdzie jest na rzucie!?

 

Kocioł gazowy dwu-funkcyjny.

 

Pralkę, suszarkę i deskę schowam do gospodarczego.

 

Oczywiście to jest tylko propozycja bo jestem bardzo za Z91 ale dalej szukam ideału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Izunia nie było Cię trochę to fakt, dom który wybraliśmy (bardziej moja połówka): http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

Jak pisałam wcześniej ani mały ani tani. Zmiany to ucięcie garażu, i wtedy będzie miał dokładnie po podłogach 128m (czyli nie tak dużo). Zastanawiamy się nad ucięciem wykuszu, zlikwidowaniu lukarny od ogrodu i pokoju na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zadałaś mi pytanie dlaczego nie paretrówka, przecież byłam ich zagorzałą zwolenniczką, a no poczytałam forum i ludzie piszą jedno: parterówka wyjdzie taniej jeśli działka jest sucha, równa a grunt odpowiedni. Moja działka jest trochę mokra za znaczącym spadkiem na dodatek w najwęższym miejscu (i tu miał by być zlokalizowany dom) ma 20 m co wykluczało parterówki które mi sie podobały. Większość sensownych była za długa i poprostu by nie weszła na działkę a umieszczać domu wzdłuż nie chcieliśmy. Parterówka ok 100 m będzie miała zabudowy coś ze 115-120 jak nie więcej a ten dom który wybraliśmy ma po adaptacji 80, różnica jest, a to realne koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zadałaś mi pytanie dlaczego nie paretrówka, przecież byłam ich zagorzałą zwolenniczką, a no poczytałam forum i ludzie piszą jedno: parterówka wyjdzie taniej jeśli działka jest sucha, równa a grunt odpowiedni. Moja działka jest trochę mokra za znaczącym spadkiem na dodatek w najwęższym miejscu (i tu miał by być zlokalizowany dom) ma 20 m co wykluczało parterówki które mi sie podobały. Większość sensownych była za długa i poprostu by nie weszła na działkę a umieszczać domu wzdłuż nie chcieliśmy. Parterówka ok 100 m będzie miała zabudowy coś ze 115-120 jak nie więcej a ten dom który wybraliśmy ma po adaptacji 80, różnica jest, a to realne koszty.

 

ŻYCZĘ POWODZENIA i ciszę się,ze już jesteście po trudach wyboru projektu...

 

ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT

ABYŚMY DOKONALI NAJLEPSZYCH WYBORÓW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę jak najszybciej podjąć decyzję dot. projektu domu.

Zostały już chyba tylko dwie możliwości:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-liczi/m49f84cfe03fa5

oraz

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kardamonie/m485b844d799c5

Na razie jesteśmy we dwoje i chcielibyśmy mieć 1 lub 2 dzieci. Szukaliśmy domu ok 120m2, ale o dziwo z tysięcy oglądanych projektów gotowych ciężko coś sensownego wybrać...

Działka 23x60 m krótszy bok od drogi która jest od wschodu.

Pozwoliłem sobie wypisać + i - obu wyborów, a Was proszę o opinie i sugestie!

 

Dom pod liczi:

+ mały = ekonomiczny w eksploatacji i w budowie

+ dość atrakcyjna bryła budynku

+ brak zbędnych detali architektonicznych zwiększających koszt budowy

+ dość funkcjonalny rozkład pomieszczeń

+ wygodny salon

+ wygodne pokoje na piętrze

+ duża garderoba w sypialni

+ niemała łazienka

+ dobry rozkład pomieszczeń względem stron świata (wjazd od wschodu)

+ dodatkowa przestrzeń pod schodami którą teoretycznie można spróbować wykorzystać

 

- brak dodatkowego pokoju w parterze

- brak dodatkowego pomieszczenia gospodarczego (opony, kosiarka, grabie, szpadel itd….)

- brak prysznica na parterze

 

 

 

Dom w kardamonie:

+ dwa praktyczne pomieszczenia: kotłownia i pom. gospodarcze

+ atrakcyjna bryła budynku

+ łazienka z prysznicem w parterze

+ rezerwowy pokój w parterze

 

- zbędny taras na garażem: droga i skomplikowana izolacja oraz brak przeznaczenia dla tarasu od strony północnej

- płaski dach nad lukarnami – miejsce gdzie mogą zbierać się liście itd.

- mniejsze powierzchnie pokoi na piętrze

- brak pomieszczenia garderoby

 

Z góry dziękuję!

N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domki bardzo ładne, ale ja szukałabym dalej. No bo mają swoje minusy, a jestem pewna, że przy Twoich wymaganiach można znaleźć domek bardziej zbliżony do ideału. Rozumiem, że dom ma być z poddaszem, ok. 120m pow. użytkowej, dodatkowy pokój na dole, 3 sypialnie na poddaszu i pomieszczenia gospodarcze. Postaram się czegoś poszukać i wrzucić linki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam udac się do Was po radę. Moze będzie się komuś chciało mi pomóc.

Muszę najpierw określić moją działke i naszą rodzinę.

Działka ma 21 m na 40 m, wjazd jest od południowego, zachodu.

Nasza rodzina 2+ 1. To juz nie ulegnie zmianie, ale zawsze rodzice mogą potrzebować opieki oraz moze pojawić sie jeszcze więcej dzieci - jesteśmy w wieku prokreacyjnym ;)

Mam na uwadze dwa domy (po kilkumiesięcznych poszukiwaniach).

 

Pierwszy parterówka 89 m - bez poddasza

http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/59/

 

Drugi parterówka z poddaszam ( góra do wykończenia w razie takiej potrzeby)

115 m.

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/szczygiel/sytuacja.php

 

Pierwszy byłby ustawiony oknami w salonie do drogi, a drugi wejściem i tarasem do drogi.

 

 

Powiedzcie mi, czy dużo droższy będzie ten drugi? Powierzchnię zabudowy mają taką samą (100m). Co w ogóle myślicie o tych domach?

Będe wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tą powierzchnią zabudowy? Ona oznacza tylko ile miejsca na działce zajmie dom i ma nikłe przełożenie na koszty budynku. Jeżeli chcecie porównać sobie ilość miejsca w domu i przybliżone koszty to bieżcie pod uwagę powierzchnię netto, a jeszcze lepiej powierzchnię całkowitą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...