Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Co Wy z tą powierzchnią zabudowy? Ona oznacza tylko ile miejsca na działce zajmie dom i ma nikłe przełożenie na koszty budynku. Jeżeli chcecie porównać sobie ilość miejsca w domu i przybliżone koszty to bieżcie pod uwagę powierzchnię netto, a jeszcze lepiej powierzchnię całkowitą.

 

W takim razie pierwszy ma 112 powierzchnię całkowitą, a drugi 147.

Tylko, że ten drugi mam zamiar budowac dwuetapowo. Dla rodziny 2+1 dół mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Barletta jest cudna i dla 2+1 ok. Ja tam nie mam się do czego przyczepić -bardzo mi się podoba i ze względu na architekturę ma 1000 punktów ....A ten drugi domek taki popularny jest .

 

Ale mnie to cieszy!!

 

Zaczęłam tylko sobie głowe robić, że to poddasze takie zmarnowane jest bo tam tylko strych 35 metrów na wysokośc 1,65, więc trzeba się schylac żeby wejśc. A gdyby dziecko kiedyś nie miało gdzie mieszkać...

 

ten drugi popularny ale ma poddasze i ma ładny zadaszony taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w tym drugim zapłacisz masę pieniędzy jak za pełnoprawne poddasze, a dostaniesz malutkie klitki z mega skosami. Według mnie warto budować albo pełnoprawną parterówke, albo pełnoprawny dom z poddaszem (wygodna klatka schodowa, wysoka ścianka kolankowa itp.) - np. taki: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,112,opis.html.

 

Wybacz, ale coś takiego jak ten Szczygieł, choć bardzo ładne, jest nieekonomiczne. Ta Barletta jest znaacznie lepsza :-)

 

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów :-)

Tylko pamiętaj, że udany wybór to taki, z którego Ty jesteś zadolowona, a nie dyskutanci na forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na strychu to nie mieszkanie - a to, co zaoszczędzicie na 2 fajny domek po dołożeniu wystarczy ......

 

Barletta była numerem jeden. Tylko zadaszony taras nie daje mi nadal spokoju. Chyba, ze przedłużę dach nad tarasem. Nie wiem czy dom nie straci na takich eksperymentach, a poza tym te okna są od drogi i nie będzie to za wygodne. Myślałam, zeby zrobić dwuspadowy daszek nad wejściem i pod nim zrobić jakies miejsce na wieczorne biesiadowanie w lecie. Nie wiem. Brakuje mi tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domki bardzo ładne, ale ja szukałabym dalej. No bo mają swoje minusy, a jestem pewna, że przy Twoich wymaganiach można znaleźć domek bardziej zbliżony do ideału. Rozumiem, że dom ma być z poddaszem, ok. 120m pow. użytkowej, dodatkowy pokój na dole, 3 sypialnie na poddaszu i pomieszczenia gospodarcze. Postaram się czegoś poszukać i wrzucić linki.

 

Dzięki! Myślałem o wydłużeniu domu w liczi wzdłuż kalenicy od strony garażu. Wtedy różne graty mogę trzymać w garażu przy ścianie. Co do pokoju na dole to jestem skłonny z niego zrezygnować (choć może warto mieć pokój w rezerwie...).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można coś doprojektować - mały tarasik + daszek .

 

fajnie, ze Barletta Wam sie spodobała. Nie zwracałam uwagi na ten projekt, nie podobał mi sie na pierwszy rzut oka. Ale w sumie spełnia moje potrzeby.

Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Narysowałam sobie rzuty na kartce i zrobiłam pewne zmiany czerwonym długopisem.

Mianowicie tam gdzie jest garderoba i wc (na prawo od wejscia) zaprojektowałam duzą kotłownię z pomieszcz. gosp. (2 w 1), a wc narusowałam tam gdzie kotłownia (za kuchnią). Mój brat stwierdził, ze nie robiłby tych zmian, ze jest dobrze tak jak jest. A wy co o tym sądzicie?

Tutaj duże rzuty:

http://www.najciekawszeprojekty.pl/swfzoom/7581

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w tym drugim zapłacisz masę pieniędzy jak za pełnoprawne poddasze, a dostaniesz malutkie klitki z mega skosami. Według mnie warto budoalbo pełnoprawny dom z poddaszem (wygodna klatka schodowa, wysoka ścianka kolankowa itp.) - np. taki: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,112,opis.html.

 

 

całkiem, całkiem ten dom. Ma fajne rozmieszczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotcafe: te zmiany, które proponujesz są bardzo rozsądne. Jakbyć jeszcze pokombinowała i przeniosła kominek na tą ścianę między tą Twoją powiększoną kotłownią a salonem, to wystarczyłyby Ci tylko dwa kominy w tym domku. Jeden przy dwóch łazienkach - tylko dwa kanały wentylacyjne, a drugi komin przy ścianie między kotłownią a salonem (obsługiwałby jednocześnie kominek, kocioł w kotłowni i wentylację kotłowni). Wg mnie bardzo rozsądna zmiana. Tylko zwróć uwagę na wiatrołap - żeby nie był za mały (niech wchodzi trochę w kotłownie albo w kuchnię, albo w jedno i drugie po trochu).

 

A co do Słodkiej Zosi z Atrium, to jest to super projekt. Zobacz sobie do dziennika Daggulki jakie ona zmiany zrobiła w tym projekcie. Z tymi jej zmianami jest to niemal idealny mały domek z poddaszem. W każdym razie ja lepszego nie znalazłem jeśli chodzi o domy z poddaszem i jeżeli miałbym budować z poddaszem to tylko taki (ale bez balkonów).

 

Edit: jeszcze jedno przyszło mi do głowy jak popatrzyłem na rzut. Jeżeli lubisz kuchnię połączoną z salonem, to możesz przenieść kuchnię tam, gdzie oryginalnie masz garderobę i małą łazienkę, a w miejscu oryginalnie zarezerwowanym na kuchnię masz pomieszczenie gospodarcze - bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotcafe: te zmiany, które proponujesz są bardzo rozsądne. Jakbyć jeszcze pokombinowała i przeniosła kominek na tą ścianę między tą Twoją powiększoną kotłownią a salonem, to wystarczyłyby Ci tylko dwa kominy w tym domku. Jeden przy dwóch łazienkach - tylko dwa kanały wentylacyjne, a drugi komin przy ścianie między kotłownią a salonem (obsługiwałby jednocześnie kominek, kocioł w kotłowni i wentylację kotłowni). Wg mnie bardzo rozsądna zmiana. Tylko zwróć uwagę na wiatrołap - żeby nie był za mały (niech wchodzi trochę w kotłownie albo w kuchnię, albo w jedno i drugie po trochu).

Tak, oczywiście myślałam o zmianie miejsca kominka. Ale nie pisałam, to oczywiste.

 

A co do Słodkiej Zosi z Atrium, to jest to super projekt. Zobacz sobie do dziennika Daggulki jakie ona zmiany zrobiła w tym projekcie. Z tymi jej zmianami jest to niemal idealny mały domek z poddaszem. W każdym razie ja lepszego nie znalazłem jeśli chodzi o domy z poddaszem i jeżeli miałbym budować z poddaszem to tylko taki (ale bez balkonów).

Tak, bardzo dobre rozmieszczenie. Dodatkowy pokój na dole, duza kotłownia, wejście do kuchni z holu jak i z salonu, częśc nocna wyrażnie oddzielona. Tylko ten kąt dachu 45 strasznie duży. To zależy kto co lubi akurat. Wnętrze super rozplanowane.

 

Edit: jeszcze jedno przyszło mi do głowy jak popatrzyłem na rzut. Jeżeli lubisz kuchnię połączoną z salonem, to możesz przenieść kuchnię tam, gdzie oryginalnie masz garderobę i małą łazienkę, a w miejscu oryginalnie zarezerwowanym na kuchnię masz pomieszczenie gospodarcze - bardzo przydatne.

Salon będzie od południowego - zachodu a kuchnia północnego - zachodu i to będzie ok w oryginale. Dwie łazienki też chce mieć. mam męża, który uwielbia siedzieć na "tronie" hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nawyk ogladania projektów juz mi zostanie :D :D

nowy projekt muratora...troche wiecej niz 100 m2 ale w mojej ocenie miesci sie w kategoriach taniego domku..

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1769&IdKolekcji=1&nr=87

 

dom o tyle dobry , że można go ustawiac jak się chce..zarówno prostopadle jak i równolegle do drogi, czyli wlasciwie na kazda działke w zaleznosci od naslonecznienia - projekt podstawowy czy lustrzany i ustawiamy jak chcemy...jak za szeroko..to mozna pokombinowac oknami i zmiesci sie na weższe działki niz podano w projekcie..

 

a drugi projekt to http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1097&IdKolekcji=1&nr=19

 

w garazu mozna zrobic sypialnie z łazienką a wejscie do pomieszczenia gospodarczego z tyłu domu...a jak ktos potrzebuje na ekogroszek to robi z garażu mneisjza sypialnie i wieksze pomieszczenie gospodarcze...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaglądałem ostatnio na muratora i go nie widziałem! :-?

 

Baaaardzo fajny projekt. Jasny podział na strefy, 3 sypialnie o wystarczających rozmiarach, 2 łazienki, duży salon połączony z kuchnią, 2 pomieszczenia gospodarcze, na prawdę supe domek i podobny metraż do mojego Z91.

Tylko ten ma dość dużo kątów :) A z91 jest normalnym prostokątem, powiedzcie będzie to drożej kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej nie sądzę ze drozej ale mozna zrobic taki myk...wyrównac sciane aby sypailania 5 i 6 była na równo i wtedy wiekszy taki daszek...nad obiema sypailniami..bedzie to ładnie wygladac..bo widziałam projekty z wiekszymi daszkami.....a ten wykusz z przodu...to tylko uroku dodaje...w srodku tez mozna pozmieniac...bo sa dwa pomieszczenia gospodarcze...

te wykusze w mojej ocenie nadają urody

domek jak na prosta parterówke to jest przestronny i dobrze rozplanowany...mnie się podoba ...to nie jest drogi domek a jednak spory

a te projekt Róze tez fajny...gdzies widziałam realizacje i wyszedł jako cacuszko sliczne...z zewnatrz to są domki słodkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...