Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przenosze lazienke do kotlowni i mam lazienke 4,5 metra..likwiduje jedna w taki sposob, ze przejscie jest szerze do salonu ok 1,5 metra..drugą łazienke lekko poszerzam tak ze mam druga lazienke 5 metrow i jeszcze miesci sie szafa 60 cm..a z pomieszczenia gospodarczego gdzie jest w projekcie pralnia robie kotłownie np z wejsciem z zewnatrz..taki prxzyklad..cokolwiek nei zrobie bede meic 2 łazienki

róznica jest miec 2 pokoje po 10 metrów czy jeden 10 metrow a 2 pozostale wieksze..pozatym salon z kuchnia tworzy duza przestrzeń gdzie mozna złapac oddech...mozna miec dwa tarasy ...jak ktos chce..np

mam hol w domu jak ktos przyjdzie do dzieci nie zglada do salonu..

pozatym mne osobiscie przeszkadzałoby waskie przejscie do salonu na szerokosc drzwi..ale sa ludzie ktorym to bedzie pasowac i wtedy mozna jeszcze bardziej wykorzystac pomieszczenie gospodarcze i łazienki zmieniając to i owo..

będe bronnic tego projektu bo jest przejrzysty i dobry ..a wiele osob czyta...i moze kogos zainteresuje dosc dobry gotowiec..

Barletta jest lepsza zdecydowanie od poprzedniego projektu jak komus nie przeszkladza salon 21 metrów ale przerzuciłabym kuchnie tak aby z salonem połaczyc..da to wrażenie , że wieksze pomieszczenie jako calosc...ale to malutki domek....ale uklad ma czytelny i wlasnie o to chodzi w projektach...

czytelny przejrzysty ukłąd...

a chłopaki...wcale sie teraz nie dziwie, ze najczesciej kobiety wybierają projekt a facet tylko co najwyzej przytaknie...gust Kurta i Vafla podłamał mnie lekko ale cóz...przynajmniej chca tanio budowac i to sie liczy w dzisiejszych czasach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chłopaki...wcale sie teraz nie dziwie, ze najczesciej kobiety wybierają projekt a facet tylko co najwyzej przytaknie...gust Kurta i Vafla podłamał mnie lekko ale cóz...przynajmniej chca tanio budowac i to sie liczy w dzisiejszych czasach...

 

Znam kobiety, które pytają męża "a jest garderoba? jak nie ma to odpada a jak jest to może być" i tyle się interesują.

A Ty już wybrałaś coś dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chłopaki...wcale sie teraz nie dziwie, ze najczesciej kobiety wybierają projekt a facet tylko co najwyzej przytaknie...gust Kurta i Vafla podłamał mnie lekko ale cóz...przynajmniej chca tanio budowac i to sie liczy w dzisiejszych czasach...

 

No dzięki... :-? Co dokładnie masz do mojego gustu poza tym, że nie zgadza się z Twoim? :roll:

 

I nie jestem wcale pewien czy to kobiety najczęściej wybierają projekt... myślę, że to zależy od indywidualnych preferencji i nie doszukiwałbym się tutaj zależności płciowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech , chyba uderzyłam w męskie ego..ha ha ha ..

moze i tak..człowiek wyrabia sobie gust patrzac na swiat w najblizszym otoczeniu...no ale w Wawie to same wille budują, u mnie na osiedlu gdzie mam działke to kazdy dom dwa garaze, polamane dachy...dachówka obowiazkowo...jedne tylko domek jest mały no i moj ma byc..wiec tutaj domy to ogromy ale tutaj to wszyscy muszą miec najwieksze, ..zastaw sie a postaw sie..taka specyfika Wawy tutaj ludzie maja wypaczony obraz finansów ...jak mieszkanko kosztuje byle jakie male i brzydkie minimum 300 tys a jakies lepsze to trzeba liczyc 500 tys to wszystkim sie wydaje..ze jak walna dom za 600 tys to tanio ...bo to dziwne miasto jest chociaz ja warszawianka ale chyba mentalnosc mam krakowska ha ha ha ha centusiowa..

a co do gustu..to nie rozumiem Waszej ekscytacji projektem wszystko w jednym...jak poczytalam te zachwyty to normalnie osłabłam..

co do Waszych domków...to juz sie tak nie czepiam...Vafel ma fajny ...dla mnie tylko za mało okien ma w salonie..za wąskie..ale prosty fajny domek ..a Ty Kurt domek tez fajny..tylko mnie w nim nie podoba sie strona wejsciowa...jakis taki daszek , zaraz drzwi...to mi nie gra w projekcie w bryle..a tak sie nei czepiam...ja po prostu lubie czytelne projekty...strefa nocna..przedpokoj..salon..kuchnia...lazienki..tak zeby to wszystko było poukładane i zeby byłą harmonia

ale kobiata widzi lepiej projekt w tym sensie..bo widzi od razu co gdzie..czy kuchnia funkcjonalna, gdzie co bedzie stac...a faceci czesto nie widza takich rzeczy...bo kieruja sie bardziej...np energooszczedny, koszty, funkcjonalnosc...a czasami to troche fantazji musi byc...

Wesołych Swiat..i nie gniewac sie na Szelme..bo ja gadam czyli pisze to co mi do glowy przyjdzie czy wypada czy czasami nie wypada..ha ha ha ...nie lubie zaawalowanych sytuacji nawet w swiecie wirtualnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu na Szelmę się nie gniewa :wink:

 

Zresztą od razu widać, że Szelma - nick do czegoś zobowiązuje :p

 

Dzięki za miłe słowa o moim domku :-) Co do liczby okien w salonie, to wg mnie jest ich sporo... jak zastanawiam się nad umeblowaniem salonu, to mam problem z tym, że jest za dużo okien, a za mało ściany... ale jakoś sobie poradzę :-)

 

A że podobają mi się takie domki "wszystko w jednym"... to może wynika trochę z kwestii podejścia i funduszy jakimi się dysponuje. Jak masz 250 tys. zł, to chcesz wydać to jak najlepiej, żeby dało się za to zrobić jak najwięcej, jak najuniwersalniej itp. A przecież każdy wie, że przy takim budżecie trzeba z czegoś zrezygnować - nie ma siły - jak się nie ograniczysz, to nie zmieścisz się w budżecie. Więc stąd walka o każdy centymetr. Korytarz mniejszy o 1 m2, to szansa na to, że uda się wcisnąć spiżarkę (małą bo małą, ale jednak)... Może i to sprawia, że domek nie jest piękny, ale za to masz spiżarkę (dzięki czemu jest wygodniej) itp.

Niewielki budżet i niewielki metraż wymusza jakiś kompromis. Coś trzeba wybrać, a doświadczeń nie ma zbyt wiele, bo dom po raz pierwszy się buduje. Wiadomo - mieszkało się tu i tam, podpatrywało takie i inne rozwiązania, widziało się coś u znajomych, tych lub tamtych. Ale co innego widzieć u znajomych przez chwilę (ale fajne... :-)), a co innego znać coś od podszewki i mieć u siebie na co dzień... Bardzo łatwo tutaj popełnić błąd i wejść w jakieś rozwiązanie, które się nie sprawdzi.

Internet czasem pomaga, ale nie zawsze, bo wszędzie mnóstwo sprzecznych informacji. Jeden mówi, że to jest super, inny że "be", a jeszcze inny, że to zależy...

W końcu na coś się decyduje, coś się wybiera, robi się tak, a nie inaczej. Zamarzło. A czy wybór był dobry - czas pokaże. Albo będziemy zadowoleni, albo będziemy sobie pluli w brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie prawda jest taka, ze nie ma uniwersalnego domu, który każdemu by się podobał i każdemu pasował .

Ja osobiście nie wychowałam się w domu, ale odwiedziłam brata, tesciów, koleżanke (wszyscy niedawno się wybudowali) i wyrobiłam sobie jakieś zdanie co bym chciała u siebie a czego bym nie chciała. Poza tym oni sami mi mówili "tego u siebie nie rób" albo "to musisz miec koniecznie".

Poza tym mnie tez ogranicza budzet, ale i tak mniejsze , prostsze domki bardziej mi się podobają. Wystarczy taki dom ładnie wykończyć, ze smakiem. A i tak najwazniejszy klimat jaki panuje w domu. To czy nie ma kłótni, nikt się nie rozwodzi, krzyczy , płacze itd. A nie czy ma kuchnię otwartą na salon, zamknietą, łazienkę za małą, lub za dużą. Bo kazdy ma , jak chce i to indywidualna sprawa każdego. Ja wolę trzy łazienki a ciupki bo jak mi się chce, ze tak powiem posiedzieć to mam ranek zepsuty jak mnie ktoś pospiesza. O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska Wesołych Świąt Wam życzę i trafnych wyborów!!!

 

Tak jak Vafel pisze, że albo się będziemy cieszyć z wyboru projektu albo pluć sobie w m....... Czas pokaże.

Ja tylko dopowiem, że w moim Z91, tak jak Magsos, zwiększyliśmy obciążenie dolnego pasa wiązarów do ok. 120-140 kg/m i mamy u góry wiązary tak zaprojektowane, że na razie wyszedł ładny strych 30 m kw. bez żadnych skosów!!! A jak kiedyś będzie potrzeba to będzie można tam zrobić dwa ładne pokoje po 15 m kw :)

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska Wesołych Świąt Wam życzę i trafnych wyborów!!!

 

Tak jak Vafel pisze, że albo się będziemy cieszyć z wyboru projektu albo pluć sobie w m....... Czas pokaże.

Ja tylko dopowiem, że w moim Z91, tak jak Magsos, zwiększyliśmy obciążenie dolnego pasa wiązarów do ok. 120-140 kg/m i mamy u góry wiązary tak zaprojektowane, że na razie wyszedł ładny strych 30 m kw. bez żadnych skosów!!! A jak kiedyś będzie potrzeba to będzie można tam zrobić dwa ładne pokoje po 15 m kw :)

 

pozdrówka

 

Czy wiąże to się z dużo większymi kosztami? Mam na myśli koszt wiązarów: jaka różnica w cenie od tych poprzednich?

 

A tak na marginesie - bardzo dobry pomysł z tymi wiązarami Klodziki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Kosioł wiszący z jednej strony z drugiej pralka i gitara.

 

Nie wiem co ma wnosić do dyskusji ten link co kolega dał powyżej.

 

Kocioł z zamkniętą komorą spalania będzie więc ocb?

 

oczywiscie nawet w kuchni mozna powiesic ,ale tu nie o to chodzi ,budowac dom aby nic nie mialo swojego miejsca... po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy wiąże to się z dużo większymi kosztami? Mam na myśli koszt wiązarów: jaka różnica w cenie od tych poprzednich?

 

A tak na marginesie - bardzo dobry pomysł z tymi wiązarami Klodziki.

 

Pozdrawiam

 

Praktycznie żadnymi, bo mam wycenę i na zwykłe wiązary i te z ładnym poddaszem, cena w zasadzie jest ta sama. Ale jak pytałam to firmy twierdzą, że różnica jest minimalna 5-10%, czyli ok. 1000-2000 zł, to przy całym koszcie ok. 20 tys. to nie wiele, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy wiąże to się z dużo większymi kosztami? Mam na myśli koszt wiązarów: jaka różnica w cenie od tych poprzednich?

 

A tak na marginesie - bardzo dobry pomysł z tymi wiązarami Klodziki.

 

Pozdrawiam

 

Praktycznie żadnymi, bo mam wycenę i na zwykłe wiązary i te z ładnym poddaszem, cena w zasadzie jest ta sama. Ale jak pytałam to firmy twierdzą, że różnica jest minimalna 5-10%, czyli ok. 1000-2000 zł, to przy całym koszcie ok. 20 tys. to nie wiele, ale warto.

 

 

Dziękuję za odpowiedź. Kiedy zaczynacie budowę? Mam nadzieję, że założycie dziennik i podzielicie się doświadczeniami :D

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...