Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w Z98 bardzo dużo zależy od elewacji, inne materiały inna kolorystyka- całkiem inny wygląd. Z41, owszem także ciekawy ale...Kotłownia w środku domu?

chociaż teraz większość domów jest tak projektowanych,że kotłownia ma 3m2 albo jest razem z łazienką. Jednak nie wszyscy będą ogrzewać dom gazem lub olejem.Co z paliwem stałym jak węgiel,drewno?

Wyobraźcie sobie kotłownię wielkości 3m2 z piecem na węgiel lub kotłownia jak w Z41 w środku domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.Jestem w trakcie wyboru projektu.Mam wypatrzone dwa z MG PROJEKT; SAGA 3 i FAWORYT 2 tylko nie wiem który wybrać.Żonie się podoba SAGA a mi FAWORYT .Chcieli byśmy zobaczyć te domy w realu w budowie lub już wybudowane w okolicach woj.lubelskiego ewentualnie w okolicach woj. śląskiego (Mysłowice,Katowice.Tychy) ,w lutym pojedziemy tam do znajomych to możemy zobaczyć .A oto moje namiary; [email protected] Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja też zastanawiam się nad tymi domkami. Oglądałem też "dom w tymianku" a archetonu, jest podobny ale nie potrafię powiedzieć który jest lepszy/tańszy.

Chętnie posłucham rad bardziej doświadczonych "muratorów" to może i sam skorzystam;)

Pozdrawiam i życzę słusznego wyboru :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Z98 bardzo dużo zależy od elewacji, inne materiały inna kolorystyka- całkiem inny wygląd. Z41, owszem także ciekawy ale...Kotłownia w środku domu?

chociaż teraz większość domów jest tak projektowanych,że kotłownia ma 3m2 albo jest razem z łazienką. Jednak nie wszyscy będą ogrzewać dom gazem lub olejem.Co z paliwem stałym jak węgiel,drewno?

Wyobraźcie sobie kotłownię wielkości 3m2 z piecem na węgiel lub kotłownia jak w Z41 w środku domu...

 

Robisz (tak jak ja to bym zrobiła)garaż po prawej stronie, za garażem c.o.Wiem,ze moze byc to problem jak sie nie planuje garażu,ale mozna pokombinowac :łączysz wc ze spiżarka np.i wydaje mi się,że zmiesci sie c.o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach,po dyskusjach skłaniamy sie ku projektowi:

 

http://www.z500.pl/projekt/z41/widoki.html

w wersji z41 + (powiększona o 140 cm od strony pokoi)

 

Zmiany:

- doklejony garaż po prawej stronie (z przejściem z kuchni,oczywiście będzie ścianka oddzielająca salon od kuchni)za garażem piec c.o;

- powiększenie większej łazienki kosztem garderoby i wstawienie tam okienka

- w miejscu c.o garderobo-graciarnia :)

 

Co myślicie ?? :-?

 

Szlema,gdzie jesteś? :wink: Co myślisz o tym projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach,po dyskusjach skłaniamy sie ku projektowi:

 

http://www.z500.pl/projekt/z41/widoki.html

w wersji z41 + (powiększona o 140 cm od strony pokoi)

 

Zmiany:

- doklejony garaż po prawej stronie (z przejściem z kuchni,oczywiście będzie ścianka oddzielająca salon od kuchni)za garażem piec c.o;

- powiększenie większej łazienki kosztem garderoby i wstawienie tam okienka

- w miejscu c.o garderobo-graciarnia :)

 

Co myślicie ?? :-?

 

Szlema,gdzie jesteś? :wink: Co myślisz o tym projekcie?

 

Projekt sympatyczny... ale ja ograniczę się na razie tylko do wypunktowania wad, które zauważyłem na pierwszy rzut oka:

1. Dużo ścian wewnętrznych

2. Wąska łazienka

3. Instalacje wod-kan rozwleczone po całym domu (od kuchni, przez WC, pom. gosp., po łazienkę)

4. Bardzo daleko od wejścia do domu do kuchni

5. Salon też ma układ jakiś taki mocno wydłużony - takie pomieszczenia zazwyczaj są mało ustawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Salon też ma układ jakiś taki mocno wydłużony - takie pomieszczenia zazwyczaj są mało ustawne

 

tu akurat bym się nie zgodziła, salon w prostokącie jest o wiele bardziej ustawny zwłaszcza jeśli dzieli funkcję pokoju kominkowego, telewizyjnego i jadalni

w kwadratowym pokoju ciężko rozplanować kanapy z kinem domowym i do tego stół z krzesłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy ja wiem. Tak naprawdę to trzeba by się zastanowić co w tym salonie ma się znaleźć i jak chciałoby się to poukładać. Na pewno w przypadku tego projektu ustawności nie poprawia to przeszklenie na całą ścianę...

 

Edit: i jeszcze jedno - okno jest tylko w kuchni i w salonie tylko na tej jednej ścianie (i w dodatku pod dość sporym zadaszeniem), przez co wydaje mi się, że może tam być po prostu ciemno... do zastanowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach,po dyskusjach skłaniamy sie ku projektowi:

 

http://www.z500.pl/projekt/z41/widoki.html

w wersji z41 + (powiększona o 140 cm od strony pokoi)

 

Zmiany:

- doklejony garaż po prawej stronie (z przejściem z kuchni,oczywiście będzie ścianka oddzielająca salon od kuchni)za garażem piec c.o;

- powiększenie większej łazienki kosztem garderoby i wstawienie tam okienka

- w miejscu c.o garderobo-graciarnia :)

 

Co myślicie ?? :-?

 

Szlema,gdzie jesteś? :wink: Co myślisz o tym projekcie?

 

a mi projekt domu bardzo się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...troche mnie nie było ale jestem...bylam u rodziny i w innej miejscowości i zgadnijcie co ogladałąm?? hi hi hi...domy domy domy...chyba mam juz zschize lekka

:D :roll:

znam projekt doskonale ale jeszcze sobie rzuty dokladne otworzylam aby sobie popatrzec...według mnie projekt dobry jest..czytelny zwłaszcza z tym poszerzeniem od strony pokoju...okno w łazience ok...

skoro tam nie ma byc kotlowni tylko dobudowana to mozna zrobic jeszcze taka zmiane:

od strony małego holu co ma 4,2 metra..zabranie 60 cm po długości z pomieszczenia co jest pierwotnie kotłownia i zrobienie duzej szafy rozsuwanej np z lustrami co powiekszy optycznie ten mały przedpokoj i nada przestronnosci.. a pomieszczernie typu graciarnia nie straci ..albo od stronu wiekszego holu szafa a wejscie od strony małych pokoi..tylko tam wypada sciana nosna i nie wiem czy tak sie da technicznie..

 

co mnie raziło w jakis sposob,zawsze w tym projekcie- to dość wąski salon z kuchnia i ja bym wolała np poszerzyc od strony małych pokoi o 1 metr a z poł metra chociaz od strony salonu i kuchni ..bo to 4,21 jako szerokosc salonu to jakby zbyt wąsko ...tak mnie sie wydaje...a jakby było tak 4, 80 na tą długosc co jest to na serio to byłoby super przestronnie tak extra...a o metr od strony pokoi to i tak pokoje i lazienka duze beda..tak by ten dom poszerzyła i wtedy byłby wilk syty i owca cała - o metr od małych pokoi a o pół metra od salonu i kuchni...koszt poszerzania taki sam w budowie a w mojej ocenie salon z kuchnia to bedzie bajkowa przestrzen...

i zwracam uwage jeszcze, ze w tym projekcie bedzie widac belke stropowa a salonie i w kuchni jak bedzie otwarta co jest zaznaczone na projekcie i ta belke trzeba jakos zaranzowac ze niby specjalnie jest

ja jeszcze nie lubie zbytnio takich wejsc pod ukosem...ale to tez mozna wyrownac jak sie chce..tylko ze to szczegół tak na serio mało istotny...

dom ma duze okna....chyba niestandardowe....czy aby nie drozsze?? ale na pewno ładniejsze ...co do okna w salonie tego duzego...to według mnie ...musi zostac...cały urok to okno duze..a jak tam dojdzie od strony salonu garaz..to bedzie to jedyne okno plus w kuchni....i dlatego kuchnia musi byc otwarta na salon..bo jak zamkniesz kuchnie to to jedno choc duze okno w salonie to za mało...

Czy ten garaz z pom gospod..bedzie na całej scianie salonu i kuchni??

Bo jak nie....to mozna dołozyc okno na scianie bocznej ..jakby za garazem i wyjscie na mały tarasik z boku..taras byłby taki w litere L i wtedy kuchnie mozna zamknąć.. bo salon miałby doswietlenie z dwóch stron swiata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba projekty są bardzo podobne... z kilku względów jednak stawiałabym na faworyta, ale jak to ja - bez zmian by się nie obyło... :lol:

Jednym z najważniejszych punktów przy wyborze projektu jest usytuowanie działki względem stron świata... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...troche mnie nie było ale jestem...bylam u rodziny i w innej miejscowości i zgadnijcie co ogladałąm?? hi hi hi...domy domy domy...chyba mam juz zschize lekka

:D :roll:

znam projekt doskonale ale jeszcze sobie rzuty dokladne otworzylam aby sobie popatrzec...według mnie projekt dobry jest..czytelny zwłaszcza z tym poszerzeniem od strony pokoju...okno w łazience ok...

skoro tam nie ma byc kotlowni tylko dobudowana to mozna zrobic jeszcze taka zmiane:

od strony małego holu co ma 4,2 metra..zabranie 60 cm po długości z pomieszczenia co jest pierwotnie kotłownia i zrobienie duzej szafy rozsuwanej np z lustrami co powiekszy optycznie ten mały przedpokoj i nada przestronnosci.. a pomieszczernie typu graciarnia nie straci ..albo od stronu wiekszego holu szafa a wejscie od strony małych pokoi..tylko tam wypada sciana nosna i nie wiem czy tak sie da technicznie..

 

co mnie raziło w jakis sposob,zawsze w tym projekcie- to dość wąski salon z kuchnia i ja bym wolała np poszerzyc od strony małych pokoi o 1 metr a z poł metra chociaz od strony salonu i kuchni ..bo to 4,21 jako szerokosc salonu to jakby zbyt wąsko ...tak mnie sie wydaje...a jakby było tak 4, 80 na tą długosc co jest to na serio to byłoby super przestronnie tak extra...a o metr od strony pokoi to i tak pokoje i lazienka duze beda..tak by ten dom poszerzyła i wtedy byłby wilk syty i owca cała - o metr od małych pokoi a o pół metra od salonu i kuchni...koszt poszerzania taki sam w budowie a w mojej ocenie salon z kuchnia to bedzie bajkowa przestrzen...

i zwracam uwage jeszcze, ze w tym projekcie bedzie widac belke stropowa a salonie i w kuchni jak bedzie otwarta co jest zaznaczone na projekcie i ta belke trzeba jakos zaranzowac ze niby specjalnie jest

ja jeszcze nie lubie zbytnio takich wejsc pod ukosem...ale to tez mozna wyrownac jak sie chce..tylko ze to szczegół tak na serio mało istotny...

dom ma duze okna....chyba niestandardowe....czy aby nie drozsze?? ale na pewno ładniejsze ...co do okna w salonie tego duzego...to według mnie ...musi zostac...cały urok to okno duze..a jak tam dojdzie od strony salonu garaz..to bedzie to jedyne okno plus w kuchni....i dlatego kuchnia musi byc otwarta na salon..bo jak zamkniesz kuchnie to to jedno choc duze okno w salonie to za mało...

Czy ten garaz z pom gospod..bedzie na całej scianie salonu i kuchni??

Bo jak nie....to mozna dołozyc okno na scianie bocznej ..jakby za garazem i wyjscie na mały tarasik z boku..taras byłby taki w litere L i wtedy kuchnie mozna zamknąć.. bo salon miałby doswietlenie z dwóch stron swiata..

 

Dzięki za tak wyczerpująca odp. :)

 

Odniosę sie do proponowanych zmian.

-poszerzenie domu z prawej strony BARDZO DOBRY POMYSŁ ;

-belkę stropową bedzie widać,u moich rodziców w nowo wybudowanym domku też widac,ale maja juz fajne pomysły co z nia mkozna zrobic,dlatego tym bym sie nie przejmowała;

-zastanawiałam sie nad oknami,ale raczej ich nie zmienie,bo to równiez urok tego projektu(o cenę sie nie martwię-brat ma firmę,jest producentem stolarki okiennej PCV :lol: )to tu mogę poszaleć :)

-garaż będzie prawie na całej długości,tak jak w podwariancie z garażem http://www.z500.pl/projekt/z41/podwarianty.html ,troszkę z przodu posunięty w tył,ale do konca domu,żeby kotłownię oczywiście zmieścić,także okna na ścianie bocznej raczej nie będzie,a szkoda bo doświetlenie salony z obydwu stron to świetny pomysł,ale cóż...

-salon w prostokącie jest zdecydowanie lepszy w ustawieniu niż w kwadracie,widze to po domu rodziców,mama już kombinuje co i jak;

to tak na tą chwilę :)

 

Jak będziecie miec jeszcze jakies fajne pomysły dotyczące tego projektu (z41),proszę jak najbardziej o wpisywanie!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest dość fajny, ale według mnie tylko w części sypialnej i na plus duży wiatrołap.

Na minus niestety daleko kuchnia od wejścia, zbyt wąski salon, trochę taki "tramwaj". Mało proporcjonalny, chyba jednak tak jak pisze Szelma29 troszkę warto byłoby na szerokości dołożyć. Prostokąty zdecydowanie jest łatwiej umeblować, ale ten jest zdecydowanie za wąski.

Jeżeli chodzi o kuchnię to konieczne postawienie ścinki, bez niej, całość kuchnia +salon zdecydowanie za długie, nie potrafię sobie wyobrazić.

I jak dla mnie na minus okno w salonie. Bardzo duże i niestandardowe, więc drogie. I jako jedyne okno w salonie, jest zadaszone, więc mało światła, brak okna drugiego, dla mnie nie do przejścia.

Oczywiście to tylko moje zdanie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że z boku nie da rady dostawic okna w salonie :cry: ale poszerzenie salonu z kuchnią właściwie to obowiazkowe....ja nadal będę uważac, że duze okno tarasowe w tym projekcie jest super...to ze prostokąt to dobrze..wyrażnie strefa wypoczynkowa...jadalnia, kuchnia , co do wejscia do kuchni...mnie to akurat jakos nie martwi..ten kawałek scianki przy wejsciu do salonu i kuchni bym zlikwidowała aby było szersze ładne wejscie takie wysokie pod sufit i przy suficie dałabym tez belke ...tu belka tam belka i pasuje..

to pom gospodarcze mozna tez podzielic na dwa w jednym garderoba w w drugim pralnia....

albo zrobic z tego pomieszczenia łazienke druga..z opcja szafa w przedpokoju...a wtedy z wiatrołapu wejscie do garderoby..tam gdzie jest WC teraz ...i masz dwie łazienki duze..szafe w holu..garderobę przy wiatrolapie..

projekt daje sporo mozliwosci kombinowania..mnie sie podoba...

 

a kuchnia otwarta musi byc...moze jaks mała scianka...albo fajny wysoki barek....ja widzilam takie pomieszczenie...i super wyglada na zywo...długie i kuchnia...oddzielona barkiem..stół ..i wypoczynkowa czesc...wrazenie przestronnosci...co ja akurat lubie bardzo...juz pisalam przy zamknietej kuchni..jedno okno tarasowe to ciemno bedzie..odpada...okno z kuchni musi doswietlac salon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ,ja to juz przestałam sie przejmować,ze w kazdnym projekcie trzeba cos poprawiać.Chyba nie ma wśród nas jednej osoby(która juz wybrała bądz nadal szuka)żeby nie zrobiła choc jednej małej zmiany w projekcie.Tu trzeba sie z tym pogodzic,albo isc do projektanta i wybulic pare dobrych tysięcy za indywidualny i miec co sie chce...

Po parunastu stronach tego forum NIE UDAŁO nam sie znależć ideału...

Dlatego przesłalam się juz przejmować,ze tu nie wstawie okna tu salon w kwadracie tu troche za wąsko tu za szeroko...

 

...............

Szelma jak wcześniej juz pisałam chciałabym jednak choc w części zamknietą kuchnię...no i pasowałoby mi przejscie z kuchni do garażu...

Tak zdecydowanie projekt daje sporo mozliwosci do pokombinowania i dlatego mnie się spodobał :lol:

Miałabym i moja wymarzona pralnię i spiżarkę i dużą garderobę i spoory wiatrołap -to w końcu ma byc fajny przytulny domek ,nie :p :lol:

Ahaa duuuże okno w salonie również mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesciowo tak ale nie całkowicie zamknieta kuchnia ...bo za ciemno bedzie...

jasne ze nie ma gotowca idealnego....idealny to jest indywidualny projekt po prostu i dlatego trzeba wybrac gotowca w ktorym zmiany sa niewielkie i łatwe do wprowadzenia...bo jak czytam...zmieniam strop na teriwe..podnosze dach z 20 stopni na 35 robie poddasze uzytkowe..a ktos wybral typowa parterowke to pukam sie w glowe...a zmiany w srodku sciankami..likwidacja komina czy komin w innym miejscu...wieksze okno np to jest pestka w przerobkach i mozna gotowca dopasowac do siebie...

buduj ten dom bo fajny na prawde , nie ma co sie zastanawiac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesciowo tak ale nie całkowicie zamknieta kuchnia ...bo za ciemno bedzie...

jasne ze nie ma gotowca idealnego....idealny to jest indywidualny projekt po prostu i dlatego trzeba wybrac gotowca w ktorym zmiany sa niewielkie i łatwe do wprowadzenia...bo jak czytam...zmieniam strop na teriwe..podnosze dach z 20 stopni na 35 robie poddasze uzytkowe..a ktos wybral typowa parterowke to pukam sie w glowe...a zmiany w srodku sciankami..likwidacja komina czy komin w innym miejscu...wieksze okno np to jest pestka w przerobkach i mozna gotowca dopasowac do siebie...

buduj ten dom bo fajny na prawde , nie ma co sie zastanawiac....

 

no dokładnie:)

Szukałam szukałam projektu w którym naprawdę nie bede musiała wielu zmian robić,a jak wiecie to nie jest takie łatwe.tak kuchnie tylko cześciowo zamknę:)

Załozyylismy,ze do konca 2009 roku musimy wybrać projekt i chyba sie udało...

Troszke sie tylko boję,ze jak powiekszę dom i jeszcze dobuduje garaż,czy domek nie straci na uroku...moze nie :roll: Żeby nie był za ...duży...

Aha jeszcze pomyslałm w miedzy czasie nad jedna zmianą( tam gdzie planuję garderobo-graciarnię zrobie chowane schody na stryszek,bo takowy planuję,wstawie ze 2 okna dachowe,zreszta jak sie jie ma piwnicy to trzeba sie jakos ratować) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...