Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aktualny kosztorys napotkanych inwestorów Z10, co myślicie?

dużo, mało?

 

zdjęcie stanu

http://www.rpmotorsport.pl/zdjecia/Z10/z10/P1020640.JPG

 

Stan zero:

31600 Towar w tym 14 tys beton

13000 robocizna

 

suma 44600

 

Stan surowy

46560 Towar

6000 Beton na strop

13600 blacho-dachówka

25900 Robocizna

 

suma 92060

 

Stan surowy zamkniety

6000 okna

1300 drzwi

 

8900 Położenie dachówki + ocieplenie styropianem

 

robocizna surowy zamknięty z ociepleniem i dachem 47800 pln

 

Okna tylko 6 tys?????

Położenie dachówki i ocieplenie całego domu tylko 8900 zł????

A ponadto gdzie cena za więźbę materiał plus robocizna?

Zaniżony ten kosztorys moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Okna tylko 6 tys?????

Położenie dachówki i ocieplenie całego domu tylko 8900 zł????

A ponadto gdzie cena za więźbę materiał plus robocizna?

Zaniżony ten kosztorys moim zdaniem.

 

okn nie problem już w kilku firmach sprawdzałem najprostsze tak właśnie wychodzą

 

reszta rozpisana jest tutaj

Stan surowy

46560 Towar

6000 Beton na strop

13600 blacho-dachówka

25900 Robocizna

 

suma 92060 + ocieplenie jak wyżej? za tanio? na betonie zostało przepłacone, na kilku innych rzeczach też, a jak wszystko robi jedna firma kompleksowo to i robocizna tańsza niż każda firma od czego innego, potwierdziło się to już kilkukrotnie

 

czemu nie czytacie ze zrozumieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy..tylko taki wątek chyba w dziale ..wnętrza ...

mozna np podawać swoje pomysły..np wersja droga i jak zrobic tanio...albo po prostu ...pomysły aby nie wydac fortuny ktorej nie mamy a dom był urzadzony ze smakiem gustem...a ile ludzi tyle pomysłow inspiracji ..ktos komus pomoze...

bo dopiero zaczynaja sie schody..najczesciej wybuduje sie dom...a kasy mało na urzadzenie..człowiek nie wie jak i czasami kupuje co w tej chwili wpadnie w oko..a potem ojejku...a jak wczesniej się przemysli, podpatrzy..to mozna uniknąc błędow , wpadek..

ja wiem po sobie jak to było ze mna z mieszkaniem...kasy nie było bo wszystko do dewelopera..a potem..ojejku...to fajne ..kupujemy..i wyszedł niezły mix...i teraz wiem, ze gdybym wczesniej przemyslała to i kasy mniej bym wydała i wyszłoby lepiej...a tak psiocze na pare rzeczy..bo nie podobają mi się po prostu...

to zakłądam...moze bedzie cieszyc sie popularnościa jak nasz z projektami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś najpierw, że "8900 Położenie dachówki + ocieplenie styropianem"

 

a potem odpowiadasz, że "suma 92060 + ocieplenie jak wyżej" więc albo położenie dachówki plus ocieplenie albo samo ocieplenie!

 

I albo dachówka albo blachodachówka. Najpierw trzeba zrozumiale to napisać. Pod pojęciem TOWAR też nie wiadomo co rozumiesz.

Ale ok, nieważne, jak uważasz, że w tej cenie wybudujesz to ok, buduj, ładny dom.

Okna za 6 tys. to naprawdę nie wiem co to za okna, nawet za zwykłe PCV. Ten dom ma 4 duże okna (pokoje i kuchnia), 3 małe, duży wykusz i duże tarasowe. Ale jak sprawdzałeś i za tyle kupisz to ok. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

 

Koszmarycznie mała łazienka 4,33 :o pasowałoby przejscie z domu do garażu (ale to juz jak kto lubi)osobiście zmieniłabym miejscami kuchnię z pokojem po prawej żeby kuchnia była od frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

 

Koszmarycznie mała łazienka 4,33 :o pasowałoby przejscie z domu do garażu (ale to juz jak kto lubi)osobiście zmieniłabym miejscami kuchnię z pokojem po prawej żeby kuchnia była od frontu.

taras z boku też nie bardzo mi pasi,na pewno bym to zmieniła na tył domu.Alle ogólnie projekt również mi sie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

 

Koszmarycznie mała łazienka 4,33 :o pasowałoby przejscie z domu do garażu (ale to juz jak kto lubi)osobiście zamieniłabym miejscami kuchnię z pokojem po prawej żeby kuchnia była od frontu.

taras z boku też nie bardzo mi pasi,na pewno bym to zmieniła na tył domu.Alle ogólnie projekt również mi sie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

 

Koszmarycznie mała łazienka 4,33 :o pasowałoby przejscie z domu do garażu (ale to juz jak kto lubi)osobiście zamieniłabym miejscami kuchnię(17 m kuchnia wow,robi wrażenie!) z pokojem po prawej żeby kuchnia była od frontu.

taras z boku też nie bardzo mi pasi,na pewno bym to zmieniła na tył domu.Alle ogólnie projekt również mi sie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy..tylko taki wątek chyba w dziale ..wnętrza ...

mozna np podawać swoje pomysły..np wersja droga i jak zrobic tanio...albo po prostu ...pomysły aby nie wydac fortuny ktorej nie mamy a dom był urzadzony ze smakiem gustem...a ile ludzi tyle pomysłow inspiracji ..ktos komus pomoze...

bo dopiero zaczynaja sie schody..najczesciej wybuduje sie dom...a kasy mało na urzadzenie..człowiek nie wie jak i czasami kupuje co w tej chwili wpadnie w oko..a potem ojejku...a jak wczesniej się przemysli, podpatrzy..to mozna uniknąc błędow , wpadek..

ja wiem po sobie jak to było ze mna z mieszkaniem...kasy nie było bo wszystko do dewelopera..a potem..ojejku...to fajne ..kupujemy..i wyszedł niezły mix...i teraz wiem, ze gdybym wczesniej przemyslała to i kasy mniej bym wydała i wyszłoby lepiej...a tak psiocze na pare rzeczy..bo nie podobają mi się po prostu...

to zakłądam...moze bedzie cieszyc sie popularnościa jak nasz z projektami...

 

Szelma,ja miałam podobnie.Zaledwie 2 lata temu wprowadziliśmy sie do nowego mieszkania to tez mnie troche poniosło heheh choć urządzałam sobie jak sobie wymarzyłam to po 2 latach parę rzeczy juz bym wymieniła/zmieniła (np. w lutym np.będę sobie kładła na jednej scianie w kuchni tapetę,bo mam teraz jasny kolor,który w praktyce sie nie spawdził,bo jest przy niej stół,krzesła i na ścianie widoczne znaki użytkowania :)a dziecię me wiadomo nie próżnuje,jak to 2,5 latka...tu rączka tam rączka odbita i ściana do malowania to sobie wymysliłam,ze sobie tapetę położę,aże tereaz modne to git :) a NAJCHĘTNIEJ jeszcze bym wymieniła porypanych sąsiadów :evil: A że w kosmos wysłać ich sie nie da (niestety) to sobie wybuduje domek i paa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...