Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm... siedzę i podczytuję wątek ...

Domek zaproponowany przez IZĘ30 nie mieści się zaproponowanych tutaj standartach....zresztą moje typy też :lol:

 

Na jedno zwrócę uwagę - lipińscy zaczynają mi się źle kojarzyć ....nie mają najlepszych propozycji , szkoda ,że są pomijane inne fajne i twórcze pracownie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! My wczoraj zamówiliśmy z10 bez garażu, poddasze nieużytkowe-drewniany strop, piec na węgiel usytuowany będzie w bud. garaży.W projekcie nic w sumie nie zmmieniamy. Do piątku projekt ma być już u nas.Jeśli ktoś chciałby jakieś dane lub zestawienia materiałów których nie ma na str. z500 to nie ma sprawy.

Pozdrawiamy wszystkich zwolenników z10

 

 

...niech się mury pną do góry... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasując pokój - można gospodarcze zrobić ...

 

Hmm... wiesz Martina... w każdym projekcie kasując coś można zrobić coś innego. Żeby tylko tego kasowania za dużo nie wyszło... :wink:

 

Edit: ten Atut i Grafit faktycznie sympatyczne :-) Też mało pow. gospodarczej, ale poza tym całkiem fajnie się prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

śledzę ten wątek od dłuższego czasu ponieważ też jestem na etapie poszukiwania projektu.

 

Moim faworytem jest ORBITA I z pracowni Domus

http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=47

 

Bardzo bym prosiła o opinię na temat tego domku. Widzicie jakieś minusy?

Drogi będzie?

Moim zdaniem ma wszystko co potrzeba i nie jest za wielki. Co prawda więcej niż 100 m ale nie dużo więcej więc pozwoliłam sobie wrzucić linka. Może komuś się też spodoba

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oba projekty świetne! Trzeba na nie ostro rzucić okiem ;)

Szczególnie grafit wpadł mi w oko. Z resztą podobny do Z91.

Co bym rozważał zmienić to okna na ścianie sypialni i doklejenie garażu, a wstawienie zamiast okien balkonowych duże okna normalne albo małe normalne i balkonowe.

Bądź co bądź fajny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym projekcie?

 

ORBITA I z pracowni Domus

http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=47

 

Bardzo bym prosiła o opinię na temat tego domku. Widzicie jakieś minusy?

Drogi będzie?

Moim zdaniem ma wszystko co potrzeba i nie jest za wielki. Taka fajna stodoła.

 

PS. Od razu mówię że prosiłam o ocenę tego projektu w innym wątku ale mój post został niezauważony dlatego pytam też tutaj. Może ktoś się zlituje :p

 

Pozdrawiam wszystkich szukających i tych co już znaleźli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba wybrałam- można wziąć wersję poszerzoną o 1 metr od storny pokoi i łazienki. Łazienka ma ok 8m2 i pokoje po 16m2. Przestrzenny salon z tymi oknami w dachu- SUPER!! Dodatkowo mam plan , żeby dorobić oddzielne WC, delikatnie poszerzyć garaz i oddzielić kotłownie z tyu garażu

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=164&a=396&sid=5

a tu jest wizualizacja wnętrz

http://pprojekt.pl/projekt33-irys__10_18,wnetrza.html

 

Co myślicie o tym projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym projekcie?

 

ORBITA I z pracowni Domus

http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=47

 

Bardzo bym prosiła o opinię na temat tego domku. Widzicie jakieś minusy?

Drogi będzie?

Moim zdaniem ma wszystko co potrzeba i nie jest za wielki. Taka fajna stodoła.

 

PS. Od razu mówię że prosiłam o ocenę tego projektu w innym wątku ale mój post został niezauważony dlatego pytam też tutaj. Może ktoś się zlituje :p

 

Pozdrawiam wszystkich szukających i tych co już znaleźli :wink:

 

Co do projektu- jak dla mnie ciutkę za małe pokoje na poddaszu. Jeśli masz jedną ściankę ze skosem to optycznie pokój jest mniejszy, a przy powierzchni 10m2 robi się on malutki. (jeśli ma być to pokój dla dzieci, wstawisz biurko, łóżko, szafkę na książki i robi się ciasno- dla mnie za małe!). Jeśli planujesz ogrzewanie na paliwo stałe to pom.gosp również wydaje mi się za małe. Poza tym domek idealnie pasuje na działkę z wjazdem od południa (kuchnia od północy i oświetlony płd-zach salon). Wydaje sie dość tani w budowie, nie ma żadnych udziwnień, skosów itp Jedyne co mi się nie podoba wizualnie zbyt duża ilość filarów od strony tarasu- coś bym tam pozmieniała.

Poza tym wydaje sie funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu- jak dla mnie ciutkę za małe pokoje na poddaszu. Jeśli masz jedną ściankę ze skosem to optycznie pokój jest mniejszy, a przy powierzchni 10m2 robi się on malutki. (jeśli ma być to pokój dla dzieci, wstawisz biurko, łóżko, szafkę na książki i robi się ciasno- dla mnie za małe!). Jeśli planujesz ogrzewanie na paliwo stałe to pom.gosp również wydaje mi się za małe. Poza tym domek idealnie pasuje na działkę z wjazdem od południa (kuchnia od północy i oświetlony płd-zach salon). Wydaje sie dość tani w budowie, nie ma żadnych udziwnień, skosów itp Jedyne co mi się nie podoba wizualnie zbyt duża ilość filarów od strony tarasu- coś bym tam pozmieniała.

Poza tym wydaje sie funkcjonalny.

 

Rzeczywiście pokoje 5 i 7 są malutkie wiec planuje połączyć je w jeden i tu będzie sypialnia rodziców + dodatkowa malutka łazienka.Myślę jeszcze nad sauna ale nie wiem czy się zmieści. Pokój nr 2 będzie powiększony o pralnie wiec jeszcze parę metrów zyska i tu będzie synek urzędował.

 

Co do pomieszczenia gospodarczego: będzie w innym budynku a w miejscu zaplanowanego w projekcie będzie spiżarnia.

 

Działkę mam z wjazdem od południa wiec projekt jak ulał do mojej działki. :D

 

Co do filarów tez wydaje mi się ze jest ich za dużo. Jeżeli będzie można to zmniejszę ich ilość do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie,

 

Jestem nowa na forum:)

Podjęliśmy decyzję o budowie domku:)

Jednak wybór projektu nie jest łatwy. Bierzemy pod uwagę takie realizacje: POLA, PROMETEUSZ, ATLAS lub TYTAN.

Proszę pomóżcie, każda opinia cenna. Nie ukrywam, ze bierzemy pod uwagę koszta związane z budową każdego z tych projektów.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...