Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam, chciałabym usłyszeć opinię na temat projektu domu Delicja, mały domek dla 2 + 1 dziecko, oczywiście podobają się mi inne projekty domków które widziałam na forum :-? ale niestety nie stać mnie, niechcę mieć nieprzespanych nocy związanych z kredytami po 500 tyś. :roll: :roll: i drapać sie w głowę czy w tym miesiącu zarobię na ratę, i czy kupię nowe spodnie dziecku, bo akurat zrobił dziure bo sie przewrócił...poprostu realia, chciałabym usłyszec opinie o tym projekcie, pokój 8,10 moze być przerobiony na garderobę. Prosze o opinie..

http://www.quattrodomy.pl/Projekt/Rzuty?id=delicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Projekt fajny. Sam mam go na oku :)

Polecę zerknąć jeszcze np na http://www.mtmstyl.pl/projekt-atut/informacje/

W mojej ocenie oba te domki mają jedną wadę, brak ubikacji dla gości :(.

W twojej delicji i w atucie można by zrobić je w miejscu pomieszczenia gospodarczego i tak przynajmniej ja myślę.

Aha w tej delicji wejście do domu a w zasadzie hol jest prawie w strefie prywatnej i to by mi troszkę przeszkadzało.

Podobnie jak ty chyba większość z nas chce postawić domek i mieć na ratę i godne życie :)

Masz jakiś rzeczywisty kosztorys dla budowy? Bo ten na stronie to chyba z palca wyssali :)

Albo ile chcesz wydać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba przekonuję się do Promyka z MG projekt - http://www.mgprojekt.com.pl/domki/promyk/index.php . Jest to dla mnie alternatywa dla kupna mieszkania w bloku. Jakie są plusy tego małego domku:

- tani w budowie, brak stropów, okien dachowych, dach dwuspadowy (według mnie podobnie do ceny kupna używanego mieszkania - bez kosztów działki),

- garaż (w bloku tego nie mam),

- kominek,

- własny kawałek ogródka,

- pokoje może trochę małe, ale skoro jest to alternatywa dla mieszkania w bloku , gdzie pokoje mają podobną wielkość to mi w zupełności wystarczy, salon małay ale powiększa go otwarta kuchnia i korytarz.

Nie mam zamiaru brać dużego kredytu na budowę domu, bo tak jak ktoś wcześniej powiedział - są inne wydatki i też nie chcę się zastanawiać czy będę miał na ratę.

Oczywiście nie od razu będę miał wykończone na 100 % ale zawsze to będzie moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie projekt jest nie fajny:

1. Wejście do łazienki z salonu/kuchni/jadalni? omg

2. Wygląda jak stodoła, ten garaż doklejony jest straszny :(

3. Nie potrzebne przejście z garażu do domu, chyba, że bodziesz ogrzewał nie gazem.

Reszta w miarę ok.

W tym metrażu promyk już się lepiej prezentuje, a garaż zawsze można dokleić.

Mi się podoba coraz bardziej atut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal0712A co myślisz o tym? Ja się na niego zdecydowałam (wczoraj!!) z uwagi na małe koszty budowy, baaaaardzo przestrzenny salon, duża kuchnia i pokoje też niczego sobie. Jeśli Ci się nie podoba brak stropu w salonie to przecież możesz go zrobić- chociaż według mnie te 2 okna w dachu to cały urok tego domku.

 

http://img692.imageshack.us/img692/6023/przdl.jpg

 

http://img99.imageshack.us/img99/9862/18770112.jpg

 

http://img17.imageshack.us/img17/4163/rzutr.jpg

 

tu masz do niego linka z ciekawymi wizualizacjami i w zakładce "zdjęcia z realizacji" masz chyba 30irysków do przejrzenia. Polecam numer 9, jeszcze jeden jest super (nie jestem pewna ale cos mi sie kojarzy 17,18, 14,15) nie pamiętam dokładnie:lol:

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=5#rzuty[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil - wejście z wc do salonu, jadalni, holu nie jest uciążliwe w moim rodzinnym domu tak jest i nikt nigdy z tego tytułu nie robił problemu - przecież drzwi do tego wc nie będą ze szkła tylko będą drewniane z mleczną szybą i nikt ie będzie oglądał załatwiających się. Tak na marginesie zastanawiam się czy w miejscu tego wc nie zrobić schowka/spiżarki - jedna łazienka powinna wystarczyć.

Szukałem domu z prostą bryłą i Promyk taką ma. Ja właśnie potrzebuje przejścia z domu do garażu, bo będę palił węglem albo ekogroszkiem.

Bagusia dom ten jest bardziej wyszukany i ciekawszy na zewnątrz i większy od Promyka i pewnie koszty budowy większe więc ja jednak raczej pozostanę przy Promyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie cos dodac, co prawda buduje calkiem inny dom, ale przez wiekszosc czasu poswieconego wyborowi projektu na "topie" byly u mnie parterowki z wyplaszczonym dachem (15-30 st.)

 

teraz jak patrze na te domy - juz wybudowane - to stwierdzam ze na typowych dzialkach mniejszych niz 2000 m wygladaja FATALNIE!

 

taki dom musi byc na duzej dzialce, koniecznie COFNIETY w glab otulony bujna roslinnoscia, inaczej wyglada bardzo biednie i nieproporcjonalnie.

 

radzilbym sie zainteresowac parterowkami "idacymi w glab" czyli z kalenica prostopadle do drogi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Michał ja tak nie mieszkałem i mnie to osobiście kole w oczy.

Co do irysa to jak dla mnie "za drogi" i nie przemawia do mnie.

Kurt, a z domek z poddaszem dobrze wygląda na małej działce? NIE. Każdy dom na małej działce będzie źle wyglądać :( Co do twojego pojęcia "typowych" działek, działka mająca 20a jest typowa?

Myślę, że większość z nas w tym wątku szuka zamiennika dla mieszkania w bloku. Ja osobiście nie mam wielkich wymagań, nie potrzebuję 3 pomieszczeń gospodarczych, pokoi po 20m2 itd. Znam kilkanaście osób, które postawiły takie domy i dziś bardzo narzekają.

Dla mnie domek ma być nie duży 100m2 (+-10m2), tani w wybudowaniu i tanie w eksploatacji. Jeżeli komuś mój domek nie będzie się podobał niech się nie patrzy :lol: Najważniejsze, że JA będę się w nim czuł komfortowo.

 

btw Co myślicie o atucie? http://www.mtmstyl.pl/projekt-atut/rzuty/

 

ps kurt co ty budujesz/wybudowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba przekonuję się do Promyka z MG projekt - http://www.mgprojekt.com.pl/domki/promyk/index.php . Jest to dla mnie alternatywa dla kupna mieszkania w bloku. Jakie są plusy tego małego domku:

- tani w budowie, brak stropów, okien dachowych, dach dwuspadowy (według mnie podobnie do ceny kupna używanego mieszkania - bez kosztów działki),

- garaż (w bloku tego nie mam),

- kominek,

- własny kawałek ogródka,

- pokoje może trochę małe, ale skoro jest to alternatywa dla mieszkania w bloku , gdzie pokoje mają podobną wielkość to mi w zupełności wystarczy, salon małay ale powiększa go otwarta kuchnia i korytarz.

Nie mam zamiaru brać dużego kredytu na budowę domu, bo tak jak ktoś wcześniej powiedział - są inne wydatki i też nie chcę się zastanawiać czy będę miał na ratę.

Oczywiście nie od razu będę miał wykończone na 100 % ale zawsze to będzie moje.

 

Ja będę budowała z MG Projekt Bursztyn (czego oczywiście nie ukrywam :wink: )

Michał - faktycznie wc na saloon to trochę dziwne.

Obejrzyj sobie jeszcze z tej pracowni projekt Słoneczny i właśnie Bursztyn. My najpierw myśleliśmy o Słonecznym ale wolimy mieć mniejsze pokoje a większy salon (bo i tak wszyscy zawsze tam siedzą).

No i refleksja dla wszystkich: 2 ŁAZIENKI (LUB CHOCIAŻ ŁAZIENKA + WC) TO PODSTAWA - no chyba, że pracujecie na zmianę. Mnie już się zdarza, że w łazience (3,5 mk) jesteśmy rano w 4 osoby! Na myśl o tym, że moje córki wejdą w etap szykowania się rano dłużej niż 5 minut robi mi się gorąco (sama pamiętam jak nastolatką byłam :oops: ) więc się zabezpieczam.

No i odwiedzałam wybudowany (choć jeszcze niewykończony) Bursztyn i mnie urzekł - mały przytulny, bez problemu do utrzymania "na stare lata". Szkoda mi kasy na wypasiony dom - nie chcę być jego niewolnikiem. Zgadzam się z Tobą Michale - dla mnie też może być jak mieszkanie - byle własny ogródek i brak sąsiadów za ścianą. Za byle 90 mk w bloku w Łodzi płaci się ponad 350 tys. - Bursztyn za takie pieniądze mam z palcem w nosie.

Pozdrawiam wszystkich niskometrażowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my poszukujemy.

 

Jesteśmy rozwojową dwójką młodych ludzi. Nie wiemy czy malenstwa sie pojawią - bo wiadomo jak to teraz jest :/.

 

Chcemy mieć dużą otwartą przestrzeń wspólną (wychowałam się w takiej i jej zalety przeważają nad wadami - kontakt etc), chcemy miec komfortowa nasza sypialnie, chcemy miec rozsadnie rozbudowana przestrzen gospodarcza (garderoba, spizarnia, kotlownia, pralnia, garaz na rowery, kajaki), dwie lazienki i dwa pokoje dla potencjalnych maluchów. Nie chcemy wielkiej hawiry, ale tez nie chcemy miec malego 25 m salonu.

 

Dom ma byc zgodny z warunkami zabudowy (skosne dachy) a i ma byc bezpretensjonalny, lekki i nowoczesny. Tak okolo 160 - 190 m2. na działkę o szerokości 20 m. Z zaplanowanym na przyszłosć miejscem na basen czy fitnes, czy 3 dodatkowe pokoje dla piecioraczków - bo nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłosć, a działka jest na tyle atrakcyjna, że nie bedziemy się chcieli przenosić gdzie indziej.

 

Takich projektów poprostu nie ma, wiec wybieramy indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my poszukujemy.

 

Jesteśmy rozwojową dwójką młodych ludzi. Nie wiemy czy malenstwa sie pojawią - bo wiadomo jak to teraz jest :/.

 

Chcemy mieć dużą otwartą przestrzeń wspólną (wychowałam się w takiej i jej zalety przeważają nad wadami - kontakt etc), chcemy miec komfortowa nasza sypialnie, chcemy miec rozsadnie rozbudowana przestrzen gospodarcza (garderoba, spizarnia, kotlownia, pralnia, garaz na rowery, kajaki), dwie lazienki i dwa pokoje dla potencjalnych maluchów. Nie chcemy wielkiej hawiry, ale tez nie chcemy miec malego 25 m salonu.

 

Dom ma byc zgodny z warunkami zabudowy (skosne dachy) a i ma byc bezpretensjonalny, lekki i nowoczesny. Tak okolo 160 - 190 m2. na działkę o szerokości 20 m. Z zaplanowanym na przyszłosć miejscem na basen czy fitnes, czy 3 dodatkowe pokoje dla piecioraczków - bo nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłosć, a działka jest na tyle atrakcyjna, że nie bedziemy się chcieli przenosić gdzie indziej.

 

Takich projektów poprostu nie ma, wiec wybieramy indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba przekonuję się do Promyka z MG projekt - http://www.mgprojekt.com.pl/domki/promyk/index.php . Jest to dla mnie alternatywa dla kupna mieszkania w bloku. Jakie są plusy tego małego domku:

- tani w budowie, brak stropów, okien dachowych, dach dwuspadowy (według mnie podobnie do ceny kupna używanego mieszkania - bez kosztów działki),

- garaż (w bloku tego nie mam),

- kominek,

- własny kawałek ogródka,

- pokoje może trochę małe, ale skoro jest to alternatywa dla mieszkania w bloku , gdzie pokoje mają podobną wielkość to mi w zupełności wystarczy, salon małay ale powiększa go otwarta kuchnia i korytarz.

Nie mam zamiaru brać dużego kredytu na budowę domu, bo tak jak ktoś wcześniej powiedział - są inne wydatki i też nie chcę się zastanawiać czy będę miał na ratę.

Oczywiście nie od razu będę miał wykończone na 100 % ale zawsze to będzie moje.

 

W środku prawie taki jak mój domek, układ identyczny tylko mam trochę większe pomieszczenia, mam WC zlikwidowane a w tym miejscu spiżarnię i rewelacja. Dla mnie układ jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magsos jaki dom budujesz/ czy wybudowałaś? Szukałem/ szukam idealnego projektu - Promyk póki co spełnia moje wymagania.

Z 35 te projekty też oglądałem - jednak ja potrzebuje przejścia wew. z garażu do domu, bo będę ogrzewał dom piecem na węgiel.

Widzę, że temat wc z wejściem na salon budzi troszeczkę kontrowersji, ale cóż ...

Ja w miejscu tego wc planuję zrobić spiżarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magsos jaki dom budujesz/ czy wybudowałeś? Szukałem/ szukam idealnego projektu - Promyk póki co spełnia moje wymagania.

Z 35 te projekty też oglądałem - jednak ja potrzebuje przejścia wew. z garażu do domu, bo będę ogrzewał dom piecem na węgiel.

Widzę, że temat wc z wejściem na salon budzi troszeczkę kontrowersji, ale cóż ...

Ja w miejscu tego wc planuję zrobić spiżarkę.

 

Ja wybudowałam http://www.mgprojekt.com.pl/domki/czterykaty2/index.php

Ten projekt ma prawie identyczne wnętrze (tylko odrobinę większe) jak Promyk, różnica to przede wszystkim dach.

Też zmieniliśmy dodatkowe WC na spiżarnię i mamy piec na ekogroszek, dlatego ważne dla nas było przejście z części mieszkalnej do garażu i kotłowni.

Wnętrze jest naprawdę bardzo funkcjonalne i praktyczne, mieszkamy już pół roku i nic bym nie zmieniła. Też szukaliśmy małego, taniego domku, ale bardzo chcieliśmy z dachem czterospadowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magsos jaki dom budujesz/ czy wybudowałeś? Szukałem/ szukam idealnego projektu - Promyk póki co spełnia moje wymagania.

Z 35 te projekty też oglądałem - jednak ja potrzebuje przejścia wew. z garażu do domu, bo będę ogrzewał dom piecem na węgiel.

Widzę, że temat wc z wejściem na salon budzi troszeczkę kontrowersji, ale cóż ...

Ja w miejscu tego wc planuję zrobić spiżarkę.

 

Ja wybudowałam http://www.mgprojekt.com.pl/domki/czterykaty2/index.php

Ten projekt ma prawie identyczne wnętrze (tylko odrobinę większe) jak Promyk, różnica to przede wszystkim dach.

Też zmieniliśmy dodatkowe WC na spiżarnię i mamy piec na ekogroszek, dlatego ważne dla nas było przejście z części mieszkalnej do garażu i kotłowni.

Wnętrze jest naprawdę bardzo funkcjonalne i praktyczne, mieszkamy już pół roku i nic bym nie zmieniła. Też szukaliśmy małego, taniego domku, ale bardzo chcieliśmy z dachem czterospadowym.

 

Jaki koszt postawienia wyszedł i w jakim roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy jaki wyszedł Tobie koszt postawienia i w jakim roku? Chętnie bym zobaczył zdjęcia wnętrz urządzonych pokoi sypialnych w Twoim domku magsos (może być tylko na priv)Ja cały czas mam troszeczkę wątpliwości odnoscie pokoi sypialnych w Promyku (MgProjekt) czy nie będą za małe, ale chyba zmieszczą się w nich łóżko + szafa + toaletka ( w naszej sypialni), a w pokojach dzieci łóżko + mała szafa i biurko. Wydaje mi się, że projektant, który zrobił ten projekt pomyślał o tym i nie będzie problemu. Jak macie jakieś uwagi do mojego aktualnego faworyta (czyli Promyk z MgProjekt) to piszcie. Zależy mi na jak najszerszym zaopiniowaniu tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...