Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaki koszt postawienia wyszedł i w jakim roku?

 

Też jestem ciekawy jaki wyszedł Tobie koszt postawienia i w jakim roku?

 

Budowę rozpoczęliśmy w październiku 2008r. zakończyliśmy w sierpniu 2009r.

Koszt deweloperski z kominkiem z rozprowadzeniem w naszym domku wyniósł ok. 210.000, natomiast do wprowadzenia to ok. 280.000 łącznie z wykończeniówką, przyłączami, ogrodzeniem, częścią kostki brukowej, szambem, świadectwem energetycznym, umeblowanie, żyrandole, oświetlenie zewnętrzne itp. Poprostu całość. To czego nam brakuje to tynków w garażu.

Koszt wybudowania domu jest nieporównywalny z takim samym wybudowanym przez kogoś innego, trzeba by było mieć przełożenie na materiały które były zastosowane i robociznę. My budowaliśmy bez szaleństw. do stanu zamkniętego i hydraulika - zdaliśmy się na fachowców, wykończeniówka we własnym zakresie.

 

Chętnie bym zobaczył zdjęcia wnętrz urządzonych pokoi sypialnych w Twoim domku magsos (może być tylko na priv)Ja cały czas mam troszeczkę wątpliwości odnoscie pokoi sypialnych w Promyku (MgProjekt) czy nie będą za małe, ale chyba zmieszczą się w nich łóżko + szafa + toaletka ( w naszej sypialni), a w pokojach dzieci łóżko + mała szafa i biurko. Wydaje mi się, że projektant, który zrobił ten projekt pomyślał o tym i nie będzie problemu. Jak macie jakieś uwagi do mojego aktualnego faworyta (czyli Promyk z MgProjekt) to piszcie. Zależy mi na jak najszerszym zaopiniowaniu tematu.

 

W naszym domku wiele się już zmieniło, ale nie mamy aktualnych zdjęć to zdjęcia z pierwszego miesiąca zamieszkania

http://19mariusz74.fotosik.pl/albumy/701611.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Twoje odpowiedzi. Czy nie sprawiłoby Ci kłopotu jakbyś powiedziała mi ile kosztowało Cię: kominek, ogrodzenie, kostka i umeblowanie. (tymczasowe płyty mam, ogrodzenie tymczasowe też i jakieś mebelki też - na nowe będę sobie zmieniał już w trakcie - bo dom to taka studnia bez dna). PS Dzięki też za link do zdjęć - bardzo fajne wnętrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Twoje odpowiedzi. Czy nie sprawiłoby Ci kłopotu jakbyś powiedziała mi ile kosztowało Cię: kominek, ogrodzenie, kostka i umeblowanie. (tymczasowe płyty mam, ogrodzenie tymczasowe też i jakieś mebelki też - na nowe będę sobie zmieniał już w trakcie - bo dom to taka studnia bez dna). PS Dzięki też za link do zdjęć - bardzo fajne wnętrza.

 

Dokładnie nie jestem w stanie powiedzieić ile mnie te rzeczy kosztowały, tak z pamięci doliczyłam się ok. 35.000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :lol: :lol: :lol: :lol: jestem na etapie wyboru projektu domu :D i normalnie nie mogę nic wybrać :-? :-? :-? :-?

jak odpowiada mi parter to poddasze jest do niczego i na odwrót :evil: :evil: :evil: :evil:

może ktoś buduje podobne i zechce się podzielić :lol: :lol: :lol: :lol:

moje wymagania:

parter : duża kuchnia , jadalnia, duży salon, łazienka, gabinet,

garaż na dwa samochody i obok niego kotłownia

poddasze : cztery sypialnie ( koniecznie z balkonami ) duża łazienka,

nad garażem pokój i pralnio-suszarnia

 

z góry dzięki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteor jest moim projektem :lol: Gdyby nie wielka połać dachowa (koszty :-? ) dla mnie byłby idealny i taki w pewien sposób nawiązujący do międzywojennych willi :roll: Prosty i przestrzenny jak na taki dom układ pomieszczeń, kominek na środku, spora kuchnia blisko wejścia i łatwe wyjście na taras z kuchni jeśli ktoś chce na tarasie jadać - super sprawa. I trzy (!) łazienki. To było u nas priorytetem 8) . Na górze dodatkowa biblioteczka na froncie :lol:

 

Jeden balkon tylko to też oszczędności

 

Dla nas troszeczkę za duży :roll:

 

 

O innych nie wypowiadam się, bo nie mam czasu teraz tamtych studiować :oops: może innym razem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatkowe pytanie. Czy ściany zew masz z gazobetonu, jaki masz gruby styropian i czy masz ciepło w domu?

 

Ściany mamy z gazobetony i styropian 12. W domu oczywiście jest ciepło, mamy dobrze ustawiony piec, dobrze rozmieszczone kaloryfery i podłogówkę.

W domu może być i cieplej i chłodniej, w zależności od tego ile możemy wydać na ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nikt nie skomentuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nikt nie skomentuje :(

 

Wydaje się praktyczny. Jeśli nie przeszkadza Ci wchodzenie do części nocnej przez kawałek salonu- to poza tym jest dość ciekawy. To przejście to jedyna wada. Natomiast na plus- fajnie umiejscowione łazienki z kotłownią, wszystko razem co ogranicza koszty budowy do minimum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również po przejrzeniu setek projektów nie mogłem znaleźć nic dla siebie, warunki miałem nastepujące: PARTER - kuchnia, jadalnia i salon - w takiej kolejności jako otwarta przestrzań, ale jednocześnie "wydzielone" tak, aby z salony było widac jadalnię, a kuchni już nie. Do tego biuro min 10m2, koniecznie z wejsciem z wiatrołapu ( czasami bedą klienci, nie mogą włazić mi do domu), przejście do garażu przez pomieszczenie gospodarczo-techniczne i PUSTKA NAD SALONEM - moje marzenie, a schody zrobione tak, żeby na zakłócały wypoczynku w salonie, czyli poza widokiem. i małe Wc - tylko ustep i umywalka. PIETRO - dwa pokoje dla dzieci i łazienkia ogólnodostepna, nasza sypialnia z garderoba i prywatną łazienką ( koniecznie ) oraz pomieszczenie na pralnie i prasowalnię. I wszystko max 150 m2 użytkowej, przejście na taras możliwie blisko kuchni i właściwe usytuowanie wzgledem stron świata. Minimalizacja liczby okien połaciowych do minimum. Prosta konstrukcja stodoły z dwuspadowym dachem, nowoczesny wygląd. ŻADEN z projektów typowych nie spełniał tych wymagań, nawet po przeróbkach - więc pozostał projekt indywidualny. Architekt spełnił świetnie nasze założenia poza dwoma - dom urósł do 165 m2 - po prostu nie dało sie upchnąć tego programu na mniejszej liczbie metrów bez szkody dla funkcjonalności - i wyjsice na taras jest bliżej salonu niz kuchni ( ze wzgledu na lokowanie pomieszczeń względem stron świata ) ale na to znaleźlismy rozwiązanie - robimy z kuchni wyjscie na drugi, mały taras "śniadaniowy", na którym mamy słońce codziennie do 10.00 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w końcu odebraliśmy projekt Z10 i ciesze się że mamy już to za sobą ;)

 

znalazłem w między czasie to: http://www.wipol.pl/przykadowa-wycena.html

 

jeżeli firma która musi swoje zarobić ma taki kosztorys to ktoś kto ma czas i chęci zrobi to dużo taniej

 

powodzenia w szukaniu, my swój pamiętnik pewnie gdzieś w lipcu rozpoczniemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...