Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co sądzicie o tym projekcie:

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=124&a=298#rzuty

 

Jak oceniacie "kosztownośc"?

 

pzdr

 

Co do kosztów nie będę się wypowiadała, bo nie mam pojęcia.

A jeśli chodzi o projekt to jest dośc fajny. Mi nie bardzo podoba się pom. gosp. w takim miejscu, ale to zalezy czym by miał być ogrzewany dom.

Fajniejszy w wersji z garażem i ja dołożyłabym pom. gosp. za garażem.

 

Układ pomieszczeń ogólnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom, to jest mały supełek do rozwiązania...

Planujemy ogrzewanie gazowe i to powinno rozwiązać problem kotłowni. Niestety , w tym samym pomieszczeniu chcielibyśmy mieć skromną pralnio-suszarnię. O ile pralka tam wlezie o tyle z miejscem na suszenie może być ciężko...

 

Garaż planujemy nieco powiększyć (0,5m na każdą stronę w długości i 1m na szerokość), z tyłu myślimy o pomieszczeniu typu "graciarnia" :)

 

pzdr

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marceli

Sielanka jest bardzo fajna, też myślałam nad nią. Wybrałam jednak Z91, układ bardzo podobny. Przeważyły wiązary, brak stropu betonowego, lecz mamy tak zaprojetkowane wiązary, że u góry jest bez skosów 41 m kw i obciążenie stropu jak użytkowe 150 kg/m kw. Więc można też zrobić pokoje jak będzie kiedyś potrzeba.

Aaaa i wygospodarowałam sobie małą bo małą ale jest, pralnio-suszarnie.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie podobaja domy Atut i Grafit i Matusz tez fajny...

Atut bo ma trochę bryłe urozmaiconą..tu podcien, tu tarasik tu pergola ..i na maly domek typu prosta stodoła to jest wlasnie atut wizualny

dla mnie za maly salon ale jak ktos sie uprze mozna dom poszerzyc o metr i wtedy wyjda super proporcje i wymiary salonu i kuchni

brak wc...ale mozna zrobic w atucie, tam gdzie ejst w przedpokoju safa i szafa w malym pokoju..ta czesc zadaptować albo na wc...a jak komus nie przeszkadza jedna lazienka to na garderobę

 

Grafit juz wiekszy dom...ten komin na zewnatrz i grill szkoda kasy...ale to moje zdanie...zastrzenie ze jakby czesc kuchemnna mała ..miejsce na szafki..tak mi sie wydaje..chociaz szafki mozna innaczej zaaranzowac...

ale ja nie lubie jak sie wchodzi do salonu z wiatrołapu i chyba to minus jest tego projektu

Mateusz to do Arka podobny..moze byc...

 

wszsytkie 3 fajne i ładne domki...tylko mnie nie wiedząc czemu najbardziej z tych 3 podoba sie Atut...ale pod warunkiem ze byłby poszerzony bo dla mnei salon 23 metry ..no to sorki..pomyłka...salon musi miec 30 metrów ... bo zycie toczy sie w salonie i kuchni..a w sypialniach sie spi...

 

acha..do Atutu...to mozna kominek przenisc na sciane przy kuchni aby jeden komin był - oszczednosc..chyba mozna jeden komin skoro np z91 tak ma...i troszke scianke wydłuzamy aby szafki w kuchni zasłonic i kominek tam robimy..takie rozwiazania są w domach z wizja..i fajnie to wyglada..wiec wiem o czym pisze :lol:

 

i jeszcze jedno zgadzam sie z Kurtem..na małych działkach parterówki prostopadle do kalenicy lepiej sie prezentuja..tez to zwrocilo moja uwage i dopiero wpis Kurta uswiadomił mi ta prawde...odnosnie proporcji domu do działki i strony wizualnej calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno zgadzam sie z Kurtem..na małych działkach parterówki prostopadle do kalenicy lepiej sie prezentuja..tez to zwrocilo moja uwage i dopiero wpis Kurta uswiadomił mi ta prawde...odnosnie proporcji domu do działki i strony wizualnej calosci

 

To mile, ze ktos sie ze mna zgadza, bo rzadko to sie zdarza....

 

Ja sie dziwie, ze tak rzadko taki uklad jest brany pod uwage, prosze pomyslec, jakie mamy korzysci w projektach z poddaszem uzytkowym odnosnie okien, mozemy praktycznie zrezygnowac z polaciowek na rzecz pelnowartosciowych w scianach.

 

Wezmy typowa dzialke o szerokosci ~25 m, dzialka jest zastawiona bryla, pozbawiona jakiejkolwiek perspektywy, za domem cos w rodzaju podworka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dlatego, ze gmina narzuca ustawienie rownolegle, moze dlatego , ze jak wiekszosc ma rownolegle to i reszta tez ma..na zasadzie ze tak musi byc,

itd itd...trudno to ocenic..moze dlatego , ze mniej jest takich projektow 70 & to rownologle do granicy z wjzdem od polnocy

ale jedno jest pewne jak dom jest za duzy do działki to wyglada to tragicznie bo obok mnie jest pare takich domów i po prostu kicha to wyglada ...takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ktory z tych projektow jest najbardziej trafiony jesli chodzi o koszty i funkcjonalnosc ,oczekuje krytycznego spojrzenia.Mam dzialke 2000m narozna z mozliwym wjazdem od polnocy lub zachodu,przy czym front domu ,kalenica na polnoc .Potrzebuje 3 sypialnie ,ale jeszcze lepiej gdyby zmiescic 4,garaz i kotlownie ok 10m .

http://www.a-zero.pl/ projekt A-011

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-jarzabem-n/m4b55d7f604030,2209 do tego musialabym doprojektowac garaz

http://www.mtmstyl.pl/projekt-neptun_4/rzuty/

Pod jarzabem i w neptunie mam nadzieje wykorzystac poddasze na ile sie da,nie bedzie tam wiele miejsca ale na pokoj z malutka lazienka mysle ze starczy .Prosze o pomoc w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc .........

Panowie i Panie szukam projektu na bardzo wąską działeczkę 14m szerokosci X 55 m długosci........... domek najlepiej jak by był parterowy , ale wiem - jest trudno na tak wąską dzialkę ; najlepiej zeby miał 3 sypialnie + pokój dzienny to tyle z wymagań...............moze komus sie kiedys trafił taki projekt

 

Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...