Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oo dzieki :-) takich konkretow potrzebuje :-)

 

ubzduralam sobie na dole dwa pokoje oprocz salonu) dla mnie i meza - coz najmlodsi nie jestesmy i drugi pokoj ewen. goscinny badz dla mamy, gdyby potrzebowala opieki na codzien. Gora to trzy pokoje dla dzieciakow plus pokoj nad garazem dla ich glosnych zabaw, tupotu nog chyba nie bedzie slychac w salonie ;) ewentualne stanowisko dla teleskopu hm..

 

poszerzyc lukrecje chcialam, aby byl mozliwy uklad z libry na dole, czyli te nieszczesne dwa pokoje, w lukrecji nie podoba mi sie mala lazienka na dole, chyba ze zamienie ja z kotlownia miejscami :roll: juz sama nie wiem

dzialke mam waska, zblizona do prostokata, ale z jednej strony mam 15 m, a z drugiej 19,5, trudno mi znalezc gotowca z funkcjonalnym dla mnie wnetrzem

 

tutaj skan dzialeczki

 

staram sie, aby projekt ktory znajde nie mial lukarn, balkonow, dach raczej dwuspadowy, ale czy to faktycznie duzo zmniejszy mi koszt budowy ? a potem uzytkowania ?[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie masz wjazd na działkę i jak się mają do tego strony świata bo to jest potrzebne do wyboru projektu.

Znalazłam taki projekt Joasia z Archipelagu na działkę 17,7x26,2m - myślę, że gdybyś zrezygnowała z garażu na rzecz drugiej sypialni to i góra chyba by Ci pasowała? Generalnie zawsze można w jakimś innym pasującym projekcie zamienić garaż na pokój, ostatecznie garaż może być wolno stojący. Wyboru musicie dokonać sami.

Joasia z zewnątrz mi się podoba, dach też prosty.

Ja mam w budynku dach kopertowy i mogę powiedzieć, że teraz budując wybrałabym dwuspadowy ze względu na koszty właśnie, różnicę w kosztach można spożytkować na coś innego a kasa przy budowie kończy się w zastraszającym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, zaraz sie przyjrze

dzialka ustawiona jest tak jak skan, czyli gora polnoc, dol poludnie, mamy 3 mozliwosci zrobienia wjazdu, mysle, ze zrobimy od gornego skrzyzowania (nad dzialka) 15 m

 

a jaka jest roznica w podatku jak mam osobno garaza, a jak w bryle domu ?

no i stawianie osobno garazu, chyba to tez wieksze koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podsuwam Ci pomysły, co nie znaczy, że muszą Ci się podobać.

Chyba mało jest projektów domów z dwiema sypialniami na dole i pokojem nad

garażem.

Garaż osobno to oczywiście dodatkowy koszt - dlatego pisałam o tańszym dachu, bo z zaoszczędzoną kasą jest co zrobić. Podatek też się płaci osobno, nie wiem w jakiej kwocie.

Na wąskiej działce może łatwiej posadzić dom i osobno garaż na tej najwęższej części. Miałabyś z garażu bliżej do bramy wjazdowej i mniej odśnieżania zimą.

Wybór projektu to ciężka sprawa, ja nasz wybierałam prawie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje,ale taki dom z podcieniami ma swoj klimat ,jednak obawiam sie jednego ,czy aby dobrze bedzie sie "czul" na mojej dzialce taki tramwaj.Mysle nad zmiana garazu na pokoj z lazienka ,a garaz chce dostawic prostopadle z prawej strony na wysokosci kotlowni aby jakos przelamac optycznie ten wagon , zlikwidowac podcien przy salonie czyli zrownac go z jadalnia .za te zmiany biuro L&K

zaproponowalo 8k .Czy to duzo jak sadzisz?No i czy te moje pomysly maja sens i czy aby nie przekombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie to wydaje strasznie duzo .Oczywista rzecza jest ze chcialabym jak najtaniej i coraz czesciej sie sklaniam w kierunku projektu indywidualnego , we wszyskich wyszperanych dotad projektach cos musze zmieniac i przerabiac ,rozciagac i przenosic.

Jedynie ten spelniac by mogl moje oczekiwania http://www.extradom.pl/projekt-domu-LENO-ID-13907.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=1 ,ale powierzchnia przeznaczona na komunikacje to prawie 30m :o ,no i tak zawsze jest jakies ale..

Twoja cena za projekt jest bardzo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce sobie jeszcze te ,ktore bralam lub biore pod uwage ,troche tego sie nazbieralo, aby w ogolnym rozrachunku jakiegos nie przegapic to sobie zapisze

http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_parterowe/aster/#rzuty

za mala kotlownia,brak pralni i garazu ,pokoj (9,8) do powiekszenia kosztem lazienki,a te wypadaloby wsunac w pomieszczenie (10,7), pokoju tego nie bedzie w tym miejscu planowane schody,bo jak pisalam wyzej schody musza byc ,potrzebuje 4 sypialnie i najlepiej 2 plus 2,lub 3plus 1

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?&p=1&o=2359#rzuty_minusy- maluska kotlownia i pustka nad salonem ,tz chce ogladac tv bez echa i zgodzil sie tylko na dziuple przy schodach,lub ewentualnie nad jadalnia ,z zabudowa nad salonem moze wystapic problem ze wzgledu na duze przeszklenia,choc moze warto przemyslec? Bardzo podobny do domow z wizja choc tanszy w budowie ,naczytalam sie na temat tej pracowni i omijam z daleka ,choc domy piekne maja

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1066 na minus wysuniety garaz ,ale ze mam mozliwosc zrobic wjazd od polnocy (front dzialki) lub od zachodu,aby pozbyc sie wystajacego garazu ,biore pod rozwage wersje lustrzana i obracam dom w prawo o 90 stopni ,z wjazdem i wejsciem od zachodu .

W takim przypadku front domu to tylko jedno duze okno ze schodami w tle na calej elewacji :o i jedno male na scianie garazu :wink:

Dopisze sobie jeszcze parterowke ,w zalozeniu ze schody oczywiscie musza byc http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=384 duzo znakow zapytania ;) po co komu tyle drzwi w malym domku ,nie mam pomyslu gdzie wcisnac schody ,gdzie zrobic pralnie, zmienic kat dachu nalezaloby ,no i wysokosc chyba tez aby zmiescic tam choc maly pokoik z lazienka

Na dzisiaj koncze moj monolog z nadzieja ,ze ktos wtraci kilka dobrych rad i nieco uporzadkuje moj rozrzut projektowy.Jutro c.d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie chciałam się pochwalić [może wzmianka i o tym projekcie komus pomoże], że razem ze Ślubnym zakupiliśmy projekt Bella firmy Archiportal http://www.extradom.pl/projekt-domu-BELLA-ID-13564.html?typ=&powierzchnia=&garaz=&strona=3

 

planujemy dodatkowo [chyba] dodac z boku wiate garażową :)

dla nas wielkim plusem tego domku byly 3 sypialnie , jasna kuchnia i mozliwość rozbudowy poddasza [to najwiekszy plus]... jest poprostu dla nas idealny :oops:

 

ps. moje potyczki z budowa juz nie dlugo, po roztopkach :wink: tzn słodki ciężar uswiadamiania z wiedzy budowlanej 8) u p.Kazia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie chciałam się pochwalić [może wzmianka i o tym projekcie komus pomoże], że razem ze Ślubnym zakupiliśmy projekt Bella firmy Archiportal http://www.extradom.pl/projekt-domu-BELLA-ID-13564.html?typ=&powierzchnia=&garaz=&strona=3

 

planujemy dodatkowo [chyba] dodac z boku wiate garażową :)

dla nas wielkim plusem tego domku byly 3 sypialnie , jasna kuchnia i mozliwość rozbudowy poddasza [to najwiekszy plus]... jest poprostu dla nas idealny :oops:

 

ps. moje potyczki z budowa juz nie dlugo, po roztopkach :wink: tzn słodki ciężar uswiadamiania z wiedzy budowlanej 8) u p.Kazia

 

Nie chciałbym psuć koncepcji, ale zastanówcie się jeszcze nad tym. Dom parterowy z możliwością rozbudowy poddasza to ostatecznie najdroższe rozwiązanie. Droższe od domu tylko parterowego, bądź domu z poddaszem od samego początku.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwage :) każde jest na wage złota.

 

My budujemy go jako parterowy, a góre planujemy zagospodarować na jedna wielka przestrzeń podzielona ewentualnie na strefy.

W projekcie jest własnie taka możliwość bo więżba dachowa [jętki itd.] sa już do tego przystosowane i w odpowiednich roztawach.

Co do ceny to wg kosztorysu ok. 130tys za stan surowy [zamkniety] w pełni nas satysfakcjonuje [oczywiscie stan wykonczenia nie wliczam bo kazdy ma inny gust i możliwości, zreszta ceny w calej Polsze tak sie rożnia ze wartosc koncowa roznie moze wypasc w zalezności od lokalizacji i brygady ;/]

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magsos - Twoje wypowiedzi bardzo mi dotychczas pomogły - mam nadzieję, że i teraz. Napisz proszę, o ile pamiętasz jaki był koszt (materiały i robocizna) fundamentów Twojego domku.

 

Już to gdzieś pisałam, ale bardzo proszę:

 

stal na fundamenty 3190

żwir 730

beton 4680

bloczki fundamentowe+cement+plastyfikator+folia 4.940

piasek do murowania i na zasypanie fundamentów 1.310

Razem materiały 14.850

Materiał częściowo bez faktur, rok 2008 teraz pewnie trochę mniej by to kosztowało.

 

co do robocizny to trudno powiedzieć, za stan surowy zapłaciliśmy 25.000 (muszę sprawdzić, czy na umowie mam oddzielne etapy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...