Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam, ja jesienią zaczynam budowę domku 'adaś' 119m2 z extradom oto on - http://www.extradom.pl/projekt-domu-ADA%C5%9A-ID-11145.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=ada%C5%9B

 

myślę że jest to tani domek z funkcjonalnym rozkładem pokoi dla 3-4 osobowej rodziny nie dokonuje w nim żadnych zmian oprócz pozbycia się bocznego okna w kuchni. co o nim sądzicie???? jaki może byc koszt budowy? biorąc pod uwagę że pozwolenia już mam i ekipa zalatwiona za 40.000zł stan surowy otwarty (sama robocizna) z pokryciem dachu ceramiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, ja jesienią zaczynam budowę domku 'adaś' 119m2 z extradom oto on - http://www.extradom.pl/projekt-domu-ADA%C5%9A-ID-11145.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=ada%C5%9B

 

myślę że jest to tani domek z funkcjonalnym rozkładem pokoi dla 3-4 osobowej rodziny nie dokonuje w nim żadnych zmian oprócz pozbycia się bocznego okna w kuchni. co o nim sądzicie???? jaki może byc koszt budowy? biorąc pod uwagę że pozwolenia już mam i ekipa zalatwiona za 40.000zł stan surowy otwarty z pokryciem dachu ceramiką. (cena za sama robociznę]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mar1982kaz

 

Ja podpisuje w poniedzialek umowe na dokladnie ta sama kwote, za praktycznie identyczny domek (w sensie kubatury i dachu). Fundamenty, mury zew i wewnetrzne, piony kanalizacyjne, izolacja pionowa i pozioma fundamentow, podloga wraz z izolacja i ociepleniem, dach z pelnym deskowaniem + papa, ulozenie blachodachowki, i polozenie belek stopowych (strop drewniany). Za 18000 +12000 ceisielka. Uwazam to za dobra cene jak na nasze okolice, jednakze majac na uwadze spowolnienie w budowlance, bede probowal w tej cenie zrobic jeszcze dodatkowo dach w garazu wolnostojacym (4,5 * 8,5 m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę miał strop monolityczny i ceramikę na dachu a to trochę się trudniej robi, ale za to mam tylko pełną izolacje fundamentu natomiast podłogi nie robią, leją tylko pierwsza warstwę betonu.

bardzo tonio cię te mury wychodzą 18.000 to prawie darmo bo mi za mury powiedzieli 30.000(działowe nośne taras ,2 balkony, schody, 2 kominy -jeden murowany drugi systemowy)) a za dach 10.000 (160m2, więźba, membrana, dachówka ceramiczna oprawienie 2 okien i 2 kominów , orynnowanie)

podaj link do twojego projektu bo jestem ciekawy ( jeśli możesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia były takie:

Parter

- kuchnia zamknięta 10-12 m + spiżarnia

- dzienny zwany salonem :wink: 30-35 m

- biuro 10m

- łazienka z prysznicem

- garderoba przy wiatrołapie będaca przejściem do garazu

- garaż dwustanowiskowy

Poddasze

- 3 pokoje dla dzieci 12-14m

- nasza sypialnia 10-12m

- łazienka min7m

- pralnia

- duza garderoba

 

Schody ze spocznikiem, taras cześciowo zadaszony. Dach dwuspadowy, bez balkonów, wykuszy za to lukarny a nie okna dachowe.

 

I to wszystko zamknięte w 140-150 m powierzchni uzytkowej :wink:

 

Obejrzelismy setki (jak nie tysiące) projektów i koniec końców udalismy się do architekta :lol:

 

I mamy dokładnie to co chcieliśmy a nawet więcej :roll:

Więcej to

- 180m użytkowej

- pokoje dzieci większe + w kazdym garderoba

- częściowe podpiwniczenie ze względu na spad na działce.

 

To wszytsko na papierze, zobaczymy jak wyjdzie w realu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowałam na Meteora-funkconalny i ładny. Na dole przy wiatrołapie garderoba, fajne wyjścia na taras, wejście z garażu przez wiatrołap (dla mnie wielki plus), fajne schody, kuchnia w sam raz oddzielona od salonu, góra też fajnie rozplanowana, z zewnątrz również najbardziej mi się podoba... na razie tyle. Ciekawe, który wybierzecie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki andape

 

Podobają mi się wszystkie, choć powoli skłaniam się ku Meteorowi (jak to się mówi: stara miłość nie rdzewieje :wink: - kiedyś bardzo mi się podobał jego wygląd zewnętrzny).

Natomiast jak to będzie ostatecznie to sam jeszcze nie wiem :oops:, ponieważ nie tak dawno już prawie wybrany był projekt Uli, potem Finezji. Niestety po ostatnich przemyśleniach uległa zmianie wizja domu (właściwie jego wnętrza - podział na dół z częścią dla starszej połowy rodziny i górę dla młodszej). Niestety nie znalazłem projektu gotowego, który odpowiadałby tej wizji.

 

Stąd też wybrane zostały te trzy projekty jako najlepiej nadające się do wprowadzenia powyższych zmian.

Tak naprawdę sam jestem ciekawy, na który się zdecydujemy (a zwłaszcza moja rodzina :roll: ), dlatego wdzięczny jestem za każdy wpis bo to ułatwi nam lepszą ocenę projektów i wreszcie może ostateczny wybór.

 

Pozdrawiam i proszę o następne oceny projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...