Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo fajny układ . To poszerzenie jest kosztem tarasu?

Pytanie do znawców:

mam 200 tys - czy za te pieniądze jestem w stanie wybudować stan deweloperski takiej malej parterówki typu Ar- 1, Antek, Z91 bez garażu.

Projekt jeszcze nie wybrany ale to są podobne domy - chodzi o koszty.

Czy 200 tys - stan deweloperski dam radę??

Czyli dom otynkowany z zewnątrz, w srodku instalacje, tynki na ścianie, posadzką, piec gazowy, kaloryfery.

Co sądzicie? Porywać się z motyką na słońce?

 

Nie chcę brać kredytu, nie chcę zacząć i nagle zabraknie - stan deweloperski to jakiś większy etap- najważniejszy bo dom stoi a potem z pensji pomalutku, tanio reszta w środku.

Jak parę lat temu kupowałam mieszkanie to też tylko co starczyło dla dewelopera a potem jakoś się urządziło pomału mieszkanie. Trochę to trwało zycie na betonie ale poszło .

 

Jak sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny układ . To poszerzenie jest kosztem tarasu?

Pytanie do znawców:

mam 200 tys - czy za te pieniądze jestem w stanie wybudować stan deweloperski takiej malej parterówki typu Ar- 1, Antek, Z91 bez garażu.

Projekt jeszcze nie wybrany ale to są podobne domy - chodzi o koszty.

Czy 200 tys - stan deweloperski dam radę??

Czyli dom otynkowany z zewnątrz, w srodku instalacje, tynki na ścianie, posadzką, piec gazowy, kaloryfery.

Co sądzicie? Porywać się z motyką na słońce?

 

Nie chcę brać kredytu, nie chcę zacząć i nagle zabraknie - stan deweloperski to jakiś większy etap- najważniejszy bo dom stoi a potem z pensji pomalutku, tanio reszta w środku.

Jak parę lat temu kupowałam mieszkanie to też tylko co starczyło dla dewelopera a potem jakoś się urządziło pomału mieszkanie. Trochę to trwało zycie na betonie ale poszło .

 

Jak sądzicie??

 

Za 200 tys. da radę wybudować stan deweloperski małej parterówki, ale trzeba konsekwentnie pilnować kosztów na każdym etapie. Ja do tej pory wydałem bodajże 150 tys. zł (a do stanu developerskiego brakuje mi jeszcze sufitów, ocieplenia stropu, podbitki, grzejników). Zakładam, że podłogi, flizy, malowanie ścian i sufitów należą już do ścisłej wykończeniówki, a nie stanu developerskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny układ . To poszerzenie jest kosztem tarasu?

Pytanie do znawców:

mam 200 tys - czy za te pieniądze jestem w stanie wybudować stan deweloperski takiej malej parterówki typu Ar- 1, Antek, Z91 bez garażu.

Projekt jeszcze nie wybrany ale to są podobne domy - chodzi o koszty.

Czy 200 tys - stan deweloperski dam radę??

Czyli dom otynkowany z zewnątrz, w srodku instalacje, tynki na ścianie, posadzką, piec gazowy, kaloryfery.

Co sądzicie? Porywać się z motyką na słońce?

 

Nie chcę brać kredytu, nie chcę zacząć i nagle zabraknie - stan deweloperski to jakiś większy etap- najważniejszy bo dom stoi a potem z pensji pomalutku, tanio reszta w środku.

Jak parę lat temu kupowałam mieszkanie to też tylko co starczyło dla dewelopera a potem jakoś się urządziło pomału mieszkanie. Trochę to trwało zycie na betonie ale poszło .

 

 

 

Jak sądzicie??[/quo

 

Z działką w niezbyt drogiej czesci kraju DASZ RADE !!!!:)

Jestem w podobnej sytuacji mam podobną ilosc gotówk(na razie w mieszkaniu,ale ostatnio jakoś ładnie mieszkania u mnie w miejscowości zdrożały to jest szansa,że się dobrze sprzeda :)a działkę mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka juz leży parę lat, zarasta i czeka :D

Te 200 tys to na dom. Potem z pensji musi być. Kredytu nie dostanę i nie wchodzi w rachubę.

Stan deweloperski rozumiem jak się kupuję mieszkanie u dewelopera- sciany pomalowane na biało,sufity, kaloryfery, parapety, na podłodze posadzka cementowa , gniazdka elektryczne. Nie ma łazienki w płytkach, nie ma drzwi wewnetrznych tylko zewnętrzne.

 

Zakładam , że można kostkę potem zrobić tez z pensji. Z urządzeniem w srodku nie będe szaleć, bo po mieszkaniu już wiem- wszystko wychodzi z mody, nudzi się , to co dzisiaj super to jutro nie za bardzo.

Panel położę, meble z mieszkania i powoli urządzę sobie na bieżąco z dochodów.

Stan dewel to taki duzy etap, juz własciwie dom jest . Obawiam się sytuacji- zabraknie na tynki np i dom rozpaprany a kasa sie skonczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie wyboru projektu. Niestety, problem mam duży :) Dom ma być tani i oczywiscie spełniajacy moje wymagania ;) Wiele z projektów przedstawionych tutaj na forum mi się bardzo podoba, ale wszystkie przeznaczone są dla rodziny 2+1 lub 2+2, a u nas jest 2+3. Na dzień dzisiejszy wybór zatrzymał się na tym projekcie, który w większosci spełnia moje oczekiwania http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=157&sid=5

Czy ktoś z was zastanawiał się nad takim domkiem lub widział gdzieś wybudowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama polecam Ci domek który my budujemy, nas będzie jeszcze więcej niż Was. Domek jest mały a ma 6 pokoi, w tym 2 na dole. Projekt Mania jest dość fajny ale ma dużą powierzchnię zabudowy, a więc koszt fundamentów, ścian i przede wszystkim dachu i jego ocieplenia jest duży, chyba że potem wykończycie tylko dół. nasz projekt to http://www.archeton.pl/projekt-domu-malachit-64-441-opisogolny-2ecd0e72194c3282cbf6a4e45c42392b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Pandzie? http://www.archtim.pl/ Chyba trochę w stylu AR-1, choć inaczej zaaranżowany. Ciekawy ten salon pod skosem i w obniżeniu. Troche jest tu bałagan w opisie rzutu, ale na szczegółowym pdfie jest parę zmian, myślę ze na lepsze.

A mój faworyt to Kamyk http://pprojekt.pl/projekt299-kamyk.html oczywiście po "lekkim" przearanżowaniu (2 sypialnie, zamiast trzeciej kotłownia, zamiast wc spiżarka). Chciałabym, aby poddasze było takim zapasem na przyszłość, jeśli będą pieniądze aby je wykończyć, można będzie je przerobić na użytkowe. Schody zmieszczą się w holu po jego powiększeniu (kosztem tego pokoju, który wyleci).

Generalnie chodzi mi o domki z 2 sypialniami, ewentualnie możliwość zabudowy poddasza, gdyby była taka konieczność, albo dla gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania i Tomasz -- ładny ten Wasz domek, ale ja nie chcę mieć sypialni na górze :( Nie podobają mi sie skosy, nie chce mi się łazić po schodach :( Chciałam 2 pokoje na górze dla starszych synów. Jeszcze z 5 lat i pójdą na studia, więc góra zostałaby tylko dla nich, a my z najmłodszym synem na dole. Pewnie, ze chciałabym sie wprowadzic na początek tylko na dół, bo muszę sprzdac mieszkanie i wtedy mogę wykańczać resztę. I stąd mój typ projektu - nie spotkałam innego, w którym byłoby wystarczajaco pokoi, nie zajmował pół działki i miał większosć pokoi na dole no i koniecznie spizarnię :D Takie mam wymagania ;) Ale jeśli ktoś mi coś podobnego znajdzie jestem gotowa na zmiany ;) I tak najpierw musimy dokładnie wszystko przemyśleć - zwłaszcza pod kątem finansów więc mamy trochę czasu. Chciałabym - jeśli juz sie zdecydujemy - zacząć za rok, bo wcześniej chyba nie zdążymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt -- gratuluję podjęcia decyzji i rozpoczęcia budowy :) Chciałabym byc już w takim punkcie ;) W Twoim projekcie brakuje mi jeszcze jednego pokoju na dole - takiego do pracy :( A ta kuchnia u Ciebie nie będzie wąska? Na taką mi wygląda, ale moze rzeczywiśćie jest ok.

Pytałam już ludzi budujacych projekt, który tutaj wrzuciłam i dowiedziałam się, że mozna zbudować ten dom w granicach 250 tys., chociaż niektórzy mówili, ze taniej tez ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...