Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://img641.imageshack.us/img641/7830/p3170286.jpg

 

Domek powoli, acz sukcesywnie przybywa na bryle To zdjęcie z wczoraj (17.03.2010). Na poddaszu sa ścianki działowe, oczywiscie gotowy strop. Dziś powstał ganek, ale nie byłem na budowie. Jutro wstawie fotki najnowsze. Dziś był siódmy dzien budowy...

 

Pozdrawiam, Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mojej rodzinie (4 osoby:1 małżeństwo +1 teściowa + 1 babcia) ostatnio spodobały się te projekty, ponieważ po zmianach w rozkładzie i przeznaczeniu pomieszczeń na parterze odpowiadają naszym wymaganiom.

Ewentualne zmiany polegałyby na zastąpieniu gabinetu, pomieszczenia gospodarczego, łazienki i garażu dwoma pokojami (sypialniami), łazienką w miejsce pomieszczenia gospodarczego i małym korytarzem.

Poddasze raczej bez zmian. Do tego planowane jest planowane jest całkowite podpiwniczenie i doprojektowanie garażu.

 

Wjazd na działkę jest od południowego-zachodu. Działka duża o kształcie zbliżonym do prostokąta (tak +/- 40 kilka metrów na ok. 70 metrów)

 

W związku z tym proszę Forumowiczów o porównanie i ocenę wymienionych poniżej projektów. Wytknięcie ich wad i wskazanie zalet oraz porównanie ewentualnych kosztów budowy i eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłam tytuł, bo wątek ewoluuje w nieoczekiwaną stronę a może komuś się przyda.

 

 

Projekt wygląda tak:

http://www.z500.pl/projekty/101/wizualizacje/z101_widok1_0.jpg

http://www.z500.pl/projekty/101/wizualizacje/z101_widok2_0.jpg

 

http://www.z500.pl/projekty/101/rzuty/z101_rzut1_0.jpg

http://www.z500.pl/projekty/101/rzuty/z101_rzut2_0.jpg

 

więcej na stronie: http://www.z500.pl/projekt/z101.html

 

i wydaje mi się spełniać założenia domu małego, niedrogiego w budowie i utrzymaniu, a jednocześnie bardzo funkcjonalnego... Co jest z nim nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokoje na poddaszu w 2/3 powierzchni netto

są ponizej 190cm....

Duza ilosc okien dachowych też nie wpłynie na niski koszt realizacji,

wez tez pod uwage ze na wizualizacji są wstawki drewniane:

jesli ich nie zastosujesz (przy ekonomicznym budowaniu dosc droga

pozycja w budzecie) 0 dom straci urok i bedzie juz bardzo bardzo przeciętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Wszystko się zgadza, ale przecież wiadomo, że rzadko się buduje idealnie z projektem. Tu można podnieść ściankę kolankową i wydłużyć troszkę krokwie, żeby dom nie stracił proporcji. Można zrezygnować z części okien dachowych na rzecz okien w szczytach (poza łazienką). A elewację można zrobić czaderską i bez tych drewnianych bajerów. Szczerze mówiąc nigdy nie zwracam uwagi na elewacje na obrazkach do projektów. I tak potem w praniu wychodzi przeważnie coś innego. Ważny jest środek. A tu wszystko co ma być jest, wykorzystana przestrzeń jest na maksa, no i ma tylko jeden komin. Mnie się tu nie bardzo podoba salon. Jest mało ustawny. Zmniejszyłabym okno tarasowe na dwuskrzydłowe i przesunęłabym je bardziej na środek. I doświetliłabym też i boki wykusza.

Chętnie poczytam dalsze uwagi. Tym bardziej, że wcale nie jestem na ten akurat projekt zdecydowana, więc krytyka mnie nie boli, ale uwielbiam oglądać projekty i zaintrygowało mnie tak małe zainteresowanie tym akurat, wydaje mi się, bardzo fajnym domem, przy dużej popularności innych prac biura z500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniana elewacja, zwłaszcza w tak małej powierzchni jak tutaj nie będzie droga. O ile dobrze się przyglądam, to to nawet nie jest 1/10 powierzchni elewacyjnej.

Jakie drewno hmm... Wystarczy dobrze przesezonowana sosna syberyjska, bądź inne odpowiadające gustowi drewno, które się raz na 5 lat konserwuje GONTOXem. Cena - 40 złotych za wielką puchę nie pamiętam ilości) ale wystarcza na naprawdę ogromną powierzchnię.

Będąc na praktykach w skansenie w Ciechanowcu się napatrzyłam na różne rzeczy - i właśnie tym są restaurowane 200-300 letnie chałupy i się trzymają, i pięknie wyglądają, i ani kornik ani spuszczel czy inne dziadostwo tego nie rusza.

Na dodatek gontox nadaje przecudny kolor...

Chyba, że komuś zależy na zachowaniu oryginalnej barwy drewna, to wtedy się już czym innym należy bawić.

Reasumując. W tym przypadku drogie to nie będzie. Jestem skłonna nawet sądzić, iż rezygnując z okien dachowych - będzie na elewację i jeszcze coś zostanie.

 

Jaga, mnie się ten projekt podoba, wprowadziłabym te zmiany o których mówiłyśmy - w salonie. I tak jak mówisz - podnieść ścianę kolankową i te tam inne rzeczy o których piszesz...

Ze względu na koszty jeden komin to świetne rozwiązanie, primo mniej miejsca zajmuje, secundo no taniej, tertio po prostu taniej :lol:

 

Wiesz generalnie mało ludzi (stosunkowo do murowańców ofkors) decyduje się na szkieletora, a jeśli już to budują przeważnie mniejsze niż ten.

Z12 też nie ma na tym forum, a zobacz ile jest osób budujących go na stronie Z500.

 

Ale zakładam, ze też mogę być ślepa i nie widzieć co z nim nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu bez bicia się przyznaję, że będę ten wątek podbijać, więc odpowiem na każdy post jaki tu się pojawi a nawet jak się nie pojawi, to też odpowiem... :-?

Tak więc odpowiadam:

Primo - Achaja, lubię Cię http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif

Secundo - ten projekt też cieszy się sporą popularnością sądząc po komentarzach na stronie z500. Dlatego zastanawiam się, dlaczego "nasi" tak go omijają... Tertio - z71 buduje sporo osób na naszym forum a jest to jeszcze mniejsza odmiana z101...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Cię lubię i to bardzo, no nie da się inaczej po przeczytaniu dziennika od deski do deski ;)

A czemu tak mało osób go buduje... Bo się nie znają :lol:

Znalazłam tu jakiś inny z Z500 - mnóstwo ludzi go buduje, ale murowany...

A ja tam wychodzę z założenia, że dom nie ma być na 5 następujących po sobie pokoleń, bo dzieci i tak się zawsze wyprowadzają na swoje, bo przecież z wapnem mieszkać nie będą. I co potem.

Mieszkać w wielkiej chałupie, z emeryturką i ściubić na ogrzewanie? A jeszcze lepiej - wyobrażam sobie siebie jako tę 80letnią babcię co sprząta 180 metrów domu? :o

Eeee... Dlatego lubię małe domki. Latem, wiosną i trochę jesienią i tak życie toczy się na tarasie i na ogrodzie...

Za 9-10 lat dziecki i tak nam się wyniosą...

 

Z tym domem naprawdę wszystko jest w porządku! Smok go oglądał (budował z bratem dom rodziców), i inżynier z zawodu też jest - niby sanitarny, ale inżynier to zawszeć. Nie dopatrzył się niczego co by było be.

To znaczy miło by było zobaczyć jeszcze zestawienie materiałów, czy z tymi foliami paroprzepuszczalnymi i innymi wariactwami wszystko w porządku, ale na pierwszy rzut oka jest ok.

Wiesz - jest mnóstwo domów których NIKT tutaj nie buduje. w końcu na całą PL są tysiące projektów do kupienia...

Po prostu to jest dom wyjątkowy, czekający na tych którzy go "czują" - a nie kolejna budowa, na której powstaje miliontysiącpięćsetsześćdziesiątydziewiąty konkursowy albo jakiś w bratkach, bzach, tulipanach czy innym zielsku ;) No to tylko przykłady - ale tak uważam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I co potem.

Mieszkać w wielkiej chałupie, z emeryturką i ściubić na ogrzewanie? A jeszcze lepiej - wyobrażam sobie siebie jako tę 80letnią babcię co sprząta 180 metrów domu? :o

Za 9-10 lat dziecki i tak nam się wyniosą...

Zgadzam się w 100% . Znam taką jedną, która chce sprzedać 190 metrowy dom z dużą działką. Ciężko jej będzie. O wiele szybciej sprzedałaby mały, zgrabny domek. I to tym bardziej przykre, że ta jedna to ja.... :evil:

Z tym domem naprawdę wszystko jest w porządku! Smok go oglądał (budował z bratem dom rodziców), i inżynier z zawodu też jest - niby sanitarny, ale inżynier to zawszeć. Nie dopatrzył się niczego co by było be.

To znaczy miło by było zobaczyć jeszcze zestawienie materiałów, czy z tymi foliami paroprzepuszczalnymi i innymi wariactwami wszystko w porządku, ale na pierwszy rzut oka jest ok.

Uściskaj Smoka ode mnie w podziękowaniu http://www.pic4ever.com/images/4lqqtqv.gif

Po prostu to jest dom wyjątkowy, czekający na tych którzy go "czują" - a nie kolejna budowa, na której powstaje miliontysiącpięćsetsześćdziesiątydziewiąty konkursowy albo jakiś w bratkach, bzach, tulipanach czy innym zielsku ;) No to tylko przykłady - ale tak uważam :)

I weź się człowieku teraz na niego nie zdecyduj http://www.pic4ever.com/images/129fs370785.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% . Znam taką jedną, która chce sprzedać 190 metrowy dom z dużą działką. Ciężko jej będzie. O wiele szybciej sprzedałaby mały, zgrabny domek. I to tym bardziej przykre, że ta jedna to ja....

Sprzedasz ;) W kościach czuję, że tak :)

Smok (matko, znowu on :lol: ) pracował w Metrohouse. I powtarza, że skoro na jakiś dom jakiś ludź się zdecydował, to znajdzie się drugi taki, co ten dom będzie chciał. Kwestia czasu.

 

Uściskaj Smoka ode mnie w podziękowaniu

E jeszcze nie... Niech jeszcze trochę zasłuży... :lol:

 

I weź się człowieku teraz na niego nie zdecyduj

Nic nie musisz - pamiętaj ;)

Wyjść jest zawsze więcej niż jedno - będziesz chciała to buduj dom który już ludzie "doświadczyli". To też ma dobre strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% . Znam taką jedną, która chce sprzedać 190 metrowy dom z dużą działką. Ciężko jej będzie. O wiele szybciej sprzedałaby mały, zgrabny domek. I to tym bardziej przykre, że ta jedna to ja.... :evil:

 

Jagna nie desperuj :wink:

Znajdzie się chętny, tylko trza cierpliwie poczekać...

A domek tak jak mówiłam - mnie się podoba: mały, zgrabny przyjemny :D

A w ogóle to witam Was w pierwszym, optymistycznie nastrajającym wiosennym dniu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[sprzedasz ;) W kościach czuję, że tak :)

Smok (matko, znowu on :lol: ) pracował w Metrohouse. I powtarza, że skoro na jakiś dom jakiś ludź się zdecydował, to znajdzie się drugi taki, co ten dom będzie chciał. Kwestia czasu.

Achaja - http://www.pic4ever.com/images/worship.gif

Moose - kochana jesteś. Ale niestety cierpliwość nie jest moją wiodącą cechą.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest baaardzo duża bo 63 ar - tak 65m x 95m. Zdecydowani jesteśmy na parterówkę. Model rodziny 2+2.

Nie chcę garażu w bryle budynku ani piwnicy.

Działka jest duża, trzeba ją "obrobić" więc trochę sprzętu będzie - zdecydowani jesteśmy na pomieszczenie gospodarcze+garaż obok domu - w późniejszym terminie.

No i zależy mi na dużej kotłowni - takiej żeby można ogrzewać węglem i np. po przyjściu z działki wejść do niej i umyć ręce.

A - dach. Podobają mi się bardzo cztertospady - ale wiadomo dwuspad tańszy.

Liczę się z kosztami.

Narazie faworytem jest dom przy szczęśliwej. Adaptacja garażu na sporą kotłownię, ale powiększamy pokój 12 o 5 m kosztem garażu. Zamiast drzwi garażowych okno, a zamiast okna w garażu drzwi z zewnątrz.

Jak myślicie??? Jaki koszt tego będzie ::))????

http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb2101-dom-przy-szczesliwej,120.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...